Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 14:06   #871
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez sylle Pokaż wiadomość
olkie, widze, że tak jak ja próbujesz pozbyć się wypukłej blizny, która jest jaśniejsza od reszty twarzy. powiedz mi, jak się spisuje dermaroller, którego na nią używasz? widzisz jakieś efekty? wygładziła się? przybrała trochę ciemniejszy odcień? ja na moje blizny stosowałam i kwasy i laser i retinoidy, a i tak efekt jest marny dermaroller kupiłam z półtora roku temu, ale najpierw chciałam spróbować innych metod, które jak widać nie usunęły problemu w takim stopniu, jak bym chciała.
ktokolwiek w ogóle zauważył jakieś efekty stosując dermaroller na wypukłe blizny? pozdrawiam
od pamietnego uczulenia na wit c nie uzywalam juz wiecej stempla ( mam 0,5mm). zaczelam smarowac sie effaclarem k i stempluje sie tylko teraz pod oczami. nie jestem w stanie wiec powiedziec co sie dzieje z blizna.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 13:36   #872
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

A ktoś może jeszcze polecić cos co mozna uzywac pod roller na rozstepy? Bo ja nie mam zielonego pojęcia. NA cellulit juz wiem co ale na rozstepy to nie mam pojęcia.

Pewna Pani Kosmetolog powiedziała mi kiedyś cos takiego " Dermaroller działa nawet sam - przez to że powodujesz mikrourazy obudzasz komórki do regeneracji i namnażania,"

Wiem, że dziewczyny roller uzywaja przedewszystkim na twarz ale napewno znajdzie się któraś, co uzywała na cellulit i na rozstępy.

No i jakie długosci igieł polecacie. I czy w ogole widac jakies efekty?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 00:37   #873
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
A ktoś może jeszcze polecić cos co mozna uzywac pod roller na rozstepy? Bo ja nie mam zielonego pojęcia. NA cellulit juz wiem co ale na rozstepy to nie mam pojęcia.

Pewna Pani Kosmetolog powiedziała mi kiedyś cos takiego " Dermaroller działa nawet sam - przez to że powodujesz mikrourazy obudzasz komórki do regeneracji i namnażania,"

Wiem, że dziewczyny roller uzywaja przedewszystkim na twarz ale napewno znajdzie się któraś, co uzywała na cellulit i na rozstępy.

No i jakie długosci igieł polecacie. I czy w ogole widac jakies efekty?
Witaj w klubie, ja przeleciałam niemal całe forum ale nie znalazłam odpowiedzi Ale spoko, zrobiłam rekonesans i moje wiadomosci sa takie: na domowe kłucie i to dla zaczynajacych 0,5 bedą ok i sa skuteczne.
Na allegro to co sprzedaja to podróby, tytanem te igły to najwyzej moga byc tylko mażnięte, wiec ryzykowne, poza tym bardzo wazne jak długo mogą byc uzywane- do 15 razy, a na ciało obawiam sie ze krócej gdyz ichzywotnosc zalezy od wielkości powierzchni rolowanych.

Ja upatrzyłam do celulitu magic8 ( dobrze pamietam nazwę?czy medik8?) za 250 zł -
ale igły są pokryte złotem, wszystko kontrolowane, raczka profil, higiena, przechowywanie, etc.
Co wazne starcza na poł roku rolowania. Nie pamietam jak często mozna sie tym rolować, na stronie producenta jest. Igieł ma 190 cos czyli dosć mało.

Co pod? Polecono mi juz wczesniej olejek z Rosmana Alterry ten brzoza pomarancza antycelulitowy, prawie same naturalne składniki, koszt 24 zł w rossmanie. Jest tez filmik na youtubie gdzie autorka poleca tenze olejek. Nabyłam i rzeczywiscie jest fajny.

Tylko ja sie zastanawiam czy nie poczekać do jesieni bo nie wiem jak to ze słoneczkiem? Chyba zeby w spodniczce do kolan chodzić...?
Nie wiem tez jak stosować filtry, czy juz nastepnego dnia po zabiegu
mozna nałozyć filtr??
Mnie sie zrobiła skórka pomaranczowa na wewnętrznej stronie ud. Nie ma moze tragedii ale mnie to przeszkadza, ma tez ze 3-4 roztępy. Poza tym sam temat rolowania mnie zaciekawił po przeczytaniu forum.

Im więcej naturalnych składnikow tym lepiej ale mozesz albo zrobić swoj balsamik i dodać kofeinkę, peptydy by efektywniej odbudowywał sie kolagen-czyli podobne substancje jak na buźkę + te substancje które pomagaja na rozstępy np olej z rózy itp - po rolce.

Acha, na naturalis jest rolka medyczna ze stali chirurgicznej ale ona tez ma krótki okres rolowania a kosztuje az 199 zł, Pani włascicielka sklepu bardzo fachowo odpowiada na pytania, więc do niej kieruj ewentualne prośby o przepisy pod roleczkę, w tym sklepiku mozna zaopatrzyc sie w pólprodukty.
W moim pojęciu ten medic8 na pół roku bedzie w zasadzie najekonomiczniejszy - bo starcza na pól roku i najbezpieczniejszy, igiełki pokryte 24 katatowym złotem wiec o alergii mowy nie ma.
Wpisz sobie na necie hasło i są 2 strony gdzie urządzenia sa sprzedawane
i opisane jest dokładnie jaka długosc do czego. Z tego co przeczytałam to 0,5 jest takze do celulitu, nadaje sie takze na buźkę, jednakze rozpocząć nalezy od 0,5 na ciało.

Przepraszam za błędy i haos ale godzinka juz późna.

Jest jeszcze na beautyever.pl. Sa rózne rolki majace ponad 500 igieł, nawet z wibracjami! celem uśmierzenia bólu. Jest cały zestaw za 300 zł na cellulit. Sklep jest znakomicie zaopatrzony w pólprodukty nadajace sie pod rolkę, pełno cudów na cellulit i rozstępy, tylko brak receptariusza Są tez gotowe i tańsze preparaty pod roleczkę w cenach poniżej 100 zł, tylko po przeczytaniuskładu jest tam troszke chemii. Jednak nie mam jeszcze odpowiedzi na ten frapujący nas temat. Nie wiem tez na ile użyć jest ten sprzęt przeznaczony. Właścicielka jest przemiła i z pewnościa doradzi.

Z mych dogłebnych studiów wynika ze roleczka o ilosci igiełek 190 jest skuteczniejsza od rolki z większą iloscią igieł. Ten medic8 ma ich 190, gdyby nie cena ok 250 zł byłby ideałem.
Mimo to prawie zdecydowałam ze go nabędę, tylko nie wiem jak to z ochrona przeciwsłoneczną

Jeszcze o roważaniu, który derma roller to 0,5 wydaje sie być takze praktyczny bo zaleca sie go takze na buźkę przy walce ze zmarszczkami.
Jak cos więcej sie dowiem dam znać

Co jeszcze mnie zaiteresowało to ze rolki kosztujące sporo ponad 100 zł maja żywotnosc do 15 -20 razy. Te za 60-80 zł oraz te a allegro "tytanowe igły" za 20-50 zł (dzis dostałam odpowiedz) sa sprzedawane do salonów urody z przeznaczeniem (mam nadzieję) dla jednej klientki do jednego zabiegu.
Co do oszczędnosci : nawet jesli rolować, igiełkami gługosci 0,5 mm, przyjdzie mi sie 1 raz w tygodniu to i tak po 3 miesiacach roler jest zużyty (albo wczesniej bo powierzchnia ud jest wieksza od twarzy), to w zasadzie nie opłaca mi się kupować tanszego rolera i narażać na jakiegos syfa i po 3 miesiącach kupować nowego bo w zasadzie to wyjdzie drożej. No chyba, ze to rolka z allegro... a też mnie korci by spróbować ale póki co boje sie, takze po przeczytaniu lekturki forum

Super byłoby gdyby inne osoby walczące z cellulitem i rozstępami dały jakies rady i podzieliły sie doświadczeniem.

Ps. a co polecasz na cellulit?? Podziel sie proszę

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-07 o 01:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 10:52   #874
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Muszę sprostować, na beautyever zestaw jest za 300zł, ale to nie zestaw na rozstępy
Rolka starcza na 10 uzyć. Produkty gotowe są bez konserwantow.

Nie mam pojęcia gdzie dostać gotowy produkt pod rolkę na problem rozstępów i cellulitu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:07   #875
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Muszę sprostować, na beautyever zestaw jest za 300zł, ale to nie zestaw na rozstępy
Rolka starcza na 10 uzyć. Produkty gotowe są bez konserwantow.

Nie mam pojęcia gdzie dostać gotowy produkt pod rolkę na problem rozstępów i cellulitu
Szkoda bo mnie to interesuje bo mam cała wew. strone ud w rozstepach i jest to uciazliwe latem. Ja mam rolke, 1mm ale nie wiem czy to skuteczne jest. Zrobilam kilka zabiegów ale nie wiem po ilu bedzie jakis efekt.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 19:45   #876
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

szkoda że ta firma medik8 nie produkuje rolek pod oczy i stempelków. W ogóle nie wiem, czy dobrze szukałam, ale znalazłam tylko jeden rodzaj stempelka, taki żółty, i taki też zamówiłam - mała rolka pod oczy u mnie jest jednak za duża i nie docieram do wewnętrznych kącików Mam nadzieję, że stempelek będzie precyzyjniejszy.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 19:24   #877
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Szkoda bo mnie to interesuje bo mam cała wew. strone ud w rozstepach i jest to uciazliwe latem. Ja mam rolke, 1mm ale nie wiem czy to skuteczne jest. Zrobilam kilka zabiegów ale nie wiem po ilu bedzie jakis efekt.
naprawdę szkoda! nie ma nic gotowego.
Musze rozpracować ten olejek antycellulit brzozowo limonkowy z alterry z rosmana, wydaje mi sie ze nie ma on konserwantow.


Gdyby ktoś mógł rzucić okiem na skład czy to moze byc pod rolkę??
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ke-orange.html

Jesli okaze sie ze tak to kupuje roleczke i roluję

---------- Dopisano o 20:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
szkoda że ta firma medik8 nie produkuje rolek pod oczy i stempelków. W ogóle nie wiem, czy dobrze szukałam, ale znalazłam tylko jeden rodzaj stempelka, taki żółty, i taki też zamówiłam - mała rolka pod oczy u mnie jest jednak za duża i nie docieram do wewnętrznych kącików Mam nadzieję, że stempelek będzie precyzyjniejszy.
Wiesz co , medik8 mają stempelek pod oczy, poszukaj dobrze, napweno mają, bo przegladałam jakas ich stronę i sama sie zastanawiałam.
Tylko pod oczy to uwaga to skorka tam cieniutka 1 mm, chyba max 0,5 mozesz sie kłoc, o ile i to nie za duze.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Szkoda bo mnie to interesuje bo mam cała wew. strone ud w rozstepach i jest to uciazliwe latem. Ja mam rolke, 1mm ale nie wiem czy to skuteczne jest. Zrobilam kilka zabiegów ale nie wiem po ilu bedzie jakis efekt.
Mi sie wydaje , ze dziwczyny tutaj piszą głownie o rolkach na buzię.
Jak przegladałam tu to forum to parę osob probowało sie dowiedzieć
o rolowaniu celulitu i rozstepow (zwykle chodza w parze) i nic.
W necie wogole mało na ten temat.

Z moich dociekan na celulit i rozstepy to roleczki od 0,5-3 mm, tylko te
najdłuzsze 2 i 3 igiełki to lepiej by wykonał lekarz...
A 1 mm igieł to jak najbardziej na celulit i rozstepy. Potem mozesz przechodzic na dłuzsze igły...jesli wytrzymasz bol

Rolkę juz mamy obcykaną ale co pod rolkę. Ja tylko znalazłam ten olejek naturalny alterry z rossmanna. Byłabym spokojna ale jedyne co mnie w nim niepokoi to ze ma eteryczne olejki z pomaranczy i limonki- działaja własnie na cellulit, oraz perfumy.
Gdyby ktoś wypowiedział sie czy mozna z takim składem pod rolkę?

A co Ty dajesz pod roleczkę, bo juz piszesz, ze próbowałaś. Podziel sie proszę...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-10 o 19:25
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-10, 19:48   #878
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Wiesz co , medik8 mają stempelek pod oczy, poszukaj dobrze, napweno mają, bo przegladałam jakas ich stronę i sama sie zastanawiałam.
Tylko pod oczy to uwaga to skorka tam cieniutka 1 mm, chyba max 0,5 mozesz sie kłoc, o ile i to nie za duze.
mnie akurat interesuje 0,2-0,25. nie walczę ze zmarszczkami (bo ich nie mam) tylko z sińcami pod oczami, rolką wspomagam działanie Voluplusa jestem już po jednym stempelkowaniu stempelkiem Eviala, jest to może trochę mniej wygodne niż rolka, ale duuużo precyzyjniejsze
poszukam jeszcze dokładniej tego stempelka medik8 jak przyjdzie mi wymienić ten co mam może na stronach zagranicznych jest? bo na polskich nie znalazłam

edit: kurczę, racja, jest znalazłam przez wyszukiwarkę obrazów, nie wiem, czemu wcześniej nie trafiłam na to. Nie podają informacji o tym, ile razy można tego cuda użyć, myślisz, że ma podobną żywotność jak rolki tej firmy? Igiełki stalowe pokryte złotem.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-05-10 o 19:54
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 10:31   #879
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
mnie akurat interesuje 0,2-0,25. nie walczę ze zmarszczkami (bo ich nie mam) tylko z sińcami pod oczami, rolką wspomagam działanie Voluplusa jestem już po jednym stempelkowaniu stempelkiem Eviala, jest to może trochę mniej wygodne niż rolka, ale duuużo precyzyjniejsze
poszukam jeszcze dokładniej tego stempelka medik8 jak przyjdzie mi wymienić ten co mam może na stronach zagranicznych jest? bo na polskich nie znalazłam

edit: kurczę, racja, jest znalazłam przez wyszukiwarkę obrazów, nie wiem, czemu wcześniej nie trafiłam na to. Nie podają informacji o tym, ile razy można tego cuda użyć, myślisz, że ma podobną żywotność jak rolki tej firmy? Igiełki stalowe pokryte złotem.
kosztuje mniej niz dermaroller, tak te same igły, i pod oczkami to skora ciensza, na zmarszczki prewencyjnie przy okazji tez sobie zadziałasz Kurzych łapek miec nie bedziesz
Pisali ze zywotnosc, czy na wczesniejszym moim poscie podałam gdzies strone bloga gdzie kobitka omawia tego madika8 (od poczatku jak szuka odpowiedniej rolki po pielegnacje), i tam mowi ze tez poł roku i co drugi dzien stosuje wraz z serum tej firmy.
Zobacz wstecz, bo zamiesciłam adres jej bloga, bardzo duzo informacji.

Jakby ktos cos wiedział co pod rolke na cellulit to piszcie

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Szkoda bo mnie to interesuje bo mam cała wew. strone ud w rozstepach i jest to uciazliwe latem. Ja mam rolke, 1mm ale nie wiem czy to skuteczne jest. Zrobilam kilka zabiegów ale nie wiem po ilu bedzie jakis efekt.
Napisz co kladziesz na uda??

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-11 o 10:30
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 11:31   #880
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

ja póki co używam kwasu hialuronowego bo tez konkretnie nie wiem czego uzywac..
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 18:15   #881
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Geraldine jesteś absolutnie genialna!!! Starałam sie doczytać o tyle o ile wątek i Twoja widza jest ogromna

Dzieki

A powiedz mi czy mozna po zabiegu połozyć retinol? Ten mocniejszy? Nie podrażni?
Bez przesady, wszystkie informacje są w tym wątku, tylko trochę "rozproszone" Najwięcej szczegółów na temat rolowania i składników, możesz znaleźć na forum LU - tam się wypowiadają prawdziwe "weteranki" rolowania


Po rolowaniu możesz nałozyć retinol, ale po takim zabiegu możesz się łuszczyć, co niekoniecznie jest dobre w okresie wiosenno - letnim, kiedy słoneczko juz mocno przygrzewa. Teraz lepiej stosować witaminę A, retinol raczej jesienią - szczególnie jeśli masz tendencje do przebarwień.


Cytat:
Napisane przez Lui
Musze rozpracować ten olejek antycellulit brzozowo limonkowy z alterry z rosmana, wydaje mi sie ze nie ma on konserwantow.


Gdyby ktoś mógł rzucić okiem na skład czy to moze byc pod rolkę??
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ke-orange.html

Jesli okaze sie ze tak to kupuje roleczke i roluję

Olejek nie zawiera typowych konserwantów, raczej antyoksydanty takie jak witamina E czy olejki eteryczne, chyba że konserwant jest ukryty pod nazwą Parfum.
Nie jestem jednak pewna, czy kosmetyk z taką ilością olejków eterycznych można bezpiecznie stosować pod rolkę - olejki potrafią dosyć mocno podrażnić, często uczulają. Chyba lepiej zrobić próbę na niewielkim fragmencie skóry.

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2013-05-12 o 18:18
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 09:51   #882
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Olejek nie zawiera typowych konserwantów, raczej antyoksydanty takie jak witamina E czy olejki eteryczne, chyba że konserwant jest ukryty pod nazwą Parfum.
Nie jestem jednak pewna, czy kosmetyk z taką ilością olejków eterycznych można bezpiecznie stosować pod rolkę - olejki potrafią dosyć mocno podrażnić, często uczulają. Chyba lepiej zrobić próbę na niewielkim fragmencie skóry.
Swięta racja
Geraldine a jakie polecisz polprodukty pod rolkę na cellulit i rozstepy. Chyba trzeba samemu upichcić jakieś mazidło Poradz, kochana
Sam zel hialuronowy to za mało...
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 10:22   #883
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

nic innego poki co nie uzywałałam z rolką bo nie mam pojęcia co. Tylko czy ta rolka pomoze na cellulit i rozstępy.

Znalazłąm też cos takiego jak krzemionkę organiczną ale cena za ampułke 5ml to 35 zł.

Edytowane przez ankazranka88
Czas edycji: 2013-05-13 o 10:29
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 16:13   #884
Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Geraldine2030, super że wróciłaś na forum!!

Mam do Ciebie pytanie i będę baaardzo wdzięczna za Twoją opinię.
Już o tym pisałam wcześniej na forum i pytałam innych o zdanie, ale nikt nie był w stanie odpowiedzieć. Liczę na Twoją fachową wiedzę w tej dziedzinie

Po przeczytaniu tego artykułu:
http://www.czasnazmiane.pl/artykuly/...locholina.html

postanowiłam spróbować użyć fosfatydylocholiny po rolce w okolicach oczu (konkretnie na worki tłuszczowe pod oczami). Wydaje mi się, że ktoś na tym forum polecał tę substancję właśnie pod oczy - czy to przypadkiem nie byłaś Ty??

Sęk w tym, że osoby obsługujące sklepy internetowe oferującę tę substancję w sprzedaży, nie polecają jej stosowania pod oczy. Generalnie w opisie widnieje informacja, że preparat jest przeznaczony tylko do użytku profesjonalnego w gabinetach kosm.

Zerknij proszę na zdjęcie, które załączam - jest tam podany skład ampułki. Zwróć również uwagę na "directions" - jest napisane, że aplikuje się NA skórę..

Czy zatem stosowanie tej ampułki po rolce bezpośrednio na worki tłuszczowe może być niebezpieczne?? Myślałam o tym, żeby stosować raz w tygodniu lub rzadziej (np. raz na 2 tygodnie lub 3..).

Co o tym sądzisz? To może być "mała rewolucja" w dziedzinie domowego sposobu walki z workami

Dodam, że już raz posmarowałam wory tym specyfikiem po rolce i oprócz lekkiego pieczenia i opuchnięcia bezpośrednio po zabiegu (możliwe nawet, że to efekt samej rolki) nic mi nie było. Następnego dnia w ogóle zero jakichkolwiek niepokojących objawów..
Jestem gotowa testować to dalej, zeby tylko ktoś, kto się zna na składach, dał gwarancję, że nic mi się nie stanie (np. że nie dojdzie do martwicy komórek lub czegoś podobnego, odpukać!!)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dermclar.jpg (31,1 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Bella
Czas edycji: 2013-05-14 o 16:15
Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 10:36   #885
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

No to zakupiłam do mojego rollera na rozstępy i cellulit te krzemionek orgaimczna i Centella asiatica po 3 ampułki czyli na 3 zabiegi zobaczymy czy bedzie jakis efekt.
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 23:05   #886
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
No to zakupiłam do mojego rollera na rozstępy i cellulit te krzemionek orgaimczna i Centella asiatica po 3 ampułki czyli na 3 zabiegi zobaczymy czy bedzie jakis efekt.
A powiedz gdzie kupiłaś? chetnie bym o tym poczytała.
Napisz jakie wrazenia??

Ja mysłałam o kombiancji zelu z wyciagiem z kawy(kofeiny) z peptydami.
Tak na chłopski rozum jesli rolka ma odbudować kolagen ( no bo do tego jest stworzona) to moze to samo co na buzke + ekstrakt z kofeiny.
A peptydzik ma odbudowywać włókna kolagenowe, czyliw zasadzie rozstępy mamy załatwione, a cellulit dzieki kofeinie...
A i jeszcze olej np z rózy rdzawej, wpływa na rozstepy.

Jak czesto sie rolujesz??? i jaką roleczka teraz?
I czy po tym rolkowaniu nie masz sladów na udach? Czy sa one widoczne?

Ja jestem na dosc ostrej diecie i schudłam do 50 kilo, ten cellulit sie zmniejsza, ale mimo wszystko ciut jeszcze jest. A juz bardziej chudnąć nie chcę.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-15 o 23:07
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 08:27   #887
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Swięta racja
Geraldine a jakie polecisz polprodukty pod rolkę na cellulit i rozstepy. Chyba trzeba samemu upichcić jakieś mazidło Poradz, kochana
Sam zel hialuronowy to za mało...

Na rozstępy podobno bardzo dobry jest krzem organiczny - przy cellulicie także skuteczny. Można kupić ampułki z samym krzemem lub połączenie krzemu z kwasem hialuronowym - najtańsza jaką znalazłam jest w meadermie Mesohyal krzemionka organiczna, mają też ampułki na cellulit ale tylko 2 ml - chyba trzeba byłoby rozcieńczać w kwasie hialuronowym bo jak wyrolować uda 2 ml ampułki
Na jakimś forum czytałam, że dermatolodzy robią zabiegi mezoterapii krzemionką na rozstępy, wbijając igły pod rozstęp - chyba pod kątem 45 C tylko że rolką nie da się tego zrobić. Podobno daje to spektakularny efekt.


Z surowców można zrobić mazidełko na bazie kwasu hialuronowego, dodać ekstrakt z ruszczyka, kasztanowca, kofeinę i tripeptyd do odbudowy kolagenu, rutynę. Może dobry byłby kompleks naczynkowy z Naturalisa - wydaje mi się, że kiedyś polecała go Pani z Naturalisa, ma w składzie rutynę, kasztanowiec, ruszczyk, hesperydynę albo liposomy antycellulitowe z ZSK
Podobno stosowanie retinoidów też daje bardzo dobre efekty w walce z cellulitem. Ostatnio widziałam preparaty antycellulitowe z genisteiną, rzekomo bardzo skuteczne.


Cytat:
Napisane przez Bella
(...) Zerknij proszę na zdjęcie, które załączam - jest tam podany skład ampułki. Zwróć również uwagę na "directions" - jest napisane, że aplikuje się NA skórę.. .

Wklej zdjęcie albo podaj dokładny skład. Nie wszystkie ampułki są przeznaczone do mezoterapii igłowej lub mikroigłowej.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 08:30   #888
Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

Wklej zdjęcie albo podaj dokładny skład. Nie wszystkie ampułki są przeznaczone do mezoterapii igłowej lub mikroigłowej.
Podaję skład: (Water) Aqua, Phosphatidylcholine, Sodium Desoxicholate, Ethanol.
Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 08:38   #889
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Bella Pokaż wiadomość
Podaję skład: (Water) Aqua, Phosphatidylcholine, Sodium Desoxicholate, Ethanol.
Etanol może trochę wysuszać i podrażniać spojówki w trakcie parowania, ale ogólnie wygląda że jest ok. Jakiej firmy są to ampułki? Co jest napisane w instrukcji użytkowania? Powiedzialaś Paniom w sklepie, że nie chcesz robić ostrzykiwań tylko do zabiegów z rollerem?
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-17, 09:00   #890
ankazranka88
Raczkowanie
 
Avatar ankazranka88
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 162
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja sie roluje razc w tygodniu moze to za mało ale wole zeby skóra sie troche zregenerowała. Kupiłam ten krzem organiczny mam 3 ampułki na 3 rolowania mam nadzieje ze cos to da, bede użyuałą razem z kwasem hialuronowym tylko nie wiem czy igły 1mm nie sa za małe.

A czy macie tez tak, ze skóra tam gdzie sie rolujecie jest cimniejsza..?
ankazranka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 09:30   #891
Bella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 23
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Etanol może trochę wysuszać i podrażniać spojówki w trakcie parowania, ale ogólnie wygląda że jest ok. Jakiej firmy są to ampułki? Co jest napisane w instrukcji użytkowania? Powiedzialaś Paniom w sklepie, że nie chcesz robić ostrzykiwań tylko do zabiegów z rollerem?
Firma DERMCLAR, hiszpańska..
Na opakowaniu jest napisane jedynie: Apply on the skin masagging gently to obtain total absorption (instrukcji wewn. nie mam, bo dostałam jedną ampułkę "wyciętą" z całego opakowania).

Zarówno pani ze sklepu, jak i lekarz med. estetycznej z jakiegoś forum, napisały że tego produktu nie stosuje się samemu w domu (lekarz napisała, że w ogóle nie zna tego produktu, w związku z czym nie poleca).

Jak już pisałam raz użyłam i nic mi nie było, ale zastanawiam się czy przy dłuższym stosowaniu nic mi się nie stanie ze skórą? (chcę stosować raz na tydzień po rolce 0,5 mm).
Bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 22:07   #892
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez ankazranka88 Pokaż wiadomość
Ja sie roluje razc w tygodniu moze to za mało ale wole zeby skóra sie troche zregenerowała. Kupiłam ten krzem organiczny mam 3 ampułki na 3 rolowania mam nadzieje ze cos to da, bede użyuałą razem z kwasem hialuronowym tylko nie wiem czy igły 1mm nie sa za małe.

A czy macie tez tak, ze skóra tam gdzie sie rolujecie jest cimniejsza..?
Wiesz co, te 3 ampułeczki to pikuś, za mało tego....
A w biochemii Urody maja masło ze skrzypem.. moze to by sie nadało??

Podobno 0,5 mm to na początek , potem 1 mm, ale czy wytrzymasz 1,5 mm??? boli chyba?? mozna spróbować nie przyciskając mocno.
A jak uzywasz tego krzemu??

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

Z surowców można zrobić mazidełko na bazie kwasu hialuronowego, dodać ekstrakt z ruszczyka, kasztanowca, kofeinę i tripeptyd do odbudowy kolagenu, rutynę. Może dobry byłby kompleks naczynkowy z Naturalisa - wydaje mi się, że kiedyś polecała go Pani z Naturalisa, ma w składzie rutynę, kasztanowiec, ruszczyk, hesperydynę albo liposomy antycellulitowe z ZSK
Podobno stosowanie retinoidów też daje bardzo dobre efekty w walce z cellulitem. Ostatnio widziałam preparaty antycellulitowe z genisteiną, rzekomo bardzo skuteczne.
Bardzo Ci dziekuję za tyle informacji
A czy mogłabyś zrobić gotowy przespis z tych wszelkich pólpoduktow?
Ja owszem mieszam cos niecoś ale nie jestem jeszcze ekspertem

A jesli chodzi o retinoidy czy te preparaty z genisteiną (?) to sa to ampułki?

Powiedz mi jeszcze czy masło shea ze skrzypam polnym z BU bedzie sie nadawać i czy na udo naprawdę zaszkodzi jesli beda tam jakies konserwanty??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 11:22   #893
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziewczyny, noszę się z zamiarem zakupu rollera.
Chodziłoby mi o taki do rollowania i twarzy i na rozstępy jednocześnie.
Coś dobrego sprawdzonego przez was, czym sobie nie zrobię krzywdy.
Możecie polecić konkretny wałek czy sklep - nie chciałabym chińskiej podróbki i zrobić sobie jakiejś krzywdy.

Znalazłam też w necie takie cudo:
http://www.luxusnatury.pl/index.php?...duct&id_lang=7

Może któraś z was go ma? Co o tym sądzicie? Lepiej dłużej oszczędzać i kupić takie cudo?
Czy lepszy będzie zwykły wałeczek i zainwestować więcej kasy w kosmetyki?

Jestem zupełnym laikiem w temacie, a nie chciałabym się dać nabrać na ładny chwyt marketingowy, chociaż galwan niby dezynfekuje i przyspiesza gojenie, więc może warto?

Doradźcie, proszę...
__________________
wszystkowątek

Edytowane przez protka
Czas edycji: 2013-06-01 o 11:23
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 19:12   #894
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Przeczytaj wczesniejsze posty, bo za duzo by pisać. A ten roler- na ile jesgo zywotnosc jest przewidziana??? Jak na 10-15 razy to lepiej kup na allegro. Jak na pol roku to taki jak wczesniej jest opisywany i w cenie jak Twoj faworyt (ma złocone igły- ale zapomniałam nazwy , jest w/w, strcza na pol roku.
Igiełki 0,25 na początek albo 0,5 tez mogą być.
Do ciała 0,5-1 mm na poczatek.

Co masz zamiar stosować pod rolkę na rozstepy??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 20:59   #895
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witajcie dziewczyny. Wlasnie kupilam dermoroler 0.5 mm na http://www.sklep.bio-med.pl/. Do tego wybralam ampulki z kwasem hialurnowym i drugi zestaw z kolagenem. Zastanawiam sie, jakie ampulki stosujecie/ polecacie? I gdzie robicie swoje zaopatrzenie?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 21:29   #896
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Przeczytaj wczesniejsze posty, bo za duzo by pisać. A ten roler- na ile jesgo zywotnosc jest przewidziana??? Jak na 10-15 razy to lepiej kup na allegro. Jak na pol roku to taki jak wczesniej jest opisywany i w cenie jak Twoj faworyt (ma złocone igły- ale zapomniałam nazwy , jest w/w, strcza na pol roku.
Igiełki 0,25 na początek albo 0,5 tez mogą być.
Do ciała 0,5-1 mm na poczatek.

Co masz zamiar stosować pod rolkę na rozstepy??
Tak myślałam aby kupić od razu 0,5 bo będzie uniwersalny, a na dwa mnie raczej nie będzie stać.
O żywotności to nic nie pisało, więc chyba go sobie odpuszczę i kupię sprawdzony przez was żeby był na pół roku.

Miałam zamiar kupować sterylne ampułki, gdzieś któraś podała link do sklepu i tam mam zamiar nabyć.
Takie z krzemionką i kwasem hialuronowym.
Myślałam też o kwasie hialuronowym z Biochemii Urody (wychodzi taniej) i kolagenie np. z Bingo Spa.
__________________
wszystkowątek
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 08:51   #897
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez protka Pokaż wiadomość
Tak myślałam aby kupić od razu 0,5 bo będzie uniwersalny, a na dwa mnie raczej nie będzie stać.
O żywotności to nic nie pisało, więc chyba go sobie odpuszczę i kupię sprawdzony przez was żeby był na pół roku.

Miałam zamiar kupować sterylne ampułki, gdzieś któraś podała link do sklepu i tam mam zamiar nabyć.
Takie z krzemionką i kwasem hialuronowym.
Myślałam też o kwasie hialuronowym z Biochemii Urody (wychodzi taniej) i kolagenie np. z Bingo Spa.
Ja sie juz poł roku zbieram. Kilka stronek chyba wczesniej jest tez dermaroller, ma pozłacane 25 karatow igły , zapomniałam nazwy a nie chce mi sie szukać (wybacz). Ten najlepszy z najlepszych bo nie dosc ze budowa igieł, ma 192, to jeszcze na pol roku. 0,5 do wszystkiego, tylko nie pod oczy... chociaż sugeruja ze na twarz 0,25, ale moze słabo dociskaj to bedzie 0,5 dobry tez. Pod oczy to stępel z igiłkami

Na buzie pod rolkę to pełno tego jest. Gorzej z cellulitem i rozstępami
W sklepach z polproduktami naturalis i beautyever masz gotowe pod rolkę albo na naturalis są receptury z połproduktow , jakie mozesz sama wykonać. Trzeba zapyatć włscicielkę to Ci dokładnie wyjaśni, jesli oczywiscie do tej pory nie robiłaś własnych mikstur
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 22:45   #898
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Ja sie juz poł roku zbieram. Kilka stronek chyba wczesniej jest tez dermaroller, ma pozłacane 25 karatow igły , zapomniałam nazwy a nie chce mi sie szukać (wybacz). Ten najlepszy z najlepszych bo nie dosc ze budowa igieł, ma 192, to jeszcze na pol roku. 0,5 do wszystkiego, tylko nie pod oczy... chociaż sugeruja ze na twarz 0,25, ale moze słabo dociskaj to bedzie 0,5 dobry tez. Pod oczy to stępel z igiłkami

Na buzie pod rolkę to pełno tego jest. Gorzej z cellulitem i rozstępami
W sklepach z polproduktami naturalis i beautyever masz gotowe pod rolkę albo na naturalis są receptury z połproduktow , jakie mozesz sama wykonać. Trzeba zapyatć włscicielkę to Ci dokładnie wyjaśni, jesli oczywiscie do tej pory nie robiłaś własnych mikstur
Dziękuję, Kochana.
Bardzo pomocna jesteś.
Wątek sobie zasubskrybowałam i w wolnym czasie poczytam co nieco.
Do wakacji już się na coś zdecyduję. Na razie chodzi mi po głowie model medik8 titanium - on ma pozłacane igły i starcza podobno na pół roku - nie wiem czy na jak długo starcza, to zależy też od długości igieł, ale chyba tak - skoro jednych się używa co dziennie (krótsze igiełki) a innych raz na tydzień to na chłopski rozum biorąc te częściej używane szybciej się stępią.

Z mikstur jestem noga. Robiłam tylko z BU kwas hialuronowy i mleczko do włosów, ale to gotowe zestawy.

Poczytam was, pokopię w temacie, popytam na tych stronkach co radziłaś i jak zacznę działać dam znać. Mam nadzieję, że coś to da i ruszy w dobrym kierunku, bo wydatek niemały.
Ta firma co sprzedaje medik8 też ma gotowe specyfiki, ale potwornie drogie.

Jeśli ktoś używał, niech da znać czy warto.
Chociaż ampułka za 18 zł na jeden raz, to po 10-15 razach mało też nie wyjdzie.
Oby się inwestycja zwróciła. Muszę do wakacji trochę odłożyć.
__________________
wszystkowątek

Edytowane przez protka
Czas edycji: 2013-06-03 o 22:47
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 12:18   #899
Anna_Kam
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witam wszystkie wizażystki.
Własnie skonczyłam czytać całe forum i doszłam do kilku bardzo ważnych moim zdaniem spostrzeżeń.
Sama uzywam Derma Rollera jakiegoś takiego zwykłego zakupionego na allegro za kilka gorszy. I REWELACJA
Nie wiem czy znacie Polską rzeczywistość ale sądzę że tak.
Poszperałam troszeczkę w wolnej chwili i znalazłam w CHinach cudowny Medik8 ( http://www.alibaba.com/product-gs/84...oller_OEM.html ) za 3,99 - 6 dolców
Tak to wygląda. Sprzedają produkt pod swoją marką a produkcja odbywa sie tam gdzie produkcja wszystkich Derma Roller'ów.
Tyle samo kosztują rollery które są sprzedawane na allegro za normalne pieniądze.

Sama zauważyłam że jest tych produktów w Polsce setki tysięcy. Ostatnio zakupiłam sobie suszarke "REMINGHTON" i co ja widze na opakowaniu "Made in China", moje buty "niby oryginalne ze znaną marką (cena około 350zł a nich "Made in China" i czy uważam że są gorsze od innych..... WCALE NIE

Jestem z tych wszystkich rzeczy bardzo zadowolona bo Chiny to wcale nie oznacza iż produkt jest gorszy.

Mam nadzieje iż zrozumiecie o co mi tu chodzi. Chce aby każdy był uświadomiony i wiedział że to co jest drogie nie oznacza że jest lepsze.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych zakupów.
Anna_Kam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 13:15   #900
protka
Zakorzenienie
 
Avatar protka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Anna_Kam Pokaż wiadomość
Poszperałam troszeczkę w wolnej chwili i znalazłam w CHinach cudowny Medik8 ( http://www.alibaba.com/product-gs/84...oller_OEM.html ) za 3,99 - 6 dolców
Tak to wygląda. Sprzedają produkt pod swoją marką a produkcja odbywa sie tam gdzie produkcja wszystkich Derma Roller'ów.
Tyle samo kosztują rollery które są sprzedawane na allegro za normalne pieniądze.


Sama zauważyłam że jest tych produktów w Polsce setki tysięcy. Ostatnio zakupiłam sobie suszarke "REMINGHTON" i co ja widze na opakowaniu "Made in China", moje buty "niby oryginalne ze znaną marką (cena około 350zł a nich "Made in China" i czy uważam że są gorsze od innych..... WCALE NIE

Jestem z tych wszystkich rzeczy bardzo zadowolona bo Chiny to wcale nie oznacza iż produkt jest gorszy.

Mam nadzieje iż zrozumiecie o co mi tu chodzi. Chce aby każdy był uświadomiony i wiedział że to co jest drogie nie oznacza że jest lepsze.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych zakupów.
Nie wiadomo, czy sprzedają produkt pod swoją marką, czy ten co znalazłaś to nie jest podróbka.
Wiadomo, że w Chinach można i i-phona kupić za śmieszne pieniądze, ale poza tym że wygląda prawie identycznie, to z oryginalnym i-phonem jednak niewiele ma wspólnego.

Co raz słyszy się o aferach i testach konsumenckich, które wykrywają rakotwórcze związki w zabawkach czy wózkach dla dzieci (chińskie wyroby).

A że znane firmy jak np. Dior czy Clinique przerzucają tam produkcję niektórych rzeczy - to fakt.
Sama kupiłam zestaw Diora w stacjonarnej, renomowanej perfumerii a na metce w kosmetyczce "made in China" (nawiasem mówiąc kosmetyczka fajna ) - tną koszty jednym słowem.

Generalnie nie wszystko co z Chin musi być złe, ale "oryginalnego" chińskiego i-phona nie kupię, tak samo jak wałka z igłami, które naruszają przecież ochronną warstwę naskórka. Nie będę w tym wypadku ryzykować.

To, że kilka osób kupiło na allegro i jest zadowolonych, to nie znaczy że nikomu nic nie zaszkodziło.
A jednak twarz, to twarz (a nie część ciała którą da się zakryć, no chyba że zaczniemy nosić burki )
i leczyć potem zakażenie skóry, bo chciałam oszczędzić - to jednak wolę nie kupić w ogóle.
Moim zdaniem to już jest zbyt poważna ingerencja (takie igły), żeby kupować niesprawdzone produkty.
Zawsze można napisać do producenta i wypytać czy taka a taka strona sprzedaje ich produkty, lub gdzie mają sklep czy swojego przedstawiciela.
Może koszt niemały, ale ile płaci się u kosmetyczki za mezoterapię igłową za jeden zabieg?
Moim zdaniem akurat w tym przypadku oszczędzać nie warto.
A jeden chiński wyrób nie musi być na tym samym poziomie co inny.
Na pewno dla marki Dior inaczej wykonają produkt a inaczej dla mało znanej firmy, gdzie zostanie on sprzedany za grosze.
Skoro na allegro ktoś sprzedaje wałek za 20-30 zł i jeszcze zarabia na tym allegro i sam sprzedawca,
to nikt mi nie wmówi że taki produkt ma podobną jakość jak coś droższego i wykonanego bardziej starannie.
Czytałam już opinie o pordzewiałych igłach po kilku użyciach i dezynfekcjach, stępionych po kilku użyciach, leczeniu zakażenia skóry, jakichś wykwitach itp.
Każdy zrobi jak uważa - ja ryzykować nie zamierzam.
A z allegro korzystam i nie jestem uprzedzona do chińszczyzny, ale wałkom iglakom z Chin mówię nie.
Jeśli w takim wałku znaleziono by rakotwórcze związki jak w tanich zabawkach czy wózkach,
i pomyślimy że same je wprowadzamy w głąb skóry kilkadziesiąt razy rocznie (lub codziennie)
to nie wiem czy w ogóle warto się w coś takiego bawić.
Albo sprawdzony produkt z atestem - albo nic. Takie jest moje zdanie.
__________________
wszystkowątek

Edytowane przez protka
Czas edycji: 2013-06-04 o 13:39
protka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:51.