Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-29, 15:25   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Arrow

Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY


Czy mogłaby mi pani doradzić skuteczą maść, zabieg lub cokolwiek co mogłoby mi pomóc w pozbyciu się blizn które powstały po trądziku....
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-03, 02:03   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Blizny

Jeśli trądzik jest już wyleczony to najwyższa pora zabrać się za wygładzanie cery. Jest kilka zabiegów, które pomogą w usunięciu lub przynajmniej zmniejszeniu śladów po trądziku. Proponuję abyś wybrała się do dobrego gabinetu kosmetycznego (lub do dermatologa). Po wnikliwej diagnozie będzie można wybrać odpowiedni dla Ciebie zabieg. Musisz liczyć się z tym, że wygładzanie cery może trwać nawet kilka miesięcy.
Zabiegi:
@ laserowe wygładzanie blizn i likwidacja przebarwień (dość drogie)
@ mikrodermabrazja (mało gabinetów wykonuje tego typu zabiegi)
@ peeling AHA (seria zabiegów z kwasami owocowymi)
@peeling AHA+BHA (seria zabiegów o łagodniejszym dla skóry działaniu)
@ peeling wykonany w gabinecie dermatologa (głębokie złuszczenie )
@ peeling ziołowy (azjatycki, green peel, polski)
Jak widzisz jest z czego wybierać. Złuszczanie naskórka daje bardzo ładne efekty wygładzenia cery, zmniejszają się blizenki ,rozjaśniają przebarwienia, ogólny wygląd cery bardzo się poprawia.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 23:45   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jak załatwić blizny po pryszczach?

mam 22 lata i trochę blizn, są one małe i znikają po pewnym czasie(za długim). robiłam złuszczanie kwasami owocowymi u kosmetyczki, głębokie złuszczanie u dermatologa, oczywiście w długim odstępstwie czasu. chcę po prostu wiedzieć w jaki sposób można uzyskać gładką, ładną buzię
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-15, 23:45   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jak załatwić blizny po pryszczach?

mam 22 lata i trochę blizn, są one małe i znikają po pewnym czasie(za długim). robiłam złuszczanie kwasami owocowymi u kosmetyczki, głębokie złuszczanie u dermatologa, oczywiście w długim odstępstwie czasu. chcę po prostu wiedzieć w jaki sposób można uzyskać gładką, ładną buzię
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-18, 18:46   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
blizny

jak pozbyć się blizn, jakich kosmetyków muszę używać, blizny po trądziku
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-20, 01:30   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: blizny

Blizny po trądziku ( oczywiście jeśli trądzik jest wyleczony) możesz zlikwidować ( a przynajmniej znacznie zmniejszyć) w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa. Bardzo pomaga kilkukrotne złuszczenie naskórka ( jest dużo zabiegów tego typu), ja najbardziej lubię Polski Peeling Ziołowy Jadwiga- zabieg można zrobić tylko u kosmetyczki - naprawdę wygładza skórę i rozjaśnia przebarwienia.Co do kosmetyków to niestety nie napisałeś jaki masz rodzaj cery, jak ona w tej chwili wygląda? Opisz dokładniej to spróbuję doradzić jakie kosmetyki możesz używać.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-21, 22:21   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jak załatwić blizny po pryszczach?

bardzo skuteczna metoda wygladzenia cery jest gleboki peeling wykonywany laserem.niestety jest to zabieg dosc kosztowny,gdyz jest to ok.5 tys.zl

RenataJaniszewska napisal:
> mam 22 lata i trochę blizn, są one małe i znikają po pewnym czasie(za długim). robiłam złuszczanie kwasami owocowymi u kosmetyczki, głębokie złuszczanie u dermatologa, oczywiście w długim odstępstwie czasu. chcę po prostu wiedzieć w jaki sposób można uzyskać gładką, ładną buzię
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2001-12-21, 22:21   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jak załatwić blizny po pryszczach?

bardzo skuteczna metoda wygladzenia cery jest gleboki peeling wykonywany laserem.niestety jest to zabieg dosc kosztowny,gdyz jest to ok.5 tys.zl

RenataJaniszewska napisal:
> mam 22 lata i trochę blizn, są one małe i znikają po pewnym czasie(za długim). robiłam złuszczanie kwasami owocowymi u kosmetyczki, głębokie złuszczanie u dermatologa, oczywiście w długim odstępstwie czasu. chcę po prostu wiedzieć w jaki sposób można uzyskać gładką, ładną buzię
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-26, 18:08   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: jak załatwić blizny po pryszczach?

Peelingi kosmetyczne lub deramtologiczne wymagają zwykle powtórzeń. Proces regeneracji skóry musi trochę potrwać. Dlatego zdecyduj się na jeden rodzaj złuszczania i powtarzaj zabiegi tak często jak zaleci to kosmetyczka lub dermatolog. Ja polecam złuszczanie ziołami np. Polski Peeling Ziołowy Jadwiga to zabieg , który wygładza blizny po trądziku, rozjaśnia przebarwienia . Dla uzyskania gładkiej ,ładnej cery trzeba wykonać od 4 do 12 zabiegów w odstępach miesięcznych. Naprawdę są po tych zabiegach ładne efekty. Laserowe zabiegi są rzeczywiście bardzo drogie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-12-26, 18:08   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: jak załatwić blizny po pryszczach?

Peelingi kosmetyczne lub deramtologiczne wymagają zwykle powtórzeń. Proces regeneracji skóry musi trochę potrwać. Dlatego zdecyduj się na jeden rodzaj złuszczania i powtarzaj zabiegi tak często jak zaleci to kosmetyczka lub dermatolog. Ja polecam złuszczanie ziołami np. Polski Peeling Ziołowy Jadwiga to zabieg , który wygładza blizny po trądziku, rozjaśnia przebarwienia . Dla uzyskania gładkiej ,ładnej cery trzeba wykonać od 4 do 12 zabiegów w odstępach miesięcznych. Naprawdę są po tych zabiegach ładne efekty. Laserowe zabiegi są rzeczywiście bardzo drogie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-16, 06:59   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
przebarwienia

Po tradziku zostaly mi przebarwienia(na czole). Czy wystarczy stosowac krem złuszczający naskórek (przyznam, ze to nie pomaga)?A może zbieg u kosmetyczki np. algowy? Prosze o odpowiedz.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-02-18, 14:37   #12
l.sabi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Re: przebarwienia

Cześć! Mam problemy z przebarwieniami powstałymi od słońca i na tle hormonalnym. Czasami robią mi się ciemne plamki po oczyszczaniu.Słyszałam żę kremy firm np. LA ROCHE i SVR wybielające dają świetne efekty, niestety SVR trudno jest gdzieś znależć. Jednak myślę ze zabiegi u kosmetyczki-które są drogie-są nipotrzebne jeśli używa się regularnie dobrego kremu wybielającego.
mmmm napisał(a):
> Po tradziku zostaly mi przebarwienia(na czole). Czy wystarczy stosowac krem złuszczający naskórek (przyznam, ze to nie pomaga)?A może zbieg u kosmetyczki np. algowy? Prosze o odpowiedz.
l.sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-18, 17:57   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przebarwienia

Z tego co wiem, to przebarwienia po trądziku są głębokie, i nie wiem jaki krem byłby dla mnie odpowiedni. A może Pani Beata by mi coś doradziła?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 12:53   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przebarwienia

Przebarwienia po trądziku są zwykle trudne do zlikwidowania za pomocą kremu. Powinnaś wybrać się do kosmetyczki najlepiej na zabieg złuszczania naskórka. Ja bardzo lubię Polski Peeling Ziołowy Jadwiga (skuteczny i nie taki drogi zabieg) , może to być również kuracja za pomocą innego rodzaju peeling lub kwasami AHA lub BHA
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 17:58   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: przebarwienia - do Pani Beaty

Byłam u kosmetyczki, która zaproponowała mi na początek odżywienie skóry maseczką z alg, a później peeling z alg. Jeżeli chodzi o peeling Jadwiga, to kosmetyczka stwierdzila, ze mam zbyt cienką skórę i nie wie, czy nie wynikłyby z tego komplikacje (to jest opinia kilku kosmetyczek). Jak Pani myśli, czy peeling z alg bedzie skuteczny? Proszę o odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-20, 20:49   #16
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: przebarwienia - do Pani Beaty

Nie znam niestety Twojej cery. Trudno mi powiedzieć czy są przeciwskazania do wykonania peelingu Jadwiga - wspomnę tylko ,że peeling ten kosmetyczka może sama stopniować tzn. dobierać jego intensywność - ja przy pierwszym peeling robię go delikatnie , tak ,że naskórek łuszczy się bardzo lekko lub nawet wcale.Potem w zależności od reakcji skóry , przy kolejnym zabiegu można wzmocnić działanie peelingu. Na przebarwienia można stosować też zabiegi rozjaśniające (typu whitening), wybielające - zwykle działają one łagodniej niż peelingi. Nie wiem dokładnie o jakim peelingu z alg mówiła Twoja kosmetyczka więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-03, 14:40   #17
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
blizny po trądziku

Mam straszne blizny po trądziku na plecach i dekolcie a także co jakiś czas wyskakują mi krosty ropne. Czy w tej sytuacji mogę zastosować jakieś złuszczanie naskórka (głębokie) dziękuję za radę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 20:06   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny po trądziku

Z tego co wiem, to przy ropnych wypryskach odradza sie głębokie złuszczanie. Najpierw trzeba wyleczyć trądzik np. żelem Isotrexin (bardzo dobry), a później zabrać się za walkę z przebarwieniami. Może pomóc złuszczanie polskim peelingiem. Powodzenia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-09, 21:42   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: blizny po trądziku

Uważam ,że powinnaś poradzić się także dermatologa , jeśli skóra wymaga pomocy lekarza to najpierw trzeba podleczyc stany zapalne a dopiero potem myśleć o zabiegach mających na celu wygładzenie skóry. Bardzo dobry jest peeling ziołowy. Zabieg ten można wykonac tylko w gabinecie kosmetycznym. Przynosi naprawdę dobre efekty - w przypadku blizn potrądzikowych trzeba zabieg powtórzyć kilka razy.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-05-10, 08:05   #20
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: blizny po trądziku

Ja po podleczeniu sobie trądziku wybrałam sie do dermatologa na kurację kwasami owocowymi(50-70%).Miałam 6 zabiegów i jestem bardzo zadowolona.Buzia sie bardzo wygładziła.kwasy leczą też pryszcze, wągry i wybiela przebarwienia.Ale chyba na blizny lepszy jest peeling azjatycki.
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-11, 15:54   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Blizny po trądziku!!!

Czy ktoś zna jakieś skuteczne metody pozbycia się niewielkich blizn po wyleczonym już trądziku oprócz głębokiego złuszczania,które nic mi nie pomogło!!!Pomóżcie rozpaczona Dona.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 11:06   #22
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: Blizny po trądziku!!!

Mam ten sam problem.Miałam juz i kwasy i neoderme, a wydaje mi sie jakby wszystko na nic.Przez kilka tygodni jest ładnie ale potem znowu sie pogarsza.Czy ktos moze robil sobie Blue-peel?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-12, 20:16   #23
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Blizny po trądziku!!!

Czy ktoś zna jakieś dobre sposoby pozbycia się blizn po trądziku oprócz kwasu aha który nic mi nie pomógł.Nawet puder nie pokrywa w 100% tych przelętych blizn a co dopiero w upał gdy nie nakładam pudru normalnie koszmar! Proszę pomóżcie..
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 09:38   #24
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: Blizny po trądziku!!!

Może w twoim przypadku lepsze by były zioła np. peeling azjatycki lub neoderma.Ja miałam neoderme i jestem zadowolona z efektów.A jakich kwasów uzywałaś i kto ci robił ten zabieg dermatolog czy kosmetyczka?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-13, 11:52   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Blizny po trądziku!!!

Ja byłam na kwasach u dermatologa i nic mi nie pomogły a na czym polega ten piling azjatycki i ta neoderma i gdzie to można zrobić i za ile?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-15, 11:56   #26
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: Blizny po trądziku!!!

Ja również miałam robione kwasy u dermatologa stężeniem 70%.Miałam sześć zabiegów i jestem bardzo zadowolona.Moja koleżanka miała głębokie blizny po wzasadzie wyleczonym juz trądziku i zafundowała sobie 5 peelingów azjatyckich i teraz juz ma o wiele ładniejszą buzię.Donka jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat to wyślij mi e-mail na adres Iker0@poczta.onet.pl ,a ja ci wszystko mogę dokładnie opisać(niestety pocztę sprawdzę dopiero w sobotę).
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 20:49   #27
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny po trądziku

ile kosztuje zabieg kwasami owocowymi
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 22:03   #28
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: blizny po trądziku

Możesz zapytać dermatologa, czy nie przepisałby Ci preparatów z pochodnymi wit.A, które działają silnie przeciwtrądzikowo i redukują blizny i przebarwienia. Mam na myśli maści Retin A i Differin (żel).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:22   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Blizny

Mam ślady po wyciskaniu i rozdrapywany krostek, a poza tym roszerzone i pozatykane pory. Zupełnie nie wiem co robić. Proszę o radę. Chciałabym również wiedzieć co robić z rozstępami.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-26, 15:24   #30
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Blizny

Proponuję wizytę u dobrej kosmetyczki... Ona najlepiej Ci doradzi co zrobić z bliznami [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.