Internetowa wypożyczalnia sukienek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-15, 16:20   #1
sweetgirl87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4

Internetowa wypożyczalnia sukienek


Witam wszystkich serdecznie,

to mój pierwszy post na tym forum, chociaż zanim decydowałam się napisać przekopałam 'tonę' wątków w poszukiwaniu konkretnych opinii czy informacji- bezskutecznie. Swoim pomysłem nie odkrywam Ameryki i zdaje sobie z tego sprawę, jednak na polskim rynku działa bardzo niewiele takich wypożyczalni, a taką z prawdziwego zdarzenia znalazłam w zasadzie tylko jedną (no chyba, ze marnie szperam). Markowe sukienki, na które w zasadzie każdą kobietę byłoby stać- na tzw. wyciągnięcie ręki Podobne internetowe wypożyczalnie prosperują poza granicami naszego kraju dość prężnie i z tego co wiem zyskują coraz większą popularność
Piszę ten post prosząc o opinie, co sądzicie o takim pomyśle? Konkretnie, prosto z mostu. Czy ma to szansę sprawdzić się na polskim rynku, czy może raczej wręcz przeciwnie? Jak wiadomo, nie zawsze to co sprawdza się za granicą sprawdzi się u nas

Będę wdzięczna za każdą opinie
sweetgirl87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 15:30   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Internetowa wypożyczalnia sukienek

nie wiem czy to ma szanse sie sprawdzic - ja np nie zostalabym Twoja klienta bo w zyciu o czyms takim nie slyszalam,
mysle tez, ze ciezko ruszyc taki biznes bo po 1 wlasnie ludzie nawet chyba nie szukaja takich uslug, po drugie czesc ludzi na awersje do ciuchow uzywanych przez kogos innego, a po trzecie polska to dosc ubogi kraj, nie wiem do konca jakie sukienki masz na mysli i za ile chcialabys je wypozyczac ale np ja balabyms ie wypozyczyc jakas mega droga sukienke bo np jakbym cos na nia wylala to rozumiem,ze musialabym potem za nia zaplacic a to juz mogloby byc problemem,
nie wiem tez jakie ceny przewidujesz za wypozyczenie bo jakbym w sumie miala dac z 2 stwoki za wypozyczenie takiej sukienki to chyba wolalbym sobie jednak kupic jakas tania
no i kwestai znalezienia odpowiedniego rozmiaru...

no ale moze ktos jeszcze sie wypowie,komu by to pasowalo
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 11:02   #3
sweetgirl87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Internetowa wypożyczalnia sukienek

Dzięki za opinie, w końcu ktoś Możesz mi tylko napisać skąd info, że takich usług nikt nie szuka?
Moje znajome mieszkają w Londynie i w zasadzie korzystają z takich wypożyczalni przed każdą imprezą Niby Polska to nie Anglia, ale rozmawiałam z wieloma osobami, które deklarowały, że chętnie by z czegoś takiego skorzystały
Jasne, wiadomo, nie do wszystkich coś takiego przemawia, ale argument że ktoś nie lubi chodzić w używanych ciuchach już mnie nie przekonuje, biorąc pod uwagę jaki procent społeczeństwa korzysta z lumpeksów
Być może masz racje, że w Polsce niekoniecznie się to sprawdzi, ale mam ochotę zaryzykować
Na początku nie zamierzam szaleć z jakimiś bardzo drogimi sukienkami, wystartuje z takimi do max. 1500zł, wypożyczając je za ok. 10% ceny sukienki
W Polsce działają takie serwisy, niestety stylowo nie reprezentują zbyt wysokich standardów, a ceny są mega wygórowane jak za ciuchy, które proponują Może dlatego ich popularność jest jaka jest

Edytowane przez sweetgirl87
Czas edycji: 2015-08-17 o 13:17
sweetgirl87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 14:51   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Internetowa wypożyczalnia sukienek

Cytat:
Napisane przez sweetgirl87 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie, w końcu ktoś Możesz mi tylko napisać skąd info, że takich usług nikt nie szuka?
Moje znajome mieszkają w Londynie i w zasadzie korzystają z takich wypożyczalni przed każdą imprezą Niby Polska to nie Anglia, ale rozmawiałam z wieloma osobami, które deklarowały, że chętnie by z czegoś takiego skorzystały
Jasne, wiadomo, nie do wszystkich coś takiego przemawia, ale argument że ktoś nie lubi chodzić w używanych ciuchach już mnie nie przekonuje, biorąc pod uwagę jaki procent społeczeństwa korzysta z lumpeksów
Być może masz racje, że w Polsce niekoniecznie się to sprawdzi, ale mam ochotę zaryzykować
Na początku nie zamierzam szaleć z jakimiś bardzo drogimi sukienkami, wystartuje z takimi do max. 1500zł, wypożyczając je za ok. 10% ceny sukienki
W Polsce działają takie serwisy, niestety stylowo nie reprezentują zbyt wysokich standardów, a ceny są mega wygórowane jak za ciuchy, które proponują Może dlatego ich popularność jest jaka jest

och nie chce Cie zniechecac, pewnie sama bym sprobowala, napisalam tylko swoja opinie - nie twierdze,ze jest reprezentatywna, po prostu nawet nigdy nie myslalam o wypozyczalni sukienek, ani moje kolezanki nigdy o czyms takim nie wspominaly, jakos tak wszyscy kupuja,
ale moze i faktycznie by to przeszlo, jak o tym mysle, to widzialam kiedys sliczna sukienke na necie za 1500 zl a szkoda bylo mi ja kupic ,
kwestia tez pewnie rynku I odpowiedniej reklamy, choc nie wiem czy porownywanie PL do Londynu jest adekwatne bo jednak roznica I finansowa I w zwyczajach jest dosc spora - ponadto ostatnio jest moda na skromne''wiosenne'' sukienki na slub a te sa dosc tanie,
ale oczywiscie zycze powodzenia
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 18:02   #5
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Internetowa wypożyczalnia sukienek

Cytat:
Napisane przez sweetgirl87 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie, w końcu ktoś Możesz mi tylko napisać skąd info, że takich usług nikt nie szuka?
Moje znajome mieszkają w Londynie i w zasadzie korzystają z takich wypożyczalni przed każdą imprezą Niby Polska to nie Anglia, ale rozmawiałam z wieloma osobami, które deklarowały, że chętnie by z czegoś takiego skorzystały
Jasne, wiadomo, nie do wszystkich coś takiego przemawia, ale argument że ktoś nie lubi chodzić w używanych ciuchach już mnie nie przekonuje, biorąc pod uwagę jaki procent społeczeństwa korzysta z lumpeksów
Być może masz racje, że w Polsce niekoniecznie się to sprawdzi, ale mam ochotę zaryzykować
Na początku nie zamierzam szaleć z jakimiś bardzo drogimi sukienkami, wystartuje z takimi do max. 1500zł, wypożyczając je za ok. 10% ceny sukienki
W Polsce działają takie serwisy, niestety stylowo nie reprezentują zbyt wysokich standardów, a ceny są mega wygórowane jak za ciuchy, które proponują Może dlatego ich popularność jest jaka jest
Jeśli masz na to środki, znaczy ewentualna klapa przedsięwzięcia nie narobi Ci długów na lata, to nic Ci nie szkodzi spróbować.

Sama klientką bym nie została, bo ja ogólnie sceptycznie podchodzę do kupowania ciuchów przez internet a z wypożyczaniem te same problemy (może nie pasować wymiarowo albo odbiegać wyglądem od zdjęcia a zwrot to problem, przejechałam się już), ale zdaję sobie sprawę, że jestem pod tym względem nienowoczesna - w końcu jest mnóstwo osób, które zamawiają ciuchy przez internet, nawet od prywatnych sprzedających, więc nie wiem dlaczego miałoby się nie sprawdzić.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-17 o 18:15
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 17:36   #6
sweetgirl87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4
Dot.: Internetowa wypożyczalnia sukienek

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
och nie chce Cie zniechecac, pewnie sama bym sprobowala, napisalam tylko swoja opinie - nie twierdze,ze jest reprezentatywna, po prostu nawet nigdy nie myslalam o wypozyczalni sukienek, ani moje kolezanki nigdy o czyms takim nie wspominaly, jakos tak wszyscy kupuja,
ale moze i faktycznie by to przeszlo, jak o tym mysle, to widzialam kiedys sliczna sukienke na necie za 1500 zl a szkoda bylo mi ja kupic ,
kwestia tez pewnie rynku I odpowiedniej reklamy, choc nie wiem czy porownywanie PL do Londynu jest adekwatne bo jednak roznica I finansowa I w zwyczajach jest dosc spora - ponadto ostatnio jest moda na skromne''wiosenne'' sukienki na slub a te sa dosc tanie,
ale oczywiscie zycze powodzenia
Jasne, nie ma co porównywać Polski z Anglią, dzieli nas niezła przepaść, ale w sumie nie do końca o porównanie mi chodziło Po prostu tam takie rozwiązania są popularne i sama jestem ciekawa czy u nas też mają szansę powodzenia, czy to w sumie póki co zarezerwowane dla tych trochę bardziej zamożnych społeczeństw i otwartych umysłów
Masz rację, że jest sporo fajnych kiecek, które można dostać za niewielką kasę, ale jeśli ktoś chce naprawdę wyglądać jak przysłowiowy 'milion dolarów' czy np. szuka czegoś oryginalnego, co jest mniej dostępne i popularne w Polsce to myślę, że raczej sukienki, które są dostępne wszędzie i noszą je wszyscy są średnią opcją Czasem trzeba błyszczeć!

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Jeśli masz na to środki, znaczy ewentualna klapa przedsięwzięcia nie narobi Ci długów na lata, to nic Ci nie szkodzi spróbować.

Sama klientką bym nie została, bo ja ogólnie sceptycznie podchodzę do kupowania ciuchów przez internet a z wypożyczaniem te same problemy (może nie pasować wymiarowo albo odbiegać wyglądem od zdjęcia a zwrot to problem, przejechałam się już), ale zdaję sobie sprawę, że jestem pod tym względem nienowoczesna - w końcu jest mnóstwo osób, które zamawiają ciuchy przez internet, nawet od prywatnych sprzedających, więc nie wiem dlaczego miałoby się nie sprawdzić.
Tak naprawdę to nie jest jakaś super ryzykowna inwestycja, bo towar można szybko upłynnić, a to w zasadzie 80% całych kosztów Chciałabym zorganizować to tak, żeby daną sukienkę po zarezerwowaniu można było obejrzeć i przymierzyć, a w razie gdyby nie pasowała czy gdyby nie zgadzało się cokolwiek innego, to bez konsekwencji czy opłat po prostu się na wypożyczenie nie decydować
Tak to działa w niektórych z wypożyczalni i chciałabym żeby tak to wyglądało u mnie
sweetgirl87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-18 18:36:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:32.