Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-15, 21:56   #1801
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja mysle, ze nie ma znacznej roznicy miedzy olejem sezamowym (czy jaki tam jest w hippie) a kokosowym
no ale decyzja nalezy do ciebie

olej dyniowy jest pyszny z lodami waniliowymi. serio! sama mialam dziwna mine jak to przeczytalam ale sprobowalam i pycha.
do salatek jest genialny. do twarzy nie uzywalam,ale mozna zmieszac z HA jak kazdy inny olej
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 22:01   #1802
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A czy dyniowy nie jest przypadkiem składnikiem serum Lemon w wersji klasycznej?
Z lodami mówisz
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 22:01   #1803
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
nie probowalam, ogolnie to ta oliwka mi troche zagracala ale pomysalam ze ja wysmarujemy z mala. no ale ja za nia srednio przepadam, a dla malej chyba nie wystarcza. bede musiala kupic jej jakis balsam- wczesniej bardzo dobrze sprawdzal sie nivea dla dzieci taki 500ml, byl bardzo wydajny, az musialam pod koniec wyrzucic bo sie termin konczyl (wiadomo ile idzie na takie malutkie cialko) no ale myslisz ze od czasu do czasu olej kokosowy tez by byl ok?
widze, ze w skladach olejkow dla dzieci - np na stronie - http://e-zdrowie.abc24.pl/default.asp?kat=59639

królują jojoba, wiesiolek, migdal -

w profarmie jest oferta z migdalowym - w dobrej cenie -
http://www.sklep.profarm.com.pl/c/pl...do+masazu.html

warto zwrocic uwage, ze olej ze slodkich migdalow nadaje sie nawet do skory niemowlakow
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-10-15 o 22:03
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 22:20   #1804
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Świetny wątek, ale zanim przeczytam cały to chyba osiwieję. Ja dopiero raczkuję w tej dziedzinie. Myślę, że za jakiś czas osiągnę pożądany stan świadomości
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 22:23   #1805
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez chemiczka21 Pokaż wiadomość
Świetny wątek, ale zanim przeczytam cały to chyba osiwieję. Ja dopiero raczkuję w tej dziedzinie. Myślę, że za jakiś czas osiągnę pożądany stan świadomości
to ja tu lecę na leb, na szyje - bo po nicku wnoszę, że specjalista
milego buszowania
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 15:30   #1806
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny jak przechowujecie swoje kremy B&E z EGM? Lodówka czy półka w łazience? leci do mnie pełny wymiar, narazie miałam sporą próbkę (na jakieś 10 użyć) i trzymałam w łazienkowej szafce. Teraz dumam jak przechowywać biga, żeby było dobrze
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 17:11   #1807
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak przechowujecie swoje kremy B&E z EGM? Lodówka czy półka w łazience? leci do mnie pełny wymiar, narazie miałam sporą próbkę (na jakieś 10 użyć) i trzymałam w łazienkowej szafce. Teraz dumam jak przechowywać biga, żeby było dobrze
Ja trzymam w lodówce, ale właśnie zamówiłam siostrze i wiem, że jak będzie musiała do lodówki łazić to nie będzie używać wcale więc przygotuję jej mały słoiczek do którego będzie sobie przekładała niewielką ilość do trzymania w łazience, a reszta do lodówki
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 17:14   #1808
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Ja trzymam w lodówce, ale właśnie zamówiłam siostrze i wiem, że jak będzie musiała do lodówki łazić to nie będzie używać wcale więc przygotuję jej mały słoiczek do którego będzie sobie przekładała niewielką ilość do trzymania w łazience, a reszta do lodówki
Właśnie dokładnie taki sposób obmyślam przynajmniej na czas, dopóki nie dorobię się swojej własnej małej lodóweczki na poddasze. Bo dwa piętra na dół to już mi się na pewno nie będzie chciało biegać Dobrze, że tak można. Dziękuję
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 17:16   #1809
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Właśnie dokładnie taki sposób obmyślam przynajmniej na czas, dopóki nie dorobię się swojej własnej małej lodóweczki na poddasze. Bo dwa piętra na dół to już mi się na pewno nie będzie chciało biegać Dobrze, że tak można. Dziękuję
Przynajmniej mam nadzieję, że tak można W sumie nigdzie nie jest napisane, że trzeba w lodówce, ale tak jakoś mi się wydaje, że lepiej. Poza tym ten słój jest tak duży że długo się zużywa ten krem.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 21:14   #1810
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Właśnie zmyłam sobie swoją pierwszą maseczkę spirulinową z przepisu z mazideł i odkryłam ogromnego buraka na twarzy Nigdy mnie jeszcze żadna maseczka nie podrażniła, że też jej wcześniej nie przetestowałam!... wypaćkałam się olejem z nasion malin pomieszanym z ekstraktem z jęczmienia, przykładam zimną butelkę i liczę że przejdzie.. A takie nadzieje w niej pokładałam...
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 21:32   #1811
chemiczka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 144
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
to ja tu lecę na leb, na szyje - bo po nicku wnoszę, że specjalista
milego buszowania
Niestety moja specjalność to nie kosmetyka
chemiczka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-16, 21:34   #1812
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja tez tak mialam. i do tej pory nie odwazylam sie ponownie zrobic sobie tej maseczki... choc mysle zeby sprobowac wymieszac spiruline z ktoryms lekkim olejem np zeby nie dac jej zaschnac na twarzy- podejrzewam ze dlatego ze mi lekko podsychala, wyszlo mi podraznienie. a na drugi dzien rano nic juz nie mialam.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-16, 21:50   #1813
gajkin
Raczkowanie
 
Avatar gajkin
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 382
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
ja tez tak mialam. i do tej pory nie odwazylam sie ponownie zrobic sobie tej maseczki... choc mysle zeby sprobowac wymieszac spiruline z ktoryms lekkim olejem np zeby nie dac jej zaschnac na twarzy- podejrzewam ze dlatego ze mi lekko podsychala, wyszlo mi podraznienie. a na drugi dzien rano nic juz nie mialam.
Właśnie i mi się tak wydaje, bo podrażnienie jest głównie w miejscu w którym zaschła. Oleje właściwie dodaje do wielu maseczek (+ jeszcze trochę HA), więc spróbuję za tydzień jeszcze raz (co by się ludziom na wszelki wypadek nie pokazywać )
__________________
Zapuszczam włosy!
obecnie: 57cm cel: 73cm


Walczę o bikini body! Do 29.06.2013 :
Pozbywam się cellulitu
Nie jem słodyczy: dzień 7
Biegam i ćwiczę
Jem zdrowo
Tracę centymetry w udach!
Buduję kondycję i mięśnie
gajkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 15:17   #1814
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Czy ktoś próbował sam robić szampony albo żele do mycia ciała? Jak to się sprawdza? I wg jakich przepisów najlepiej?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 21:19   #1815
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Czy ktoś próbował sam robić szampony albo żele do mycia ciała? Jak to się sprawdza? I wg jakich przepisów najlepiej?
Właśnie miałam zapytać o żele (itp) do mycia twarzy, ale to ^ też nie ciekawi!

Zastanawiam się też, czy po umyciu twarzy olejkiem myjącym lub kremem oczyszczającym spłukuje się twarz wodą, czy trzeba umyć jeszcze czymś, by była "domyta"? (mydłem afrykańskim? jakiś żelem?) Pewnie zadaje kompletnie "laickie" pytania, ale jestem ciagle jeszcze bardzo zielona w temacie...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 21:53   #1816
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Właśnie miałam zapytać o żele (itp) do mycia twarzy, ale to ^ też nie ciekawi!

Zastanawiam się też, czy po umyciu twarzy olejkiem myjącym lub kremem oczyszczającym spłukuje się twarz wodą, czy trzeba umyć jeszcze czymś, by była "domyta"? (mydłem afrykańskim? jakiś żelem?) Pewnie zadaje kompletnie "laickie" pytania, ale jestem ciagle jeszcze bardzo zielona w temacie...
Ja wieczorem wykonuję demakijaż olejkiem, a potem jeszcze myję twarz mydłem afrykańskim lub Alep, potem tonizuję hydrolatem, na koniec ekspresowe serum HA+olej lub masło shea.
Rano albo olejek spłukany wodą (gdy zimno albo mam podrażnioną/suchą skórę) lub mydełko. Myłam się samym olejkiem z BU, ale mi sporo wychodziło do demakijażu,więc domywam się mydłem (które pomaga na trądzik przy okazji).
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 22:14   #1817
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja myję olejkiem z Cromollientem i spłukuję wodą. Potem ewentualnie trochę oczy czasem muszę zwykłym płynem do demakijażu, ale to się baaardzo rzadko zdarza i na koniec hydrolatem Mydło afrykańskie na razie odstawiłam bo zaczęłam zabawę z Retinoiadmi, ale przedtem używałam zamiennie z olejkiem z cromo tzn 2 dni olejek 1 dzień mydło. Rano zawsze robię peeling
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 22:49   #1818
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziękuję wam za informacje!
Właśnie rozmawiam już dłuższą chwilę z koleżanką, która też czyta ten watek (robi się z niego takie vademecum dla początkujących ) i wychoodzi nam, że pomimo wielu informacji i wypowiedzi nie potrafimy sobe wyobrazić "jak to działa", bo przez lata przyzwyczaiłyśmy się do "tradycyjnej" pielęgnacji i okreslonej kolejności stosowania żeli myjących, toników, kremów, itp. - a tu nagle jakieś hydrolaty, oleje - i problem "co zamiast czego?", "co przed czym?" - i w ogóle... masa czytania (ale lektura jest wciągająca).

Aha, wcięłam się w pytanie o szampony i żele do mycia ciała...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 22:54   #1819
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dominko, mam do Ciebie pytanie - jak reagujesz na Retinoidy

U mnie w tym roku jakoś dziwnie skóra zaczęła reagować - łuszczę się dość mocno, a uważam, żeby skóra była sucha i nakładam retinoid (też Locacid) bardzo cieniutką warstwą.

Dziś mam mega problem, bo zmasakrowało mi brodę - mega łuszczenie, nie da się zrobić delikatnego peelingu bo wszystko piecze... Masa serum odbudowującego na twarzy, ale nawet przy wcieraniu serum, po peelingu dalej roluję skórki. HELP
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-17, 23:09   #1820
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Plurabelle wcale się nie wcięłaś Przecież trudno żeby nikt się nie mógł odezwać do czasu aż padnie odpowiedź Widocznie nikt stąd jeszcze nie kręcił szamponów i nie potrafi mi pomóc. A'propos właśnie kliknęłam zestaw do samodzielnej produkcji mydełek na ZSK Chcę na święta do prezentów dołożyć, ale ciekawe czy coś z tego wyjdzie
Fakt że ciężko się przestawić na nową pielęgnację, ja to robiłam bardzo stopniowo

Naamah ja smaruję co drugi dzień i dopiero 3 razy smarowałam, ale łuszczę się delikatnie w okolicy ust. Ponieważ jednak łuszczenie jest naprawde delikatne i nic mnie nie piecze, chcę spróbować nawet codziennie. Ja generalnie źle reaguję na kwasy owocowe i bałam się że z retinoidami będzie podobnie a tu niespodzianka. Jest całkiem całkiem Jak kiedyś próbowałam Locacid SVR stosować to miałam czerwone wypalone plamy na twarzy
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 23:25   #1821
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
A'propos właśnie kliknęłam zestaw do samodzielnej produkcji mydełek na ZSK Chcę na święta do prezentów dołożyć, ale ciekawe czy coś z tego wyjdzie
Fakt że ciężko się przestawić na nową pielęgnację, ja to robiłam bardzo stopniowo
...ja chyba też będę to robić stopniowo. W miarę potrzeb. W tej chwili musze zreanimowac skórę pod oczami i zlikwdować paskudztwa wyłażące w ramach reakcji na różne rzeczy ;//

Co do mydełek - kiedyś brałam udział w robieniu własnych mydełek, ale powstawały one m.in. z innych mydeł (można do tego wykorzystać resztki mydel tradycyjnych albo takie typu Biały Wielbłąd). Do tego mozna dodawać oleków albo takich rzeczy jak kawa (mydło peelingujące o zapachu kawy), czy zioła i "zatapiać w nich" różne rzeczy czy robić kolorowe "efekty specjalne".
Ale na pewno inna historia niż naturalna pielęgnacja, bo co do składów tamtych mydeł, wiem tylko, że Biały Wielbłąd nie zawiera sodium tallowate (czyli łoju zwierzęcego).
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-17, 23:38   #1822
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Kurcze, ja stosuję retinoid raz w tygodniu...

Możliwe że te rewelacje mam też przez to, że przez cały ostatni tydzień mam cały czas styczność z detergentami - sprzątam gruntownie mieszkanie, do którego się przeprowadziłam - i to mi dodatkowo podrażniło skórę - nie wiem, ale zaczynam sie trochę obawiać...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 08:01   #1823
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Naamah, myślę, to możliwe z tymi detergentami

kurczę, dziewczyny, uważajcie bardzo na skórę na retinoidach - staje się mocno uwrażliwiona i może dziwnie zareagować nawet na rzeczy, które dotąd się sprawdzały i jej nie szkodziły; starajcie się za bardzo nie eksperymentować biochemicznie podczas kuracji

wiem, co mówię - w marcu tak się załatwiłam retinem, że po dziś dzień skutki poważnego zapalenia skóry są mocno widoczne leczenie zaczęlo się od klemastyny i cutivate, a skończyło na encortonie został rumień i sryliony [jak mówi Domi] popękanych naczynek; potem na skutek silnych leków posypało się jeszcze parę rzeczy..
i nie to, żebym na retinoidy rzuciła się jak szczerbaty na suchary, wcale nie; stosowałam retin już wcześniej z dobrymi efektami, nigdy nie wyszłam poza schemat 2 aplikacji w tygodniu; po prostu uwrażliwiona retinoidami skóra źle zareagowała no coś, co jej zaserwowałam później [a najgorsze jest to, że do dziś wcale nie jestem pewna cóż to takiego było - najbardziej prawdopodobne w tej chwili wydają mi się filtry ]
wiem, że podrażnienia nie spowodował sam retin - już z nim zdążyłam ponownie zaeksperymentować i powoli do niego wracam, ale bardzo ostrożnie i ograniczając repertuar innych mazideł

uff, sorki, że aż tyle wysmażyłam, ale nikomu nie życzę podobnych historii..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 10:11   #1824
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
a tu nagle jakieś hydrolaty, oleje - i problem "co zamiast czego?", "co przed czym?" - i w ogóle... masa czytania (ale lektura jest wciągająca).
plurabelle - olejek do mycia twarzy zamiast zelu do m. twarzy a hydrolat zamiast toniku. wszystko tak samo tylko naturalniej

ja co wieczor myje buzie maceratem z nagietka, a potem przecieram wacikiem nasaczonym hydrolatem oczarowym (dwa razy). potem drogeryjny krem pod oczy i szybkie serum ha+ olejek.

rano przemywam hydr. oczarowym , krem pod oczy i na buzie krem B&E (jak dla mnie jest swietny pod makijaz). a w ogole ostatnio mam taka ladna buzie ze ach i och, az boje sie glosno mowic ale dawno takiej nie mialam
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 11:27   #1825
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

KKZJ ja właśnie też ostatnio zostałam ostrzeżona przed stosowaniem zbyt odżywczych kremów przy retinoidach, dlatego dzisiaj jadę po jakiś prosty w składzie mocno natłuszczający i nawilżający kremik do stosowania na noc. Mam nadzieję że będzie dobrze. A jakie filtry wtedy stosowałaś?
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 11:35   #1826
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Domi Avene 50kę w kremie do suchej skóry

w pewnym momencie doszło do tego, że stosowałam tylko leki i filtr, a było wciąż tak samo, bez poprawy; zaczęło przechodzić po odstawieniu filtrów

jedynym filtrem, który potem tolerowała moja oszalała skóra, był mineralny SVR - tylko ten tynk na twarzy..
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 11:57   #1827
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Czy ktos z was uzywa masek algowych Belnatur? Mam odsypki jagodowej i rumiankowej, jagodowa wlasnie uzylam i jestem w szoku - efekt jak po kosmetyczce, tam tez taka podobna dostaje - super gladka skora i od reki znikl lekki przesusz na poliku. Ciekawia mnie tez inne z tej serii, a zwlaszcza oliwkowa. Ma ktos, uzywa?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 12:00   #1828
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez beafrance Pokaż wiadomość
plurabelle - olejek do mycia twarzy zamiast zelu do m. twarzy a hydrolat zamiast toniku. wszystko tak samo tylko naturalniej

ja co wieczor myje buzie maceratem z nagietka, a potem przecieram wacikiem nasaczonym hydrolatem oczarowym (dwa razy). potem drogeryjny krem pod oczy i szybkie serum ha+ olejek.

rano przemywam hydr. oczarowym , krem pod oczy i na buzie krem B&E (jak dla mnie jest swietny pod makijaz). a w ogole ostatnio mam taka ladna buzie ze ach i och, az boje sie glosno mowic ale dawno takiej nie mialam

nigdy nie miałam maceratu, nawet nie bardzo wiem co to jest... polecasz? dobrze oczyszcza? Ja do mycia buzi używam już jakiś czas Babydream.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 12:30   #1829
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
pomimo wielu informacji i wypowiedzi nie potrafimy sobe wyobrazić "jak to działa", bo przez lata przyzwyczaiłyśmy się do "tradycyjnej" pielęgnacji i okreslonej kolejności stosowania żeli myjących, toników, kremów, itp. - a tu nagle jakieś hydrolaty, oleje - i problem "co zamiast czego?", "co przed czym?" - i w ogóle... masa czytania (ale lektura jest wciągająca).
Miałam to samo przestudiowałam cały wątek, wszystkie opisy na BU a mimo to byłam lekko przestraszona. Okazuje się, że nie taki diabeł straszny moja pielęgnacja od miesiąca wygląda tak:

- wieczorem demakijaż olejkiem myjącym (zmytym z buzi wodą), hydrolat kocankowy, pod oczy maść ochronna z wit.A z HascoLeku, na buzię żel HA zmieszany na dłoni z serum Lemon (tzw. dwufazowy nawilżacz), po chwili ZitZap na ewentualne niespodzianki

- rano myję twarz olejkiem myjącym (lub mydłem afrykańskim, ale mam po nim wrażenie ściągnięcia skóry więc rzadko - choć fakt, że czuć tę "megaczystość" buzi dzięki niemu), następnie przecieram hydrolatem z kwiatu pomarańczy (zapach kocanki długo czuć na skórze, dlatego ten tylko na noc, pomarańcza nie zostawia zapachu), a potem dwufazowy nawilżacz (żel HA z serum Granat Eco) lub krem Bright&Even z EGM - czasem wzbogacony kilkoma kropelkami serum Granat.

Wkrótce wprowadzę tonik z PHA, jak tylko złożę kolejne zamówienie i kupię konserwant, o którym ostatnio zapomniałam



Jako, że stosuję naturalną pielęgnację od miesiąca, to chyba mogę sobie już pozwolić na pierwsze wnioski:

B&E z EGM to dla mnie rewelacja, podobnie zresztą jak sera (serum?) z BU - porządnie nawilżają i odżywiają skórę, tego szukałam. Żaden krem drogeryjny nie dawał mi aż takiej satysfakcji choć cerę mam normalną / mieszaną, dobrze nawilżoną i wiele mi nie trzeba. Po serach / kremie z EGM skóra jest wyjątkowo miękka, aksamitna wręcz. Przynajmniej moja

Olejkami myjącymi jestem zachwycona. Demakijaż nigdy nie był tak łatwy i przyjemny. Najbardziej szokuje mnie, jak łatwo olejek radzi sobie z tuszem do rzęs, eyelinerem itp. Nie szczypie nic a nic, pełen komfort.

Hydrolat z kocanki - zapach lekko słony, taki specyficzny. Jak kiedyś trafnie napisały dziewczyny - woda po wędzonej szynce nieuciążliwy, ale utrzymuje się na skórze. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale ostatnio mniej się czerwienię i jemu tę zasługę przypisuję. Obserwacja w toku. Na pewno zamówię duże opakowanie, plus drugie dla mamy

Olej MONOI - uwielbiam jego zapach. Stosuję głównie jako perfumy w kremie Użyty jako maska na włosy dobrze je nawilża i pozostawia na nich ten boski aromat. W kolejce czeka olej kokosowy pachnący kokosem strikte.

Masło SHEA - oddałam na wymiankę prawie cały ze względu na zapach - a raczej jego brak. Jestem zapachowcem i niezbyt mi odpowiadało. Zostawiłam sobie trochę w słoiczku do stosowania w ekstremalnej sytuacji, np. na mocno przesuszone dłonie.

ZitZap z EGM - mały śmierdziuch, ale... ja nawet lubię jego zapach. Kojarzy mi się z ziołowymi inhalacjami które przechodziłam w dzieciństwie. I najważniejsze - działa. O ile nie wytrę go w poduszkę po kilku minutach. Niespodzianki skórne znikają prawie tak szybko, jak się pojawiły.

edit: zapomniałam o peelingu enzymatycznym z bromelainą - działa super, ALE tak samo dobrze działają te drogeryjne (ostatnio miałam fajny z FlosLeku, seria do skóry naczynkowej). Różnicę widzę głównie w cenie - peeling z BU się moim zdaniem nie opłaca, jest mało wydajny. Na dodatek nieprzyjemnie zasycha na skórze. I jeszcze ten owsiany zapach Ogólnie ok, ale ja wracam do drogeryjnych enzymatycznych.

a, jeszcze mam olej śliwkowy z Mazideł - narazie nie wytestowany, więc mogę stwierdzić tyle, że pachnie marcepanem


Najbardziej cieszy mnie fakt, że nie miałam / nie mam jeszcze żadnego wysypu, oczyszczania itp. (jeszcze... odpukać). Wielkiej poprawy też narazie nie widzę, wypryski się zdarzają, choć mam wrażenie że zmniejszyła się ilość zaskórników na brodzie (no i mniejsza skłonność do buraka). Czekam na rozwój sytuacji. "Namacalny" plus to to, że moja cera jest teraz bardzo miękka, super odżywiona. No i świadomość, że nie karmię jej już konserwantami, alkoholem i innymi świństwami - bezcenna

Ufff, się rozpisałam. Kolejna relacja wkrótce



I jeszcze pytanie do innych użytkowniczek serum (serów?). Czy stosujecie je okrągły rok, bez przerwy? Nie pierwszy raz obiło mi się o uszy, że serum nie powinno stosować się non stop, bo to bardzo bogate kosmetyki i można "przekarmić" cerę, rozleniwić ją. Z tego względu lepiej stosować serum (sera? ) w formie kuracji, np. miesiąc, później dwa przerwy. Proszę o opinie
__________________

310813

Edytowane przez Viollet87
Czas edycji: 2009-10-18 o 12:56
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 13:05   #1830
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Czy ktos z was uzywa masek algowych Belnatur? Mam odsypki jagodowej i rumiankowej, jagodowa wlasnie uzylam i jestem w szoku - efekt jak po kosmetyczce, tam tez taka podobna dostaje - super gladka skora i od reki znikl lekki przesusz na poliku. Ciekawia mnie tez inne z tej serii, a zwlaszcza oliwkowa. Ma ktos, uzywa?
nie znam, a gdzie to kupić??
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.