co poczac z takimi oczyskami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-11, 23:31   #1
margo22
Raczkowanie
 
Avatar margo22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122

co poczac z takimi oczyskami?


Bardzo prosze o porade, jak i jakimi kolorami powinnam malowac oczy, zeby choc troche lepiej wygladaly. Since pod oczami mam odkad pamietam. Podobnie z opadajacymi powiekami. Kazda proba pomalowania ich cieniem konczy sie totalnym fiaskiem. Czytalam, ze do niebiesko-szarych oczu pasuja brazy i lekkie fiolety, leczy w moim wypadku powieki wygladaja w tych kolorach jeszcze ciezej.
Wiem tez, ze ksztalt brwi ma duze znaczenie w wygladzie oczu i twarzy. Niestety nie mam zbyt duzego doswiadczenia w regulacji brwi i nie wiem, jaki powinnam im nadac ksztalt. Sama boje sie eksperymentowac, zeby nie wyrzadzic sobie "wizazowej krzywdy".

Od jakiegos czasu sporo pracuje, niewiele sypiam i to odija sie na mojej cerze. Mam naczynkowa cere, czesto i mocno sie rumienie. Jej kolor tez pozostawia wiele do rzyczenia. Jest ziemista i przygaszona. W poszukiwaniu odpowiedniego podkladu przeczytalam wiekszosc recenzji na KWC, jednak zamiast rozjasnic mi w glowie, tylko jeszcze namieszaly Ostatecznie zastanawiam sie nad Recoverem Rimmela (podklad rozswietlajacy) a Colorstay'em Revlonu (matujacy i kryjacy) Ktory z nich powinnam wybrac dla swojej buzi?
Okreslilam swoj typ kolorystyczny jako lato- mam jasna cere o szarym odcieniu, z przeblyskujacymi naczynkami,
mocno czerwone rumience,
-szarobrazowe piegi (pod wplywem slonca nos i policzki mam calutenkie w piegach),
-wlosy przed farbowaniem mialy blizej nieokreslony popielatoszary, plaski kolor),
-oczy przewaznie szare (w ostrym swietle robia sie mocno niebieskie),
-opalam sie na czerwono, pozniej opalenizna dosc szybko mi brazowieje i dlugo sie utrzymuje.,
-tragicznie wygladam w czerwieniach, nie lubie zielonego, dobrze mi w brazach i stonowanych fioletach (raczej tych ciemnych).

Bardzo zalezy mi na Waszych poradach, szczegolnie dotyczacych techniki malowania takich oczu jak moje i doboru podkladu. Serdecznie dziekuje za wszelkie sugestie i uwagi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0009.JPG (33,6 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0040.JPG (89,6 KB, 103 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0042.JPG (73,6 KB, 72 załadowań)
margo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:20   #2
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Spróbuję Ci pomóc na ile potrafię.
1) Sińce pod oczami można zatuszować korektorem, najlepiej w płynie, byle troszkę jaśniejszym niż cera.
2) Rada na opadajce powieki, nadaj im kształt eye-linerem, ale zanim dobrze opanujesz sztukę rysowania kresek linerem polecam kredkę. Możesz też modelować oko, nakładając ciemniejszy cień nad zewnętrznym kącikiem oka, a jaśniejszy nad wewnętrznym. Można też nanieść jasny połyskujący cień pod brwi, tam gdzie robią sie coraz cieńsze, to rozjaśni i ożywi spojrzenie, co dodatkowo ukryje sińce.
3) Jeśli chodzi o ziemistą cerę, a masz problem z doborem podkładu, wybierz krem koloryzujący (pasuje praktycznie do każdej karnacji, poprawia koloryt skóry), natomiast jeśli bardzo chcesz podkład to radzę pod niego zastosować bazę rozświetlającą.

Wklejam zdjęcia na których znajdziesz podpowiedzi jak się malować.
__________________


Edytowane przez Tajemnicza667
Czas edycji: 2013-12-29 o 10:14
Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:37   #3
margo22
Raczkowanie
 
Avatar margo22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

serdeczne dzieki Tajemnicza667 pocwicze sobie malowanie na podstawie zdjec od Ciebie.
margo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 17:43   #4
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Nie ma za co, jak coś jeszcze znajdę to wrzucę.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 18:01   #5
werca18
Raczkowanie
 
Avatar werca18
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 35
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Witaj, na początku musze przyznać, że ładna z Ciebie kobieta, mimo widocznego na buzi zmęczenia. Masz bardzo ładne, kobiece rysy i warto to podkreślić. Szkoda, że do zdjęć nie zdjęłaś okularów, bo lepiej widziałabym oczy
Jesli chodzi o ciebie pamiętaj, by przed makijażem na skórę powiek i pod oczy nałożyć odpowiedni krem. Zaczekaj aż się wchłonie, później dosłownie kapka podkładu(lepsze krycie) i dopiero korektor.
Na tych wszystkich kredkach i eyelinerach się nie znam, przyznaję się bez bicia, bo nie używam.
MYślę, że wygląd oczu poprawi dobry tusz, a jesli przed umalowaniem rzęs podkręcisz je zalotką optycznie otworzysz oko
Samodzielną regulację raczej odradzam, jeśli nie masz wprawy to lepiej pójść do kosmetyczki
werca18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 19:04   #6
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Tak, zalotka to świetny pomysł, zwłaszcza gdy mocniej podkręcisz rzęsy w zewnętrznym kąciku oka.

Dodam jeszcze że zrobioną kreskę na górnej powiece możesz przypruszyć cieniem, będzie wtedy bardziej dyskretna i odpowiednia na co dzień.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 19:26   #7
margo22
Raczkowanie
 
Avatar margo22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Dzieki dziewczyny
Zalotke mam gdzies w czelusciach szuflady, ale jakos nigdy po nia nie siegalam. Poeksperymentuje z kreskami i zalotka.
Moze macie jakies sugestie co do kolorow cieni jakie by mi pasowaly?
I jak moge jeszcze pomarudzic, to moze ktos podpowie mi jak powinnam nakladac roz/rozswietlacz/brozner, zeby dobrze wymodelowac twarz? I czy pomyslec nad zmiana fryzury? Wlosy mam raczej cieniutkie i sypkie. Kiedys siegaly mi do lopatek i nie nosilam grzywki, ale wygladalam jakby mnie pies oblizal, wiec wiem, ze dlugie wlosy to nie dla mnie.
margo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-12, 19:35   #8
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Wydaję mi się że powinnaś przede wszystkim kupić dobr - odpowiedni dla siebie podkład, średnio kryjący. Oceń w jakim ocieniu masz szyję i do niej dobieraj odcień podkładu - żeby uniknąc efektu - różowa twarz - żółta szyja...czy na odwrót. Pochodź po Sephorach i poluj na te panie które w talii mają przypięte pędzle - to sa makijażystki i one najbardziej się orientują w asortymencie. Pomogą Ci dobrać odpowiedni podkład. Nabierz próbek i w domu sprawdzaj kolory w świetle dziennym - czy aby nie odcina się kolor miedzy szyją a twarzą tak aby nie było "efektu maski"

Oprócz tego możesz mocniej podkreslac oczy, tym bardziej ze nosisz okulary.
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 23:46   #9
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Masz ładne rysy twarzy, ja bym je odsłoniła i zaryzykowała jakąś krótką fryzurkę, krótkie włosy najlepiej ukrywają to, że są rzadkie, choć nie uważam żeby Twoje takie były, uwierz niektóre dziewczyny mają z tym większy problem i nawet fryzjer im za bardzo nie może pomóc. Co do fryzurki to najlepiej byłoby wrzucić Twoje zdjęcie do działu metamorfozy A jeśli chodzi o kolor cieni do powiek, radzę zajrzeć tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120869
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 16:14   #10
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

a mnie się wydaje, że ten kolor włosów jest jakiś "nie taki"

chyba za ciemny i za ciepły...

co sądzicie dziewczyny...?
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 17:53   #11
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Za ciepły raczej nie, włosy ciemne, ale ja raczej przyciemniłabym brwi niż rozjaśniła włosy, no chyba że delikatne jaśniejsze pasemka. Ciemny kolor włosów ładnie podkreśla jasną cerę.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 23:10   #12
margo22
Raczkowanie
 
Avatar margo22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Niedawno miala bardzo krotkie wlosy. To co teraz mam na glowie to "dziki odrost" Moze jutro znajde chwilke i nastroj, zeby poprobowac makijazu opartego na Waszych sugestiach (za ktore slicznie dziekuje ) i postaram sie wkleic zdjecia.

Edit: Przypomnialo mi sie, ze mialam spytac o ksztalt twarzy. Na zdjeciach, ktore wkleilam w pierwszym poscie moja buzia wydaje sie jakas taka wydluzona. Mysle, ze to przez fryzure. Kiedy wlosy mialam krotsze, wygladalam bardziej "papusnie", jak dam je calkiem za uszy-robie sie kwadratowa... Ktos ma jakies sugestie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07308.JPG (74,3 KB, 57 załadowań)
margo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 16:03   #13
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Oj z kształtem twarzy to ja mam ten sam problem, za każdym razem wydaje mi sieinny, i widzę że mam podobny kształt do Ciebie, więc chętnie przeczytam co inne wizażanki na ten temat napiszą. W sumie to wydaje mi sie, że mamy ten "idealny" kształt skoro tak łatwo go zmienić na jakiś inny, ale to tylko moje skromne zdanie
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 22:41   #14
ameliamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Wiadomości: 103
GG do ameliamaj
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

Zapusc wlosy, moze bys pomyslala o jakims jasniejszym kolorku?
ameliamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 22:42   #15
ameliamaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław/Gliwice
Wiadomości: 103
GG do ameliamaj
Dot.: co poczac z takimi oczyskami?

ochh, sorry weszlam na post z watku metammorfozy i mi sie zapomialo ze to o oczach ...o wybaczenie usilnie prosze
ameliamaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.