Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-07, 15:22   #1
ciekawskie babsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Angry

Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(


Dziewczyny pomóżcie, w moim mieście dostać się do dermatologa graniczy z cudem a ja chyba zaraz będę bez skóry na rękach :/ Na wierzchniej stronie dłoni od jakiegoś czasu wyskakują mi najpierw maleńkie czerwone krostki, niesamowicie swędzące, ledwo się powstrzymuję od drapania. Z czasem te krostki rosną i zamieniają się w jedną wielka czerwono-różowa plamę na dłoni. Po kąpieli, albo dłuższym "pobycie" w wodzie, np zmywanie naczyń albo coś takiego te plamy robią się suche, skóra jakby pękała, odstaje często jest to dość bolesne jak zahaczę, np o ubrania. Na początku myślałam, że to po prostu przesuszona skóra, ale żadne kremy nie działają, ja ledwo się powstrzymuję od rozdrapywania tego, a wygląda to mało estetycznie. Niestety dermatolog u mnie w mieście jest najwcześniej w drugiej połowie sierpnia Proszę o rady.
ciekawskie babsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:58   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(

Myślę, że na początek koniec z wszelkimi detergentami (pranie, zmywanie) bo możliwe, że dostałaś jakiegoś uczulenia.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 08:45   #3
ciekawskie babsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Dot.: Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(

No właśnie od jakiegoś czasu staram się unikać tych czynności. Ale myślę, że gdyby to było jakieś uczulenie chyba pomogłoby wapno ze składnikiem odczulającym, ale nie pomogło
ciekawskie babsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 12:33   #4
jestinna
Raczkowanie
 
Avatar jestinna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sthlm
Wiadomości: 190
Dot.: Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(

Możliwe, że masz to samo co ja. Podobno jest to wyprysk kontaktowy. Ja mam już to dwa lata i nie mogę tego cholerstwa wyleczyć. Nie zmywaj naczyń i w ogóle ogranicz kontakt z wodą: moczenie rąk, kąpiele skracaj do minimum i staraj się myć w ciepłej - nie gorącej wodzie. Nie myj rąk zwykłym mydłem. Mnie podrażnia nawet zwykłe mydło w płynie dla dzieci. Najlepiej kup sobie jakiś żel do skóry atopowej. Jeśli chodzi o kremy to zwykłe raczej nic nie pomogą.Ja stosuję balsam Cetaphil i to jest jedyny produkt jak na razie po stosowaniu którego ręce prawie mnie już nie swędzą. Choćby nie wiem jak Cię swędziało to nie drap tego, bo wtedy następuje prawdziwy wysyp krostek i jest jeszcze gorzej.
jestinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 13:27   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(

Cytat:
Napisane przez ciekawskie babsko Pokaż wiadomość
No właśnie od jakiegoś czasu staram się unikać tych czynności. Ale myślę, że gdyby to było jakieś uczulenie chyba pomogłoby wapno ze składnikiem odczulającym, ale nie pomogło
Nie nie pomogłoby z dwóch powodów - jako odczulacz na silną alergię jest po prostu za słabe a poza tym mimo unikania nadal masz jakiś kontakt z tymi środkami.

jestinna dobrze radzi
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:30   #6
ciekawskie babsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 51
Dot.: Coś dziwnego na wierzchniej stronie dłoni :(

Jakikolwiek kontakt z wodą już jakiś czas temu skróciłam do minimum. Ulgę przynosi mi zimna, ale nie lodowata woda, da się znieść to okropne swędzenie. Byłam po coś "na już" u lekarza rodzinnego. Poleciła fenistil żel, no i przepisała tabletki odczulające i jakąś maść na te zmiany na skórze. Nie wiem na ile mi to pomoże, ale może chociaż trochę ulży przed wizytą u dermatologa.
ciekawskie babsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.