Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-23, 20:09   #1
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302

Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?


Cześć dziewczyny
Czy któraś z was czytała może książki Roberta i Kim Kiyosaki dotyczące finansów i gospodarowania pieniędzmi ? Np "bogaty ojciec, biedny ojciec" albo "bogata kobieta" albo "mlody, bogaty rentier"" ?

Ja juz przeczytałam bogatą kobiete, obecnie przetrawiam młodego, bogatego rentiera. Ich pomysł na inwestowanie w aktywa przynoszące stały wpływ pieniedzy bez wględu na aktywnosc zawodową, stan zdrowia czy sytuacje losowe wydaje się być ciekawy. Wiadomo, wszystko trzeba dostosować do realiów kraju w którym się żyje, ale idea wydaje się być dobra. Moje postrzeganie finansów obróciło sie o 180 stopni.
Zarabiam świetnie, ale faktycznie, gdybym teraz zaszła w ciąże, albo miała wypadek to zostaję bez grosza na życie ! Nic nie zapewnia mi bezpiecznego dochodu. Jestem zaciekawiona, podekscytowana i zdecydowana spróbować. Mam wolne aktywo w postaci mieszkania do wynajmu. Myślę o nabywaniu nieruchomości pod wynajem - garaże, magazyny. W tym roku wejdę w pożyczki społecznościowe na kokosie i innych portalach. Jeśli się powiedzie to być może w przyszłości zainteresujemy się pustostanami do remontu i sprzedaży w Bułgarii i Grecji.

Czy znajdzie się ktoś kto czytał którąś z książek i może podzielić się refleksjami? Może któraś z was spróbowała albo nad tym myśli ?

(niewtajemniczonym wyjaśniam, iż autorzy niezależnością finansową nazywają sytuację, kiedy posiada się aktywa zapewniające stały wpływ pieniedzy na pokrycie całkowitych kosztów utrzymania, bez względu na to czy się pracuje czy też z różnych względów nie)np. nieruchomosci pod wynajem, udziały, akcje itp.
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5

Edytowane przez Nikita28
Czas edycji: 2010-02-24 o 07:47
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:39   #2
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Ja czytalam jego ksiazki, sa swietne. Ale to temat na dluzsza dyskusje.
Mysle, ze kazdy cos z tych ksiazek moze wyciagnac dla siebie.
Szczerze polecam!!!!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 21:40   #3
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Kiyosaki zarobił pieniądze pisząc książki jak zarabiać pieniądze. To jedyne jego sukcesy. Przed napisaniem super książek w stylu bogatego ojca, większość jego biznesów okazywała się klapą.
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 22:29   #4
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Ja nie czytałam tych książek, ale coś podobnego chodzi mi po głowie od dłuższego czasu. Pewnie do nich zajrzę.
Wspomniałaś o kokosie, więc dorzucę 2 słowa:
mój TŻ udzielił kilku pożyczek, większość ich nie spłacała, policja nie chciała się tym zająć, w końcu po bardzo długim czasie część osób zdecydowała się oddać dług. Kto nie ryzykuje, ten nie ma, ale trudno to nazwać zabezpieczającym dochodem, gdy nie można się doprosić o spłatę. Ale wyszedł na plus, mimo że nie wszyscy oddali
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 07:53   #5
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
Kiyosaki zarobił pieniądze pisząc książki jak zarabiać pieniądze. To jedyne jego sukcesy. Przed napisaniem super książek w stylu bogatego ojca, większość jego biznesów okazywała się klapą.
Może tak, może nie. To akurat jest dla mnie sprawa drugorzędna.
Chodziło mi o idee zawartą w książkach, pomysły i motywację.
Biznes to praca, a mnie interesuje sprawa zdobywania aktyw przynoszących dochód pasywny, bez wzgledu na to czy w biznesie idzie dobrze czy źle i czy ten biznes wogóle mamy.

Inna sprawa, ze bez dobrej stałej pracy czy własnego biznesu badzo trudno w naszym kraju w ogóle zacząć myśleć w taki sposób o swoich finansach. Kto porwie się na kredyt na nieruchomość pod wynajem bez dobrej pensji czy innej nieruchomosci pod zastaw ? W tym widze największy problem...

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Wspomniałaś o kokosie, więc dorzucę 2 słowa:
mój TŻ udzielił kilku pożyczek, większość ich nie spłacała, policja nie chciała się tym zająć, w końcu po bardzo długim czasie część osób zdecydowała się oddać dług. Kto nie ryzykuje, ten nie ma, ale trudno to nazwać zabezpieczającym dochodem, gdy nie można się doprosić o spłatę. Ale wyszedł na plus, mimo że nie wszyscy oddali
Dzięki za spostrzeżenie. Też uważam, że jest to ryzykowne, ale zasadniczo każdy rodzaj inwestycji będzie niósł ze sobą jakieś ryzyko. Kokos akurat ma ten plus ze 1 osobie pożycza się stosunkowo małą kwotę i w razie kłopotów nie traci się fortuny.
Ale w ostatecznym rachunku sama piszesz ze Twój TZ wyszedł na plus pomimo ryzyka
Ja kokos nie traktuję, jako elementu który miałby mi przynosić co miesiąc jakis regularny dochód, tylko raczej jak sposób na pomnożenie kwoty wolnej, która jeszcze jest za mała do zakupu jakiejś nieruchomości. Wydaje mi się to bezpieczniejsze niż akcje które są dla mnie czarna magią na razie.
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 11:14   #6
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez Nikita28 Pokaż wiadomość

Kokos akurat ma ten plus ze 1 osobie pożycza się stosunkowo małą kwotę i w razie kłopotów nie traci się fortuny.
Ale w ostatecznym rachunku sama piszesz ze Twój TZ wyszedł na plus pomimo ryzyka
Pewnie, niewielkie kwoty to jest plus. Jednak on pożyczył wielu osobom, więc na jednych stracił, na drugich zyskał, część nie chce spłacić długu. Powiedział, że nie ma zamiaru już w tym brać udziału - wystarczy popatrzeć na aukcje, ludzie pożyczają, żeby oddać pożyczki. Chciałam tylko zwrócić Ci uwagę na to, że trzeba się z tymi ludźmi naszarpać, żeby odzyskać pieniądze, a że ryzyko w jest - wiadomo.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 11:27   #7
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Powiedział, że nie ma zamiaru już w tym brać udziału - wystarczy popatrzeć na aukcje, ludzie pożyczają, żeby oddać pożyczki.
To prawda, widziałam takie aukcje. Ale kto przy zdrowych zmysłach, pożycza osobie która taką aukcją przyznaje ze ma problem ze spłatą ? Nie twierdze ze twój TZ tak pożyczał, ale chodzi mi o pewien zdrowy rozsądek i sporą dozę ostrożności przy podejmowaniu decyzji komu pożyczyć.
No cóż, dziękuję za ostrzeżenie
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 12:25   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Cytat:
Napisane przez MHS Pokaż wiadomość
Kiyosaki zarobił pieniądze pisząc książki jak zarabiać pieniądze. To jedyne jego sukcesy. Przed napisaniem super książek w stylu bogatego ojca, większość jego biznesów okazywała się klapą.
no wlasnie znalazl sposob na skuteczny biznes - zarabia na ksiazce
a ze nie od razu znalazl? czasem trzeba poszukac i poprobowac.

Dla niego to beda ksiazki, dla kogos innego nieruchomosci. A np. taki Palikot dorobil sie zdaje sie na alkoholu.

Biznes to biznes. Nie wybrzydza sie czy to makaron (sukces Lubelli), czy muszle klozetowe (cersanit). To tez jest jakas filozofia.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2010-02-24 o 12:27
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 13:10   #9
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Zgadzam się, ponieważ sam kilka razy próbowałem, aż się udało. Grunt to działać i próbować, działać i próbować, działać, działać i działać, ponieważ "Dobry plan wykonany dzisiaj jest wiecej wart niz idealny plany wykonany jutro"
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:58   #10
Tarquin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Ja jestem nim zafascynowany. Uważam że kwadrant przepływy pieniędzy, który udowadnia, że praca na etacie jest najgorszym rodzajem pracy jaki możemy mieć jest świetny
Tarquin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 19:54   #11
A_neska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 189
GG do A_neska
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

No właśnie ja też słyszałam, że te książki zupełnie zmieniają sposób myślenia
Mam zamiar przystąpić do lektury
A_neska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 16:58   #12
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Całkowicie sie zgadzam i polecam poczytać.
Uważam, że warto. Choć ostrzegam, że książki mają jeden minus.
Nawet wymarzona praca na etacie zaczyna być niesatysfakcjonująca po spojrzeniu na pieniądze z punktu widzenia Kiyosakich.
Przynajmniej tak twierdzą moi znajomi.

Ja na etacie nie jestem juz od ponad 2 lat, ale nie pamiętam, żeby kiedykolwiek moje myśli tak intensywnie krążyły po temacie moich finansów i przepływu pieniężnego. W ciągu 2 tygodni od przeczytania 1 książki wpadłam na pomysł biznesu w branży o której nigdy wcześniej bym nie pomyślała i zamierzam spróbować. Celem jest sytuacja, kiedy mam 2 pracowników(magazyniera i dostawcę) i zarabiam siedząc w domu i myśląc o następnym biznesie.
Nawet jeśli mi nie wyjdzie to czuję, że moja praca, wiedza i wysiłek są umotywowane czymś więcej niż tylko pensją, która znika po opłaceniu kosztów utrzymania
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 23:55   #13
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

To doprawdy wzruszające, jak po przeczytaniu jednej bzdurnej książki nagle człowiek dostaje jakiejś dodatkowej, dziwnej energii i wydaje mu się, że kiedy jutro rano się obudzi to będzie przenosił góry sprzedając pustostany w Grecji czy Bułgarii (tiaaa ....).

Ciekawa tylko jestem dlaczego -skoro książka jest tak cudowna - jednak nie każda kobieta po jej przeczytaniu nagle staje się niesamowicie niezależna finansowo.

Sorry, Nikita, ale z tego co pamiętam, to jeszcze niedawno nie miałaś gdzie mieszkać ze swoimi zwierzętami, nie byłaś w stanie sama się utrzymać itp. Zastanów się milion razy zanim zaczniesz wchodzić w jakieś dziwne biznesy, bo z tego co widzę to Twoja energia przypomina słomiany zapał. Nie daj się wciągnąć w tę sektę Kiyosakich, bo zostaniesz z niczym.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 06:49   #14
Nikita28
Raczkowanie
 
Avatar Nikita28
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 302
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Przecież to książki motywujące - tak mają wpływać na ludzi. Co sie dziwisz. Co sie człowiekowi wydaje i marzy to jedno, a co sie uda to inna rzecz. Oczywiście masz prawo do swojego zdania, a ja do swojego.

Pytasz czemu nei kazda kobieta poprzeczytaniu ksiązki nie staje sie od razu bogata? No chyba to nie do mnie pytanie. Ich zapytaj ile zrobiły w tym kierunku. Sam to sie pryszcz na nosie robi.


I bardzo prosze czytaj moje wątki ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałam że nie mam gdzie miszkać (sic!) ani że nie mam pieniedzy na swoje utrzymanie. Za to napisałam że moje mieszkanie jest za małe na taką gromadke zwierzaków i nie stać mnie na wynajem 2 pokojowego mieszkania (bo spłacam kredyt z ratą w wysokosci miesiecznego najmu - jeszcze przez 2 lata)

A co do reszty... to oczywiscie ze nad wszystkim sie zastanawiam po 100 razy. Głupia nie jestem i za mało mam żeby ryzykować wszystko.
Spokojnie.
__________________
For Your Lashes
Profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs - Kraków
http://foryourlashes.blogspot.com/

motocyklistka od 21.06.2012 - Kawasaki ER5
Nikita28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 11:20   #15
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

Jak dla mnie mało prawdopodobne jest to , że ktoś kto nigdy wcześniej nie myślał o inwestycjach/zarobkach/biznesie nagle po przeczytaniu jednej motywującej ksiązki ma zamiar porywać się na wielkie inwestycje . Jak się wczesniej nie miało drygu do interesów to raczej nie zmieni tego jedna ksiązka . Poza tym nie wierze w interesy gdzie inwestuje się pieniązki i poza tym niczego innego się nie robi tylko leży brzuchem do góry , liczy zyski i myśli się o czymś nowym - równie dochodowym . Za piękne .
Oczywiście jestem zwolenniczką inwestowania np w nieruchomości . Dobrze mieć jakieś zabezpieczenie .
Od razu mówię , że ksiązki nie czytałam . Ja motywuję się sama

Jeśli oczywiście takie książki wpływają na kogoś "pobudzająco" to pozostaje tylko trzymać kciuki , żeby poza sferą fantazji udało się coś osiągnąć .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:07   #16
froggio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 81
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

jak dla mnie te ksiazki to jedno , ogromne lanie wody . . . . to ,co soba przekazuja - mozna by zmiescic na 10x mniejszej ilosci stron.
np bogaty, biedny ojciec : 1. niech pieniadze pracuja na ciebie 2. Inwestuj w aktywa .
o tym w skrocie jest ksiazka i jak ktos mysli ,ze po przeczytaniu zacznie zarabiac szybko miliony to powodzenia w tych ksiazkach nie ma zadnych konkretow jedyne co daja, co odpowiednie nastawienie - ktore rowniez nie ukrywajmy , jest bardzo wazne

pewnie wiekszosc jego fortuny opiera sie wlasnie na sprzedazy tych ksiazek na calym swiecie
do osob takich jak Buffett, Trump itp - wieele mu brakuje. jak dla mnie to jest taka chodzaca teoria ,ktora ma ladnie brzmiec.

osobiscie nigdy nie wydalbym pieniazkow na wersje papierowa ze sklepu

Edytowane przez froggio
Czas edycji: 2010-03-11 o 22:22
froggio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:04   #17
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Niezależność finansowa kobiety w/g Roberta i Kim Kiyosaki - jak sądzicie ?

3/4 amerykańskich książek to lanie wody i właśnie zawsze mnie to irytuje, gdy przez 20 stron czytam coś co można napisać w 2 zdaniach... no cóż...
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.