Prawo na UW czy UKSW? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 15:14   #1
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36

Prawo na UW czy UKSW?


hej
możliwe że ten temat pojawił sie już milion razy, ale wolę mieć swój wątek

myślę, żeby iść na prawo na UW lub UKSW.
co powinnam zdawac na UW znalazłam, ale co na UKSW??
jestem w 2 LO więc jeszcze mam troche czasu, ale czas się zastanawiać

Czy mogłabym zdawać takie przedmioty?
Polski - roz
Mat. - pod
Ang - roz
wos - roz
łacina - roz

na prawde jest tak cięzko jak mówią?
czy to prawda ze bez roz. hist nie dostanę sie na UW? bo nie jest to mój ulubiony przedmiot
macie jakies informacje o tych uczelniach?
bardzo proszę o odp. jestem w kropce

Edytowane przez Rosalind123
Czas edycji: 2013-03-27 o 15:15
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:52   #2
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
hej
możliwe że ten temat pojawił sie już milion razy, ale wolę mieć swój wątek

myślę, żeby iść na prawo na UW lub UKSW.
co powinnam zdawac na UW znalazłam, ale co na UKSW??
jestem w 2 LO więc jeszcze mam troche czasu, ale czas się zastanawiać

Czy mogłabym zdawać takie przedmioty?
Polski - roz
Mat. - pod
Ang - roz
wos - roz
łacina - roz

na prawde jest tak cięzko jak mówią?
czy to prawda ze bez roz. hist nie dostanę sie na UW? bo nie jest to mój ulubiony przedmiot
macie jakies informacje o tych uczelniach?
bardzo proszę o odp. jestem w kropce
Najlepiej sprawdź jakie przedmioty są brane pod uwagę przy rekrutacji na stronie tych uczelni, jeśli wśród obowiązkowych jest historia, to chcąc tam iść musisz zdać historię i to na poziomie rozszerzonym.
Prawo nie jest trudne, ale jest spory materiał do ogarnięcia. Skoro tyle ludzi zdaje z roku na rok i kończy prawo, to chyba nie może być aż taki pogrom, co nie?
Jestem na V roku prawa, co prawda na innej uczelni, ale wszędzie jest podobnie, więc wiem, co piszę.
Pamiętaj tylko, że po prawie jeśli chcesz być adwokatem, radcą, notariuszem etc. musisz skończyć aplikację a to są dodatkowe 3 lata "studiowania" a na rynku jest coraz tłoczniej, tak więc przemyśl to. Same studia są przyjemne i rozwijające i pod tym względem warto je skończyć, jednak prawników jest na pęczki.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 15:58   #3
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

Z cała sympatią dla UKSWordu - próbuj najpierw na UW.
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:29   #4
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

a co aż takie złe doświadczenia masz? bo podobno prawo też na APSie jest

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Najlepiej sprawdź jakie przedmioty są brane pod uwagę przy rekrutacji na stronie tych uczelni, jeśli wśród obowiązkowych jest historia, to chcąc tam iść musisz zdać historię i to na poziomie rozszerzonym.
Prawo nie jest trudne, ale jest spory materiał do ogarnięcia. Skoro tyle ludzi zdaje z roku na rok i kończy prawo, to chyba nie może być aż taki pogrom, co nie?
Jestem na V roku prawa, co prawda na innej uczelni, ale wszędzie jest podobnie, więc wiem, co piszę.
Pamiętaj tylko, że po prawie jeśli chcesz być adwokatem, radcą, notariuszem etc. musisz skończyć aplikację a to są dodatkowe 3 lata "studiowania" a na rynku jest coraz tłoczniej, tak więc przemyśl to. Same studia są przyjemne i rozwijające i pod tym względem warto je skończyć, jednak prawników jest na pęczki.
tzn na UW jest do wyboru historia wos łacina filozofia. ale gdzies przeczytałam że bez hist to sie nie dostaniesz...
serio nie wiem na jakie studia powinnam iść bo z matmy jestem słaba, mimo że dużo robię. po prostu nie wiem czy nadaje się na prawo. może dziennikarstwo? pedagogika? psychologia? ale to samo! brak miejsc na rynku pracy. :< i skończę w Tesco

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Z cała sympatią dla UKSWordu - próbuj najpierw na UW.
to aż takie zle doświadczenia masz??
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 18:26   #5
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-PR&kategoria=

Tu masz link, wynika z niego, że masz do wyboru dwa z iluś tam i nie trzeba koniecznie zdawać historii.

Tak więc jak chcesz to zdawaj WOS i łacinę.
Ja zdawałem te przedmioty i są całkiem przyjemne na maturze.

Skoro chcesz zdawać łacinę, to widocznie masz predyspozycje do języków, więc może jakiś kierunek filologiczny? Może filologia skandynawska?

Teraz studia nie gwarantują pracy, najważniejsze jest, by już w trakcie studiów znajdować staże, praktyki, robić kursy, próbować sił w konkursach, by zaistnieć na rynku pracy mając ciekawe i bogate CV.
Jeśli chcesz iść na prawo, to idź. Ale jeśli jest to tylko chwilowy pomysł, to jeszcze to dobrze przemyśl. Jest wiele kierunków studiów.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:11   #6
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op...-PR&kategoria=

Tu masz link, wynika z niego, że masz do wyboru dwa z iluś tam i nie trzeba koniecznie zdawać historii.

Tak więc jak chcesz to zdawaj WOS i łacinę.
Ja zdawałem te przedmioty i są całkiem przyjemne na maturze.

Skoro chcesz zdawać łacinę, to widocznie masz predyspozycje do języków, więc może jakiś kierunek filologiczny? Może filologia skandynawska?

Teraz studia nie gwarantują pracy, najważniejsze jest, by już w trakcie studiów znajdować staże, praktyki, robić kursy, próbować sił w konkursach, by zaistnieć na rynku pracy mając ciekawe i bogate CV.
Jeśli chcesz iść na prawo, to idź. Ale jeśli jest to tylko chwilowy pomysł, to jeszcze to dobrze przemyśl. Jest wiele kierunków studiów.

własnie wiem widziałam tą stronę. to nie wiem czemu ktoś mówił ze hist jest potrzebna -.-
to że ucze sie łaciny to przypadek ;p bo akurat jestem w takiej klasie (mam 5h w tygodniu ) myślałam o filologii włoskiej, ale to też podobno niejest dobry pomysł.
także myślałam o psychologi klinicznej/klinicznej dziecka. ale psychologów też jest milion :<
tak na prawdę nie ma w naszym kraju zapotrzebowania na takie zawody. same mat-fizy potrzebne. eeh
pomysł z prawem tak na prawdę dziś wrócił do życia, bo już kiedyś o tym myslałam. tylko problem jest taki że nie wiem czy ja się nadaję a czy jest coś co byś polecał??

Edytowane przez Rosalind123
Czas edycji: 2013-03-27 o 19:27
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:20   #7
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
własnie wiem widziałam tą stronę. to nie wiem czemu ktoś mówił ze hist jest potrzebna -.-
to że ucze sie łaciny to przypadek ;p bo akurat jestem w takiej klasie (mam 5h w tygodniu ) myślałam o filologii włoskiej, ale to też podobno niejest dobry pomysł.
także myślałam o psychologi klinicznej/klinicznej dziecka. ale psychologów też jest milion :<
tak na prawdę nie ma w naszym kraju zapotrzebowania na takie zawody. same mat-fizy potrzebne. eeh
pomysł z prawem tak na prawdę dziś wrócił do życia, bo już kiedyś o tym myslałam. tylko problem jest taki że nie wiem czy ja się nadaję a czy jest coś co byś polecał??
Dopiero teraz zauważyłam, że napisałam "zdawałem" zamiast "zdawałam", jestem dziewczyną.
Szczerze to nie wiem, co Ci doradzić. Najlepiej iść na studia mając pomysł na siebie i sukcesywnie go realizować. W Polsce brakuje specjalistów, także w prawie. Bo radca radcy nierówny, każdy będzie w czymś lepszy a w czymś gorszy. Moim zdaniem dobrze wybrać sobie mało popularną ale przyszłościową dziedzinę prawa np. prawo energetyczne i specjalizować się w tym, pogłębiać wiedzę. Oczywiście nie od pierwszego roku, ale od trzeciego tak. A wcześniej robić kursy np. językowe itd. Piszę o prawie, bo siedzę w tym temacie ale to samo będzie z np. psychologią i innymi kierunkami. Powodzenia
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-27, 20:53   #8
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo na UW czy UKSW?

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Dopiero teraz zauważyłam, że napisałam "zdawałem" zamiast "zdawałam", jestem dziewczyną.
Szczerze to nie wiem, co Ci doradzić. Najlepiej iść na studia mając pomysł na siebie i sukcesywnie go realizować. W Polsce brakuje specjalistów, także w prawie. Bo radca radcy nierówny, każdy będzie w czymś lepszy a w czymś gorszy. Moim zdaniem dobrze wybrać sobie mało popularną ale przyszłościową dziedzinę prawa np. prawo energetyczne i specjalizować się w tym, pogłębiać wiedzę. Oczywiście nie od pierwszego roku, ale od trzeciego tak. A wcześniej robić kursy np. językowe itd. Piszę o prawie, bo siedzę w tym temacie ale to samo będzie z np. psychologią i innymi kierunkami. Powodzenia
ooj przepraszam ze wzięłam Cie za chłopaka <3 własnie dziwiło mnie co robi facet na takim forum xd
no musze się zastanowić jeszcze. trochę czasu mam, ale czas podejmowac decyzję co zdawać na maturze
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.