Trądzik [zdjęcia] co na to??:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-13, 15:50   #1
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19

Trądzik [zdjęcia] co na to??:(


Jeszcze jakieś pół roku się tym nie przejmowałem, bo może i coś było, ale nie było w takim stanie... czoło miałem czyściutkie... potem się zaczeło... w jedenj chwili cała twarz;/ tak to u mnie wygląda teraz:
Czoło :
http://img382.imageshack.us/my.php?image=czooas6.jpg
okolice ust:
http://img382.imageshack.us/my.php?image=ustacv6.jpg
Szyja:
http://img395.imageshack.us/my.php?image=szyjams7.jpg
policzki:
http://img134.imageshack.us/my.php?image=bokivx6.jpg
Używałem już chyba wszystkiego, mydło siarkowe, maść cynkowa, Acnosan, brevoxyl i przez to moja twarz jest tylko blada i zniszczona;/
Muszę golić się codziennie, przez wysuszoną skórę jest to dla mnie męczarnia, zaczerwienienia itp. skóra skłonna do podrażnień... na czole obfity łojotok, a na brodzie kaszaki... i chyba jeszcze mam wrastające włosy, bo mimo że się ogolę dokładnie to i tak widać czarne pozostałości, których nie czuć dotykając ręką...
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:00   #2
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Z goleniem to pewnie by bylo lepiej elektyrczna maszynkę zakupic. Mojemu tż-owi pomoglo
Najlepiej wybierz sie po jakis antybiotyk do dermatologa i to jak najszybciej zeby slady nie zostaly.
Nie wiem czy nie presadzasz za bardzo w wysuszaniem twarzy tymi wszystkimi specyfikami, paradoksalnie to powoduje łojotok.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:33   #3
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Ale elektryczna nie daje takiego komfortu jak ręczna... zawsze coś drapie... mniejsza z tym... są jakieś specyfiki żeby odzyskac kolor skóry?? bo teraz to mam prawie że szarą...
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:42   #4
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Radziłabym jednak pójść do dermatologa ... Pierw zająć sie wyleczeniem trądziku a dopiero pozniej pomyslec o 'naprawie' kolorytu skóry.

Pozdrawiam
__________________
WYMIANA - WYMIANA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1159181


WISH - głównie ubranka i zabawki dla dziewczynki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=50710904
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 16:25   #5
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Idę idę;] ale dopiero na 22 zapisany...;/ ta Warszawa... ale do tego czasu to moja skóra może się zmienic jeszcze bardziej... zupełnie nie wiem jak o nią dbać...
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 20:22   #6
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Witam!!!

Mialem podbnie zniszczoną skore. Niestety dobrych wiesci nie mam. Lecze sie od ok Hmm..10 miesiecy z podobnego stanu i nie do konca jeszcze wyleczylem to. Pierw leczylem sa tradzik antybiotykami i masciami. Pozniej i teraz tez to trwa - mam zabiegi zluszczajace naskore. tzn jak by regeneracja sie skory. Jedne zabieg u mnie 100zl , choc ceny sie wahaja u100 - 150 zl zalezy gdzie. Sa prowadzeone prze dermatolog (osobiscie u kosmetyczki sa w malych stezeniach i balbym sie to robic). Zabiegow wykonuje sie kilka ja mam zpalanowac 5 , jeszcze dwa. Do tego trzeba miec specjalna diete - ja juz sie przyzywyczailem duzo owocow dziennie 1 - 15l wody zielona herbata dodatkowo w kapsulkach witaminy filtry UV 50 na dzien mycie skory tylko plynami hyperalergicznymi nawilzanie zero jakis czipsyow i inych badziwi i szereg innych ruch tez jest wazny na powietrzu.

Pozdrawiam serdecznie, wiem ze to ciezka droga..eh..


Zycze sukcesow.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 22:57   #7
ogór
Rozeznanie
 
Avatar ogór
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 779
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Moge byc niesmaczna, ale na cos takiego mojemu wujowi pomogl "domowy" sposob na tradzik. Walczyl kupe lat z tradzikiem do czasu zastosowania wlasnego moczu. Rano i wieczorem wacikiem nasaczonym moczem przecieral twarz. Teraz nie ma ani kropeczki na twarzy Ale lepiej pogadaj z dermatologiem, ewentalnie zapytaj o mocz - jest to chyba znana metoda. Dosc krepujaca - ale skuteczna. Pozdrawiam i zycze powodzenia z walka z cera!
__________________
high

ogór jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-15, 08:36   #8
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Wyglada mi to na zapalenie lojotokowe skory ZLS, potrzebny bedzie antybiotyk, bo w przypadku tego tradziku trzeba zabic bakterie, ktore zaatakowaly twoj organizm.Odstaw wszelkie tluszcze np: margaryny, masla, unikaj slodyczy i ostrych potraw.Konieczna wizyta u dermatologa.
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 21:48   #9
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Ja też własnie zauważyłem podobieńswtwo z łojotokowym zapaleniem skóry... w lecie nie mam praktycznie wcale objawów... może to sprawka opalenizny, a może i nie... ale ta wiadomość wcale mnie nie pociesza bo ta choroba jest nawrotowa i jakoś nie widzę siebie w 10 letnim cyklu odwiedzin dermy...
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 21:56   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Cytat:
Napisane przez Zosia#23# Pokaż wiadomość
Wyglada mi to na zapalenie lojotokowe skory ZLS, potrzebny bedzie antybiotyk, bo w przypadku tego tradziku trzeba zabic bakterie, ktore zaatakowaly twoj organizm.Odstaw wszelkie tluszcze np: margaryny, masla, unikaj slodyczy i ostrych potraw.Konieczna wizyta u dermatologa.
jezeli chodzi o ŁZS to nie masz racji

jedna z przyczyn ŁZS jest infekcja pewnym rodzajem grzyba a nie bakterii. leczy sie to troche inaczej.

wizyta u dermatologa jak najbardziej wskazana
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 13:00   #11
paryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Byłem u dermy dziś, ale oczywiscie co gorsze poznikało;/ przepisał mi zineryt i acnederm... za miesiąc znowu odwiedziny
paryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-22, 13:19   #12
truskawka30
Przyczajenie
 
Avatar truskawka30
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Siemka. Jestem dziewczyną i miałam podobny problem - pryszcze.
Mama kupiłam mi krem którego uzywała jak była w moim wieku, czyli miała ok 14 lat. Pomóg mi i to bardzo. Nazwa kremu to - TORMENTIOL. Jest on w kolorze fluidu, taki brązowy. Jak śpisz to możesz pobrudzić poduszke więc uważaj. :P Jak dla mnie to naprawde bardzi skuteczny Mam nadzieje ze tobie też może pomóc. Kosztuje ok 6 zł i mozna go kupić prawie w każdej aptece Pozdrawiam cieplutko.
truskawka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 18:15   #13
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

ja uzywam tormentiolu po depilacji woskiem brwi i wasikow hehe i pomaga) na pryszcze gdy je wyciskam to odrazu przeywam woda utleniona, po 5 minutach klade tomentiol i po 2 dniach po pryszczu prawie nie ma sladu a keidys mialam z tym problem bo nie wiedzialam jak wyciskac czy wyciskac..oczywiscie nie poleca sie wyciskania ale ja jak nie wycisne to mam plamy ktore nie znikaja(( ogolnie mam problem w wagrami ktore zaatakowaly moje cale czolo, nos i brode musze sie fluidowac chodz nie chce ale bez fluidu wygladam okropnie - wszedzie wagry, przebarwienia skory do tego kilka pryszcyz.. uzywam rano najpierw mydla siarkowego, potem norma derm vichy gdy wracam ze skzoly zmywam fluid mleczkiem do cery nacyznkowej potem myje twarz sama woda.. wieczorem co 3-2 dni robie maseczke z garniera albo peeling, potem na nosek krem nawilzajacy under 20 ale gowno daje ten krem.. ma ktos do polecenia krem nawilzajacy? no i podsumowujac moj zestaw sie sprawdza gdyz bardzo zadko wypryszczy mnie naprawde porzadnie.. to oczywiscie oprocz okresu przed meisiaczkowego hehe bo wtedy jestem cala zasyfiona.. buziaki
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 10:21   #14
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

A MAM JESZCZE PYTANIE, CZY KTOS STOSOWAŁ TRIBIOTIC? BO JAK NAKŁADAM JE NA PRYSZCZE ROPNE TO PO PARU CHWILACH TEN PRYSZCZ MI WYJDZIE NA WIERZCH INNE WYPŁYWAJĄ A NIEKTORE SA TAKIE WIEKSZE< WTEDY PRZEBIJAM IGIEŁKĄ I TROCHE PRZYCISNE I JUZ WYLATUJE- CZY TO JEST DOBRY SPOSÓB???
karyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 10:25   #15
karyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 140
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
ja uzywam tormentiolu po depilacji woskiem brwi i wasikow hehe i pomaga) na pryszcze gdy je wyciskam to odrazu przeywam woda utleniona, po 5 minutach klade tomentiol i po 2 dniach po pryszczu prawie nie ma sladu a keidys mialam z tym problem bo nie wiedzialam jak wyciskac czy wyciskac..oczywiscie nie poleca sie wyciskania ale ja jak nie wycisne to mam plamy ktore nie znikaja(( ogolnie mam problem w wagrami ktore zaatakowaly moje cale czolo, nos i brode musze sie fluidowac chodz nie chce ale bez fluidu wygladam okropnie - wszedzie wagry, przebarwienia skory do tego kilka pryszcyz.. uzywam rano najpierw mydla siarkowego, potem norma derm vichy gdy wracam ze skzoly zmywam fluid mleczkiem do cery nacyznkowej potem myje twarz sama woda.. wieczorem co 3-2 dni robie maseczke z garniera albo peeling, potem na nosek krem nawilzajacy under 20 ale gowno daje ten krem.. ma ktos do polecenia krem nawilzajacy? no i podsumowujac moj zestaw sie sprawdza gdyz bardzo zadko wypryszczy mnie naprawde porzadnie.. to oczywiscie oprocz okresu przed meisiaczkowego hehe bo wtedy jestem cala zasyfiona.. buziaki
a z tego co wiem to tormentiol wyciaga rope na zewnątrz? bo tez mam ten krem ale jeszcze nie używałam, wiec mowisz że wyciskasz smarujesz woda utreniona i na to tormentiol i potem nie ma śladu??????? o tym to nie wiedziałam.
a dobry na nawilzanie jest humektan, podobno chwala go i jest do cery z problemami.

a ja robie z ropniakami tak jak pisałam wyżej nakładam tribiotic i mi samo wychodzi potem przebijam i nie ma ale slady sa, moze jeszcze to pozniej przemyje woda i dam tormentiol tak jak ty, moze cos pomoże
karyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 15:39   #16
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

przynajmiej na mnie tak dziala) mozesz sprobowac. kazdy wycisniety pryszcz przemywaj woda utleniona a ten nawilzajacy wyprobuję)))
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:15   #17
Pauliincia24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

Hej kochani moim zdaniem najlepiej wybrać sie do dermatologa bo sami nic z tym nie zrobicie ja przez dwa lata sama leczyłam trądzik ale nie było żadnych rezultatów a gdy miesiąc temu poszłam do dermatologa trądzik wyleczyłam i teraz mogę cieszyć się idealną cerą

Da was polecam

parzenie rumianku i przemywanie nim twarzy rumianek wam na zaszkodzi bo to są przecież zioła.
Pauliincia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 18:44   #18
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Trądzik [zdjęcia] co na to??:(

niektóre zioła uczulają, rumianek podobno też, więc się nie zapędzajmy, ale spróbować można
ale fakt, do dermatologa lepiej pójść. dziewczynom łatwiej, bo w takich sytuacjach w większości przypadków pomagają tabletki antykoncepcyjne. sama stosowałam przez około rok diane i potem długo nic nie wracało, a jak wracało, to tormentiol był naprawdę najlepszym "lekarstwem". ale z tak ostrym stanem, jaki ma autor wątku, to on sobie raczej nie poradzi... nie dajcie się zwodzić dermatologom! oni są po to, żeby wam pomóc, a nie odsyłać z kolejnymi tubkami!
co do tribiotic to stosowałam po przekłuciu pępka. to maść antybiotykowa, nie należy przesadzać, stosować tylko punktowo. jak ktoś ma całą twarz zaatakowaną, to chyba nie najlepszy pomysł...

jejku, chciałabym wam powiedzieć, że to i tak kiedyś przejdzie, ale trądzik i podobne choroby skóry to okropne cholerstwa... ale na pociechę: mój tata był okropnie pryszczaty, a miał 3 laski jednocześnie (bogaty nie był, hihi, może inne wartości przeważyły, świeży oddech czy co?).

aha, olewajcie informacje w stylu: nie jedz mięsa, zrezygnuj z tłuszczów, nie tykaj papryki czy cholera wie, co jeszcze wymyślą. należy unikać rzeczy niezdrowych, ale na te też każdy inaczej może zareagować. koleżanka miała wysyp po owocach (a może po jakichś środkach, którymi były sypane?), inna po czekoladzie, któraś zrezygnowała z mięsa, inna z tłuszczy (większej głupoty nie słyszałam, niektóre witaminy możemy dostarczyć tylko w towarzystwie tłuszczy, bo są w tłuszczach rozpuszczalne)
ogólnie: powodzenia w poszukiwaniu DOBREGO dermatologa... a dziewczyny z większymi problemami - dobry byłby ginekolog-endokrynolog (to ten od hormonów) - ale tych w polsce jak na lekarstwo...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.