Czy ślub = koniec wolności ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-17, 09:38   #1
plotkara0804
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 440
Wink

Czy ślub = koniec wolności ??


Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
plotkara0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:53   #2
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

rozumiem, że jesteś zaręczona. czemu się zgodziłaś, skoro nie jesteś gotowa na ślub? prawdopodobnie niektóre zachcianki Ci przejdą za jakiś czas i poczujesz potrzebę ustatkowania się, ale po co już, teraz?
Swoją drogą nie podoba mi się Twoje podejście, nie wyobrażam sobie być w związku (a sugerujesz, że w nim jesteś) i "podrywać facetów". albo jedno, albo drugie.

Czy ślub ucina skrzydła? Absolutnie nie. Sam ślub niczego nie zmienia. Dopiero dziecko siłą rzeczy ogranicza wolność wyjazdów, gdzie się chce i kiedy chce, imprez do rana itp. Jednak dla mnie wolność w związku w ogóle (jak i w małżeństwie) jest automatycznie ograniczona. Jestem w związku = nie spotykam się z innymi facetami, choćby na kawę. Jestem w związku = nie pozwalam sobie na taniec z nieznanymi facetami. Jeśli nie byłabym gotowa na takie ograniczenia to nie pakowałabym się w związek a już na pewno nie w małżeństwo.

Edytowane przez najfajniejsza
Czas edycji: 2009-02-17 o 09:57
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 09:59   #3
plotkara0804
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 440
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

zareczona jeszcze nie jestem
plotkara0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:01   #4
najfajniejsza
Zakorzenienie
 
Avatar najfajniejsza
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z komputra!
Wiadomości: 20 226
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

to się do tego nie spiesz tzn. 19 lat to w ogóle wczesny wiek na takie deklaracje (oczywiście wszystko zależy od osoby i charakteru ), a tym bardziej, jeśli sama masz wątpliwości. jeżeli Twój partner chciałby już ożenku, to powiedz mu po prostu, że nie czujesz się na to gotowa, nie dlatego, że go nie kochasz, ale po prostu jeszcze o tym nie myślisz.
najfajniejsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:11   #5
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Nie, nie mam takich dylematów. Pobawić się można i w wieku 80 lat. Kto mi zabroni wyjśc do pubu, czy potańczyć! Z mężem też można porobić różne ciekawe rzeczy

Co to znaczy, że po ślubie "ktoś Ci wpadnie w oko i co wtedy.."? Planujesz ślub, czy pytasz teoretycznie? Po co wychodzić za mąż, skoro masz takie "dylematy"?

Wychodzę za mąż za człowieka, którego kocham, z którym resztę życia planuję spędzić i nie zastanawiam się "a co jak spotkam na swej drodze Brada Pita". Nie żałuję swojej decyzji. Boję się, a raczej obawiam, ale nie kwestii, że co ja zrobię, jak spotkam jakiegoś przystojniaka i ze nie wypada będzie podrywać przypadkowych facetów na baletach (bo i teraz tego nie robię), tylko raczej naszej przyszłości.
Czy poradzimy sobie z kredytami, czy będziemy mieli pracę, czy będziemy zdrowi, jak będziemy się dogadywać żyjąc ze sobą na codzień, czy za 15 lat dalej będziemy dla siebie atrakcyjni...

Wg mnie po prostu nie dojżałaś jeszcze do małżeństwa i nie dojżałaś do tak naprawdę poważnego związku. Tak, jak napisała najfajniejsza nie wyobrażam sobie, by być z kimś i "podrywać" innych.

Czy ślub "kończy wolność"? A czymże jest wolność? Czy mąż zamknie mnie w więzieniu, za kratami, w piwnicy? Nie pzowoli oddychać, wychodzić, jeść?
Nie. Oczywiście, ze nie spotykam sie z innymi facetami, nie randkuję, nie pozwalam na flirty, itd... Ale to oczywiste dla mnie i nie ejst ograniczeniem wolności. Jestem z kimś w zdeklarowanym związku, oboje stwierdziliśmy, ze chcemy tworzyc parę, że chcemy być ze sobą, teraz planujemy ślub i wspólne życie, jestem z człowiekiem, ktorego kocham, więc po co mi przygody i przypadkowe znajomości?
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-02-17 o 10:16
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:15   #6
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Nie mam takich dylematów. Mam 21 lat, w kwietniu rocznica ślubu.
Ja rozwinęłam skrzydła, w żadnym wypadku nic mi ich nie podcięło. Bawię się tak samo, tyle tylko, że mam na palcu "pierścień mocy" i najczęściej robię to ze swoim Tż.
U nas zmieniło się tyle, że zamieszkaliśmy razem, prowadzimy wspólny dom, więc trzeba troszkę o niego dbac także od strony materialnej. Ale to nie ma wiele ze ślubem wspólnego, funkcjonujemy w ten sam sposób mieszkając z Tżtami nie-mężami.
Sam ślub był naszą deklaracją bycia razem na zawsze, powiedzmy "kropką nad "i". Ale obrączka nigdy nie odbierała mi wolności.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 10:22   #7
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość
Nie mam takich dylematów. Mam 21 lat, w kwietniu rocznica ślubu.
Ja rozwinęłam skrzydła, w żadnym wypadku nic mi ich nie podcięło. Bawię się tak samo, tyle tylko, że mam na palcu "pierścień mocy" i najczęściej robię to ze swoim Tż.
U nas zmieniło się tyle, że zamieszkaliśmy razem, prowadzimy wspólny dom, więc trzeba troszkę o niego dbac także od strony materialnej. Ale to nie ma wiele ze ślubem wspólnego, funkcjonujemy w ten sam sposób mieszkając z Tżtami nie-mężami.
Sam ślub był naszą deklaracją bycia razem na zawsze, powiedzmy "kropką nad "i". Ale obrączka nigdy nie odbierała mi wolności.
Bo gdy człowiek postanawia ze sobą zamieszkać, to czy ma ślub, czy nie - ma pewne obowiązki i przyjemności. Dla mnie też będzie to ukoronowanie naszego związku. Potwierdzenie sobie nawzajem przed Bogiem, ze chcemy być ze sobą. Co będzie za 10-50 lat nikt nie wie. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, że on to w życiu nigdy przenigdzi.... np się nie rozwiedzie. Bo tego pewnym być nie można, tak samo, jak nei można być pewnym, jak się człowiek zachowa, kiedy go okradną, obrażą słowie, zdradzą,...
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 10:37   #8
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Jeśli jest się gotowym na ślub to nie ma się takich dylematów.
Wzięłam ślub i prowadzę taki sam styl życia jak dotychczas. To czy ślub stanowi koniec wolności zależy od nastawienia dwojga ludzi i zaufania.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:08   #9
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
jak kochasz naprawdę to nie myślisz o tym, nie żałujesz...
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:23   #10
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
Jeżeli wolność to dla Ciebie "picie sobie, podrywanie facetów i przygody" to tak, skończy się dla Ciebie wolność..bo będąc w ZWIĄZKU (ślub nie ma tu nic do rzeczy) podrywa się własnego faceta, pije się z nim w domu winko albo drina na imprezie, "przygody" przeżywa się razem z nim, a jak ktoś "wpada DO oka" to własny facet szybko tego kogś z tamtąd przegoni...bo to on jest ideałem, a nie pierwszy lepszy koleś z dyskoteki
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 11:47   #11
the_sania
Wtajemniczenie
 
Avatar the_sania
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 2 990
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Jeżeli wolność to dla Ciebie "picie sobie, podrywanie facetów i przygody" to tak, skończy się dla Ciebie wolność..bo będąc w ZWIĄZKU (ślub nie ma tu nic do rzeczy) podrywa się własnego faceta, pije się z nim w domu winko albo drina na imprezie, "przygody" przeżywa się razem z nim, a jak ktoś "wpada DO oka" to własny facet szybko tego kogś z tamtąd przegoni...bo to on jest ideałem, a nie pierwszy lepszy koleś z dyskoteki
ładnie to ujęłaś brawo !
__________________
Jedynym wytłumaczeniem bezinteresowności, poświecenia , lojalności i ciepła macierzyństwa jest miłość.

Marcelek 30.05.2011

the_sania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:47   #12
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
Nie ja nie mam takich dylematów, ślub czy staly zwiazek nie ogranicza mozna chodzic na imprezy ale jak sie kocha tego 1 faceta to nie ma sie ochoty podrywac innych no chyba ze jest u Ciebie inaczej. Moze nie spiesz sie z zakladaniem stałego zwiazku masz dopiero 19 lat moze za jakis czas zmienisz nastawienie
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:09   #13
Liczba Pi
Raczkowanie
 
Avatar Liczba Pi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dark side of the moon
Wiadomości: 30
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Widać, że nie dojrzałaś emocjonalnie do poważnego związku, po co zastanawiasz się czy ślub ograniczy Twoją wolność, jak nie masz jeszcze planów matrymonialnych? na takie rozmyślania przyjdzie jeszcze czas, na razie korzystaj z uroków młodości
Z tego co pamiętam to ja chyba też miałam takie lęki w Twoim wieku, ale z wiekiem podejście do róznych spraw diametralnie się zmienia(chociaż kiedyś sama w to nie wierzyłam), zrozumiesz, że życie to nie ciągłe imprezowanie, a może poznasz kogoś wyjątkowego kto pomoże Ci to zrozumieć? Tego Ci życze. Pozdrawiam
Liczba Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 13:15   #14
piotrek-1983
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 142
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Tak, niestety po ślubie wszystko się zmienia Już nic nie możesz zrobić - obrączka to jak kajdany na dłoniach.

Przepraszam, ale właśnie skończył mi się 15-minutowy czas na korzystanie z komputera. Wracam do klatki


Odwiedzę Was jutro o 14.00



NIC SIĘ NIE ZMIENIA!

__________________

piotrek-1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:32   #15
michel82
Wtajemniczenie
 
Avatar michel82
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 619
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
Widać, że jeszcze nie dojrzałaś emocjonalnie do tego, żeby wychodzić za mąż. Jeśli się kogoś kocha i jest się z nim z miłości, to nie ma żadnego innego, który "wpadnie w oko". A nawet jeśli się tak zdarzy, to jak najszybciej powinien z niego wypaść. Takie jest moje zdanie. Jesteś młoda i na małżeństwo masz jeszcze czas. Przyjdzie taki moment w Twoim życiu, że będziesz na to gotowa, będziesz wiedziała, że naprawdę tego chcesz. Że pragniesz spędzić resztę życia właśnie z tym jedynym, że nikt inny nie będzie się już liczył, na nikogo nie spojrzysz i nikt nie wpadnie Ci w oko. Wiem coś o tym...
__________________
Razem od 14.02.2006
Mąż i żona 26.09.2009
Mama Aniołków [*]14.02.2010[*]15.01.2011


Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:46   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
a czy ktos ci kaze wychodzic za maz teraz ?jakis obowiazek ?

zyj jak chcesz i tyle skoro masz atpliwosci to nie bierz slubu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 18:00   #17
agawoo
Zakorzenienie
 
Avatar agawoo
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Mx
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Moim zdaniem jak spotkasz tego jedynego nie będziesz uważała, że skończyła się Twoja wolnosć.

Dopiero wtedy poczujesz, że zaczynasz żyć....
agawoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 19:19   #18
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez agawoo Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jak spotkasz tego jedynego nie będziesz uważała, że skończyła się Twoja wolnosć.

Dopiero wtedy poczujesz, że zaczynasz żyć....
Pięknie to ujęłaś
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 19:35   #19
slonneczko123p
Raczkowanie
 
Avatar slonneczko123p
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 73
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

ktos kiedys powiedzial, ze slub to jak skok ze spadochronem, albo szczesliwie wyladujesz albo nie.....
__________________
żona maj 2010
Aniołek 25.05.2011- 9tc

córka lipiec 2012
Aniołek 26.05.2015- 5tc
slonneczko123p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 06:29   #20
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
Jeżeli masz jakieś wątpliwości to znaczy, że nie jesteś gotowa na ślub. Bo będziesz żałowała, że nie możesz sobie flirtować, podrywać kogo chcesz.

Ślub nie ogranicza wolności ale zobowiązuje. W końcu to nie jest przygoda na tydzień czy miesiąc a może na kilka lat. Lecz na całe życie. Chyba, że chcesz się szybko rozwieść. Ślub zamyka pewne drzwi, otwiera nowe.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 06:58   #21
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez piotrek-1983 Pokaż wiadomość
Tak, niestety po ślubie wszystko się zmienia Już nic nie możesz zrobić - obrączka to jak kajdany na dłoniach.

Przepraszam, ale właśnie skończył mi się 15-minutowy czas na korzystanie z komputera. Wracam do klatki


Odwiedzę Was jutro o 14.00



NIC SIĘ NIE ZMIENIA!

Tylko nie zapomnij oddać klucza do klatki

Cytat:
Napisane przez slonneczko123p Pokaż wiadomość
ktos kiedys powiedzial, ze slub to jak skok ze spadochronem, albo szczesliwie wyladujesz albo nie.....
Ale nie jest to spowodowane samym faktem poślubienia kogoś, lecz naszym wyborem. Ludzie żyjący w stałych, niezalegalizowanych związkach też czasem lokują swe uczucia bardzo kiepsko lub związek po kilkunastu latach się rozpada.
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:49   #22
plotkara0804
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 440
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

dzieki dziewczyny
faktycznie, nie jestem gotowa na slub.
jeszcze przedemna duzo lat wolnosci i nie ma co sie spieszyc
swoja droga dziwie sie parom co w wieku 20 lat biora slub. ..
plotkara0804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:56   #23
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny
faktycznie, nie jestem gotowa na slub.
jeszcze przedemna duzo lat wolnosci i nie ma co sie spieszyc
swoja droga dziwie sie parom co w wieku 20 lat biora slub. ..

Moze akurat czuja sie gotowi?
zreszta wiek nie ma tu nic do rzeczy - mozna miec 40 lat i fiu bzdziu w glowie i wciaz pragnac 'takiej' wolnosci.

Zreszta - slub jak slub ale sam fakt bycia w zwiazku zobowiazuje Cie do ograniczenia sie z pewnymi sprawami.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:56   #24
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Wiek o niczym nie świadczy. Znam takie osoby, które choć są bardzo młode to są nad wyraz dojrzałe. I na odwrót: znam ludzi w dojrzałym wieku, a zachowują się jak dzieci i są zupełnie nieodpowiedzialni. Do małżeństwa jak do wszystkiego - trzeba "dorosnąć" i nie chodzi tu o kwestię wieku
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:02   #25
Agape007
Zadomowienie
 
Avatar Agape007
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 480
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez plotkara0804 Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam 19 lat. Bardzo lubie chodzic na imprezy, wypic sobie, popodrywac facetów . Mam po prostu taka nature. Boje sie ze po ślubie nie bedzie po prostu wypadało juz isc i szalec na parkiecie jak nastolatka.
Boje sie że wpadnie mi ktos inny do oka, w kocu młoda jestem i jak kazda kobieta , lubi przygody.
boje sie że bede zalowala tego wyboru.
czy tez macie takie dylematy?
Nie urażając,

Ja nie mam takich dylematów, bo jestem pewna swojego wyboru, wiem że to ten, którego szczerze kocham i mimo wszystkich Jego dobrych i złych cech wiem, że chcę z Nim być.
__________________
Oleńka: http://suwaczki.maluchy.pl/li-45443.png

58 57,5 57 56,5 56 55,5 55!!
Agape007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 15:34   #26
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Cytat:
Napisane przez Agape007 Pokaż wiadomość
Nie urażając,

Ja nie mam takich dylematów, bo jestem pewna swojego wyboru, wiem że to ten, którego szczerze kocham i mimo wszystkich Jego dobrych i złych cech wiem, że chcę z Nim być.
Skąd ja to znam...
Jak się już pozna tego Jedynego to żadnych wątpliwości i dylematów nie ma
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 18:39   #27
jozia
Zadomowienie
 
Avatar jozia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 162
GG do jozia
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Człowiek jeśli kocha to nie patrzy czy to koniec wolności czy nie liczy się tylko maż bądź zona. To nie ogranicza niczego tak jak związki... Mozna chodzić do knajpy i dobrze się przy tym bawić można zawsze wszystko robić razem. Ale jeśli ktoś żeni się bo druga osoba tego chce to sorry ale to nigdy nie przetrwa. Miłości nie da się narysować to trzeba Przeczyc trzeba czuć.

Edytowane przez jozia
Czas edycji: 2009-02-18 o 18:40
jozia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 07:08   #28
inabell
Raczkowanie
 
Avatar inabell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

Nie dziwię się parom, które biorą ślub w wieku 20 lat - dla każdego jest odpowiedni moment. Dla jednych wcześniej, dla innych później.
Jeśli mam ślub potraktować w kategorii "koniec wolności", to muszę powiedzieć, że tę wolność zabrał mi już mój niezalegalizowany związek. Tyle tylko, że ja się czuję na tyle wolna, na ile potrzebuję. Nikt mi nie zabrania iść z koleżankami do knajpy, a że flirtować z facetami nie będę, to wiadomo, bo nie czuję takiej potrzeby (z TŻ jest wystarczająco dużo problemów).
__________________
Chwilo, trwaj!
inabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 22:49   #29
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

dla nas ślub też nie oznacza końca wolności...

niektórzy mogą zaznać końca wolności poprostu będąc z kimś bez małżeństwa gdy np w grę wejdzie chorobliwa zazdrość jednego partnera...wtedy zaczynają się wszelkie zakazy (poczynając od tego, że nie wolno założyć jakiejkolwiek spódnicy- a wcześniej się chodziło tylko w spódniczkach, nie można popatrzeć się na innego chłopaka, porozmawiać, bo to zdrada, po imprezy ze znajomymi i zakaz wyjazdu na studia...malo tego zakaz wogóle studiowania nawet zaocznie we własnym mieście :/ zakaz malowania się i wogóle zakaz wychodzenia z domu....) od krzyków po sprytne zagrania...nie życze nikomu tego przechodzić-to był koniec wolności


z uwczesnym TŻ czuje się wolna, nie ma zakazów, ale też nie czujemy potrzeby żeby robić rzeczy, które moglyby nas nawzajem ranić... dopiero będąc z nim poznałam co to miłość już od dawna chcieliśmy wziąść ślub, ale trzeba było skończyć studia, żeby była praca...a, że terminy na sali sa takie odległe to poprostu musimy poczekać ale warto, my to już wiemy

pozdrawiam i życze udanych sercowych decyzji w życiu...a te poprostu się czuję

PS: jeśli nie czujesz, nie zmuszaj się....bo możesz bardzo siebie samą skrzywdzić i tą drugą osobe też, lepiej dać sobie czas... to tak nie wiele, a może pomóc

Edytowane przez Karlain
Czas edycji: 2009-02-20 o 22:53
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 10:33   #30
sowaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 54
Dot.: Czy ślub = koniec wolności ??

jeśli ktoś tak myśli, że ślub to koniec wolności to zdecydowanei nie powinien brać ślubu. Bez sensu jest komplikować sobie życie. Lepiej zamieszkać razem bez ślubu i się sprawdzić, jeśli którejś ze stron to nie będzie pasować, to łatwiej będzie wszystko odkręcić
sowaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.