ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-12-13, 15:17   #1111
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

upp
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-13, 22:08   #1112
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Czy jako ze pierwszy raz stosuje kwasy to musze przestrzegac tych 4cm maści jak napisane jest na ulotce? czy nie bedzie to za duzo?

Jeżeli ma działac skutecznie, to raczej stosuj te 4 cm, chyba, że masz bardzo wrażliwą czy przesuszoną buzię.
Gdy go pierwszy raz stosowałam nie miałm zbyt dużego doświadczenia z kwasami i krzywdy mi nie zrobił. To łagodny specyfik.
Gdy podsuszy ci buzię zacznij sie nawilżać i przerwij stosowanie na kilka dni

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
i jeszcze 2 pytania:
Czy acne-derma nalezy stosowac tylko na wygojoną skore?
Czy jesli posmaruje sie tym specyfikiem na noc to rano moge nalozyc na filtr jeszcze podklad? bo we wczesniejszych wypowiedziach czytalam ze nie nalezy stosowac podkladow bo nasili to wysyp

Chodzi Ci o to, żeby nie nakładac na zraniona skórę? Będzie piekło jak nałożysz na jakieś zranione miejsce.

Podkłady mogą zapychać (podobnie jak kremy i inne mazidła).
Wysyp po AD może sie zdarzyć.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-14, 12:37   #1113
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja np po lysanel activ(tonik i krem) wysyp mialam,to samo po kremach z kwasami aha,a np po skinorenie absolutnie nic.

Same tylko pozytywne efekty
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 13:40   #1114
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Pozwolicie, że up-nę temat bo zaczęły pojawiać się wątki z pytaniami o ten kwas
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 17:18   #1115
Aiko!
Przyczajenie
 
Avatar Aiko!
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Ja stosowałam Acne Derm z półroku temu i bardzo mi pomógł. Uzbierałam wtedy troche infromacji z wizazu i luskiewnika (nie wiem czy to w 100% prawda, ja na wszelki wypadek się stosowałam):

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
10) nie nakładać bezpośrednio na Acne Derm czegokolwiek bo będzie gwarantowany wysyp pryszczy (należy odczekać min. Godzinę!)
Ponoć potem też nie można, bo kwas azelainowy zostaje w przestworach komórkowych do 6 godzin po użyciu. Podczas kuracji kwasem azelainowym nie powinno się stosować żadnych pudrów, kremów, mleczek, toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy i takich bolących krost. Nie wiem czy to prawda, bo na wszelki wypadek niczym się nie smarowałam

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
27)http://www.luskiewnik.gower.pl/infor...ien2005.h tml - Acne-Derm również reaguje niekorzystnie z wieloma preparatami: alkoholowymi roztworami, wodami kolońskimi, żelami glikolowymi i glikolowo-alkoholowymi, olejkami i makijażem" – jednak jeśli robi się wszystko zgodnie z „przepisami” to przy makijażu nie powinno być żadnych problemów
ponoć mydło siarkowe i podobne środki mogą wchodzić w interakcję z kwasem azelainowym (AD i Skinoren), co może dać fatalne skutki (ale nie napisali jakie). Przy Acne-derm można stosować za to Linoeparol, zieloną glinkę, olejki roślinne (np z wiesiołka) i można się myć żelami.

Mam nadzieję że komuś się przyda, bo ja uwielbiałam AD, chociaż minus był taki, że pielęgnacja skóry w tamtym czasie była minimalna.
Aiko! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 18:58   #1116
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
ponoć m[/FONT][/COLOR]ydło siarkowe i podobne środki mogą wchodzić w interakcję z kwasem azelainowym (AD i Skinoren), co może dać fatalne skutki (ale nie napisali jakie).[COLOR=black][FONT=Verdana] Przy Acne-derm można stosować za to Linoeparol, zieloną glinkę, olejki roślinne (np z wiesiołka) i można się myć żelami.
wcale niczym nie należy się smarować?
nie rozumiem
miałam zamiar rano normalnie stosować serum z witaminą C i filtr +makijaż
na noc TYLKO ACNE DERM po uprzednin oczyszczeniu twarzy

czy tak może być?
bo rozumiem że nie mogę acne dermu używać co kilka dni
a w międzyczasie inne kremidło wieczorkami?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 19:30   #1117
frostis
Raczkowanie
 
Avatar frostis
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: sztokholm
Wiadomości: 394
GG do frostis
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Mi sie wydaje,ze z tym malowaniem sie to chodzi raczej o to,zeby nie smarowac sie kwasem azelainowym pod makijaz.A nie ,ze przy kuracji tym kwasem nalezy wogole zrezygnowac z make upu.

Ja do tej pory od kilku miesiecy uzywam kilka razy w tygodniu skinoren.
Uzywam tylko na noc,a w dzien normalnie krem nawilzajacy i normalnie makijaz.
Wszystko jest ok,nic zlego sie z cera nie dzieje,wrecz przeciwnie.
Kwas azelainowy sluzy mojej cerze super,lepiej niz glikolowy.

Przebarwienia pomalutku bledna,cera jest rozjasniona,bez krostek.
frostis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-17, 20:04   #1118
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez jaka_kaya Pokaż wiadomość
Aha! Czy filtr Iwostinu SPF 25 wystarczy? Można a niego uzywać podkładu?
filtr wyższy, a na filtry Iwostinu można używać podkładów bezpiecznych dla Parsolu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-17, 21:56   #1119
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
bo rozumiem że nie mogę acne dermu używać co kilka dni a w międzyczasie inne kremidło wieczorkami?
Dlaczego? Oczywiście, że możesz
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 08:34   #1120
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

no to się cieszę, bo do tej pory używałam tylko effaclaru i nie wiem jak moja skóra zareaguje
wypadałoby więc wprowadzać acne derm stopniowo
może zaczynając od 2 razy w tygodniu
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 10:40   #1121
Aiko!
Przyczajenie
 
Avatar Aiko!
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
kwas azelainowy zostaje w przestworach komórkowych do 6 godzin po użyciu. Podczas kuracji kwasem azelainowym nie powinno się stosować żadnych pudrów, kremów, mleczek, toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy i takich bolących krost.
Wkleiłam tę wypowiedź, bo ją chyba na forum łuskeiwnika znalazłam, a pani brzmiała tak jakby wiedziała co mówi, ale nie wiem czy to prawda. Ja stosowałam AD rano i wieczorem, bez innych kremów i pudrów, ale pamiętam, że było kilka okazji, na które musiałam makeup zrobić i nic mi się nie stało. Więc pewnie najlepiej obserwować skórę i jak się zobaczy, że AD zamiast pomagać zapycha, to pamiętać, że może to być wina łączenia z innym kosmetykiem. I mam jeszcze pytanie, bo ja stosowałam AD na problemy tradzikowe, ale skóra była po nim naprawdę super. Czy stosujecie AD żeby sie leczyć czy zwyczajnie jako kurację kwasem?
Aiko! jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-18, 12:11   #1122
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
wcale niczym nie należy się smarować?
nie rozumiem
miałam zamiar rano normalnie stosować serum z witaminą C i filtr +makijaż
na noc TYLKO ACNE DERM po uprzednin oczyszczeniu twarzy

czy tak może być?
bo rozumiem że nie mogę acne dermu używać co kilka dni
a w międzyczasie inne kremidło wieczorkami?
jeśli wieczorem będziesz stosować AD to rano spokojnie możesz smarować się czym tylko sobie życzysz Ja tak robię i mam buzię gładziudką i mięciutką jak nigdy, a wcześniej miałam szorstką i było troszkę malych krosteczek.

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje,ze z tym malowaniem sie to chodzi raczej o to,zeby nie smarowac sie kwasem azelainowym pod makijaz.A nie ,ze przy kuracji tym kwasem nalezy wogole zrezygnowac z make upu.

Ja do tej pory od kilku miesiecy uzywam kilka razy w tygodniu skinoren.
Uzywam tylko na noc,a w dzien normalnie krem nawilzajacy i normalnie makijaz.
Wszystko jest ok,nic zlego sie z cera nie dzieje,wrecz przeciwnie.
Kwas azelainowy sluzy mojej cerze super,lepiej niz glikolowy.

Przebarwienia pomalutku bledna,cera jest rozjasniona,bez krostek.
Dokładnie. Tak jak pisałam, należy odczekać minimum 1h po nałożeniu AD. Wówczas nie powinno dojść do żadnych reakcji kremów i podkładów z AD. Ja sama tak robię i nic się nie dzieje (Tak jak pisałam w 1 poście jest to opinia dziesiątek użytkowniczek AD, które same tak postępowałi i nie było niepożądanych skótków)

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Dlaczego? Oczywiście, że możesz


Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
Wkleiłam tę wypowiedź, bo ją chyba na forum łuskeiwnika znalazłam, a pani brzmiała tak jakby wiedziała co mówi, ale nie wiem czy to prawda. Ja stosowałam AD rano i wieczorem, bez innych kremów i pudrów, ale pamiętam, że było kilka okazji, na które musiałam makeup zrobić i nic mi się nie stało. Więc pewnie najlepiej obserwować skórę i jak się zobaczy, że AD zamiast pomagać zapycha, to pamiętać, że może to być wina łączenia z innym kosmetykiem. I mam jeszcze pytanie, bo ja stosowałam AD na problemy tradzikowe, ale skóra była po nim naprawdę super. Czy stosujecie AD żeby sie leczyć czy zwyczajnie jako kurację kwasem?
Pewnie dla niektórych może być prawdą. W końcu wszystkie jesteśmy różne i nasze buzie będą reagować w sposób indywidualny. I zgadzam się z Tobą w kwestii obserwacji - to podstawa jeśli zaczyna się pielegnować cerę czymś nowym, a zwłaszcza kwasem. Dołączę te wypowiedzi do 1 postu

A odnośnie Twojego pytania, to ja stosowałam kwas, żeby wygładzić skórę i pozbyć się kilku małych krosteczek. Dzięki AD moja buzia ma w miarę normalny kolor i jest gładziudka a wcześniej była szara i szorstka. Ale na razie odstawiłam go, bo więcej go nie potrzebuję a mam rozszerzone naczynka i nie chcę dalej złuszczać skóry (mimo iz rzeczywiście w zaden sposób naczynka nie reagują, to jednak kwas wydelikaca naskórek a teraz jest zimno i muszę w szczególny sposób dbać o cerę)
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-18, 17:31   #1123
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

dziękuję Wam za wszystkie sugestie
już zaopatrzyłam się w to cudo
ale chyba zaczekam z pierwszym zastosowaniem
bo wczoraj zrobiłam sobie kuku
nałożyłam maseczkę, po której buzia kłuje mnie przy dotyku lub mocniejszej mimice w taki sposób
jakbym miała na niej mikroskopijne kawałeczki szkła
nigdy się się takim czymś nie spotkałam

oby szybko przeszło, bo AD czeka
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 18:01   #1124
Aiko!
Przyczajenie
 
Avatar Aiko!
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
stosowałam kwas, żeby wygładzić skórę i pozbyć się kilku małych krosteczek. Dzięki AD moja buzia ma w miarę normalny kolor i jest gładziudka a wcześniej była szara i szorstka.
Dzięki za odpowiedź. Miałam podobny problem i po AD wszystko się poprawiło, a skóra była taka fajna (ściągnięta, gładka i zdrowo zaróżowiona), że chętnie bym go jeszcze użyła. Wszystkim polecam.
Aiko! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-19, 23:59   #1125
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

na jak dlugo starcza wam jedno opakowanie AD ? pytam sie , bo kolezanka jedzie do polski i nie wiem o kupienie ilu opakowan ja poprosic , tutaj w anglii w aptekach nikt nawet nie slyszal o kwasie azelainowym , niestety . chce przeprowadzic kuracje 3miesieczna .
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 01:31   #1126
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

i jeszcze jedno pytanko - czy po umyciu twarzy , a przed uzyciem AD nie mozna stosowac toniku ? nie znalazam nic na ten temat i prosze o pomoc
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 08:17   #1127
Aiko!
Przyczajenie
 
Avatar Aiko!
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 21
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanko - czy po umyciu twarzy , a przed uzyciem AD nie mozna stosowac toniku ? nie znalazam nic na ten temat i prosze o pomoc
ja słyszałm że nie można toniku, tylko żele myjące:
Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
Podczas kuracji kwasem azelainowym nie powinno się stosować żadnych pudrów, kremów, mleczek, toników, bo kwas powoduje ich hydrolizę i w konsekwencji powstawanie pryszczy
ale dziewczyny czasem piszą, że nie powinno być problemu:
Cytat:
Napisane przez Dreamgirl Pokaż wiadomość
mi ani tonik aspirynowy ani z octu jabłkowego nie szkodziły przed ad, co do reszty to nie wiem
więc może się jeszcze ktoś wypowie

Co do opakowania, to ja stosując AD rano i wieczorem zużyłam około 4 opakowań przez 3 miesiące, ale myślę, że jedno na miesiąc powinno wystarczyć.
Aiko! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 14:38   #1128
devil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

czesc dziewczymy..
jako ze niedzwno byłem u derma i mi przepisał AD bo mam lekki stan zapalny... w sumie to tylko na czole, czy moge go tylko tam stosowac czy rozjasni mnie tak ze bede wygladac jak flaga 2 kolorowa?
i czy to pomoze na zaskorniki? bo z tego co sie orientuje to mam ten szit... i raczej tylko tam ..eh
i czy po tym mnie wysypie? czy nie ma reguły?
a i mam zestawik Nivea Young, to moge normalnie to stosowac?
i miałęm sie jeszcze zapytac jak zaczac dawkowanie? bo derm chyba mi nie wspomniał o tym ...
devil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-20, 14:45   #1129
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
ja słyszałm że nie można toniku, tylko żele myjące.
Co do opakowania, to ja stosując AD rano i wieczorem zużyłam około 4 opakowań przez 3 miesiące, ale myślę, że jedno na miesiąc powinno wystarczyć.
Tak jak piszesz AD to lek i powinno się używć go na oczyszczoną buzię, bez nakładania niczego wcześniej.

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
na jak dlugo starcza wam jedno opakowanie AD ? pytam sie , bo kolezanka jedzie do polski i nie wiem o kupienie ilu opakowan ja poprosic , tutaj w anglii w aptekach nikt nawet nie slyszal o kwasie azelainowym , niestety . chce przeprowadzic kuracje 3miesieczna .
Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanko - czy po umyciu twarzy , a przed uzyciem AD nie mozna stosowac toniku ? nie znalazam nic na ten temat i prosze o pomoc
mi jedno opakowanie starcza na ok 1 miesiąc. Używa go tylko na wieczór ale na całą twarz i szyję.
A co do toniku to w 1 poście jest wyrażnie napisane: sposób nakładania: należy umyć twarz wodą z mydłem/żelem do mycia twarzy, dokładnie wytrzeć buzię, odczekać ok 15 minut i posmarować całą twarz (ok 4 cm maści na całą twarz). Więc nie należy wcześniej innych preparatów. Ale na wszelki wypadek jeszcze raz o tym napiszę
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-20, 14:56   #1130
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez devil Pokaż wiadomość
czesc dziewczymy..
jako ze niedzwno byłem u derma i mi przepisał AD bo mam lekki stan zapalny... w sumie to tylko na czole, czy moge go tylko tam stosowac czy rozjasni mnie tak ze bede wygladac jak flaga 2 kolorowa?
i czy to pomoze na zaskorniki? bo z tego co sie orientuje to mam ten szit... i raczej tylko tam ..eh
i czy po tym mnie wysypie? czy nie ma reguły?
a i mam zestawik Nivea Young, to moge normalnie to stosowac?
i miałęm sie jeszcze zapytac jak zaczac dawkowanie? bo derm chyba mi nie wspomniał o tym ...
Jeśli nie jesteś bardzo opalony to prawdopodobnie nie będzie widać różnicy w kolorycie skóry. Jednak robisz to na własną odpowiedzialność
Co do zaskórnikór to u jednych to pomaga a u innych nie - zawsze możesz spróbować, może Tobie pomoże
Co do wysypu to nie ma reguły - może Cie wysypać a może nie być żadnej takiej reakcji.
Odnośnie zestawu Nivea to niestety nie wiem.
A dawkowanie podałam w 1 poście. Sposób nakładania: należy umyć twarz wodą z mydłem/żelem do mycia twarzy, dokładnie wytrzeć buzię, odczekać ok 15 minut i posmarować całą twarz (ok 4 cm maści na całą twarz), na to nie nakładać żadnych kremów, jakiekolwiek kremy, podkłady i filtry można nałożyć dopiero po godzinie. Na początek przez pierwszych kilka dni nakładaj AD tylko wieczorem (najlepiej co 2 dni) aby sprawdzić jak skóra reaguje. Jeśli nic złego się nie będzie działo to możesz używać codziennie, 1 lub 2 razy dziennie.
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 08:03   #1131
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

AD jest suuupeeer
spędziliśmy razem dopiero 3 noce, ale już widzę, że ma na mnie dobry wpływ

mam tylko pytanko odnośnie okolic oczu, czy mogę go stosować na powieki?
oczywiście z zachowaniem ostrożności i jakiegoś centymetra od gałki ocznej

widzę, że wygładziła mi się zmarszczka na czole i mam ochotę zastosować AD na kurze łapki
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 13:11   #1132
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
mam tylko pytanko odnośnie okolic oczu, czy mogę go stosować na powieki?
oczywiście z zachowaniem ostrożności i jakiegoś centymetra od gałki ocznej

widzę, że wygładziła mi się zmarszczka na czole i mam ochotę zastosować AD na kurze łapki
22) w żadnym wypadku nie nakładać AD na skórę wokół oczy, jest ona tam zbyt delikatna i może dojść do poważnych podrażnień skóry i śluzówki (lepiej nie ryzykować)
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 17:19   #1133
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

hej, zgłaszam sie jako kolejna uzytkowniczka AD
a wiec stosuje od 1,5 tygodnia na noc, na dzien filtr lub Cilcafate Avene i jestem zadowolona jak narazie Nie miałam wysypu oprócz kilku maleńkich krosteczek ale to prawie niewidoczne. Moge stwierdzic ze cera jest troszke bardziej jednolita ale i troszke bledsza jestem no i krostki mi nie wyskakuja chociaz nigdy ich wiele nie mialam. Wiem ze to dopiero poczatek i mam nadzieje ze bedzie jescze lepiej
Co do pieczenia to za pierwszym razem mnie podszczypywało lekko ale juz coraz mniej tylko punktowo czasami tam gdzie mam uszkodzony naskorek.
A i jedna wada: strasznie nie lubie go nakładać bo jest suchy i tępo sie rozsmarowuje, białe plamy sie tworzą no ale to mały problem
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 19:27   #1134
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
22) w żadnym wypadku nie nakładać AD na skórę wokół oczy, jest ona tam zbyt delikatna i może dojść do poważnych podrażnień skóry i śluzówki (lepiej nie ryzykować)
ops, szkoda
dzięki za przypomnienie punktu 22
trochę żal
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-21, 20:24   #1135
sarean
Przyczajenie
 
Avatar sarean
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 29
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez Aiko! Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Miałam podobny problem i po AD wszystko się poprawiło, a skóra była taka fajna (ściągnięta, gładka i zdrowo zaróżowiona), że chętnie bym go jeszcze użyła. Wszystkim polecam.
mysle ze nei mozna, zeby to ze soba nie kolidowalo
__________________
7 listopada - ograniczam słodycze i białe pieczywo, zaczynam robić "brzuszki" i jeździć na rowerze stacjonarnym.

......................... ......................... ....................

STUDNIÓWKA 2008

MATURA !!!
sarean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 16:12   #1136
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

a wiec teraz ja pytam

czy jezeli bede stosowała Ane derm ylko na nos (bo tam mam zaskórniki) i tylko na noc to musze kupowac filtr ?? no bo teraz 9okres zimowy) chyba słonce nie jest tak bardzo szkodliwe..ale nie weim wiec pytam

troche szkoda mi wydawac kasy ..ale juz nie moge wytrzymac z tymi zaskórnikami.

odrazu sie przyznaje ze chyba dzis pierwszy raz weszłam na biochemie i jestem zupełnie zielona

mam nadzieje ze wkoncu dojde do ładu z tymi wszytskimi informacjami

dziekuje autorce wątku za wielka pomoc
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 17:51   #1137
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez patitcz Pokaż wiadomość
a wiec teraz ja pytam

czy jezeli bede stosowała Ane derm ylko na nos (bo tam mam zaskórniki) i tylko na noc to musze kupowac filtr ?? no bo teraz 9okres zimowy) chyba słonce nie jest tak bardzo szkodliwe..ale nie weim wiec pytam

troche szkoda mi wydawac kasy ..ale juz nie moge wytrzymac z tymi zaskórnikami.

odrazu sie przyznaje ze chyba dzis pierwszy raz weszłam na biochemie i jestem zupełnie zielona

mam nadzieje ze wkoncu dojde do ładu z tymi wszytskimi informacjami

dziekuje autorce wątku za wielka pomoc
Proszę bardzo
A co do słońca i używania AD tylko na noc:
11) zawsze należy zabezpieczać skórę jakimś kremem z foto stabilnym filtrem m.in. Spf 50+ i odpowiednio wysokim PPD!!!!!
16) zaznaczam – używanie tego kwasu (i każdego innego) powinno automatycznie łączyć się z codzienną ochroną przeciwsłoneczną wysokim filtrem, bez względu na to, czy smarujemy się nim tylko na noc czy nie i czy zostajemy w dzień w domu czy wychodzimy
20) przy stosowaniu AD nie można się opalać i korzystać z solarium, należy używać kremów z filtrem, ponieważ kwas wydelikaca naskórek i uwrażliwia na słońce i mogą pojawić się przebarwienia,
23) filtry zawarte w podkładach i pudrach to żadna ochrona
31) AD nie jest fotouczulający, więc teoretycznie nie powinno być żadnych przebarwien posłonecznych. Ale lepiej dmuchać na zimne i używać filtrów

Fotouczulający - uwrażliwiający na promienie słoneczne.
A co do filtrów, to poszukaj w wątkach przyczepionych - tam jest bardzo dużo o filtrach i można znależć coś niedrogiego
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 18:09   #1138
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

dzieki enigma

ja sie poprostu zastanawiam czy warto sie "babrac' w tym wszystkim. co innego jakbym miała powiedzmy blizny na całej twarzy . to normalne ze bym kupiła filtr

a wiem ze stosowanie filtru moze byc kłopotliwe: swiecenie, zapychanie

ale mysle sobie czy np moge uzywac acne dermu tylko na nos i tak samo filtrów tylko na nos

bo jezeli bym musiała sie w to wszytsko "bawic" to moze jeszcze popróbuje jakis innych.."łatwiejszych" sposobów pozbycia sie zaskórników
__________________
"Uwierz w anioły
Nawet jeśli ich skrzydła są czarne
uwierz w diabła
choćby na jego nogach spoczywała
płonąca aureola
Uwierz w ślepą miłość
i równie ślepą nienawiść
Uwierz We mnie"
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-23, 19:56   #1139
enigma1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Polska centralna
Wiadomości: 1 531
Dot.: ACNE DERM - podsumowanie

Cytat:
Napisane przez patitcz Pokaż wiadomość
dzieki enigma

ja sie poprostu zastanawiam czy warto sie "babrac' w tym wszystkim. co innego jakbym miała powiedzmy blizny na całej twarzy . to normalne ze bym kupiła filtr

a wiem ze stosowanie filtru moze byc kłopotliwe: swiecenie, zapychanie

ale mysle sobie czy np moge uzywac acne dermu tylko na nos i tak samo filtrów tylko na nos

bo jezeli bym musiała sie w to wszytsko "bawic" to moze jeszcze popróbuje jakis innych.."łatwiejszych" sposobów pozbycia sie zaskórników
Wydaje mi się, że jeśli będziesz używać AD i filtry tylko na nos to wszystko dędzie w porządku
enigma1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-12-25, 19:12   #1140
Lovvely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 151
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

..

Edytowane przez Lovvely
Czas edycji: 2007-02-13 o 08:51
Lovvely jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.