Avene TriAcneal - następca Diacnealu - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 09:36   #931
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

A nie lepiej sobie na razie TRI odpuścić? Ja kurację miałam zacząć w lipcu, kiedy go kupiłam, ale wolałam najpierw wyleczyć buzię Duac'kiem, żeby nie namieszać i ostatecznie z TRI działam od 22 stycznia ... czyli trochę poczekałam.

Apropos - od wczorajszego wieczoru widzę pierwsze, spodziewane efekty uboczne stosowania - pojawiło się dwóch, niezapraszanych towarzyszy, ale dzielnie walczę i dzisiaj praktycznie już ich nie ma - są nieco przesuszeni. To mój bodajże 7 dzień kuracji, póki co nie zastanawiam się nad zmianami - po miesiącu obiektywnie ocenię i dam znać

Dziewczyny - stosujecie Triacneal na zaczerwienienia wokół nosa? Ja się troszkę boję, bo mam tam wyjątkowo suchą skórę i czasami, jak jej nie posmaruję porządnym nawilżaczem, to nawet mi się w tamtych rejonach nieco łuszczy ... A wyczytałam że niektórzy stosują tam TRI, aby owe zaczerwienienia wyregulować. Jak myślicie?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 09:49   #932
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

chciałaś kurację zaczynać w lipcu?! chyba że planowałaś spędzać całe dnie w domu i nakładać krem z filtrem 50 ! TRI nie stosuje się latem,kiedy słońce jest ostre...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 09:53   #933
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Patrzę teraz na bloga i to jednak był wrzesień, kiedy zakupiłam TRI - w roku 2011 miałam swoje pomaturalne wakacje, które trwały od maja do października, stąd straciłam rachubę.

Aha, apropos tego że nie wolno - to mit - znam dwie osoby, które stosują kurację bity rok i nie mają żadnych defektów. Wszyscy mówią że nie można, że to że tamto - jak przy tym używasz dobrych filtrów (ja w lecie ZAWSZE +50, w zimie +30 więc bez różnicy) to NIC się nie może stać ...
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:41   #934
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

to że tym osobom nic się nie stało to nie znaczy że wolno! przebarwienia posłoneczne mogą wyjść np. po 5 latach,generalnie skóra jest bardzo wrażliwa podczas kuracji Tri ... Poza tym zazwyczaj dziewczyny się malują,a kolorówka destabilizuje niektóre filtry (wątpię że wiele z nas zna się na tym i to sprawdza) poza tym żeby filtr działał prawidłowo potrzebna jest reaplikacja co 2-3 godziny... to Twoja sprawa kiedy będziesz używać Tri,jednak należy on do grupy preparatów,których w lecie się nie używa.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:51   #935
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

A czy ja piszę że wolno? Nie, napisałam natomiast, że nie jest kompletnie wykluczone stosowanie tej kuracji również latem. Oczywiście każdy o sobie decyduje i robi wszystko na własną odpowiedzialność - każdy z nas zna najlepiej swoją skórę i jeżeli czuje że może sobie pozwolić, a przy tym prowadzi bardzo dobrą ochronną pielęgnację - moze próbować. Tyle w temacie.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:41   #936
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
to Twoja sprawa kiedy będziesz używać Tri,jednak należy on do grupy preparatów,których w lecie się nie używa.
używa, używa, ale z głową
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:30   #937
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dziewczyny mam pytanie - który krem będzie lepszy w połączeniu z kuracją (np rano) Avene CICALFATE czy LRP EFFACLAR DUO ? Zastanawiam się który zakupić, a recenzje obu są podobne, zarówno dużo plusów, no i jak przy każdym produkcie - trochę opinii negatywnych.

Z góry dzięki za podpowiedz.

Co do mojej kuracji - faktycznie Avene TRI niemal 'wypycha' ze mnie dziwne, niepojawiające się do tej pory, rzeczy, ale robi to zazwyczaj wieczorem - dopiero po demakijażu zauważam jakichś czerwonych nieznajomych, natomiast rano już ich nie ma. Jestem na 8 dniu kuracji - póki co jest ok
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 09:30   #938
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

nie wiem czy to możliwe po dwóch zastosowaniach tri ale już widzę nadmierną ilość nieprzyjacieli i z czubka nosa zaczęła mi skóra schodzić
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:51   #939
Lilly22
Zadomowienie
 
Avatar Lilly22
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 142
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

U mnie 3 dzień stosowania Tri i narazie cisza
__________________
Prawo kształtu:
"Kot przyjmuje kształt naczynia, w jakim się znajduje" moje dzieciaczki: Bobuś, Tolusia i Fido
Antoine de Saint-Exupéry:
"Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie"
Lilly22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:38   #940
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie - który krem będzie lepszy w połączeniu z kuracją (np rano) Avene CICALFATE czy LRP EFFACLAR DUO ? Zastanawiam się który zakupić, a recenzje obu są podobne, zarówno dużo plusów, no i jak przy każdym produkcie - trochę opinii negatywnych.
Cicalfate na dzień? mysle ze to kiepski pomysl, to w ogole sie nie wchlania i buzia sie strsznie swieci, no chyba ze Ci to nie przeszkada ale jak na noc jest SUPER, mam go i go wrecz uwielbiam a tego drugiego nie uzywalam wiec niestety nie pomoge..
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:23   #941
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Cicalfate na dzień? mysle ze to kiepski pomysl, to w ogole sie nie wchlania i buzia sie strsznie swieci, no chyba ze Ci to nie przeszkada ale jak na noc jest SUPER, mam go i go wrecz uwielbiam a tego drugiego nie uzywalam wiec niestety nie pomoge..

moze uzywasz za duzo ?

ja spokojnie moge uzywac na dzien cicalfate
(miejscowo na policzki)

Edytowane przez fossa
Czas edycji: 2012-01-31 o 09:40
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 09:31   #942
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Dzięki dziewczyny - dzisiaj skoczę sobie do SuperPharm i kupię - chyba jest nawet jakaś promocja na Avene teraz więc kupię sobie oba i zobaczę który lepiej się sprawdzi w trakcie kuracji
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:29   #943
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
moze uzywasz za duzo ?

ja spokojnie moge uzywac na dzien cicalfate
(miejscowo na policzki)
No wlasnie nie uzywam za duzo, smaruje sie wieczorem i caly czas się okropnie swiece, za zadne skarby nie nałożyłabym na to makijazu

Withi_as jak porównasz to daj znac ktory lepszy
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:14   #944
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Witajcie Dziewczyny!
Ja już męczę 2 tydzień Tri i jestem załamana, tzn. załamana stanem cery, ale cieszę się,że działa i pozbywa się tych nieprzyjaciół. Wygląda to natomiast fatalnie, nigdy takiego wysypu czerwonego! nie miałam. Tylko raz w życiu jak stosowałam epiduo z 2 lata temu. To był koszmar, ale po 3 miesiącach miałam nową piękną cerę. Pewnie teraz też tak będzie- mam nadzieję , bo objawy te same.
Czuję się tak jak po Epiduo, może bardziej w wersji light. Przez 2 lata piękna cera, a teraz nie wiem, co i musiałam to wyplenić
Przemęczę się, ale nie mogę patrzeć na siebie w lustrze, a najgorsze jest to, że makijaż tego nie ukrywa, a jak jak dam więcej to wygląda to gorzej.
Do tego strasznie się świecę- jak nigdy.
Ufff musiałam się pożalić
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 08:49   #945
zbuntowana20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 272
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cześć Jofka
Dobrze ze napisalas! mi takie wyzalanie się na forum bardzo pomagało!
Ojj ja do tej pory pamiętam swoje poczatki z Tri, tez bylam przerazona wyglądem swojej twarzy, wygladałam doslownie tak:
W tym okresie strasznie zamknelam sie w sobie, praktycznie nigdzie nie wychodzilam, do nikogo sie nie odzywalam, bo wydawalo mi sie ze wszyscy się na mnie patrza! Jak mialam okienko miedzy zajeciami to wracalam do domu, zmywalam makijaz i robilam kolejny zeby lepiej wyglądać i wracalam na na zajecia. Jak spojrze z perspektywy czasu to mimo wszystko bylo warto. Na dzien dzisiejszy pozbylam sie 95% zaskornikow i pryszczy. Pozostały blizny, na szczescie jasniejące, ktore z latwoscią da się ukryc pod podkładem
zbuntowana20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 23:44   #946
littleamber
Przyczajenie
 
Avatar littleamber
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Hej dziewczyny!
Mam przyjemność do Was dołączyć- od ponad tygodnia stosuję Tri. Mam 24 lata i duuużo przygód z leczeniem trądziku-Duac, Epiduo, tabletki, Locacid, kwasy i mikrodermabrazja..hmmm, pewnie jeszcze jakieś maści, ale tyle w skrócie. Ogólnie do 18 roku życia miałam przepiękną cerę, a potem..moja dermatolog tłumaczy to rozchwianiem hormonalnym i pociesza, że niedługo to się skończy Swego czasu, miałam poważny trądzik i wtedy pamiętam pomógł mi Duac +tabletki- rzeczywiście piękna cera..ale nie trwało to długo, max pół roku. Super był też Locacid, ale to już jak wyleczyłam ropniaki, miał działanie złuszczające i odświeżające cerę. Niestety, Duacem, jak i Locacidem, byłam leczona 2 razy i już za kolejnym razem nie wyleczyłam sobie tak super cery, jak za pierwszym. Od jakiegoś roku borykam się z trądzikiem podskórnym i małymi, zapalnymi krostami ropnymi, na co dermatolog zapisała mi właśnie Epiduo- (tłumaczyła, iż jest delikatniejszy od Duaca, za 2 razem zaczął mie uczulać)podleczył, ale nie wyleczył. No i tej zimy, przed świętami byłam na mikrodermabrazji i kwasie migdałowym(po 2 tyg. znów miałam kwas)i powiem Wam, mikro i migdał wyleczyły mi stan zapalny, tylko zostały te grudy podskórne, zapchane pory i krosty. Może nie powinnam narzekać, ale nie umiałam tego znieść. Na własną rękę kupiłam Tri i filtr LRP 50. Już po 3 użyciu miałam dwóch grubych i bolących pryszczaków, a aktualnie jestem przesuszona(ale się nie łuszczę) i jakoś tak więcej tych krost i grudek..;-(
Aha, używałam też LRP Effeclar K, Duo, Normadermu, Kremu z kwasem migdałowym z Bandi. Bez zadowalających rezultatów. Ale zdecydowanie Effeclary są za mocne w połączeniu z Tri, bo podobnie mają właściwości złuszczające i ogólnie, mają formę żelu, więc jak na noc zastosujesz Tri, to rankiem przydałoby się coś kremowego i nawilżającego. Powiedz lepiej, jak u Ciebie się sprawdza krem z Waledy? Ja też go stosuję, właśnie z rana, mam wersję odświeżającą z irysem, a potem filtr. Na razie mam mieszane uczucia co do tego połączenia, bo ten krem jest taki jakby lekko klejący? Średnio też się wchłania, ale póki co nakładam go pod makijaż. Rozpisałam się^^
littleamber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 07:12   #947
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Withi_as jak porównasz to daj znac ktory lepszy
Ok, mam już oba - jeden kupiłam w SP, a LPR kupiłam w mojej ulubionej aptece. Na razie testuję Avene, chociaż rano wciąż preferuję Welede. Jednak jak już tak solidnie porównam to Wam dam znać, który lepiej działa w moim przypadku w połączeniu z kuracją

Cytat:
Napisane przez littleamber Pokaż wiadomość
Powiedz lepiej, jak u Ciebie się sprawdza krem z Waledy? Ja też go stosuję, właśnie z rana, mam wersję odświeżającą z irysem, a potem filtr. Na razie mam mieszane uczucia co do tego połączenia, bo ten krem jest taki jakby lekko klejący? Średnio też się wchłania, ale póki co nakładam go pod makijaż.
To rozumiem że pytanie do mnie? Powiem Ci tak - nie miałam tego z irysem, chociaż teraz mam na niego ochotę (i na krem z migdałem). Póki co używam ten z Dziką Różą i Skin Food. Skin Food jest BARDZO treściwy, odżywczy i gęsty, stąd unikam go rano, jednak dzisiaj dla wyjątku się nim wysmarowałam i naprawdę go lubię. Niby po jakimś czasie buźka zaczyna się lekko świecić, ale mi to nie przeszkadza. Do tego mam na sobie zawsze filtr LPR +30, więc może ot przez niego. Bądź co bądź jak odczekasz chwilę, to później wszystkie kosmetyki ładnie się wchłaniają i nie ma suchych skórek, także plus.

A jak Ci się używa ten krem z irysem? Używałaś innych kremów Weledy?

Co do mojej kuracji: póki co, odkąd zaczęłam, zrobiłam sobie tylko jeden dzień przerwy, kiedy to na noc wysmarowałam się porządnie właśnie Skin Food. Faktycznie zauważyłam więcej dziwnych 'rzeczy' na buźce, ale jako że byłam na to gotowa, to nie jest to dla mnie jakiś problem. Póki co, jeżeli chodzi o makijaż, staram się być bardzo minimalistyczna i dlatego używam tylko korektora Maybelline Pure Cover i staram się żeby nic więcej nie używać, ewentualnie czasami podkład Vichy, i that's all.

Damy radę

Pytanie do dziewczyn, które już jakiś konkretny czas stosują kurację: ile najdłużej stosowałyście, ile jest zalecane, i po jakim czasie należy zrobić przerwę ?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 09:42   #948
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Minimum stosowania dla widocznego efektu to 3 miesiące, choć są dziewczyny, które już od pierwszego użycia widziały pozytywne efekty.
Co do przerwy-ja zalecałabym latem sobie go odpuścić, jesienią znów możesz powrócić, jeśli Ci służy. JA z tych, którym nie służy, przerwałam kurację po miesiącu, gdyż zbytnio podrażniał mi naczynka

Indiosik i inne dziewczyny, zaglądacie się tu jeszcze? ja już po badanich hormonalnych, czekam na część wyników, ale powoli sprawa się wyjaśnia

Edytowane przez vanilia1985
Czas edycji: 2012-02-02 o 09:43
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:10   #949
littleamber
Przyczajenie
 
Avatar littleamber
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
A jak Ci się używa ten krem z irysem? Używałaś innych kremów Weledy?
Nie stosowałam innych kremów Weledy. Ten mnie skusił naturalnym składem i ogólnie opiniami na YT. Tak jak wspominałam sprawia on wrażenie lekko klejącego się- ma mocny, rzeczywiście odświeżający zapach, taki jakby hmmm żywiczy? Podobny do zapachu drzewa herbacianego, ale oczywiście łagodniejszy. I co do wchłaniania się, to tak nie do końca, czasem nakładam go jak zmyję makijaż po pracy i nawet po 15 min wyczuwam taką warstewkę tego kremu. Trudno ocenić czy jest dobrą bazą pod makijaż, bo używam go z filtrem 50, po czym nakładam podkład normaderm i tak popołudniu nieźle już się świecę;/ Ogólnie też średnio jestem zadowolona z Normadermu, bo ma tendencję do ważenia się, tłuszczenia i szybkiego ścierania,a sprawdziłam to zanim zaczęłam kurację Tri, Weledą i spf 50, jak używałam go jeszcze na nawilżający krem z Olay z spf 20.
Chciałabym skończyć Normaderm, ale od jakiegoś czasu mam chrapkę na Bourjois Healthy Mix
A ze Skin Food to który konkretnie krem masz?
littleamber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 20:41   #950
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez littleamber Pokaż wiadomość
Nie stosowałam innych kremów Weledy. Ten mnie skusił naturalnym składem i ogólnie opiniami na YT. Tak jak wspominałam sprawia on wrażenie lekko klejącego się- ma mocny, rzeczywiście odświeżający zapach, taki jakby hmmm żywiczy? Podobny do zapachu drzewa herbacianego, ale oczywiście łagodniejszy. I co do wchłaniania się, to tak nie do końca, czasem nakładam go jak zmyję makijaż po pracy i nawet po 15 min wyczuwam taką warstewkę tego kremu. Trudno ocenić czy jest dobrą bazą pod makijaż, bo używam go z filtrem 50, po czym nakładam podkład normaderm i tak popołudniu nieźle już się świecę;/ Ogólnie też średnio jestem zadowolona z Normadermu, bo ma tendencję do ważenia się, tłuszczenia i szybkiego ścierania,a sprawdziłam to zanim zaczęłam kurację Tri, Weledą i spf 50, jak używałam go jeszcze na nawilżający krem z Olay z spf 20.
Chciałabym skończyć Normaderm, ale od jakiegoś czasu mam chrapkę na Bourjois Healthy Mix
A ze Skin Food to który konkretnie krem masz?
No WELEDA - Skin Food:

DSC06114.jpg

Healthy Mix jest tragiczny , w ogóle ja mam tyle tych przeróżnych podkładów, a póki co i tak niczego poza korektorem nie używam. Najlepszy korektor i fluid jak imam i z czystym sumieniem polecam to te dwa:

DSC05299.jpg
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:08   #951
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez zbuntowana20 Pokaż wiadomość
Cześć Jofka
Dobrze ze napisalas! mi takie wyzalanie się na forum bardzo pomagało!
Ojj ja do tej pory pamiętam swoje poczatki z Tri, tez bylam przerazona wyglądem swojej twarzy, wygladałam doslownie tak:
W tym okresie strasznie zamknelam sie w sobie, praktycznie nigdzie nie wychodzilam, do nikogo sie nie odzywalam, bo wydawalo mi sie ze wszyscy się na mnie patrza! Jak mialam okienko miedzy zajeciami to wracalam do domu, zmywalam makijaz i robilam kolejny zeby lepiej wyglądać i wracalam na na zajecia. Jak spojrze z perspektywy czasu to mimo wszystko bylo warto. Na dzien dzisiejszy pozbylam sie 95% zaskornikow i pryszczy. Pozostały blizny, na szczescie jasniejące, ktore z latwoscią da się ukryc pod podkładem
Dziękuję za słowa otuchy. hihi ta minka mnie rozwaliła
Jakoś to przeżyję, już kiedyś przeszłam wiele z Epiduo.
Też mam wrażenie, że każdy się na mnie patrzy, to najgorsze. Teraz mam wolne, aż się boję wrócić do ludzi

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Jeśli piszemy o podkładach to mam: Double wear light EL był dla mnie za ciężki, choć wiele pokrywał, jednak odcień letni, jaki mam jest teraz za ciężki, Alverde naturalny podkład w kompakcie- dobrze kryje, jednak jest ciężki, świeciłam się, nie pasował mi teraz, gdy mnie tak wysypało przed Tri, kupiłam Clinique anti blemish i jestem zadowolona, nie świece się tak, jest tak jakby suchy i to mi odpowiada przy tłustej cerze, pokrywa tyle ile może i nie znika w ciągu dnia, a co najważniejsze nie zapycha.
Korektor od 2 dni to stick z essence, lepszy od innych droższych. Zakrywa mi zmiany Dzięki niemu się lepiej czuję.
Rano nakładam: bioderma sensibio płyn micelarny, cetaphil (jak mocno jest sucha skóra), filtr svr lysaphia spf 50, korektor stick essence, anti blemish i puder mineralny z almay transparentny matujący.
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:19   #952
littleamber
Przyczajenie
 
Avatar littleamber
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
No WELEDA - Skin Food:

Załącznik 4477024
Oooo, nawet nie wiedziałam, że Weleda ma taki krem, myślałam, że chodzi Tobie o firmę kosmetyczną Skin Food

Co do podkładów to też mam Aera Teint matujący w odcieniu 23, kupiłam go właśnie przed Normadermem i aktualnie jest dla mnie za ciemny, więc czeka na lato. Normaderm jest trochę jaśniejszy i jakby też trochę lepiej kryje od Aera, a wiadomo przyda się krycie^^

Ja niestety jakbym miała używać samego korektora, to więcej niż połowę twarzy musiałabym nim wysmarować;/ oprócz pryszczaków mam jeszcze cienie pod oczami i zaczerwienienia wokół nosa, heh.

Clinique anti blemish hmmmm..pomyślę, poczytam;-)

Ja Weledę kupiłam na stronie bionica.pl http://www.bionica.pl/weleda-9-b.html?shopByBrand=1

Edytowane przez littleamber
Czas edycji: 2012-02-02 o 23:37
littleamber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 23:26   #953
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Gdzie kupujecie Weledę?
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 07:14   #954
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Gdzie kupujecie Weledę?
Tu http://organeo.pl/firm-pol-129020374...FQJAzQodYRqH4Q albo na GreenLine
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 07:53   #955
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez littleamber Pokaż wiadomość
Oooo, nawet nie wiedziałam, że Weleda ma taki krem, myślałam, że chodzi Tobie o firmę kosmetyczną Skin Food

Co do podkładów to też mam Aera Teint matujący w odcieniu 23, kupiłam go właśnie przed Normadermem i aktualnie jest dla mnie za ciemny, więc czeka na lato. Normaderm jest trochę jaśniejszy i jakby też trochę lepiej kryje od Aera, a wiadomo przyda się krycie^^

Ja niestety jakbym miała używać samego korektora, to więcej niż połowę twarzy musiałabym nim wysmarować;/ oprócz pryszczaków mam jeszcze cienie pod oczami i zaczerwienienia wokół nosa, heh.

Clinique anti blemish hmmmm..pomyślę, poczytam;-)

Ja Weledę kupiłam na stronie bionica.pl http://www.bionica.pl/weleda-9-b.html?shopByBrand=1
w kwestii podkładów to ja używam NormaDerm Teint a jako korektor używam dermablend ale staram sie wychodzić z domu jak najrzadziej bo jak sie pomaluje to tak mam podkreślone skórki że wyglądam jak jaszczurka czaje sie na podkłady mineralne lily lolo
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 08:00   #956
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
dziękuję
Słyszałam o tym kremach na yt, są tam zachwalane.
Który z kremów Weledy polecacie do skóry tłustej?
Po Tri chcę zmienić pielęgnację i zastanawiam się nad Ava, a może tę Weledę ?
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 08:01   #957
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez littleamber Pokaż wiadomość
Chciałabym skończyć Normaderm, ale od jakiegoś czasu mam chrapkę na Bourjois Healthy Mix
Jeszcze apropos BHM - ja mam ten poniższy, znowu dałam się naciągnąć przemiłej pani z Douglasa i jeżeli szukasz czegoś trwałego, to on nie jest podkładem, który jakoś specjalnie długo utrzymuje się na buzi. W ogóle jak dla mnie to nic nie daje - lepiej wyglądam bez niego szczerze ;D

DSC05364.jpg
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 08:14   #958
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Ja polecam Clinique Anti blemish jeśli ktoś oprócz zakrycia niespodzianek, blizn, ma problemy z mega świeceniem jak ja
Dobrze kryje też double wear light Estee Lauder, ale trzeba super idealnie dobrać pod siebie odcień.
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 08:36   #959
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Ja polecam Clinique Anti blemish jeśli ktoś oprócz zakrycia niespodzianek, blizn, ma problemy z mega świeceniem jak ja
Dobrze kryje też double wear light Estee Lauder, ale trzeba super idealnie dobrać pod siebie odcień.
I faktycznie niby Clinique Anti blemish zapobiega wypryskom ? ;>
Podoba mi się w opisie że jest beztłuszczowy. I jaki Ty masz odcień? Dostanę go pewnie w Douglasie?

Bądź co bądź na razie nic nie potrzebuję, a ilość piętrzących się, nowych podkładów, sprawia, że od razu mam mniejszą ochotę na zakup następnego. Dla mnie najlepszym cudem i lekarstwem na wszystko jest korektor Maybelline Pure Cover i to jemu jestem od kilku miesięcy wierna ; - )
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 10:50   #960
gingerX
Przyczajenie
 
Avatar gingerX
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 7
Dot.: Triacneal - następca Diacnealu

Witajcie Dziewczyny
Pozwole dołaczyć sie do dyskusji. Kuracje TRI trwająca ponad 4 miesiace mam juz za soba. Tradzik lecze od kiedy pamietam zawsze cos sie dzialo na mojej twarzy raz bylo lepiej raz gorzej ale to co potrafi zrobic ten krem... ufff. Ogromy , przeOGROMNY !!! wysyp wszystkich czortow przez dlugi czas mi towarzyszyl. Po ok. miesiacu stosowania pryszcze wyskakiwały dosłownie jeden na drugim!! myślałam że oszaleje ;( ale byłam juz tak zdesperowana że stojąc przed lustrem powtarzałam sobie ze przetrzymam, wytrwam ... bo gorzej być nie moze . Czytajac opinie TRI,większość dziewczyn mówiła o max 2-3 tygodniowym wysypie, mój trwał do końca kuracji praktycznie
ALE, ALE!!! mimo ciężkich miesiecy moja cera "odetchnęła" jest gładka i ma o 90 % mniej grudek. Jestem ogromnie zadowolona. Patrze na zdjecia z przed i po kuracji i jestem pod wrażeniem, że kosmetyk ogólnie dostępny mógł tak oczyścić moją mordke! A stosowałam już przeróżne cudownie działające specyfiki. Ten krem naprawdę działa ale trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i być wytrwałym w stosowaniu. Z własnego doświadczenia wiem też, że najlepiej moja skora "czuła " sie gdy stosowałam kosmetyki bardzo delikatne i w minimalnych ilościach żeby dodatkowo nie podrażniać skóry.
gingerX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 17:00:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.