oko po przedluzaniu rzes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-07, 11:54   #1
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645

oko po przedluzaniu rzes


mialam przedluzane rzesy wczoraj metoda 1:1. przy zabezpieczaniu dolnej powieki zabolalo mnie oko... i czulam lekki dyskomfort w jednym oku. z drugim bylo ok. oko po zabiegu bylo czerwone. stosowalam krople, ale nic to nie zmienilo, wrecz przeciwnie mam wrazenie ze dolna czesc oka jest mocniej podrazniona. z drugim okiem wszystko ok, wiec nie sadze zbey to byla reakcja alergiczna na klej itp. Oko podraznione troche boli a przede wszystkim malo estetycznie wyglada takie czerwone... Co mozecie polecic?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 18:19   #2
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

czym miałaś zabezpieczane?
dobrze rozumiem, że masz podrażnione białko oka - popękały Ci naczynka od jakiegoś fizycznego urazu?
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:21   #3
koliberek12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Witam, mam ten sam problem. W trakcie przedłużania rzęs draznił mnie płatek podłożony pod jedno oko. Wczoraj, po zabiegu było zaczerwienione, a dzisiaj rano obudzilam sie z bolącą powieką dolną i popękanymi naczynkami. Proszę o pomoc, czy jest to uraz mechaniczny, który sam sie zagoi czy powinnam iść do okulisty lub przynajmniej kupić jakieś kropelki? Dodam tylko, że byłam u profesjonalistki pracującej na dobrych materiałach.
Dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam Gosia.
koliberek12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:58   #4
nataliac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Te płatki są kolagenowe, więc może to uczulenie na kolagen?
nataliac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 07:32   #5
caramera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

hej, ja nie wiem czy mam ten sam problem czy to może od czego innego ale wczoraj miałam przedłuzane rzęsy i podczas tego zabiegu potwornie piekły mnie oczy, na koiec były czerwone, pani wkrapiała mi sól fizjologiczną by je przepłukać, teraz na nastepny dzień jest nasakra zwłaszcza w tym jednym oku które było bardziej podraznione, oczy są zaczerwienione i bolą dolne powieki, czy to od płatków? dodam że miałam wcześniej robiony taki zabieg tyle ze u innej kosmetyczki i było ok..tyle ze bez tych płatków kolagenowych a z taśmą, martwie sie bo oko boli bardzo
caramera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:06   #6
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Cytat:
Napisane przez koliberek12 Pokaż wiadomość
Witam, mam ten sam problem. W trakcie przedłużania rzęs draznił mnie płatek podłożony pod jedno oko. Wczoraj, po zabiegu było zaczerwienione, a dzisiaj rano obudzilam sie z bolącą powieką dolną i popękanymi naczynkami. Proszę o pomoc, czy jest to uraz mechaniczny, który sam sie zagoi czy powinnam iść do okulisty lub przynajmniej kupić jakieś kropelki? Dodam tylko, że byłam u profesjonalistki pracującej na dobrych materiałach.
Dziękuję za odpowiedź,
pozdrawiam Gosia.
jak popękane naczynka, to mechaniczny i powinien się zagoić. jak się martwisz, to idź do apteki, niech Ci pani coś doradzi - może jakieś krople Ci da. a jak nie przejdzie za parę dni, to lekarz.


Caramera, może to reakcja alergiczna na te płatki faktycznie, skoro od razu zaczęły Cię piec. też poszłabym do apteki po coś, a jeśli nie pomoże, to do okulisty. Może wapno musujące pij?


Ja tak piszę - lekarzem nie jestem oczywiście, ale czasem mam różne reakcje alergiczne skórne na różne preparaty czy nawet nie wiadomo, skąd. Radzę po prostu, co ja bym zrobiła, ale każdy przypadek jest inny i każdy reaguje indywidualnie.
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:24   #7
nataliac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 22
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Mi na szkoleniu mówili, że płatki wykonane z kolagenu mogą uczulać. Moja mama ma uczulenie na kolagen i zawsze zabezpieczam jej powiekę taśmami i nie ma żadnych problemów. Więc ja obstawiam alergię. Tak jak poprzedniczki, radziłabym udać się do apteki, farmaceuci na pewno coś doradzą.
nataliac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 13:54   #8
caramera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

dziękuję za odpowiedzi, ból i pieczenie były na tyle silne, że poszłam do okulisty i jak sie okazało mam poparzone spojówki, nie wiem co do tego mogło się przyczynić ale już bede odmawiac tych płatków kolagenowych, sam zabieg nie był tani i był robiony u wizażystki-choć na produktach london lashes czy jakoś tak-teraz będę tego unikać, zaczęło mnie piec oko tak dokładnie wtedy kiedy rzęsy były odtłuszczane jakimś produktem...nie wiem, ale innym radzę dokładnie orientować się z jakich kosmetyków będzie korzystać kosmetyczka. Pozdrawiam
caramera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 19:17   #9
czarny_kruk
Raczkowanie
 
Avatar czarny_kruk
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 56
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

jeżeli poparzenie - to od oparów kleju, widocznie w trakcie zabiegu oko nie było szczelnie zamknięte. przy uczuleniu na kolagen są czerwone plamki na dolnej powiece.
czarny_kruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:41   #10
krescencjusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Chciałam zapytać, czy któraś z dziewczyn dowiedziała się co bylo powodem podrażnienia?? Mam to samo - podrażnienie i uszkodzenie spojówek w obu oczach w miejscu dolnej powieki - tam gdzie położone były płatki kolagenowe. Od 2 dni mecze już oczy antybiotykiem jednak okulistka nie jest w stanie stwierdzić czy to klej który nie powinien podrażniać czy też te nieszczęsne płatki.

Proszę was dajcie znać czy udało wam się dojść do przyczyny męki, bo nie wiem czy iść na korektę bez kolagenowych płatków czy nie ryzykować w ogóle...
krescencjusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 22:45   #11
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Ja miałam podrażnione mechanicznie. Źle zabezpieczyła mi kobieta oko. Drugi raz jak miałam przedłużane było już ok.
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 08:54   #12
Patricia89
Przyczajenie
 
Avatar Patricia89
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1
GG do Patricia89
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Mam to samo, z tym, ze tylko jedno oko jest całe czerwone i mega boli przy zamykaniu powieki, a to jest nieuniknione ;/
Ja przemywam wodą, zobaczymy co dalej.
Patricia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 05:34   #13
whoyoulove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 74
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Wczoraj mialam przedluzane rzesy, dzis w stalam z potwornie popekanymi naczynkami na oczach... Czy dzien po przedluzaniu mozna stosowac krople do oczu?
whoyoulove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:08   #14
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Cytat:
Napisane przez whoyoulove Pokaż wiadomość
Wczoraj mialam przedluzane rzesy, dzis w stalam z potwornie popekanymi naczynkami na oczach... Czy dzien po przedluzaniu mozna stosowac krople do oczu?
Można
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 20:26   #15
justynkawaw
Przyczajenie
 
Avatar justynkawaw
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Hej caramera co Ci pomogło bo mam to samo, podczas przedłuzania piekło mnie jedno oko a dzis dzień po całe popękane spojówki mega czerwone. Co Ci lekarz na to dał?
justynkawaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 07:56   #16
joko111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Angry Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Cytat:
Napisane przez whoyoulove Pokaż wiadomość
Wczoraj mialam przedluzane rzesy, dzis w stalam z potwornie popekanymi naczynkami na oczach... Czy dzien po przedluzaniu mozna stosowac krople do oczu?
Mam ten sam problem co Wy dziewczyny z tym, że mialam nie mialam platkow kolaenowych a plastry, kosmetyczka zapewniala ze to klej dla bardzo wrażliwych oczu, ale wydaje mi sie, to jednak klej mnie uczulił, kiedys mialam juz tak przekrwione oczy i wylew (plamka krwi na białku) pamiętam że okulista kazał jeść bardzo dużo rutinoscrorbin i faktycznie pomogło ale nie pamiętam co jeszcze do tego miałam przepisane, jesli chodzi o krople to powodzenia :/ nie wiem czy tez tak macie ale jak aplikuje kropelki to boli jakby mi ktos igieł do oka wsypał. Pozdrawiam
joko111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 09:36   #17
Kaczorrek
Raczkowanie
 
Avatar Kaczorrek
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Cytat:
Napisane przez joko111 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem co Wy dziewczyny z tym, że mialam nie mialam platkow kolaenowych a plastry, kosmetyczka zapewniala ze to klej dla bardzo wrażliwych oczu, ale wydaje mi sie, to jednak klej mnie uczulił, kiedys mialam juz tak przekrwione oczy i wylew (plamka krwi na białku) pamiętam że okulista kazał jeść bardzo dużo rutinoscrorbin i faktycznie pomogło ale nie pamiętam co jeszcze do tego miałam przepisane, jesli chodzi o krople to powodzenia :/ nie wiem czy tez tak macie ale jak aplikuje kropelki to boli jakby mi ktos igieł do oka wsypał. Pozdrawiam
Plastry tak samo jak kolagen mogą uczulać. Moja stylistka u której zakładam rzęsy od wielu lat, zawsze chusteczką ściąga mi kolagen z podkładki w okolicy oka. Nigdy mnie nic nie podrażniło. Czytam to wszystko z ciekawości i bardzo wam współczuję. Raz mi się zdarzyło skorzystać z usług innej stylistki bo moja miała urlop i skończyło się mega uczuleniem i leczeniem sterydami. NIGDY WIĘCEJ tego nie zrobię.... Mam nauczkę i Wam tez radzę nie zmieniać i nie eksperymentować ze stylistkami, bo to na dobre nie wychodzi. Chyba ze z polecenia.
Kaczorrek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 20:31   #18
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: oko po przedluzaniu rzes

Hej. Tydzien temu mialam zakladane po 3letniej przerwie rzesy 1:1. Po 3 dniach mialam opuchniete powieki i czerwone oczy. Dostalam leki z antybiotykiem. Klej to ultra cos byl stosowany.

Dzis poszlam drugi raz, do innej stylistki rzes ktora uzywa kleju dla alergikow. Oboje oczu czerwone a przy powiece lewego piecze przy linii rzes od polowy oka do kacika.

Pytalam stylistke czy jutro moze mi zdjec a ona zebyn przetrzymala jeszcze 1 dzien i stosowala masc od opuchniec ktora mam i krople. Sprobuje...


Czy zdarzylo sie Wam / komus ze uczulil klej ale ktos przetrzymal 1-2 dni i uczulenie / podraznienie minelo?


Wpuszczam antybiotyk, smaruje mascia, wpuszczam krople nawilzajace ale 0 ulgi
Masc: dexamytrex
Antybiotyk krople: tobradex
Krople nawilzajace: Systane Ultra
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2016-10-18 o 20:35
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-18 21:31:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.