Praca w ambasadzie - strój - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-31, 23:09   #1
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@

Praca w ambasadzie - strój


Hej Dziewczyny,
zaczynam niebawem staż w ambasadzie. Mam więc pytanie, czy może któraś z Was pracowała/pracuje w ambasadzie lub konsulacie i mogłaby mi podpowiedzieć, w jakim stroju powinnam się tam pojawić?

Wiem, że obowiązuje oficjalny strój biurowy, ale jest on różnie interpretowany. Czy musi być to stricte biała koszula i czarne spodnie w kant? (przeraża mnie ta wizja)

Może macie propozycje ładnych strojów?

Zastanawiam się też nad spódnicą, czy musi być to spódnica nie podkreślająca kształtów?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 06:21   #2
zielona2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 507
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
zaczynam niebawem staż w ambasadzie. Mam więc pytanie, czy może któraś z Was pracowała/pracuje w ambasadzie lub konsulacie i mogłaby mi podpowiedzieć, w jakim stroju powinnam się tam pojawić?

Wiem, że obowiązuje oficjalny strój biurowy, ale jest on różnie interpretowany. Czy musi być to stricte biała koszula i czarne spodnie w kant? (przeraża mnie ta wizja)

Może macie propozycje ładnych strojów?

Zastanawiam się też nad spódnicą, czy musi być to spódnica nie podkreślająca kształtów?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc

Czesc, ekspertem to nie jestem, ale troche moge pomoc. Napewno oboiazuje tam dresscode jak scisly okaze sie gdy rozpoczniesz prace.
Zapewne jestes mloda wiec nie daj sie tak bardzo zlapac w jego sidla.
Wydaje mi sie, ze powinnas wystrzegac sie jastkrawych kolorow, fluo, wyrazistych, geometrycznych wzorow. Postaw na rzeczy dobrek jakosci i w stonowanych kolorach(beze, ganaty, blekity, biel, czern)-posluza Ci kilka lat.
Sadze, ze doplnieniem calosci bedzie dobra fryzura, dyskretny makijaz i ladne paznokcie (np.french manicure). Wszystko jednak musisz zinterpretowac Ty i dopasowac do siebie. Pytalas rowniez czy spodnica nie moze podkreslac ksztaltow. Moim zdaniem zapewne moze, ale pamietaj o dlugosci. pencil skirt za kolano wylada swietnie. Staraj sie tez delikatnie przemycac trendy(w dodatkach?). Dobra torba i buty tez zrobia swoje. Mam nadzieje, ze choc odrobine pomoglam. Jak cos to pytaj, postaram sie pomoc.

Kiedy juz bedziesz wiedziala jak ubieraja sie pracowinicy takich jednostek to napisz bo jestem strasznie ciekawa

Pozdrawiam
zielona2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:48   #3
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

dziękuję za pomoc i czekam na dalsze propozycje

wyczytałam, że spódnica nie może sięgać wyżej niż 7,5cm przed kolano; dla mnie to oczywiste, ze nie mogę nosić mini i pomysł z 'pencil skirt' bardzo mi się podoba
na pewno kupię jakąś porządną białą koszulę; przeraża mnie mysl o noszeniu czerni i bieli non stop (teraz pracuję jako kelnerka i mój unoform jest czarny od stop do glow)
myslalam np o ponizszym stroju, tylko spodnica troche dluzsza i nie w takim soczystym kolorze, no i druga wersja.

chodzi mi o to, ze nie chce wygladac jak ciotka-klotka

zastanawiają mnie też modne obecnie spodnie 7/8, tuż nad kostkę oraz wysokość obcasa - czy mozna przyjsc np w plaskich butach lub na szpilce powyzej 9cm? (nosze tylko takie buty - albo plaskie albo bardzo wysokie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0411(2).jpg (32,3 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0019(1).jpg (22,5 KB, 42 załadowań)
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60

Edytowane przez martina@
Czas edycji: 2011-09-01 o 09:55 Powód: zapomnialam dodac zdjec :)
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:35   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

http://www.goldenline.pl/forum/21724...ubioru-w-pracy

Szpilka powyżej 9cm wg mnie nie - jest zbyt "widowiskowa".

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2011-09-01 o 11:38
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:50   #5
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Dziewczyny serio może być w dress-code, że nie można butów na płaskiej podeszwie
Jeśli tak to masakra, bo ja np. nie noszę obcasów w ogóle ( no dobra zdarza się czasami na jakąś większą imprezę), ale po prostu nie lubię. Chodzić umiem, ale każdy but na obcasie mnie obciera po dwóch godzinach i potem muszę na bosaka po mieście latać
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 13:19   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Dziewczyny serio może być w dress-code, że nie można butów na płaskiej podeszwie
Jeśli tak to masakra, bo ja np. nie noszę obcasów w ogóle ( no dobra zdarza się czasami na jakąś większą imprezę), ale po prostu nie lubię. Chodzić umiem, ale każdy but na obcasie mnie obciera po dwóch godzinach i potem muszę na bosaka po mieście latać
Tak! W firmie, w której pracowałam poprzednio był wyraźny zapis w regulaminie, ze kobiety mają nosic "dobre skórzane buty na obcasie". ale ten obcas to mógł być nawet słupek 4-5cm.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 13:22   #7
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak! W firmie, w której pracowałam poprzednio był wyraźny zapis w regulaminie, ze kobiety mają nosic "dobre skórzane buty na obcasie". ale ten obcas to mógł być nawet słupek 4-5cm.
To ja musiałabym wtedy niestety podziękować i zrezygnować. Nie jestem w stanie nawet na słupkach 4 cm chodzić dłużej niż 2 godziny.
Świat jest niesprawiedliwy...
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-01, 13:34   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
To ja musiałabym wtedy niestety podziękować i zrezygnować. Nie jestem w stanie nawet na słupkach 4 cm chodzić dłużej niż 2 godziny.
Świat jest niesprawiedliwy...
Ale to z powodu np. bólu kręgosłupa czy niemożliwości znalezienia wygodnych butów?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 19:30   #9
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Praca w ambasadzie - strój

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ale to z powodu np. bólu kręgosłupa czy niemożliwości znalezienia wygodnych butów?
Nie wiem od czego, ale obcierają mnie dosłownie każde buty (jedynym wyjątkiem są moje trapery do górskich wycieczek). Te na płaskim obcasie obcierają mnie po jakiś 8-10 godzinach, a na obcasie o wiele szybciej bo w przeciągu jakiś 2- 4 jak są bardzo wygodne.

Buty mam przeróżne (coś ponad 30 par) od bardzo dobrych jakościowo po takie bardziej liche i w każdych jest dokładnie tak samo
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.