do kupujących na Allegro u CostumeJewellery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-28, 13:46   #1
brunetko_oka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20

do kupujących na Allegro u CostumeJewellery


http://www.goldenline.pl/forum/bizut...styczna/834086 w tym linku jest zawarta wiadomość o jednym z chwalonych tu sprzedających. Poniżej kopiuję wiadomość z tego forum... ku przestrodze.

Poniżej kopia wiadomości od mojej przyjaciółki i znajomej "po koraliku" mariselli. Dotyczy jednego ze znanych nam zapewne sprzedających CostumeJewellery.
Joanko - jeżeli tu jesteś, wybacz, że wykorzystuję Twoją sprawę, ale dla "większego dobra" pozwoliłam sobie na naświetlenie jej tutaj.
"
Sprawa wygląda tak, że Joanka - znana może niektórym z Was biżuteryjka, która odkryła to oszustwo z biglami, kupiła tych bigli sporo, ale wydały jej się one zbyt miękkie, więc jeden z nich przetarła włókniną i pod warstwą srebra ukazała się miedź:



Ponadto zauważyła, że próba na biglach nie jest w gruncie rzeczy wybita, tylko jakby odlana - wygląda to tak:


Zadzwoniła wtedy do właściciela CostumeJewellery, żeby porozmawiać z nim o tym, ale została postraszona sądami i ogólnie nasłuchała się nieprzyjemnych słów od pana, którego ewidentnie poniosły nerwy.
Co więcej, tego samego dnia CJ, mając sygnał o tym, że bigle mogą nie być ze srebra, nie tylko nie usunął aukcji z nimi, ale wystawił DODATKOWE AUKCJE w których sprzedawał te bigle PO 100 PAR!
aukcja

Żaby jednak mieć pewność co do bigli, Joanka udała się do warszawskiego urzędu probierczego po stosowne zaświadczenie i wtedy już oficjalnie okazało się, że bigle (uszka) NIE SĄ ZE SREBRA:
zaświadczenie

Zadzwoniła wtedy ponownie do CJ, przedstawiła sytuację i wtedy Pan był już o wiele milszy! Nie tylko pozwolił jej zwrócić bigle, ale też obiecał oddać jej pieniądze wydane w urzędzie probierczym, jednak na pytania Joanki odpowiedział jasno, że NIE MA ZAMIARU USUWAĆ AUKCJI, na których sprzedaje te bigle, NIE MA ZAMIARU ZMIENIAĆ TREŚCI tych aukcji, pisząc, że bigle są posrebrzane, a także NIE MA ZAMIARU KONTAKTOWAĆ SIĘ z osobami, które te bigle kupiły! Postawił sprawę jasno - ma jeszcze 3 partie tych bigli, czyli ponad 50 000 (sic!) par i ma zamiar sprzedać je jako SREBRNE, mimo że wie, że srebrne nie są. Dziewczyny, patrzcie ile osób te bigle już kupiło:
aukcja 1
aukcja 2
aukcja 3

a jeszcze kolejne 50 000 par powędruje do ludzi. Oznacza to, że kolejne 50 000 Klientek kupi kolczyki z takimi biglami, które okażą się bublem i wiele z nich zrazi się przecież nie do bigli, tylko do srebrnej biżu handmade ogólnie!

Myślę zatem, że w naszym ogólnym interesie leży, żeby sprawę rozgłośnić - aby dotrzeć do jak największej ilości biżuteryjek, które mogłyby się na te bigle skusić.

Co można zrobić?
- jeśli kupiłyście te bigle - nie używajacie ich i nie opisujcie jako srebrne. Najlepiej zwróćcie je do CJ - można to zrobić nawet jeśli bigle były kupione dawno temu na mocy niezgodności towaru z umową (umowa kupna dotyczyła bigli srebrnych, a te srebrne nie są)
- jeśli zamierzacie je kupić - nie róbcie tego. Jest wielu sprzedawców oferujących SREBRNE bigle w podobnej cenie
- jeśli macie możliwość - poślijcie wiadomość o tych biglach dalej - napiszcie o tym na swoich blogach, roześlijcie do znajomych biżuteryjek, które może nie czytają wiadomości na forach. Joanka zgodziła się na rozpowszechnianie pokazanych powyżej zdjęć, możecie więc je dowolnie kopiować, przesyłać dalej lub korzystać z załączonych przeze mnie linków.
- napiszcie do Allegro - jeśli kilkanaście lub kilkadziesiąt osób napisze do allegro, że jest zaniepokojonych sytuacją i załączy zdjęcia lub linki do zdjęć podane powyżej, to Allegro na pewno potraktuje to poważniej, niż zgłoszenie wyłącznie ode mnie. Mamy szansę coś w tej sprawie zrobić!

Do allegro można napisać na przykład na dwa sposoby:
a) wejść na stronę główną: www.allegro.pl, zalogować się i kliknąć w link "Pomoc" w prawym górnym rogu. Gdy otworzy się okienko pop-up z tematami pomocy, nalezy zjechać na sam dół i kliknąć w "Napisz do nas". Otworzy się nowe okno, w którym należy wybrać na przykład: Bezpieczeństwo -> Podejrzewam sprzedającego o nieuczciwe zamiary i kliknąć "Dalej". W okienku wiadomości należy opisać problem załączając linki do zdjęć bigli i zaświadczenia z urzędu probierczego, a okienku "Numer(y) przedmiotów" nalezy wpisać np: 582672177, 579201434, 540176991, 552360750. Pożniej wystarczy tylko kilknąć w "Wyślij wiadomość".
b) można zalogować się, wejść na trwającą jeszcze aukcję tych bigli: tutaj, kliknąć w "Zgłoś naruszenie zasad" po prawej stronie pod żółtym paskiem, a następnie kliknąć w "Jeżeli chcesz opisać problem dokładniej lub zgłoszenie dotyczy Użytkownika, a nie przedmiotu, kliknij tutaj", następnie nacisnąć przycisk "Formularz" i pojawi się dokłądnie to samo okienko, co na końcu punktu a). Trzeba w nim opisać sytuację, a jako numery przedmiotów podać 582672177, 579201434, 540176991, 552360750.

Mam nadzieję, że uznacie sprawę na ważną i nawet jeśli nie będzie Wam się chciało pisać do allegro długich wiadomości, to klikniecie chociaż w "Zgłoś naruszenie zasad -> Zgłoś naruszenie dotyczące opisu -> Inny powód - to tylko kilka klików, nie trzeba nic pisać, a zawsze to jakiś głos dla sprawy."

Czegoś takiego się po tym Sprzedającym nie spodziewałam



W wątku są zamieszczone zdjęcia "oszukanych" bigli, niestety nie udało mi się ich tu wkleić.
brunetko_oka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 14:17   #2
dariczka
Przyczajenie
 
Avatar dariczka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 6
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

wielkie dzięki za informację...
dariczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 14:49   #3
espaniola
Rozeznanie
 
Avatar espaniola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 712
GG do espaniola
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

no w szoku jestem strasznym. Ja kupiłam 400 juz ich i zaraz zaczynam raban. Nie mozemy tego tak zostawic dziewczyny!!!!!!!
__________________
Zapraszam na mój raczkujący wątek
espaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 15:04   #4
Adrastea1609
Raczkowanie
 
Avatar Adrastea1609
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

A jeśli więcej rzeczy jest "srebrne" tak jak te bigle? Może jak ktoś kupował od niego półfabrykaty niech sprawdzi?
Adrastea1609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 15:27   #5
___Dominika___
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 385
GG do ___Dominika___
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

kurda a ja nie wadłam na to zeby je strawdzic i poszły takie do ludzi ale jestem zła teraz
___Dominika___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:24   #6
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Hm...albo mi się wydaje, albo czytałam coś dziś w wątku o sprzedawcach na allegro...
Sub pisała:

"Wczoraj rowmawialam ze wspolnikiem z CostumeJewelry. Okazalo sie, ze ostatnia partia towaru (jedna z kilku) okazala sie trefna.
W kolejnym Urzedzie Probierczym (tym razem w Poznaniu) stwierdzono, ze czesc bigli (w tym te ktore otrzymalam) nie sa srebrne.
Otrzymalam zapewnienie, ze ze wszystkimi osoby, ktore otrzymaly bigle z ostatniej partii sprzedawca bedzie sie kontaktowal proponujac zwrot pieniedzy, rekompensate itp.
Maja rowniez zwracac wieksza uwage na to co otrzymuja i wystawiaja.
Rowniez i ja otrzymam zwrot - rowniez za wykonana przeze mnie ekspertyze w Probierczym.
W sumie najwazniejsze, ze konczy sie to w ten sposob."

Więc
troszkę inaczej to wygląda.

Do przeczytania tutaj
Wydaje mi się,że w śród tego całego zamieszania zaczynają pojawiać się nie do końca prawdziwe informacje.

Nie bronię sprzedawcy... ale też chciałam skonfrontować to co Ty napisałaś z tym co napisała osoba która osobiście tą sprawę załatwiała

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2009-03-28 o 16:32
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 16:38   #7
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Odnoszę wrażenie, że post brunetko_okiej jest odzewem na apel w innym miejscu do rozrzestrzenienia informacji o tym wypadku. I całkowicie popieram. Owszem, należy ten wątek uzupełnić o dzisiejszą wiadomość sub, jednakże to nie zmienia faktu, że sytuacja do niedawna prawdopodobnie wyglądała, jak wyżej i pan wyraził skruchę dopiero po tym, jak coraz więcej osób się dowiedziało o jego oszustwie.
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 18:27   #8
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Z tego co wiem CJ pojechal do probierczego nastepnego dnia po tym, jak otrzymal ode mnie ksero zaswiadczenia z probierczego. To co ustalil pokrywalo sie z moim i ma sie kontaktowac z osobami, ktore dostaly towar z ostatniej partii - dokladnie to napisalam dzis rano i dokladnie te slowa przytoczyla rosemary.
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 18:50   #9
kofeinaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 090
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

oprocz srebra,takze inne produkty bywaja nieciekawe u CJ. Np w wiekszosci szpilek nie da sie nawet robic lupikow, poniewaz..odpryskuje cala srebrna farba zostawiajac czarny drut(?), czesto wysylaja takze zniszczone kamienie
__________________
Zielona Kuchnia - gotuję!
kofeinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 18:51   #10
Eni20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

czesć Wszystkim !!Nie no tak być nie może!!! ale się zdenerwowałam!! też kupilam te bigle ale dobrze ze tylko 10szt!!!! zawsze kupowałam u CJ i oczywiscie były jakies pomyłki, ale coś takiego !!! to oszustwo!! wiedząc że nie są one srebrne powinien wycofać aukcje!!! no ciekawa jestem co bedzie ja z ostatniej partii zamawialam hmm
Eni20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 19:02   #11
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

kofeinaa - a mówisz tu o srebrnych szpilkach czy o osrebrzanych, czyli pokrytych srebrem? z posrebrzonych w większości przypadków farba odpryskuje
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 19:55   #12
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Monik, tu nie ma nieścisłości. Brunetko_oka przytoczyła informację, która pojawiła się wcześniej, zanim jeszcze CJ wykazał chęć wycofania się ze sprzedaży tych bigli i powiadomienia kogokolwiek o tym, że nie są srebrne. Informacja od Sub pojawiła się później i tak na to nalezy patrzeć
Zresztą ja osobiście jestem przekonana o tym, że CJ zmienił swoje stanowisko (bo początkowo spławiał Sub i groził jej sądem) w tej sprawie, bo został jej nadany rozgłos i ludzie pisali i do niego, i do Allegro. Tak czy siak, grunt, żeby to co obiecał zrobił - czyli nie sprzedawał już tych bigli i napisał do osób, które je kupiły (może są tu jakieś, które będą mogły potwierdzić, czy pisał do nich )
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:01   #13
espaniola
Rozeznanie
 
Avatar espaniola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 712
GG do espaniola
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

ja kupiłam 2 parie po 200 szt w ostatnich 2 tyg i nikt mi nic nie napisał - co wiecej była rozmowa przez tel i ani mru mru - o tym ze moze mam nie srebne bigle dowiedziałam sie od kol, które wysłały mi przez allegro maila. Ja jestem starasznie uczulona na oszustwa jakiekolwiek i jezeli rzeczywiscie mam nie srebne bigle zgłaszam oszustwo na policje. To nie jest powazne - po pierwszej interwencji powinna aukcja zostac zlikwidowana

Jeszcze jedno - byłam bardzo zadowolona z zakupów u CJ. Zawsze szybko, czasami rzeczywiscie niektore potrzaskane bo ładuja za duzo do woreczka ale to w granicach przyzwoitość poki co, dlatego czekam z niecierpliwoscia na pozytywne rozwiazanie tego problemu
__________________
Zapraszam na mój raczkujący wątek

Edytowane przez espaniola
Czas edycji: 2009-03-28 o 20:08
espaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:10   #14
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Cytat:
Napisane przez marisella Pokaż wiadomość
Monik, tu nie ma nieścisłości. Brunetko_oka przytoczyła informację, która pojawiła się wcześniej, zanim jeszcze CJ wykazał chęć wycofania się ze sprzedaży tych bigli i powiadomienia kogokolwiek o tym, że nie są srebrne. Informacja od Sub pojawiła się później i tak na to nalezy patrzeć
Zresztą ja osobiście jestem przekonana o tym, że CJ zmienił swoje stanowisko (bo początkowo spławiał Sub i groził jej sądem) w tej sprawie, bo został jej nadany rozgłos i ludzie pisali i do niego, i do Allegro. Tak czy siak, grunt, żeby to co obiecał zrobił - czyli nie sprzedawał już tych bigli i napisał do osób, które je kupiły (może są tu jakieś, które będą mogły potwierdzić, czy pisał do nich )
Oki Masz rację, ja potem zobaczyłam,że to jest skopiowane z innego forum...... niemniej, chciałam żeby ta informacja się tu znalazła....
Jak dobrze,że ja od niego już dawno nic nie zamawiałam.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:21   #15
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Espaniola - może pisze jakoś po kolei i jeszcze do Ciebie nie doszedł? (głupi ma zawsze nadzieję...)
A kiedy rozmawiałaś z nim przez telefon?
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 20:40   #16
espaniola
Rozeznanie
 
Avatar espaniola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 712
GG do espaniola
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

w piatek z nim gadałam a dobrze wiedział ze kupowałam 400 szt - szalona jestem . W poniedziałek sprawdze u jubilera i poczekam na reakcje od sprzedawcy...
__________________
Zapraszam na mój raczkujący wątek
espaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:03   #17
kofeinaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 090
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Cytat:
Napisane przez Achnes Pokaż wiadomość
kofeinaa - a mówisz tu o srebrnych szpilkach czy o osrebrzanych, czyli pokrytych srebrem? z posrebrzonych w większości przypadków farba odpryskuje
posrebrzanych.
serio? mi sie pierwszy raz to zdarzylo. i kilkaset do kosza poszlo, dobrze ze chociaz sa tanie
__________________
Zielona Kuchnia - gotuję!
kofeinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:09   #18
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Espaniola, w ten piątek? Wczoraj? Bo jak tak, to ja już nie wiem co o tym myśleć... Skoro kupowałaś dwa tygodnie temu, to wg jego własnych słów - powinien Cię powiadomić. A w piątek (wczoraj) już był po swoich testach w urzędzie probierczym, więc wiedział na 100%, że część bigli to nie srebro...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:11   #19
brunetko_oka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 20
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

dziewczyny jeśli udzielacie się na innych forach to dajcie znać też innym osobom... ja się dowiedziałam o całej sprawie z Goldenline i też byłam niemile zaskoczona bo robiłam u tego Pana zakupy. wydaje mi się, że jeśli handluje danym towarem na tak dużą skalę to powinien brać towar z pewnego źródła. mogło być tak, że dorwał "promocję" .. i wtopił troche kasy, ale to go nie usprawiedliwia... w sumie sam sobie zaszkodził, bo część klientów pewnie straci na zawsze...
brunetko_oka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 21:13   #20
espaniola
Rozeznanie
 
Avatar espaniola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 712
GG do espaniola
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

wlasnie wczoraj z nim rozmawiałam i wczoraj dostałam ostatnia paczke od niego z biglami 200 szt. Poprzednie 200 szt przyszły ok 1,5 tyg temu. Nic nie powiedział i zadnego maila nie otrzymałam od niego.
__________________
Zapraszam na mój raczkujący wątek
espaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:34   #21
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

To nie była tylko ostatnia partia. Ja te bigle kupowałam u niego dobre 2 miesiące temu i po przeczytaniu tych rewelacji na forum postanowiłam sprawdzić moje osobiste kolczyki które ostatnio intensywnie noszę i z moich zlazła ta srebrna warstwa, a pod spodem jest czerwony metal. Żadnej informacji on CJ nie dostałam na ten temat.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 21:38   #22
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

No to ja już nie wiem... Dokładnie wczoraj popołudniu zapewniał przecież Joankę, że będzie kontaktował się ze wszystkimi, którzy kupili te bigle po 1 marca zdaje się... :-/
Ściemniał?


Edit: Aniielica - dzięki, że napisałaś. To by jednak potwierdzało to co uważałam od początku, że kombinuje jak by tu się z tego wyplątać - najpierw gadka o partii z marca (a pozostałe dwie ponoć miały być ok), teraz, jak zobaczył, że sprawa nie ucichnie, to zapewnił Joankę, że wszystko odkręci - a nie odkręca. Zaraz zacznie sprzedawać te same bigle jako srebro z powrotem... :-(

Edytowane przez marisella
Czas edycji: 2009-03-28 o 21:41
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 22:22   #23
dariczka
Przyczajenie
 
Avatar dariczka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 6
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

dziewczyny... to logiczne ze facio sciemnial.. dla niego to interes... ale dziwie się... bo przeciez przez takie cos moga mu zablokowac konto na all... czyz nie?
dariczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 22:30   #24
Adrastea1609
Raczkowanie
 
Avatar Adrastea1609
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 44
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Owszem i wszystkie dziewczyny które u niego kupiły powinny poinformować allegro. Zarobił na tym oszustwie parę ładnych tysięcy licząc ostatnie akcje które były podane w pierwszym poście. Za takie coś jest ban na allegro!
Adrastea1609 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 00:55   #25
Candi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 762
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

dziewczyny, a czy przez chwilę choć jedna z Was zastanowiła się [słowa kieruję do osób, które te bigle kupiły], czy z tymi biglami aby na pewno wszystko jest w porządku? przyzwoite bigle otwarte, może odrobinkę większe [czyli cięższe] są w podobnej cenie, ale jednak wyższej - w tej samej chyba się jeszcze nie pojawiły nigdzie. jasne, że skoro sprzedający napisał, ze są ze srebra 925, to nie powinnyście miec powodu, żeby w to nie wierzyć... ale jednak! przecież chyba wiadomo wszem i wobec, że na rynku jest zatrzęsienie podrób wszystkiego? perfumy, buty, torebki i biżuteria! widziałyście "Tiffanyego" na Allegro ? widziałyście ceny - oczywiście podrób - poniżej ceny samego srebra? mi to daje do myślenia i straszliwie uważam, co kupuję, zastanawiam się, SPRAWDZAM. gdybym kupiła partię takich bigli, to na sto procent zorientowałabym się, że są niesrebrne. Substytut mówiła, że były miękkie... no LITOŚCI. chyba każda osoba, która ma do czynienia ze srebrem potrafi ocenić, jak powinien się zachowywać drut danej grubości o konkretnej próbie... drut 925 nie jest wcale taki miękki. a już na pewno nie miękki jak miedziany - trzeba trochę myśleć, a nie ślepo wierzyć we wszystko, co ludzie piszą. nie wiem, czy próby bywają odlewane, ale ja raczej takowych nie widziałam - to przynajmniej powinno zastanawiać.
nie jest to Wasza wina oczywiście, tylko CJ i tego, że nie sprawdził jakości swojego towaru, ale powinna to być dla Was nauczka na przyszłość - kupować tylko u znanych, sprawdzonych źródeł. nie wyobrażam sobie, żeby Wiola z Bukowca czy Kasia ze Skarbów czy Ola z Kadoro pozwoliły sobie na wrzucenie do sklepu towaru, którego uprzednio nie sprawdziły i nie zbadały "ze wszystkich stron" - to samo nasze hurtownie z Orlej w Warszawie - pani z Army wspomniała mi kiedyś, że kilkakrotnie musieli zwracać elementy bali, bo były niesrebrne albo z niską próbą - no ale sprawdzają to na bieząco, bez niepotrzebnej loterii.
to samo się tyczy Swarovskich, a i tak spora część z Was zamawiała z uporem maniaka na ebayu czy u dreambella.
kolejna sprawa - nie widzę jakoś tony negatywów na koncie CostumeJewellery - przecież powinny się tam pojawić, towar nie był zgodny z opisem. nie wnikam, czy boicie się odwetowych negatywów czy już wszyscy wystawili mu pozytywy, ale to jest naprawdę nie w porządku.
na koniec chciałabym po prostu wszystkim poradzić, by zachowali czujność podczas zakupów - trafiają się buble i będą się trafiać, mimo ostrożności w zakupach, ale warto przemyśleć zakup, poszperać w necie, przeczytać to i inne fora, zorientować się w kwestii zawartości niklu w wyrobach z metali nieszlachetnych - żeby problemów było jak najmniej.
poczytajcie porady na ebayu nt. kupowania oryginalnych Swarovskich, również dostępny poradnik na firemountaingems.com itp. itd.

Edytowane przez Candi
Czas edycji: 2009-03-29 o 11:45
Candi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 09:13   #26
espaniola
Rozeznanie
 
Avatar espaniola
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 712
GG do espaniola
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

No niestety nie kazdy zna sie na srebrze. Ja kupiłam 2 partie z całym przkonaniem ze to srebro. Bigle nie sa miekkie to po pierwsze a czy proba jest wylewana czy jakas inna to juz wogole nie mam pojecia. Miesiac temu zaczełam dopiero zabawę z biżu bo tak to siedze i dziergam szydełkiem. Juz na smym poczatku dostałam po tyłku. Jesli chodzi o komentarze to poczekam na reakcje sprzedawcy. Zawsze mozna sie dogadac, przeprosic a potem wystawic na co zasługuje a nie pochopnie nawalic negatywów. Ja mam ok 100 (jak nie wiecej) do wystawienia u niego wiec niech sie zastanowi .

Powiedzcie dziewczyny u kogo najlepiej kupowac na allegro polfabrykaty? Poczytałam forum o allegro ale jak wchodze na polecanych użytkowników to juz nic nie maja albo ich juz nie ma. Ja kupuje tylko u passarta czyli galeriatkanin albo u CJ z ktorego byłam o niebo bardziej zadowolona niz u poprzedniego. Cóz szybko zostałam sprowadzona na ziemie. Czekam na odzew na maila do jutra popołudniu od Cj. Myśle, że czlowiek ma rozum i podejdzie profesjonalnie do sprawy tak jak było do tej pory
__________________
Zapraszam na mój raczkujący wątek
espaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 10:45   #27
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

A może spróbuj sklepów internetowych zamiast sprzedawców na allegro? Z allegrowych bez wahania kupuję u jubilexa i silverarta, bostarb. Czasem, jak już muszę, to kupuję u nutsy (korallo).
Ze sklepów - warto zajrzeć na pewno do Bukowca Wioli, Skarbów natury Kasi, Kadoro Oli, Kati-art, Swiata Koralików, Beadshopu, Beabitdesign i jeszcze pewnie wielu innych, kóre mi teraz do głowy nie przychodzą na szybko.
Ja CJota raczej odpuszczam, chyba że w sprawach życia i śmierci (ale wątpię, żeby się takie przydarzyły :-D)

m.
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 11:43   #28
Rosemary
Zakorzenienie
 
Avatar Rosemary
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 006
GG do Rosemary
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

No właśnie, dlaczego niektórzy z uporem maniaka kupują na All Toż to mniej komfortowe, niż wrzucić sobie do koszyka wszystko, a i kontakt z właścicielami e-sklepów jest jakiś lepszy. Popieram Mari w tej kwestii
__________________
Ucho też człowiek!
Rosemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 12:07   #29
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Ja kupiłam tych bigli jedną parę na próbę jakieś pół roku temu.
Miękkie były, ale niczego więcej się nie spodziewałam za taką cenę.
Bigle zapinane od niego są srebrne - mają ostre końcówkii jak je przypiłowuję, to cały czas jest srebro, a nie miedź (no chyba, że jakiś srebrny matal, ale na tym to już się nie znam).

A co do wypowiedzi Candi, to zawsze sprawdzam od kogo kupuję - nie dotyczy to tylko półfabrykatów, ale też innych rzeczy.
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 13:09   #30
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: do kupujących na Allegro u CostumeJewellery

Cytat:
Napisane przez aniielica Pokaż wiadomość
To nie była tylko ostatnia partia. Ja te bigle kupowałam u niego dobre 2 miesiące temu i po przeczytaniu tych rewelacji na forum postanowiłam sprawdzić moje osobiste kolczyki które ostatnio intensywnie noszę i z moich zlazła ta srebrna warstwa, a pod spodem jest czerwony metal.
takie miałam przeczucie,jak tylko przeczytałam post Joanki,że niby ostatnia partia.Owszem czasami się zdarza,że producent najpierw puszcza materiał dobrej jakości,żeby zdobyć zaufanie,a potem zaczyna sprzedawać podróbki., ale zastanówcie się kto tak robi.

Cytat:
Napisane przez Candi Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy przez chwilę choć jedna z Was zastanowiła się [słowa kieruję do osób, które te bigle kupiły], czy z tymi biglami aby na pewno wszystko jest w porządku? przyzwoite bigle otwarte, może odrobinkę większe [czyli cięższe] są w podobnej cenie, ale jednak wyższej - w tej samej chyba się jeszcze nie pojawiły nigdzie. jasne, że skoro sprzedający napisał, ze są ze srebra 925, to nie powinnyście miec powodu, żeby w to nie wierzyć... ale jednak! przecież chyba wiadomo wszem i wobec, że na rynku jest zatrzęsienie podrób wszystkiego? perfumy, buty, torebki i biżuteria! widziałyście "Tiffanyego" na Allegro ? widziałyście ceny - oczywiście podrób - poniżej ceny samego srebra?
nie wiem jakiegoś farta miałam,że nigdy nie kupiłam srebra od CJ,podobnie jak i u eltaya.Dlaczego?Po prostu pomyślałam,że srebra lepiej nie kupować od osób,które najpierw sprzedawały metalowe półfabrykaty i koraliki z Chin.Takie osoby raczej o srebrze nie wiele wiedzą.Podobne opory mam przed kupowaniem srebra bali.
Co do podejrzanej ceny.Ja bym raczej podeszła do tego w taki sposób,że pewnie facet kupił ogromną ilość i dzięki temu mógł zbić cenę u producenta.
====
Pozostaje tylko czekać na reakcję CJ.Nie nazywałabym go oszustem,jeżeli rzeczywiście nie wiedział co sprzedaje.Teraz już wie.I od tego co teraz zrobi,będzie zależała dalsza jego przyszłość.Choć chyba mu w niesmak oddać np.kilkadziesiąt tysięcy złotych wszystkim kupującym ten towar
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:58.