wzmacnianie paznokci żelem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-11, 10:29   #1
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309

wzmacnianie paznokci żelem


witam
jestem posiadaczka z natury ładnych paznokci, są jednak trochę słabe. Do tego mój zawód wymaga ciągłego moczenia i odkażania dłoni, do tego wszyscy zwracają uwagę na to jak wyglądają moje ręce. Wielokrotnie żelowałam paznokcie, ale tyko kilka razy byłam zadowolona. Zazwyczaj to ze stylistkami był problem, kłopot z terminami, dodatkowe poprawki w końcu zdjęłam żel. Jednak moje paznokcie bardzo się rozdwajają, muszę malować je codziennie, a lakier i tak odpryskuje (mycie rąk co 20 min i odkażenie:/) więc wygląda to nieestetycznie. długie paznokcie odpadają ze względu na charakter pracy chodzi więc jedynie o nałożenie żelu na naturalne dla wzmocnienia. I tutaj powstaje moje pytane, czy mogę nauczyć się tego sama, czy konieczny będzie kurs. wiem że takich pytań było dużo zapewne, i uprzedzam- nie zamierzam zostać stylistką, nie zamierzam przedłużać paznokci, a jedynie kłaść żel na wzmocnienie swoich. Przeglądałam wątek dobrej rady, znalazłam wszystkie potrzebne mi rzeczy, ale jeszcze trochę się zastanawiam. Mam również pojęcie o kosmetyce i paznokciach(ukończone studium kosmetyki), ale jeśli chodzi o paznokcie żelowe, wiem tyle ile widziałam i przeczytałam. czy warto próbować nauczyć się tego samodzielnie? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2010-01-11 o 10:30
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 11:42   #2
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Jak chcesz sobie sama nakładać, to poponuję kupić żele silikonowe/ soak off. Na odtłuszczony pazurek nakładasz primer i 3 warstwy takiego żelu. Wzmacnia paznokcie. Jeśli masz częsty kontakt z preparatami odkażającymi i często moczysz ręce, to może ci się "odmaczać" i odchodzić. Usuwa się go acetonem, więc problemu nie ma.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:24   #3
Majeczka128
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Smile Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Ja polecam żele Calcium firmy Quality Nails z Gdyni,to taki żel z wapnem który nie tylko wzmacnia i utwardza naturalne paznokcie ale jednocześnie je odżywia,moje klientki go uwielbiają i ja tez bo to żel jednofazowy i wystarczy na odtłuszczonym paznokciu położyć go dwa razy,dodatkowo świetnie się rozkłada
Majeczka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 15:52   #4
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Kupiłam Calcium Gel firmy Quality Nails i mam z nim problem. Gdy po utwardzeniu pod lampą przemywam paznokieć alkoholem schodzi mi część żelu. Reszta żelu, która zostaje odchodzi po kilku dniach. Początkowo myślałam, że za grubą warstwę nakładam. Teraz myślę, że może zbyt delikatnie matowię płytkę, ale przecież biały blok powinien być ok. Może to lampa jest kiepska. Jestem dyplomowaną manicurzystką obecnie w stanie spoczynku i żel chciałam nakładać tylko sobie by wzmocnić swoje paznokcie, a przede wszystkim żeby lakier trzymał się dłużej. Nie mam potrzeby ich przedłużać, szukam czegoś na naturalną płytkę. Z góry dziękuję za rady.
Pozdrawiam
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 18:31   #5
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Kupiłam Calcium Gel firmy Quality Nails i mam z nim problem. Gdy po utwardzeniu pod lampą przemywam paznokieć alkoholem schodzi mi część żelu. Reszta żelu, która zostaje odchodzi po kilku dniach. Początkowo myślałam, że za grubą warstwę nakładam. Teraz myślę, że może zbyt delikatnie matowię płytkę, ale przecież biały blok powinien być ok. Może to lampa jest kiepska. Jestem dyplomowaną manicurzystką obecnie w stanie spoczynku i żel chciałam nakładać tylko sobie by wzmocnić swoje paznokcie, a przede wszystkim żeby lakier trzymał się dłużej. Nie mam potrzeby ich przedłużać, szukam czegoś na naturalną płytkę. Z góry dziękuję za rady.
Pozdrawiam
........
generalnie,do matowienia lepszy jednak jest pilnik 180,blok jest do polerowania
-odtłuszczasz pazurki przed,dajesz primer?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 09:07   #6
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Nie używam primera, osoba, która mi sprzedawała żel twierdziła, że nie ma takiej potrzeby. Jaki primer byś poleciła do tego żelu?
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 15:30   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Nie używam primera, osoba, która mi sprzedawała żel twierdziła, że nie ma takiej potrzeby. Jaki primer byś poleciła do tego żelu?
....
wiesz co,w sumie obojętnie jakiej firmy,ja używam róznych i nie potrafię zweryfikować który jest lepszy a który gorszy...ja mam kwasowe i stosuje w niewielkiej ilosci,potem czekam az porządnie odparują...ja zawsze je stosuje nawet jak piszą,ze niepotrzeba.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 19:14   #8
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Tak też zrobię, jutro kupię primer i dalej będę testować, użyję też pilnika zamiast bloku polerskigo.
Dark01 czy Ty miałaś styczność z tym żelem, czy może poleciłabyś coś innego na naturalne paznokcie?
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 21:51   #9
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Tak też zrobię, jutro kupię primer i dalej będę testować, użyję też pilnika zamiast bloku polerskigo.
Dark01 czy Ty miałaś styczność z tym żelem, czy może poleciłabyś coś innego na naturalne paznokcie?
.....
nie mam pojęcia co to za żel do naturalek używam tych samych co do przedłuzania,bo nie lubię żeli silikonowych...lub kładę hybrydę.
Mam kilka firm w gabinecie:ibd,Indigo,Mist ero Milano,CND.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 11:18   #10
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Problem chyba rozwiązany Matowienie... Użyłam pilnika jak poradziłaś i żel ładnie się trzyma. Mam nadzieje, że nie będzie podchodził powietrzem lub odpryskiwał. A czemu nie lubisz żeli silikonowych?
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:16   #11
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Problem chyba rozwiązany Matowienie... Użyłam pilnika jak poradziłaś i żel ładnie się trzyma. Mam nadzieje, że nie będzie podchodził powietrzem lub odpryskiwał. A czemu nie lubisz żeli silikonowych?
....
bo nie sa wystarczająco trwałe jak dla mnie,nie mozna ich obrabiać tak jak twarde żele w związku z tym nie dają takich mozliwosci korekty płytki jak niesilikonowe.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-17, 09:55   #12
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Właśnie o trwałości produktu się przekonuję. Na dwóch paznokciach mam już pęknięty żel (po 3 dniach). Nakładałam go bardzo starannie, na porządnie przygotowane paznokcie (dokładne zmatowienie, primer etc.). Nałożyłam 1 warstwę jak zaleca producent na jedną rękę, 2 warstwy na drugą (przemywając cleanerem po pierwszej warstwie- tak producent mi poradził). Nie wiem czy popełniam jakiś błąd przy nakładaniu, czy może produkt jest mocno średni. Zastanawiam się nad Sunflower- żelem silikonowym. Nie chcę chyba wchodzić w twarde żele do przedłużania, nie mogę mieć zbyt długich paznokci, a też nie mam na tyle czasu żeby je obrabiać i nie potrzebuję korygować swojej płytki.

Proszę o radę.
Pozdrawiam.
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:03   #13
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Właśnie o trwałości produktu się przekonuję. Na dwóch paznokciach mam już pęknięty żel (po 3 dniach). Nakładałam go bardzo starannie, na porządnie przygotowane paznokcie (dokładne zmatowienie, primer etc.). Nałożyłam 1 warstwę jak zaleca producent na jedną rękę, 2 warstwy na drugą (przemywając cleanerem po pierwszej warstwie- tak producent mi poradził). Nie wiem czy popełniam jakiś błąd przy nakładaniu, czy może produkt jest mocno średni. Zastanawiam się nad Sunflower- żelem silikonowym. Nie chcę chyba wchodzić w twarde żele do przedłużania, nie mogę mieć zbyt długich paznokci, a też nie mam na tyle czasu żeby je obrabiać i nie potrzebuję korygować swojej płytki.

Proszę o radę.
Pozdrawiam.
.....
troche dziwna instrukcja,nie słyszałam o tym,że się przemywa między warstwami,serio...no i ja bym wybudowała lekki stres,żel kładziony jak lakier praktycznie zawsze się uszkodzi....a co do twardych żeli,mozna nimi normalnie zażelowac płytkę bez koniecznosci przedłużania jej przeciez.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 09:54   #14
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Też się zdziwiłam, dostałam taką oto instrukcję:

1. Matowimy płytkę
2. Przemywamy Cleanserem w celu zmycia pyłu i odtluszczenia
3. Nakładamy Calcium żel ( Primer nie jest wymagany)
4. Aktywujemy przez ok. 2-3min
5. Wyciągamy z lampy i przemywamy Cleanserem - i to wszystko

Jeżeli chcemy grubszą warstwę:

6. powtarzamy czynności punkt. 3 - 5

Niekiedy dla 100% pewności przyczepności stosujemy Primer

Jeżeli z użyciem primera, to

1. Matowimy płytkę
2. Przemywamy Cleanserem w celu zmycia pyłu i odtluszczenia
3. Nakładamy Primer
4. Nakładamy Calcium żel ( Primer nie jest wymagany)
5. Aktywujemy przez ok. 2-3min
6. Wyciągamy z lampy i przemywamy Cleanserem - i to wszystko

Jeżeli chcemy grubszą warstwę:

7. powtarzamy czynności punkt. 4 - 6

Zdziwiona tym przemywaniem m-dzy warstwami dla pewności zapytałam ponownie (odp.:Tak. każdą warstwę musi Pani przemyć Cleanserem). Spróbuję jeszcze coś zawalczyć z tym żelem, ale bez nadziei na większy sukces. Będę musiała pomyśleć o jakimś innym żelu. Zamówiłam jakieś żele z SF skuszona tym silikonowym, dodatkowo wzięłam na próbę budujące. Na tą chwilę mam trochę dość żelowania, moje naturalne przysparzały mi mniej pracy, zmywałam lakier i było po sprawie.
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 10:38   #15
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Cytat:
Napisane przez zofiaaa Pokaż wiadomość
Też się zdziwiłam, dostałam taką oto instrukcję:

1. Matowimy płytkę
2. Przemywamy Cleanserem w celu zmycia pyłu i odtluszczenia
3. Nakładamy Calcium żel ( Primer nie jest wymagany)
4. Aktywujemy przez ok. 2-3min
5. Wyciągamy z lampy i przemywamy Cleanserem - i to wszystko

Jeżeli chcemy grubszą warstwę:

6. powtarzamy czynności punkt. 3 - 5

Niekiedy dla 100% pewności przyczepności stosujemy Primer

Jeżeli z użyciem primera, to

1. Matowimy płytkę
2. Przemywamy Cleanserem w celu zmycia pyłu i odtluszczenia
3. Nakładamy Primer
4. Nakładamy Calcium żel ( Primer nie jest wymagany)
5. Aktywujemy przez ok. 2-3min
6. Wyciągamy z lampy i przemywamy Cleanserem - i to wszystko

Jeżeli chcemy grubszą warstwę:

7. powtarzamy czynności punkt. 4 - 6

Zdziwiona tym przemywaniem m-dzy warstwami dla pewności zapytałam ponownie (odp.:Tak. każdą warstwę musi Pani przemyć Cleanserem). Spróbuję jeszcze coś zawalczyć z tym żelem, ale bez nadziei na większy sukces. Będę musiała pomyśleć o jakimś innym żelu. Zamówiłam jakieś żele z SF skuszona tym silikonowym, dodatkowo wzięłam na próbę budujące. Na tą chwilę mam trochę dość żelowania, moje naturalne przysparzały mi mniej pracy, zmywałam lakier i było po sprawie.
ja tez pierwszy raz spotykam siez przemywaniem miedzy warstwami - jesli juz, to powinna byc ona dodatkowo zmatowiona, zeby kolejna warstwa dobrze sie tzymala.. rozumiem, ze po przemyciu warstwa jest blyszczaca?? jesli tak, to sprobuj ja delikatnie zmatowic i wtedy nalozyc kolejna..
A czy nie lepiej bylo zamowic jakies hybrydy sprawdzonej firmy - buteleczki z pedzelkami, nie trzeba paznokcia budowac i opracowywac.. caly zestaw mozna kupic za np.150zl i masz juz wszstko co potrzebne.. Mam klientke, ktora jest lekarzem i nie moze pozwolic sobie na dlugie paznokcie, swoje ma rosnac do gory i twardy zel nie zawsze sie trzymal, a hybrydy nosi bite 3-4 tygodnie i ma swiety spokoj ...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 14:30   #16
zofiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: wzmacnianie paznokci żelem

Tak, po przemyciu warstwa jest błyszcząca. Może nie będę jej matowić a nie będę przemywać.
Rozważałam hybrydy, trochę poczytałam o nich. Warte uwagi (wg wizazanek) jest Shellac, ale kolory mi tak średnio odpowiadają, a ja mam swoje ulubione Oczywiście mogłabym coś znaleźć, ale powodem dla którego zdecydowałam się na żel było to, że moje naturalne paznokcie na kciukach pękają mi mniej więcej w połowie płytki od zewnętrznej strony. Paznokcia nie można obciąć, czekam aż pęknięcie zejdzie do wolnego brzegu, wtedy obcinam i czekałam aż odrośnie i tak do kolejnego pęknięcia. Klej, którym podklejałam paznokcie nie za bardzo się sprawdzał. Chciałam żeby żel wzmocnił mi paznokcie.
zofiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.