dietetyka- kurs - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 14:34   #1
MissWorld
Raczkowanie
 
Avatar MissWorld
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 325

dietetyka- kurs


uważacie, że opłaca się robić taki kursik? przyznam, że tematyką DIETOWANIA strasznie się interesuję i chciałąbym zrobić to dla siebie....widziałam, że Akademia Zdrowia robi takie kursy i moje pytanie brzmi- czy któraś z Was uczestniczyła a takim kursie i mogłaby coś powiedzieć na ten temat?
MissWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 21:57   #2
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: dietetyka- kurs

Ja nie uczestniczylam i nie wiem jaki jest program kursu. Na pewno CI nie zaszkodzi, ale ie bedziesz po tym kursie dietetykiem. Jesli tak interesujesz sie dietetyką powinnas rozpocząć studia na tym kierunku na uniwersytecie medycznym.

Wiedza, ktorą zdąbedziesz na kursie jest niesamowicie powierzchowna, dlatego ze DIETETYK zajmuje sie żywieniem osób dorosych jak i dzieci i niemowląt w zdrowiu oraz w różnych stanach chorobowych. Praktycznie w każdej jednostce chorobowej powinnas wiedziec czego unikać a spożycie jakich produktów zwiększyc i rozumiec dlaczego tak a nie inaczej. Zeby to wiedzieć trzeba poznac anatomie, fizjologie i patofizjologie człowieka oraz patogeneze jednostek chorobowych. To zajmuje baaardzo duzo czasu, dietetyka to nie tylko "odchudzanie ludzi" - to jej bardzo niewielki procent.
Napewno nie jest tez tak, ze taki kurs jest totalnie bezużyteczny, zawsze to swego rodzaju inwestowanie w siebie i swoja wiedzę, natomiast musisz zdawac sobie sprawe czym tak naprawde jest dietetyka, a co oferuje kurs.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.