'biale' twarze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-14, 13:10   #1
dogonic-wlasne-marzenia18
Raczkowanie
 
Avatar dogonic-wlasne-marzenia18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 109

'biale' twarze


czesc.
moze zaczne od 'mojego sprzetu'. nie jest to zadna lustrzanka ani nic takiego tylko zwykly, domowy aparat kupiony dawno temu- olympus digital 500
http://www.fotal.pl/sprzet/Olympus_%...226,10193.html

w zwiazku z tym mam kilka pytan. kiedy robie portrety [nawet za dnia] cala twarz i ogolem skora jest bardzo, bardzo jasna. jak u jakiejs mumii. nie wiem czy to zwiazane jest z tym, ze wlaczona jest lampa blyskowa? zas kiedy wylacze ja to zdjecia najczesciej wychodza rozmazane [i to jest wlasnie druga sprawa] Czy zwiazane to jest z brakiem stabilizatora?

Z gory dzieki Wam za odpowiedz. Bo ja sie troche nie znam na tym wiec licze na Wasza pomoc.
dogonic-wlasne-marzenia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 13:47   #2
D50
Raczkowanie
 
Avatar D50
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: 'biale' twarze

Zacząłbym od dokładnego przeczytania instrukcji obsługi i co nieco zgłębił teorię fotografii.. warto.
__________________
Fotograf pasjonat. Fuji S5Pro i kilka szkieł. MyPort.pl. Strona domowa
S5Pro nie został stworzony po to, żeby używać jakiejkolwiek opcji "auto"
Nigdy tak nie rób...
D50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 15:31   #3
dogonic-wlasne-marzenia18
Raczkowanie
 
Avatar dogonic-wlasne-marzenia18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 109
Dot.: 'biale' twarze

uwierz, ze nie raz czytalam instrukcje.
dogonic-wlasne-marzenia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 10:48   #4
Minuta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 37
Dot.: 'biale' twarze

Wydaje mi się że to wina lampy
Lampa ma tą tendencję że twarze są po niej białe
No i nie wygląda to zbyt cudownie , ale wiem z doświadczenia że żeby robić fotki bez lampy to musimy mieć dobre oświetlenie
Moja droga , nie wiem czy mogę wkleić , ale znalazłam taką stronkę i tutaj są techniki foto. z lampą
Pozdrawiam!

Ps. Może nie blokujesz ostrości ?
Minuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 22:00   #5
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: 'biale' twarze

Cytat:
Napisane przez dogonic-wlasne-marzenia18 Pokaż wiadomość

w zwiazku z tym mam kilka pytan. kiedy robie portrety [nawet za dnia] cala twarz i ogolem skora jest bardzo, bardzo jasna. jak u jakiejs mumii. nie wiem czy to zwiazane jest z tym, ze wlaczona jest lampa blyskowa? zas kiedy wylacze ja to zdjecia najczesciej wychodza rozmazane [i to jest wlasnie druga sprawa] Czy zwiazane to jest z brakiem stabilizatora?
jak jest ciemno to aparat wydłuża czas naświetlania , tylko statyw ci pomoże......... i cierpliwa modelka
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 13:56   #6
pysia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Smile Dot.: 'biale' twarze

b
Cytat:
Napisane przez dogonic-wlasne-marzenia18 Pokaż wiadomość
czesc.
moze zaczne od 'mojego sprzetu'. nie jest to zadna lustrzanka ani nic takiego tylko zwykly, domowy aparat kupiony dawno temu- olympus digital 500
http://www.fotal.pl/sprzet/Olympus_%...226,10193.html

w zwiazku z tym mam kilka pytan. kiedy robie portrety [nawet za dnia] cala twarz i ogolem skora jest bardzo, bardzo jasna. jak u jakiejs mumii. nie wiem czy to zwiazane jest z tym, ze wlaczona jest lampa blyskowa? zas kiedy wylacze ja to zdjecia najczesciej wychodza rozmazane [i to jest wlasnie druga sprawa] Czy zwiazane to jest z brakiem stabilizatora?

Z gory dzieki Wam za odpowiedz. Bo ja sie troche nie znam na tym wiec licze na Wasza pomoc.


Witaj,
Jeżeli nie chcesz na zdjęciu białych twarzy, wystarczy zmniejszyć siłę błysku lampy. Niestety nie powiem Ci gdzie to znajdziesz w swoim aparacie, ponieważ ja posiadam Nikona a funkcje są różnie rozmieszczone. Jeżeli natomiast chodzi o poruszone zdjęcie przy robieniu bez lampy, tak jak ktoś już wspomniał, ustawia Ci się automatycznie dłuższa migawka i zdjęcie wychodzi poruszone. Ustaw na krótszy czas a ewentualnie jeżeli będą zdjęcia wychodziły za ciemne, rozjaśnij ekspozycją. Gdzie znajdują się te funkcje w twoim aparacie niestety mósisz sprawdzić w instrukcji, ale będą z tego efekty.
Pozdrawiam.

Edytowane przez pysia1985
Czas edycji: 2008-12-19 o 22:02
pysia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:41   #7
Satvari
Raczkowanie
 
Avatar Satvari
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 33
GG do Satvari
Dot.: 'biale' twarze

Widocznie masz ustawioną zbyt dużą lampę, albo robisz zdjęcie zbyt blisko twarzy. Kilka lat temu posiadałam o wiele wiele gorszy aparat, a dało się nim zrobić normalne zdjęcie z lampą Poza tym gdy chcesz zrobić zdjęcie bez lampy, wyjdzie Ci ono najlepiej przy dziennym świetle. Możesz również zwiększyć iso.
Satvari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.