Rozstępy w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-28, 11:44   #1
_Love_travel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1

Rozstępy w ciąży


Hej jestem w 2 trymestrze ciąży i zaczęły mi się robić strasznie widoczne rozstępy w okolicy brzucha i ud Wiem, że w ciąży niektóre kobiety mają takie predyspozycje, gdy się nabiera ciałka, ale czy któraś z Was zna jakieś dobre preparaty, olejki lub może jakieś serum, które zmniejszałyby widoczność tych rozstępów i zapobiegały powstawaniu nowych? Sama stosuje oliwke Bambino i krem z Perfecty Mama plus, ale nie zauważyłam by to coś dało Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rekomendacje 😛
_Love_travel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 11:28   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Rozstępy w ciąży

Żele i opatrunki silikonowe na blizny z apteki mogłyby pomóc się podgoić i zapobiec powiększaniu się rozstępów. Szwagierka też chodziła do fizjoterapeuty na masaże i taping, jak możesz sobie pozwolić na taki "luksus" to zdecydowanie polecała
I była zadowolona też z koncentratu Oillan Mama
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 15:10   #3
nessy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Rozstępy w ciąży

Hej, ja stosowałam Pharmaceris M naprzemiennie z kosmetykami z Tołpy z serii Mum. Przez ciąże przerobiłam chyba cała serię a balsam wygładzający stosuje do dziś. U mnie pojedyncze rozstępy pojawiły się ok 7 miesiąca a pod sam koniec ciąży dopiero posiekało mi brzuch. Jestem pół roku po porodzie i wcześniej smarowałam dwa razy dziennie brzuch, teraz jak sobie przypomnę. Efekty są takie że większość roztepow zniknęła, problem nie zniknął ale to co zostało jest rozjaśnione na tyle że nie rzuca się mocno w oczy. U mnie też genetycznie miało to znaczenie. Moje siostry,. Mama, również miały rozstępy. Także smaruj smaruj smaruj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nessy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 14:27   #4
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Rozstępy w ciąży

Możesz tez spróbować szczotkowania na sucho. Lullalove ma w swojej ofercie takie szczotki o róznej twardości włosia i ponoc można je stosowac w ciązy. Polecam ich konto na yt z filmikami lub na ig. Ja się smarowałam w ciazy bio-oil, tołpa mama, oliwkami, potem elancynem i niestety nic to ie dało, pod koniec ciaży cały brzuch i uda w rozstępach . Jestem już prawie 2 lata po ciaży i cały czas próbuje peelingami i szczotkowaniem je spłycić. Dodam tylko, że ja już w gimnazjum miałam w niektórych miejscach pojedyncze rozstępy, więc po prostu muszę mieć do tego skłonność i nawet najdroższe preparaty cudów by nie zdziałały.
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-01, 15:01   #5
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Rozstępy w ciąży

Nie chcę odbierać nadziei, ale są marne szanse na to, że peelingi mechaniczne (czy to drobinki, czy szczotka) coś tu zmienią. Mało co jest w stanie usunąć rozstępy... Bardzo mało.
Na pewno wręcz uważałabym na nie jak rozstępy są świeże, czerwone, mogą się jeszcze powiększać.

---------- Dopisano o 14:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Z drugiej strony na świeżych rozstępach jest szansa na największy efekt, skóra jeszcze może się w jakimś stopniu zagoić bez blizn, później już jest bardziej pod górkę z efektami.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-10, 20:51   #6
Madzia959
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Paczkowo
Wiadomości: 3
Dot.: Rozstępy w ciąży

Hej, jestem po dwóch cc. Przy pierwszej ciąży stosowałam krem z ziaji na rozstępy i rzeczywiscie pomógł. Przy drugim lekko masowałam szczotką i dopiero krem i obyło się bez.

Szwagierka ma krem z Biooil i stwierdziła że są mniejsze. Potrzeba czasu i przed wszystkim kochana regularnosci.
Madzia959 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 16:32   #7
Zuza_WellU
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1
Dot.: Rozstępy w ciąży

Cześć,

Mi akurat w ciąży udało się uniknąć rozstępów poprzez odpowiednią pielęgnację od samego początku, natomiast problem pojawił się na początku karmienia piersią, kiedy nastąpił nawał pokarmu (ok. 2 -3 doby po porodzie) i faktycznie pojawiły się rozstępy na piersiach.
Jako, że używałam żelu kolagenowego Larens na zagojenie blizny po cięciu krocza, koleżanka poleciła mi zastosować go również na piersi+ dodatkowo krem SOS tej samej firmy.
Przyznam, że nie miałam wiele nadziei na poprawę stanu skóry.. jednak przy regularnej pielęgnacji udało mi się uporać z problemem i pokonać świeże rozstępy.
W tamtym momencie zakochałam się w tych produktach i są ze mną do dziś
Zuza_WellU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-09, 02:16   #8
ToddSweeney
Przyczajenie
 
Avatar ToddSweeney
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 2
Dot.: Rozstępy w ciąży

Już po porodzie można usunąć rozstępy za pomocą lasera. Jest to metoda dosyć efektywna, ale droga.
ToddSweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 02:16:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.