Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-17, 12:57   #2131
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Co do cery jestem na razie zadowolona. Jedynie na policzkach nieopodal nosa wyskakuje mi coś na podobe potowek ale na szczęście szybko ginie.. Na razie zmniejszam dawkę retinoidu i nie mogę doczekać się jesieni bo tesknie za tym zrzucaniem skóry

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 15:30   #2132
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wyczytałam dzisiaj w Tele Tygodniu że sok z malin ma działanie przeciwtrądzikowe i żeby się nacierać ich sokiem. Na pewno wypróbuję, bo malin u mnie pod dostatkiem.

Mam problem. Mój dekolt jest cały usypany wągrami i kaszką. Już od dłuższego czasu - co na to poradzić?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 15:59   #2133
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

[QUOTE=Ewuniaa16;41832863]Serum z witamina C bedzie najlepszym rozwiązaniem

Zaczęłam stosować z biochemii urody serum flavo c i naprawdę ma super działanie, cera nabiera młodzieńczego blasku, koloryt zaczyna sie wyrównywać, patrzę w lustro i naprawdę widzę poprawę!
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 16:24   #2134
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

[QUOTE=slodka_dzaga;418361 43]
Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Serum z witamina C bedzie najlepszym rozwiązaniem

Zaczęłam stosować z biochemii urody serum flavo c i naprawdę ma super działanie, cera nabiera młodzieńczego blasku, koloryt zaczyna sie wyrównywać, patrzę w lustro i naprawdę widzę poprawę!
Ile już używasz tego serum?
Bo jestem ciekawa po jakim czasie mniejwięcej można liczyć na jakieś efekty po nim
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 18:10   #2135
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja robie najprostsze serum - woda i kwas askorbinowy. Jeśli chodzi o efekty to rozswietlenie jest już po tygodniu. Co do serum z BU lubi zapychac
Niestety zaprzestałam stosowania serum ze względu na stosowanie retinoidow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 19:36   #2136
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Wyczytałam dzisiaj w Tele Tygodniu że sok z malin ma działanie przeciwtrądzikowe i żeby się nacierać ich sokiem. Na pewno wypróbuję, bo malin u mnie pod dostatkiem.
Truskawki podobnież działają tak samo Tyle, że teraz ciężko już je dostać :<

U mnie przyczyną wysypu na czole jest miesiączka, czego się nie spodziewałam bo kompletnie rozregulował mi się cykl

Edytowane przez szizii
Czas edycji: 2013-07-17 o 19:37
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-17, 22:34   #2137
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

[QUOTE=Wenus21;41836550]
Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość

Ile już używasz tego serum?
Bo jestem ciekawa po jakim czasie mniejwięcej można liczyć na jakieś efekty po nim
Używam go od 12 czerwca, czyli miesiąc i dopiero niedawno zauważyłam rozjaśnienie mojej cery,zmniejszenie przebarwień, i ten blask miałam dekold w piegach i plamkach posłonecznych-teraz to wszystko powoli znika, zaczynam dostrzegac róznice i mam piękny dekold- wygląda tak jędrniej, zdrowiej serum z witaminą C zostanie moim przyjacielem na zawsze To z BU jest moim pierwszym serum, wiec nie mam porównania z innymi, nastepnym razem zamówie z ZSK, by zobaczyc roznice
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 08:52   #2138
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja robie najprostsze serum - woda i kwas askorbinowy. Jeśli chodzi o efekty to rozswietlenie jest już po tygodniu. Co do serum z BU lubi zapychac
Niestety zaprzestałam stosowania serum ze względu na stosowanie retinoidow

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzięki za podsunięcie pomysłu poczytałam o tym sposobie więcej na blogu Italiany . I na początek chyba skuszę się na ta wersje bo wychodzi najtaniej .Najwyżej Jakby sie u mnie nie sprawdziła to wtedy pomyślę o jakimś gotowym zestawie serum

[QUOTE=slodka_dzaga;418426 91]
Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość

Używam go od 12 czerwca, czyli miesiąc i dopiero niedawno zauważyłam rozjaśnienie mojej cery,zmniejszenie przebarwień, i ten blask miałam dekold w piegach i plamkach posłonecznych-teraz to wszystko powoli znika, zaczynam dostrzegac róznice i mam piękny dekold- wygląda tak jędrniej, zdrowiej serum z witaminą C zostanie moim przyjacielem na zawsze To z BU jest moim pierwszym serum, wiec nie mam porównania z innymi, nastepnym razem zamówie z ZSK, by zobaczyc roznice
Brzmi zachęcająco

Właśnie przymierzam sie do złożenia zamówienia na e-naturalne. Idzie zbankrutować
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 12:04   #2139
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Właśnie przymierzam sie do złożenia zamówienia na e-naturalne. Idzie zbankrutować
Ja ograniczam nawet przeglądanie tych wszystkich sklepów, żeby nie kusiło

Używa któraś z was podkładu mineralnego? Zauważyłyście ograniczenie tworzenia się zaskórników zamkniętych?
584allie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 12:11   #2140
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez 584allie Pokaż wiadomość
Używa któraś z was podkładu mineralnego? Zauważyłyście ograniczenie tworzenia się zaskórników zamkniętych?
u mnie na pewno jest mniej zaskórników zamkniętych, niż gdy używałam płynnych podkładów. I przede wszystkim większość płynnych podkładów powoduje u mnie wysyp ropnych pryszczy, niektóre po kilku dniach codziennego używania, niektóre już po kilku godzinach...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 22:02   #2141
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny co byście mogły polecić takiego bardzo, dogłębnie nawilżającego co wchłonie się w cerę, ale jej nie zapcha? Przynajmniej coś co teoretycznie jest bardzo nawilżające a mało zapychające. Ja znowu mam nie dość, że pryszcze to przesuszoną i ściągniętą cerę i mało co pomaga :/
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-18, 22:33   #2142
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

używam Cethapil dermoprotektor, albo physiogel krem nawilżający, ewentulanie olejek arganowy z kwasem hialuronowym-nic z tych rzeczy mnie nie zapycha- polecam
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-18, 23:49   #2143
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
używam Cethapil dermoprotektor, albo physiogel krem nawilżający, ewentulanie olejek arganowy z kwasem hialuronowym-nic z tych rzeczy mnie nie zapycha- polecam
Mnie Physiogel tragicznie zapchał przez triglicerydy na początku składu, więc odpada. Chciałam zakupić olejek arganowy, ale właśnie boję się, że zapcha.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 12:25   #2144
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Mnie Physiogel tragicznie zapchał przez triglicerydy na początku składu, więc odpada. Chciałam zakupić olejek arganowy, ale właśnie boję się, że zapcha.
Niekoniecznie Jak nie kupisz, to się nie dowiesz
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 13:23   #2145
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

nie wiem, czy akurat olej arganowy jest wśród nich, ale jest masa olejków, które (przynajmniej teoretycznie) nadają się do tłustej, problematycznej cery Jednak sam olej to za mało, on natłuści i odżywi, ale nie nawilży, dobrze jest go zmieszać z kwasem hialuronowym. Albo przynajmniej nałożyć na skórę spryskaną nawilżającym hydrolatem, ale IMO nie jest to efekt porównywalny do żelu hialuronowego. Ponoć najskuteczniejsze żele hialuronowe to te, które są mieszanką kwasu wielko- i małocząsteczkowego.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 13:51   #2146
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
nie wiem, czy akurat olej arganowy jest wśród nich, ale jest masa olejków, które (przynajmniej teoretycznie) nadają się do tłustej, problematycznej cery Jednak sam olej to za mało, on natłuści i odżywi, ale nie nawilży, dobrze jest go zmieszać z kwasem hialuronowym. Albo przynajmniej nałożyć na skórę spryskaną nawilżającym hydrolatem, ale IMO nie jest to efekt porównywalny do żelu hialuronowego. Ponoć najskuteczniejsze żele hialuronowe to te, które są mieszanką kwasu wielko- i małocząsteczkowego.
Z tym, że czytałam na biochemii, iz malo czasteczkowy jest podejrzewany o to, że moze przyczyniac sie do starzenia Badan ktore by to w 100% potwierdzily nadal nie ma
Warto do tego dodać czynnik NMF
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 13:57   #2147
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co byście mogły polecić takiego bardzo, dogłębnie nawilżającego co wchłonie się w cerę, ale jej nie zapcha? Przynajmniej coś co teoretycznie jest bardzo nawilżające a mało zapychające. Ja znowu mam nie dość, że pryszcze to przesuszoną i ściągniętą cerę i mało co pomaga :/
ja mogę polecić żel z aloesem z firmy rejuvi, nie pamiętam dokładnej nazwy ale jest bardzo lekki i przyjemny, nadaje się pod makijaż i nie zapycha
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 14:48   #2148
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Znalezione dziś:
http://ce kin.pl/zdrowie/antytradzikowy-koktajl-ktory-dziala-w-kilka-dni-pi-4538?zdjecie=0#article-page

Próbowałyście?

Edytowane przez zywieczdroj
Czas edycji: 2013-07-19 o 14:49
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 20:10   #2149
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

uhh.. na sam zapach octu jabłkowego mnie dźwiga, no ale gdyby miało pomóc...
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 20:25   #2150
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Musi smakować obrzydliwie... Aktualnie nareszcie doprowadziłam do porządku swoją cerę. Mogę chodzić bez makijażu spokojnie. Rzecz w tym, że za jakieś pół roku chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne... I boję się armagedonu. Na wszelki wypadek dodam ten "koktajl" do zakładek, a nuż mi cokolwiek wtedy pomoże

Gdyby któraś z Was próbowała, to dajcie znać
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 20:58   #2151
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Vinnga - ostrzegam, ja biorąc tabletki miałam cerę jak pupka niemowlaka, odstawiłam jakieś pół roku temu, na początku był spokój, odetchnęłam z ulgą [ to mój drugi epizod z odstawianiem ] a jakieś 2 miesiące temu nastąpił armagedon i nie mam pojęcia czy jakkolwiek uda mi się tego pozbyć.
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 21:04   #2152
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Musi smakować obrzydliwie... Aktualnie nareszcie doprowadziłam do porządku swoją cerę. Mogę chodzić bez makijażu spokojnie. Rzecz w tym, że za jakieś pół roku chciałabym odstawić tabletki antykoncepcyjne... I boję się armagedonu. Na wszelki wypadek dodam ten "koktajl" do zakładek, a nuż mi cokolwiek wtedy pomoże

Gdyby któraś z Was próbowała, to dajcie znać
Łudziłam się, że miód i sok z cytryny jakoś zniwelują ten smak. Naprawdę ocet jabłkowy smakuje aż tak ohydnie? Wiem, że też na odchudzanie jest polecany.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 21:16   #2153
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Łudziłam się, że miód i sok z cytryny jakoś zniwelują ten smak. Naprawdę ocet jabłkowy smakuje aż tak ohydnie? Wiem, że też na odchudzanie jest polecany.
Też słyszałam o wpływie octu jabłkowego na odchudzanie, ale trądzik Naczytałam się sporo na forach i podręcznikach itp, ale o tym pierwsze słyszę. Ocet jabłkowy nie posiada żadnych soli mineralnych ani witamin - z tego co mi wiadomo. Myślę, że lepiej wyjdziemy pijąc olej lniany, który hamuje aktywność 5-alfa-redukazy oraz gwarantuje odpowiednią płynność i rozmieszczenie łoju aniżeli ten ocet, który prawdopodobnie nie zrobi nic - być może się zdziwię widząc efekty ale wątpię .

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-07-19 o 21:17
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 21:45   #2154
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez cala-w-trawie Pokaż wiadomość
Vinnga - ostrzegam, ja biorąc tabletki miałam cerę jak pupka niemowlaka, odstawiłam jakieś pół roku temu, na początku był spokój, odetchnęłam z ulgą [ to mój drugi epizod z odstawianiem ] a jakieś 2 miesiące temu nastąpił armagedon i nie mam pojęcia czy jakkolwiek uda mi się tego pozbyć.
A za pierwszym razem miałaś problemy? U mnie sprawa przedstawia się tak: biorę tabletki 4 lata, z przerwą 1.5 roku na krążek. Nie zauważyłam żadnego wpływu na cerę, nadal musiałam o nią dbać i nadal robiły się gule. Ostatnie kilka miesięcy jest bardzo dobrze. Dlatego się zastanawiam czy odstawienie jakoś na to wpłynie. A po prostu zaczęłam się martwić, że za długo już biorę, zwłaszcza że mam dopiero 20 lat.





Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Łudziłam się, że miód i sok z cytryny jakoś zniwelują ten smak. Naprawdę ocet jabłkowy smakuje aż tak ohydnie? Wiem, że też na odchudzanie jest polecany.
Szczerze? Nie wiem, po prostu tak pomyślałam, że musi to źle smakować Ale spróbuj, może rzeczywiście nie będzie takie złe

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 22:14   #2155
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A za pierwszym razem miałaś problemy? U mnie sprawa przedstawia się tak: biorę tabletki 4 lata, z przerwą 1.5 roku na krążek. Nie zauważyłam żadnego wpływu na cerę, nadal musiałam o nią dbać i nadal robiły się gule. Ostatnie kilka miesięcy jest bardzo dobrze. Dlatego się zastanawiam czy odstawienie jakoś na to wpłynie. A po prostu zaczęłam się martwić, że za długo już biorę, zwłaszcza że mam dopiero 20 lat.
niestety miałam, brałam 3 lata, odstawiłam = straszny wysyp, walczyłam różnymi metodami 2 lata, nic. znów zaczęłam brać po miesiącu cera idealna. po 1,5 roku odstawiłam i znów wysyp. ale wiadomo, że na każdego działa to inaczej mam 23 l.
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 22:18   #2156
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez cala-w-trawie Pokaż wiadomość
niestety miałam, brałam 3 lata, odstawiłam = straszny wysyp, walczyłam różnymi metodami 2 lata, nic. znów zaczęłam brać po miesiącu cera idealna. po 1,5 roku odstawiłam i znów wysyp. ale wiadomo, że na każdego działa to inaczej mam 23 l.
Ech, współczuję
Mam nadzieję, że uda Ci się doprowadzić cerę do ładu. Czy na trądzik wywołany burzą hormonów nie ma innej rady? Z drugiej strony 2 lata walki po odstawieniu tabletek z miernymi skutkami, to bardzo dużo i wydawać by się mogło, że w tym czasie powinno się wszystko uregulować.

A ja nawet jak brałam tabletki typu Diane35/Syndi 35, to twarz mi się świeciła i produkowała dużo łoju, więc nie wiem czy u mnie trądzik był kwestią hormonów. Chyba raczej bakterii skoro działa na mnie Benzacne (zawiera nadtlenek benzoilu). Jednak zapewne po odstawieniu tabletek mnie też dopadnie wysyp i wtedy to już będzie sprawka hormonów... Ale dobra, nie nastawiam się negatywnie, może jeszcze się zdziwię i będzie tak samo jak do tej pory

Edytowane przez Vinnga
Czas edycji: 2013-07-19 o 22:21
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 23:23   #2157
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja tak się zastanawiam własnie nad tabletkami... by pozbyc się tradziku, ale skoro to go nie zlikwiduje, to kiepsko, nie chce brac tabletek do konca zycia... by miec ladna twarz...
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-19, 23:48   #2158
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Ja tak się zastanawiam własnie nad tabletkami... by pozbyc się tradziku, ale skoro to go nie zlikwiduje, to kiepsko, nie chce brac tabletek do konca zycia... by miec ladna twarz...
W większości to tylko tymczasowe rozwiązanie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 16:36   #2159
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
nie wiem, czy akurat olej arganowy jest wśród nich, ale jest masa olejków, które (przynajmniej teoretycznie) nadają się do tłustej, problematycznej cery Jednak sam olej to za mało, on natłuści i odżywi, ale nie nawilży, dobrze jest go zmieszać z kwasem hialuronowym. Albo przynajmniej nałożyć na skórę spryskaną nawilżającym hydrolatem, ale IMO nie jest to efekt porównywalny do żelu hialuronowego. Ponoć najskuteczniejsze żele hialuronowe to te, które są mieszanką kwasu wielko- i małocząsteczkowego.
Ja właśnie planowałam kupić żel hialuronowy i mieszać z olejem, ale potem znowu dylematy jaki olej, czy nie zapcha itd. Kusi mnie ten arganowy, ale zastanawiam się, czy najpierw nie lepiej spróbować jakiegoś teoretycznie niekomedogennego.


Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Z tym, że czytałam na biochemii, iz malo czasteczkowy jest podejrzewany o to, że moze przyczyniac sie do starzenia Badan ktore by to w 100% potwierdzily nadal nie ma
Warto do tego dodać czynnik NMF
Jezu wszystko powoduje starzenie. Propylene glycol niby super nawilża, ale podobno na dłuższą metę powoduje starzenie, kwas Ha to samo. Czy jest coś co nie powoduje starrzenia? Aż strach czytać tą biochemię. Czy żel na BU to jest w ogóle bezpieczny, bo na enaturalne i na zsk widziałam inne i teraz to nie wiem ,który brać. Wolałam żel bo prostszy w użyciu, ale czy bezpieczny?
Czynnim NMF to co to jest?

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
ja mogę polecić żel z aloesem z firmy rejuvi, nie pamiętam dokładnej nazwy ale jest bardzo lekki i przyjemny, nadaje się pod makijaż i nie zapycha
Dzięki wielkie, zapiszę
Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
Ja tak się zastanawiam własnie nad tabletkami... by pozbyc się tradziku, ale skoro to go nie zlikwiduje, to kiepsko, nie chce brac tabletek do konca zycia... by miec ladna twarz...
Wiesz co, ja teraz badałam hormony u endo i wyszło, ze mam androstendion podwyższony i złą krzywą cukrowa i insulinową. nie wiem co endo powie we wrześniu, ale ja osobiście nie będę się wahac przed tabletkami jeśli zajdzie taka potrzeba. Jestem prawie pewna, że u mnie to trądzik hormonalny, a leczenie dermatologiczne, sposoby naturalne i dieta już tyle lat nic nie dają. W dodatku mam problem ze skórą głowy, która też produkuje za dużo łoju i przez to włosy mi wypadają. Może chociaz przez chwilę poznam to uczucie czystej cery.
Bo nie wiem jak w moim przypadku miałabym się inaczej leczyć.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-07-20 o 16:39
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-20, 23:34   #2160
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 146
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny Poleciłybyście dobry krem nawilżający do cery trądzikowej (męczonej retinoidami, a obecnie Acnedermem). Czytałam trochę wątek, ale trochę dużo tego i w sumie nie wiem co wybrać, bo sporo jest tych produktów aptecznych i nie wiem, który będzie optymalny.
Siempretalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.