ziarniaki gram dodatnie-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-26, 14:26   #1
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68

ziarniaki gram dodatnie-pomocy


w badaniu bakteriologicznym : biocenoza pochwy , wyszły liczne nabłonki , nieliczne leukocyty , ziarniaki gram dodatnie oraz dość liczne pałeczki kwasu mlekowego. co to oznacza? czy można to wyleczyć? jakie leki powinnam stosowac? czy powinnam wykonac jeszcze jakies badania? bardzo prosze o pomoc
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:50   #2
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: ziarniaki gram dodatnie-pomocy

wyniki wydają się być jak najbardziej prawidłowe

pałeczki kwasu mlekowego są naturalnymi i prawidłowymi "lokatorami" pochwy.
dzięki temu mamy naturalną ochrone przed różnymi chorobotwórczymi bakteriami, grzybkami itd

czesto jest tak że zażywając anybiotyki (które niestety nie są wybiórcze) możemy stracic również tą naturalną ochrone i wtedy pojawiają się podrażnienia i komplikacje po terapii antybiotykiem (dlatego też zaleca się spożywanie jagurtów podczas takiej kuracji)

więc jeśli chodzi o pałeczki kwasu mlekowego nie masz się co martwić

Jeżeli w zwykłym wymazie wyjdą Ci ziarniaki Gram dodatnie jako bardzo liczne, do tego dużo leukocytów,to znaczy że są one chorobotwórcze.
ziarniaki jak wiadomo to jest grupa bakterii do krórych należą zarówno bakterie chorobotwórczejak i te naturalnie występujące w pochwie.

natomiast wysoki poziom leukocytów sugerowałby stan zapalny będący reakcją obronną organizmu na pojawienie się "intruza".

u ciebie tego nie ma więc mozesz być spokojna.

nieliczne ziarniaki, nieliczne leukocyty i liczne pałeczki kw mlekowego jest to normalna flora bakteryjna.

W wymazach podaje się tylko grupę bakterii np. ziarniaki gram dodatnie, ziarniaki gram ujemne itd. Do każdej z takich grup należą różne określone typy bakterii, żeby wiedzieć dokładnie jaka to bakteria musi wykonać się badanie bakteriologiczne.
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 19:36   #3
joanna20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 68
Dot.: ziarniaki gram dodatnie-pomocy

Na wyniku dokładnie pisze że:
nabłonki: liczne
leukocyty: nieliczne
flora bakteryjna: nieliczne ziarniaki gram dodatnie, dość liczne pałeczki kwasu mlekowego.

Od około 6 miesiecy mam stan zapalny całego sromu (skóra w tych okolicach jest bardzo czerwona , czuje ból i pieczenie, mam upławy z pochwy). miałam juz wiele badań ,nawet biopsje; i w sumie nic pewnego nie wyszło . Czy to zaczerwienienie , ból i pieczenie może być wywołana tymi ziarniakami? i czy moze byc to zarazenie wirusem hpv?
bardzo prosze o odpowiedz
naanahanae, dziekuje za wypowiedz , jesli wiesz cos wiecej to prosze napisz.
juz mam dosyc tego wszystkiego. mase nerwów i pieniedzy poszlo na lekarzy i lekarstwa które nie pomogły
joanna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 20:22   #4
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: ziarniaki gram dodatnie-pomocy

tak jak pisałam te wyniki są prawidłowe. możesz powturzyć badanie, zrobić badanie bakteriologiczne żeby sprawdzić czy te ziarniaki są chorobotwórcze, ale na pierwszty rzut oka wyniki sa prawidłowe.

możliwe że nie w tym tkwi problem. może to reakcja alergiczna na proszek w którym pierzesz bielizne?? mydło??

no chyba ze problem tkwi w tych nabłonkach?? tego nie wiem...
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 15:37   #5
Drogerjanka
Przyczajenie
 
Avatar Drogerjanka
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Dot.: ziarniaki gram dodatnie-pomocy

czesc czy dowiedziłas sie co ci było ..??
Drogerjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-22 15:37:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.