Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-23, 10:42   #2371
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Stosujecie pomiędzy peelingami toniki z kwasami? Jestem ciekawa czy peelingi co 7-10 dni wystarczą w walce z niedoskonałościami czy dobrze byłoby stosować jeszcze tonik, tylko kiedy?
Ja stosuję między peelingami toniki z kwasem migdałowym i glukonolaktonem. Tylko w obecnym sezonie jeszcze się nie dorobiłam porządniejszego łuszczenia od salicylu, bo pozostałam przy niższych stężeniach. Ogólnie jestem na tak, kwasy AHA złuszczają skórę bardziej powierzchownie, BHA oczyszczają pory, więc dobrze się te rodzaje kwasów uzupełniają do tego PHA - glukonolakton - mniej do oczyszczania, bardziej do ogólnej poprawy wyglądu skóry.
Stosowanie tych 3 różnych kwasów dostosowuję do aktualnego stanu skóry, tak więc zdarza się, że jednego dnia nałożę 2 z nich, a czasem nie użyję żadnego.

Jestem z tego "systemu" bardzo zadowolona nie mam problemu z suchością skóry - dorobiłam się zestawu mazideł radzącego sobie z tym problemem. Mam mniej zaskórników, ślady po upierdliwych większych pryszczach na brodzie powoli się rozjaśniają.
Niestety zaskórniki otwarte (wągry) jak były tak są - ile lat borykam się z trądzikiem i przerobiłam wiele preparatów na ten problem, tak nic nie rusza zaskórników otwartych Ale to nie jest duży problem na szczęście, zakrywa je każdy podkład więc się pogodziłam z ich istnieniem
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 10:54   #2372
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zapaałka jasne że widzę efekty! Peeling salicylowy na prawdę działa u mnie pieknie, ale ja zaczelam to zauważać dopiero teraz czyli przy stezeniu ok 15 % i wyzej, no i okolo 8/9 peelingu mam mniej zaskornikow, skora ma prawie jednolity kolor i ani jednego stanu zapalnego dziewczyny cierpliwosci i bezbolesnej wylinki wam życzę! ))
Chociaż szczerze mówiąc wzielam sie za swoją dietę: nie jem rzeczy wysokoprzetworzonych, zero pieczywa (w zamian wafle ryzowe albo chrupkie cos jak wasa) zero slodkich napojow, prawie w ogole slodyczy- zdazy mi sie kawalek makowca, albo toffifi, za to duzo baardzo duzo warzyw, kaszy, i wszelkich nasion- dynia, slonecznik, siemie lniane, orzechy wloskie, laskowe. Zaczelam tez uzywac oliwy z oliwek do smazenia, i oleju lnianego do salatek ale dopiero 3 tyg mam ta diete wiec nie koniecznie to ona juz oczyszcza organizm
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 12:51   #2373
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Ja stosuję między peelingami toniki z kwasem migdałowym i glukonolaktonem. Tylko w obecnym sezonie jeszcze się nie dorobiłam porządniejszego łuszczenia od salicylu, bo pozostałam przy niższych stężeniach. Ogólnie jestem na tak, kwasy AHA złuszczają skórę bardziej powierzchownie, BHA oczyszczają pory, więc dobrze się te rodzaje kwasów uzupełniają do tego PHA - glukonolakton - mniej do oczyszczania, bardziej do ogólnej poprawy wyglądu skóry.
Stosowanie tych 3 różnych kwasów dostosowuję do aktualnego stanu skóry, tak więc zdarza się, że jednego dnia nałożę 2 z nich, a czasem nie użyję żadnego.
Co ile robisz peelingi i w jakim stężeniu? Do tej pory nigdy nie mogłam przewidzieć jak duże będzie łuszczenie, stąd przez pierwszy tydzień po nie stosowałam żadnych toników i zaczynałam kiedy łuszczenie się całkowicie kończyło. Teraz stosuję niższe stężenia, ale za to co tydzień i nie za bardzo wiem kiedy wepchnąć jeszcze tonik A tak kusi mnie tonik BHA/AHA, bo poza tym co napisałaś to takie łączenie kwasów ma jeszcze jedną ważną zaletę - BHA sprawia, że skóra staje się cieńsza, natomiast AHA ją pogrubia, dlatego w pewnym wieku dobrze jest wspomagać kwas salicylowy właśnie migdałem/mlekowym

Cytat:
Napisane przez martuszak Pokaż wiadomość
Zapaałka jasne że widzę efekty! Peeling salicylowy na prawdę działa u mnie pieknie, ale ja zaczelam to zauważać dopiero teraz czyli przy stezeniu ok 15 % i wyzej, no i okolo 8/9 peelingu mam mniej zaskornikow, skora ma prawie jednolity kolor i ani jednego stanu zapalnego dziewczyny cierpliwosci i bezbolesnej wylinki wam życzę! ))
Chociaż szczerze mówiąc wzielam sie za swoją dietę: nie jem rzeczy wysokoprzetworzonych, zero pieczywa (w zamian wafle ryzowe albo chrupkie cos jak wasa) zero slodkich napojow, prawie w ogole slodyczy- zdazy mi sie kawalek makowca, albo toffifi, za to duzo baardzo duzo warzyw, kaszy, i wszelkich nasion- dynia, slonecznik, siemie lniane, orzechy wloskie, laskowe. Zaczelam tez uzywac oliwy z oliwek do smazenia, i oleju lnianego do salatek ale dopiero 3 tyg mam ta diete wiec nie koniecznie to ona juz oczyszcza organizm
Dajesz nadzieję kobieto Pierwszy raz mam problem z plamami po wypryskach i zaczęło mnie niepokoić, że w ogóle nie jaśnieją. Początkowo planowałam zrobić serię 6-8 peelingów i będąc w połowie liczyłam na małe efekty, ale skoro u Ciebie pojawiły tak 'późno' to będę cierpliwie czekać
Mogę zapytać dlaczego zrezygnowałaś z pieczywa na rzecz wafli/wasy?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 13:14   #2374
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Co ile robisz peelingi i w jakim stężeniu? Do tej pory nigdy nie mogłam przewidzieć jak duże będzie łuszczenie, stąd przez pierwszy tydzień po nie stosowałam żadnych toników i zaczynałam kiedy łuszczenie się całkowicie kończyło. Teraz stosuję niższe stężenia, ale za to co tydzień i nie za bardzo wiem kiedy wepchnąć jeszcze tonik A tak kusi mnie tonik BHA/AHA, bo poza tym co napisałaś to takie łączenie kwasów ma jeszcze jedną ważną zaletę - BHA sprawia, że skóra staje się cieńsza, natomiast AHA ją pogrubia, dlatego w pewnym wieku dobrze jest wspomagać kwas salicylowy właśnie migdałem/mlekowym
ja teraz doszłam do 13% bodajże. Robię tak co tydzień-dwa, to zależy, w jakim stanie mam skórę, jak mam podrażnienia, stany zapalne czy inne trudno gojące się pryszcze to peeling odkładam.

U mnie zmiana diety też baaardzo dużo dała nie jest idealna, bo zdarza mi się czasem grzeszyć, ale odstawiłam białe pieczywo na rzecz razowego z żytnim, to samo z makaronem. Jem kasze, brązowy ryż i staram się jeść dużo warzyw, choć różnie mi to wychodzi. I rzeczywiście lepiej wyglądam, trądzik mi się wyraźnie zmniejszył przez te ostatnie miesiące większego pilnowania tego, co jem
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 13:23   #2375
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Rozmawialam ze znajoma dietetyczka i sprobuje Ci wytłumaczyć tak na chlopski rozum bo nie znam sie niestety na calym slownictwie dietetycznym wafle i wasa dostarcza wystarczająco duzo blonnika zeby jelita pięknie pracowały, a pieczywo, szczegolnie biale! Czyli zwykle chleby zapychaja jelita, co moze prowadzic do zaparć, maja duzo konserwantow [pewnie tu chodzi o te z supermarketu, najtansze i z dluga data waznosci] czesto przez wszystkie konserwanty prowadzi do alergii. Mi najbardziej chodzilo o te jelita i choc nie cierpialam na zaparcia to przez cos ten tradzik nie znikal... i postanowilam zerwac z pieczywem i biala maka raz na zawsze slysAlam tez teorie ze wszystkie toksyny z naszego organizmu jakos wyjsc musza i czesc z nich wychodzi przy wyproznianiu a czesc przez skore. No i przez to powstaja zaskorniki, stany zapalne itp. No i zeby sie pozbywac toksyn to trzeba sie regularnie zalatwiac... i kolo sie zamyka. Pieczywo zapycha jelita, nie zalatwiasz sie dobrze, toksyny wychodzą przez skore. I no i chce na sobie wyprobowac ta teorie

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
ja teraz doszłam do 13% bodajże. Robię tak co tydzień-dwa, to zależy, w jakim stanie mam skórę, jak mam podrażnienia, stany zapalne czy inne trudno gojące się pryszcze to peeling odkładam.

U mnie zmiana diety też baaardzo dużo dała nie jest idealna, bo zdarza mi się czasem grzeszyć, ale odstawiłam białe pieczywo na rzecz razowego z żytnim, to samo z makaronem. Jem kasze, brązowy ryż i staram się jeść dużo warzyw, choć różnie mi to wychodzi. I rzeczywiście lepiej wyglądam, trądzik mi się wyraźnie zmniejszył przez te ostatnie miesiące większego pilnowania tego, co jem
Ja tez odstawilam makarony i czesto jem kasze jaglana- pycha
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 14:14   #2376
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

poza tym ostatnio na Wizażu pojawił się filmik, w którym dietetyczka mówiła o zależności miedzy dietą a trądzikiem. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź z tego tematu:
Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Dziewczyny dostałam komentarz od Pani Renaty Ruszniak, który wyjaśnia dlaczego odstawienie pszenicy jest kluczowe w procesie zdrowienia skóry.

"Przetłuszczająca się skóra, wypryski… aż po trądzik, to nadmierne wytwarzanie łoju przez gruczoły łojowe skóry. Stale podwyższony poziom INSULINY we krwi, między innymi powoduje zwiększone wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe skóry. Skąd się bierze podwyższony poziom insuliny we krwi??? Otóż, POZIOM INSULINY WE KRWI ZALEŻY OD TEGO CO JEMY. Gdy zjadamy coś z wysokim Indexem Glikemicznym (produkty z zawartością współczesnej pszenicy, cukru, kukurydzy, białego ryżu, ziemniaków, pijemy piwo…) to po posiłku nawet dwukrotnie wzrasta poziom cukru we krwi, aby go obniżyć, trzustka wydziela więcej insuliny. Jeśli na każdy posiłek, a nawet, gdy tylko na niektóre posiłki jemy coś z wysokim IG, to mamy często lub stale za wysoki poziom insuliny we krwi. Przetłuszczanie, wypryski i trądzik mija, gdy zamieniamy produkty z wysokim IG, na te z niskim IG (kasze, płatki owsiane, żytnie, chleb żytni, produkty ze starej odmiany mąki pszennej orkiszowej, durum… bez cukru).

Dieta bezglutenowa, to nie najlepszy wybór, ponieważ mąka kukurydziana i z ryżu ma wysoki IG, ta dieta nie zabrania też cukru. A żeby zmniejszyć wydzielanie gruczołów łojowych i trądzik, trzeba REGULARNYM i odpowiednim ( z niskim IG) jedzeniem OBNIŻYĆ NA STAŁE POZIOM INSULINY we krwi, a wtedy gruczoły łojowe powrócą do normalnej czynności wydzielniczej. Wyeliminowanie cukru i współczesnej pszenicy z codziennych posiłków, to siedmiomilowy krok w procesie zdrowienia skóry, ponieważ komponujemy z ich użyciem niemal każdy posiłek.

Łojotok skóry mogą nasilać też konserwanty i chemiczne dodatki do żywności, a także zwiększona zawartość białka zwierzęcego w diecie (jaja, nabiał, mięso, ryby, owoce morza). Metodą prób i błędów należy poszukiwać produktów, które powodują zmiany na skórze i eliminować je z diety.

Zwiększony poziom insuliny we krwi, to przyspieszone magazynowanie węglowodanów i tłuszczu w organizmie. Czyli tycie. Niski poziom insuliny we krwi zabezpiecza przed tyciem.

Zwiększony poziom insuliny we krwi powoduje zatrzymanie sodu (soli) przez nerki i wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Leczenie zaczyna się w kuchni, od wyeliminowania produktów z wysokim IG, a następnie dodajmy leki.

Wniosek – z wielu powodów, najlepiej mieć poziom insuliny w normie. Stale."
Zabawne jest to, że pewnie każda z nas zna kogoś, kto ma gładką, czystą cerę mimo jedzenia czegoś, co składa się tylko z tłuszczu, mąki, cukru, wypełniaczy i konserwantów (i popijania tego Colą)
No ale ja mam tego pecha, że trądzik jest ze mną od podstawówki, skutecznie udało mi się go zmniejszyć dopiero zmianą diety. I tak maść Epiduo na trądzik stosuję teraz może 2 razy w tygodniu, a bywały okresy, gdy nie było dnia żeby mi nie wyskoczył nowy pryszcz, mimo używania tej maści 2 razy dziennie.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 14:28   #2377
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Fiasco z nieba nam spadlas ! wlasnie o to chodzilo po prostu my mamy sklonnosci genetyczne i tyle ale kazda z nas ma na pewno cos czego inni moga nam zazdoscic dziewczyny
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-23, 15:22   #2378
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Kurcze, wg mnie trochę naciągana ta opinia dietetyka jakoby wafle były zdrowsze od chleba (o ile nie jest się chorym na celiakię) Mam tu na myśli chleb z mąki z pełnego przemiału, bo to białe coś, szczególnie z supermarketów chlebem nazwać nie można. To właśnie chleb zawiera dużo błonnika, który wpływa na czyszczenie jelit, ma niski indeks glikemiczny, więc po zjedzeniu go nie ma skoków insuliny Co prawda zawiera słynny i znienawidzony ostatnio gluten, ale lepiej byłoby raczej ograniczyć inne przetworzone produkty z mąki pszennej o niskim typie aniżeli dobry chleb. Ostatnio produkowane są wafle z ciemnego ryżu i sztucznie wzbogacane błonnikiem, ale to i tak jest produkt przetworzony, o wysokim indeksie glikemicznym. I mówię to ja, niegdyś ogromna fanka wafli

Niektórym pomoże wykluczenie z diety glutenu, innym spożywanie produktów pełnoziarnistych o niskim indeksie glikemicznym, jeszcze innym odrzucenie nabiału, mięsa czy owoców. Trzeba próbować na sobie, czy i co nam pomoże, bo nie ma jednej rady dla wszystkich, no i nie da się też jednocześnie wykluczyć wszystkiego, bo nawet woda i powietrze nie są w dzisiejszych czasach ani dobre ani zdrowe
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 16:47   #2379
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kurcze, wg mnie trochę naciągana ta opinia dietetyka jakoby wafle były zdrowsze od chleba (o ile nie jest się chorym na celiakię) Mam tu na myśli chleb z mąki z pełnego przemiału, bo to białe coś, szczególnie z supermarketów chlebem nazwać nie można. To właśnie chleb zawiera dużo błonnika, który wpływa na czyszczenie jelit, ma niski indeks glikemiczny, więc po zjedzeniu go nie ma skoków insuliny Co prawda zawiera słynny i znienawidzony ostatnio gluten, ale lepiej byłoby raczej ograniczyć inne przetworzone produkty z mąki pszennej o niskim typie aniżeli dobry chleb. Ostatnio produkowane są wafle z ciemnego ryżu i sztucznie wzbogacane błonnikiem, ale to i tak jest produkt przetworzony, o wysokim indeksie glikemicznym. I mówię to ja, niegdyś ogromna fanka wafli

Niektórym pomoże wykluczenie z diety glutenu, innym spożywanie produktów pełnoziarnistych o niskim indeksie glikemicznym, jeszcze innym odrzucenie nabiału, mięsa czy owoców. Trzeba próbować na sobie, czy i co nam pomoże, bo nie ma jednej rady dla wszystkich, no i nie da się też jednocześnie wykluczyć wszystkiego, bo nawet woda i powietrze nie są w dzisiejszych czasach ani dobre ani zdrowe

Ja do teorii dietetycznych odnoszę się z wielką nieufnością. Nie żebym uważała, że jedzenie nie wpływa na skorę, bo wpływa pewnie bardziej niż kosmetyki, ale dietetyka to jest tak skompromitowana nauka, że trudno mi te wszystkie diety brać na poważnie.
Teoria o tym, że błonnik leczy i zapobiega nowotworom jelita grubego też nie została potwierdzona. Poza tym nie każdy może jeść pełnoziarniste pieczywo, jest ono bardziej cieżkostrawne.

Ja zmiany diety nie probuję. Rok temu wytrzymałam aż 2 tygodnie bez mojego ukochanego nabiału i więcej sobie nie wyobrażam. No chyba, żeby mi lekarz z powodu choroby zabronił.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 21:08   #2380
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Organizm ludzki to bardzo rozbudowana, skomplikowana maszyna, wiadomo, że trądzik może mieć różne (czasem trudne do wykrycia) przyczyny i nie każdemu pomoże taka czy inna dieta. Ale zawsze warto przerzucić się na zdrowsze żywienie, jeśli obecna dieta pozostawia wiele do życzenia Ze względu na cerę i na resztę ciała.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 14:02   #2381
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczynki i chłopcy, przychodzę po poradę

Jestem po 4 peelingu kwasem w tym sezonie, zaczynałam od małych stężeń, aktualnie jestem na 25%. I tu pojawia się pytanie, bo niezależnie od stosowanego stężenia, złuszczam się tylko na skrzydełkach nosa i brodzie. Cała reszta stoi nieruszona. Czego to kwestia? Bo przy glikolu obłaziłam ze skóry prawie cała, a tutaj tylko dwa punkty tak naprawdę. A zależy mi najbardziej właśnie na policzkach, czole i grzbiecie nosa, bo tam mam naprawdę dużo zaskórników.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 15:05   #2382
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja mam pytanie,znalazlam taki oto kwas salicylowy,ale zastanawia mnie,w czym on jest rozpuszczony,jesli nie w alkoholu?Olej?:

http://allegro.pl/kwas-salicylowy-20...917940448.html

Tez mysle intensywnie nad seria peelingow salicylem.Mam wrazliwa,tradzikowa cere,sporo przebarwien,oraz troche blizn,retinoidy odpadaja,nie chce do nich wracac,zluszczanie po nich bylo piekne ale podraznienie,wieczny burak,pekajace naczynka oraz ogolne uwrazliwienie skory,sprawiaja ,iz wydaje mi sie,ze wiecej szkody niz pozytku mi przynosza.
Wobec tego,chyba sprobuje peelingow salicylowych.Przekonuje mnie tez do tego ostatni post na blogu Ewy,ktora mimo iz maproblemy naczynkowe,jak ja,twierdzi,ze salicyl peel na alkoholu,nie szkodzi jej.
Kupie gotowy peel FY ,zaczne od 10 procent,a pozniej przeskocze na 15.
Tylko czy co tydzien,jak zalecaja ,to nie za czesto?Chyba co 2-3 byloby optymalnie,jak uwazacie?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 18:13   #2383
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki i chłopcy, przychodzę po poradę

Jestem po 4 peelingu kwasem w tym sezonie, zaczynałam od małych stężeń, aktualnie jestem na 25%. I tu pojawia się pytanie, bo niezależnie od stosowanego stężenia, złuszczam się tylko na skrzydełkach nosa i brodzie. Cała reszta stoi nieruszona. Czego to kwestia? Bo przy glikolu obłaziłam ze skóry prawie cała, a tutaj tylko dwa punkty tak naprawdę. A zależy mi najbardziej właśnie na policzkach, czole i grzbiecie nosa, bo tam mam naprawdę dużo zaskórników.
Nie napisałaś w czym rozpuszczasz kwas, ale pewnie chodzi o spirytus? Napisz coś więcej o tym jak wykonujesz peeling, czym nakładasz, ile warstw czy odtłuszczasz skórę. 25% to już konkretne stężenie, mnie przy takim skóra odpada całymi płatami

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie,znalazlam taki oto kwas salicylowy,ale zastanawia mnie,w czym on jest rozpuszczony,jesli nie w alkoholu?Olej?:

http://allegro.pl/kwas-salicylowy-20...917940448.html

Tez mysle intensywnie nad seria peelingow salicylem.Mam wrazliwa,tradzikowa cere,sporo przebarwien,oraz troche blizn,retinoidy odpadaja,nie chce do nich wracac,zluszczanie po nich bylo piekne ale podraznienie,wieczny burak,pekajace naczynka oraz ogolne uwrazliwienie skory,sprawiaja ,iz wydaje mi sie,ze wiecej szkody niz pozytku mi przynosza.
Wobec tego,chyba sprobuje peelingow salicylowych.Przekonuje mnie tez do tego ostatni post na blogu Ewy,ktora mimo iz maproblemy naczynkowe,jak ja,twierdzi,ze salicyl peel na alkoholu,nie szkodzi jej.
Kupie gotowy peel FY ,zaczne od 10 procent,a pozniej przeskocze na 15.
Tylko czy co tydzien,jak zalecaja ,to nie za czesto?Chyba co 2-3 byloby optymalnie,jak uwazacie?
Podejrzany ten kwas, skoro taka rewelacja i nie zawiera alkoholu, to czemu nie podali składu? Stawiałabym na glikol polietylenowy (PEG 400), albo ostatecznie olej.
Częstotliwość stosowania najlepiej sprawdzić na sobie. Gdzieś na LU czytałam, że przy kwasie salicylowym optymalny czas to 2 tygodnie i tak też było u mnie przy wyższych stężeniach, natomiast teraz przy 15% idealne wydają mi się peelingi co 7-10 dni.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 22:59   #2384
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie napisałaś w czym rozpuszczasz kwas, ale pewnie chodzi o spirytus? Napisz coś więcej o tym jak wykonujesz peeling, czym nakładasz, ile warstw czy odtłuszczasz skórę. 25% to już konkretne stężenie, mnie przy takim skóra odpada całymi płatami
Tak, peeling na spirytusie. Oczyszczam twarz podwójnie zelem do mycia twarzy z reguły z Avene, następnie nakładam dwie warstwy kwasu wacikiem lub pędzelkiem. Może coś robię źle?


Wesołych świąt
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 23:11   #2385
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Tak, peeling na spirytusie. Oczyszczam twarz podwójnie zelem do mycia twarzy z reguły z Avene, następnie nakładam dwie warstwy kwasu wacikiem lub pędzelkiem. Może coś robię źle?
Możesz spróbować przetrzeć twarz odrobiną spirytusu przed samym peelingiem. Skąd masz kwas? Czy kwas i spirytus są w miarę "świeże"?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 02:23   #2386
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, czy któraś w Was robiła może tonik salicylowy 10%? Stwierdziłam, że pasuje zadbać przy okazji o plecy i tu z bardzo dobrym efektem stosowałam kiedyś metodę z LU (30% raz w tygodniu, na co dzień tonik 10%). Posiałam jednak gdzieś moje notatki i nie wiem ile % wody można maksymalnie do takiego toniku wprowadzić, tak żeby kwas się nie wytrącił
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 12:01   #2387
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Możesz spróbować przetrzeć twarz odrobiną spirytusu przed samym peelingiem. Skąd masz kwas? Czy kwas i spirytus są w miarę "świeże"?
Oczywiście że są świeże, obydwa kupione niecałe dwa miesiące temu, kwas na ZSK a spirytus jak to spirytus, w sklepie
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 13:22   #2388
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze jedno pytanie, czy któraś w Was robiła może tonik salicylowy 10%? Stwierdziłam, że pasuje zadbać przy okazji o plecy i tu z bardzo dobrym efektem stosowałam kiedyś metodę z LU (30% raz w tygodniu, na co dzień tonik 10%). Posiałam jednak gdzieś moje notatki i nie wiem ile % wody można maksymalnie do takiego toniku wprowadzić, tak żeby kwas się nie wytrącił
do toniku 10% potrzebny jest jakiś emulgator (np. bodajże polysorbate i glikol propylenowy są wykorzystywane w domowej roboty tonikach), jeżeli chodzi o tonik spirytus + woda, to no cóż, krążą legendy, że komuś się udało w ten sposób zrobić tonik 2%, ale ja próbowałam 3 razy (za każdym razem inaczej) i zawsze się wytrącały igiełki lub kryształki kwasu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2014-12-25 o 13:37
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 15:28   #2389
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
do toniku 10% potrzebny jest jakiś emulgator (np. bodajże polysorbate i glikol propylenowy są wykorzystywane w domowej roboty tonikach), jeżeli chodzi o tonik spirytus + woda, to no cóż, krążą legendy, że komuś się udało w ten sposób zrobić tonik 2%, ale ja próbowałam 3 razy (za każdym razem inaczej) i zawsze się wytrącały igiełki lub kryształki kwasu
Mnie chodzi dokładnie o taki tonik spirytus+kwas+woda (ewentualnie dodatek gliceryny) Zawartość spirytusu musi być wysoka, ale jednak jakąś część wody można do niego wprowadzić zanim wytrąci się kwas i podnieść pH, aby roztwór nie drażnił tak jak peeling i nadawał się do codziennego stosowania (stąd np. do niższych stężeń można używać wódki zamiast spirytusu). Eksperymentowałam z dodatkiem emulgatora Polysorbate, aby zminimalizować ilość alkoholu w toniku 5/10% (na wzór toniku mazidłowego 2% BHA) ale pomimo kilku podejść i różnych proporcji tonik nigdy mi się nie udał. Pisałam później w tej sprawie do mazideł i dostałam odpowiedź, że w domowych warunkach nie można osiągnąć stężenia wyższego niż 2%
U mnie metoda z LU dała świetne efekty, miałam spokój na bardzo długi czas (i pewnie dlatego pozbyłam się zapisków ), jednak tej jesieni skóra zaczęła na nowo wariować i muszę się czymś ratować.

A Wy stosujecie coś na plecy/dekolt, czy problem występuje jedynie na twarzy?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 21:54   #2390
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dziewczyny, czy mi się ubzurało, że istnieje coś takiego jak peeling salicylem na wódce? Czy tylko na spirycie? Nigdzie nie widze przepisow z wodką, a spiryt mi się właśnie kończy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 23:43   #2391
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mi się ubzurało, że istnieje coś takiego jak peeling salicylem na wódce? Czy tylko na spirycie? Nigdzie nie widze przepisow z wodką, a spiryt mi się właśnie kończy.
Można rozpuszczać kwas w wódce, ale tylko w niższych stężeniach (czytałam o 10%, czy więcej to trzeba by próbować na własną rękę). Najlepiej, żeby kwas rozpuścił się temperaturze pokojowej, ewentualnie lekko podgrzany, wtedy stężenie będzie takie jakie sobie zamierzyłyśmy. Sporo o rozpuszczaniu SA w wódce było na LU, będę szukać wskazówek do mojego toniku, jak trafię na coś o peelingu to wkleję też tutaj

Tu wypowiedź Lorri z jakiejś dyskusji o wódce (albo dodawaniu wody do spirytusu )
Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tyle tylko, że często mija się to z celem, bo dodatek wody utrudnia rozpuszczenie kwasu i tak naprawdę nie wiemy, jaki % kwasu wykorzystujemy podczas peelingu (to samo pisałam o kw. migdałowym w wyższych stężeniach). Jeżeli chcemy mieć stężenie kwasu zgodne z zamierzonym, to rozpuszczalniki powinny być tak dobrane, żeby w temperaturze pokojowej nie wytrącały się kryształki w roztworze. Jak zależy nam na delikatniejszym działaniu, wystarczy zrobić niższe stężenie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2014-12-28 o 00:46
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 23:09   #2392
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Czym regenerujecie buzie po kwasie? Ja stosuję Alantan, ale od kiedy mamy takie duże mrozy coś słabo on sobie radzi.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 16:27   #2393
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Zrobiłam dziś pierwszy peeling kwasem salicylowym roztworem 5% na spirytusie. Chciałam 10%, ale uznałam, że lepiej zacznę od 5%. Kwas błyskawicznie rozpuścił się w spirytusie

Po nałożeniu kwasu nie było efektu bielenia, szronu Czy to normalne?? Poza tym trochę piekło (ale nie mocno). Nakładałam obficie wacikiem - roztwór na twarzy błyskawicznie wysychał. A Wy czym nakładacie??

Po zmyciu mam bardzo leciutko napiętą skórę.

Czy to oznacza, że peeling 5% był dla mnie za słaby? Ile dni powinnam teraz odczekać, aby zastosować 10% ?

Edytowane przez 201605061000
Czas edycji: 2014-12-29 o 16:28
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:03   #2394
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Zrobiłam dziś pierwszy peeling kwasem salicylowym roztworem 5% na spirytusie. Chciałam 10%, ale uznałam, że lepiej zacznę od 5%. Kwas błyskawicznie rozpuścił się w spirytusie

Po nałożeniu kwasu nie było efektu bielenia, szronu Czy to normalne?? Poza tym trochę piekło (ale nie mocno). Nakładałam obficie wacikiem - roztwór na twarzy błyskawicznie wysychał. A Wy czym nakładacie??

Po zmyciu mam bardzo leciutko napiętą skórę.

Czy to oznacza, że peeling 5% był dla mnie za słaby? Ile dni powinnam teraz odczekać, aby zastosować 10% ?
Kwas salicylowy jest mocniejszy od innych kwasów, ale 5% to bardziej stężenie dla toniku niż peelingu i nie oczekiwałabym ani zeszronienia ani łuszczenia (chimay wybacz ). Kiedyś nakładałam wacikiem, jednak po spróbowaniu pędzla do maseczek raczej nigdy nie wrócę do wacików Mam wrażenie, że kwas nakładany pędzlem działa lepiej, metoda jest bardziej ekonomiczna i nie muszę używać rękawiczek (nienawidzę uczucia złuszczającej się skóry na palcach).
Na Twoim miejscu odczekałabym tydzień, Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do kwasów i nie wiesz jak się będzie przez ten czas zachowywać, więc nawet przy tak niskim stężeniu lepiej dmuchać na zimne
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:28   #2395
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Czym regenerujecie buzie po kwasie? Ja stosuję Alantan, ale od kiedy mamy takie duże mrozy coś słabo on sobie radzi.
Mnie Alantan zapychał :/
Ja stosuję półprodukty, teraz mam w ruchu frakcję sojową i jest super, bo łagodzi podrażnienia, natłuszcza (bez zapychania jak na razie) i przy tym matuje Tylko że używam podkładu mineralnego, nie wiem, jak by się sprawdzała np pod zwykłym, płynnym podkładem.
Jak w poprzednich sezonach się kwasiłam to czasem używałam w ramach łagodzenia kremów dla dzieci - takich na odparzenia Tylko mnie niestety takie rzeczy zapychają przy regularnym stosowaniu.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 18:52   #2396
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Można rozpuszczać kwas w wódce, ale tylko w niższych stężeniach (czytałam o 10%, czy więcej to trzeba by próbować na własną rękę). Najlepiej, żeby kwas rozpuścił się temperaturze pokojowej, ewentualnie lekko podgrzany, wtedy stężenie będzie takie jakie sobie zamierzyłyśmy. Sporo o rozpuszczaniu SA w wódce było na LU, będę szukać wskazówek do mojego toniku, jak trafię na coś o peelingu to wkleję też tutaj

Tu wypowiedź Lorri z jakiejś dyskusji o wódce (albo dodawaniu wody do spirytusu )
Dzięki za nakierowanie na dobry trop pogrzebałam na LU i znalazłam taki oto przepis:

5% roztwór: 19 ml wódki + 1 gram (ok 1,5 ml) salicyla
Tego mi było trzeba, mam nadzieję, że igiełki rozpuszczą się dobrze.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Czym regenerujecie buzie po kwasie? Ja stosuję Alantan, ale od kiedy mamy takie duże mrozy coś słabo on sobie radzi.
Mam Cicalfate Avene, Skin Food Weledy i na dzień lekki krem Alantan i/lub filtr. Z nich najlepszy jest Cicalfate.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy jest mocniejszy od innych kwasów, ale 5% to bardziej stężenie dla toniku niż peelingu i nie oczekiwałabym ani zeszronienia ani łuszczenia (chimay wybacz ). Kiedyś nakładałam wacikiem, jednak po spróbowaniu pędzla do maseczek raczej nigdy nie wrócę do wacików Mam wrażenie, że kwas nakładany pędzlem działa lepiej, metoda jest bardziej ekonomiczna i nie muszę używać rękawiczek (nienawidzę uczucia złuszczającej się skóry na palcach).
Na Twoim miejscu odczekałabym tydzień, Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do kwasów i nie wiesz jak się będzie przez ten czas zachowywać, więc nawet przy tak niskim stężeniu lepiej dmuchać na zimne
To dobrze się zapowiada, bo mu się teraz łuszczenie nie widzi
Też bym odczekała, u mnie małe stężenia lekko zaczerwieniają a łuszczenie mam po nich spore i upierdliwe po jakichś 4 dniach od peelingu.

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Mnie Alantan zapychał :/
Ja stosuję półprodukty, teraz mam w ruchu frakcję sojową i jest super, bo łagodzi podrażnienia, natłuszcza (bez zapychania jak na razie) i przy tym matuje Tylko że używam podkładu mineralnego, nie wiem, jak by się sprawdzała np pod zwykłym, płynnym podkładem.
Jak w poprzednich sezonach się kwasiłam to czasem używałam w ramach łagodzenia kremów dla dzieci - takich na odparzenia Tylko mnie niestety takie rzeczy zapychają przy regularnym stosowaniu.
Frakcja to jest dziwna rzecz, rzeczywiście jest to jedyny matujący tłuszcz jaki znam, ale nic mi tak nie psuło makijażu jak ona, no po prostu fizycznie nie byłam w stanie niczego na nią położyć. Ale moja skóra w ogóle nie lubi się z makijażem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 19:15   #2397
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy jest mocniejszy od innych kwasów, ale 5% to bardziej stężenie dla toniku niż peelingu i nie oczekiwałabym ani zeszronienia ani łuszczenia (chimay wybacz ). Kiedyś nakładałam wacikiem, jednak po spróbowaniu pędzla do maseczek raczej nigdy nie wrócę do wacików Mam wrażenie, że kwas nakładany pędzlem działa lepiej, metoda jest bardziej ekonomiczna i nie muszę używać rękawiczek (nienawidzę uczucia złuszczającej się skóry na palcach).
Na Twoim miejscu odczekałabym tydzień, Twoja skóra nie jest przyzwyczajona do kwasów i nie wiesz jak się będzie przez ten czas zachowywać, więc nawet przy tak niskim stężeniu lepiej dmuchać na zimne
Dziękuję Ci pięknie za odpowiedź
Tak myślałam, że 5% to bardzo mało ale wolałam nie ryzykować od razu z 10%. Następnym razem zrobię 10%
Z kwasów używałam dotychczas kremu pharmaceris z kwasem migdałowym 10% i zero złuszczania.
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 19:49   #2398
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Frakcja to jest dziwna rzecz, rzeczywiście jest to jedyny matujący tłuszcz jaki znam, ale nic mi tak nie psuło makijażu jak ona, no po prostu fizycznie nie byłam w stanie niczego na nią położyć. Ale moja skóra w ogóle nie lubi się z makijażem.
To prawda, jest dziwna. I niezbyt wygodna w obsłudze No i jak to tłuszcz, może się pogryźć z makijażem, zwłaszcza z płynnymi podkładami (choć minerały też są przecież kapryśne).
O, zapomniałam o lekkim kremie Alantan lubiłam go, nie zapychał mnie tak jak krem Alantan Plus a też fajnie łagodził podrażnienia. Ale skoro Alantan był dla Kleotki za słaby, to ten lekki tym bardziej na mróz się nie nada...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 20:33   #2399
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
O, zapomniałam o lekkim kremie Alantan lubiłam go, nie zapychał mnie tak jak krem Alantan Plus a też fajnie łagodził podrażnienia. Ale skoro Alantan był dla Kleotki za słaby, to ten lekki tym bardziej na mróz się nie nada...
Moj lekki Alantan się kończy i też się zastanawiam, co kupić w zamian na dzień. Cicalfate i Weleda to są okropne tłuściochy, na cerze wysuszonej ale jednak tłustej się nie sprawdzają na dzień, więc będę szukać czegoś lżejszego, ale jednocześnie łagodzącego, chyba uderzę w apteczne marki (mam do wyboru Vichy, LRP, Eucerin, SebaMed). Kiedyś bardzo lubiłam Toleriane Ultra LRP, to był dobry kompromis pomiędzy opatuleniem skóry a wyjściowym wyglądem.
Poza tym mnie jednak te tłuste kremy zapychają i tak jakby duszą skórę, mogę je stosować góra 3-4 dni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 22:33   #2400
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki za nakierowanie na dobry trop pogrzebałam na LU i znalazłam taki oto przepis:

5% roztwór: 19 ml wódki + 1 gram (ok 1,5 ml) salicyla
Tego mi było trzeba, mam nadzieję, że igiełki rozpuszczą się dobrze.
Nie znalazłam na LU nic ponad to co napisałam wyżej, ale widzę, że sama sobie doszukałaś potrzebne info Sporo osób bawiło się wtedy z wódką, zawsze to alternatywa jak nie ma się dostępu do spirytusu. Mam tylko jedną uwagę odnośnie proporcji z kwasem salicylowym właśnie z LU. Przez długi czas panował tam pogląd, żeby przeliczać kwas z ciężarem 1,44 g/ml i mocnym ściskaniem kwasu w strzykawce, dlatego akurat te przepisy warto przeliczyć sobie na nowo, bo stężenie może wyjść trochę inne od planowanego I tak, dla wódki przyjmuje się stężenie bodajże ~ 1g/ml, dla kwasu salicylowego w zależności od miejsca zakupu np. dla kwasu ZySKowego 0,54 g/ml. Czyli dla Twojego przepisu 18,7 ml wódki i 1,8 ml kwasu. Niby niewielka różnica, ale stężenie wynosiłoby 4, a nie 5%


Wstyd się przyznać, ale osobiście nie dbam jakoś szczególnie o skórę po peelingach kwasowych Zaraz po peelingu i w dni kiedy skóra woła o ulgę stosuję to co mam akurat pod ręką, zwykle jakiś kremik nawilżający zmieszany z odrobiną oleju arganowego (akurat ten bo ma wygodną pompkę ), na wyjścia filtr 50+. W czasach kiedy się jeszcze obdzierałam wysokimi stężeniami stosowałam namiętnie krem sutkowy z lanoliną.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.