Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-06, 10:32   #61
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Takie standardowe zalecenia dietetyczne to 55% kcal z wegli

nad cwiczeniami na lydki musze pomyslec
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:35   #62
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Witam,mam dwa pytania
1) mam mini trampolinę domową,czy jeśli dodam obciążniki na kostkę to mogę to traktować jako trening siłowy czy raczej hiit ze względu na zwiększoną intensywność?
2) jak to w końcu jest z rzeźbieniem u kobiet? Czytałam różne opinie: jedne przychylają się ku większej ilości powtórzeń z małym obciążeniem, drugie odwrotnie-mało powtórzeń,duże obciążenie. I tak,każda teoria poparta jest badaniami,ale wolałabym wiedzieć co bardziej na was działa? Który sposób powoduje poprawę sylwetki,a który hipertrofię mięśni?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:58   #63
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Takie standardowe zalecenia dietetyczne to 55% kcal z wegli

nad cwiczeniami na lydki musze pomyslec
A czy mogłabyś napisać co myslisz o tym co napisałam w pierwszej części poprzedniego posta?


Diya takie skakanie to ani siłowy ani hiit
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:05   #64
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś napisać co myslisz o tym co napisałam w pierwszej części poprzedniego posta?


Diya takie skakanie to ani siłowy ani hiit
Spróbuj 200 węgli i zobacz jak się będziesz czuła, raczej nie powinno być problemów. Pobądź na takim rozkłądzie z miesiąc a potem zobaczysz czy dalej zwiększać czy nie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:10   #65
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
A czy mogłabyś napisać co myslisz o tym co napisałam w pierwszej części poprzedniego posta?


Diya takie skakanie to ani siłowy ani hiit
ahh wiem,nie wiedziałam jak to ująć bardziej chciałam wiedzieć czy takie zastosowanie obciążników da większe efekty,ale w postaci rzeźby czy przyrostu mięśni. Dopiero uczę się o efektywności ćwiczeń,ale powiem tak..,,wiem,że gdzieś dzwoni,ale nie wiem w którym kościele"Więc nadal nie wiem czy trening z obciążeniem na trampo to kardio czy interwały czy cholera wie co
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:20   #66
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
ahh wiem,nie wiedziałam jak to ująć bardziej chciałam wiedzieć czy takie zastosowanie obciążników da większe efekty,ale w postaci rzeźby czy przyrostu mięśni. Dopiero uczę się o efektywności ćwiczeń,ale powiem tak..,,wiem,że gdzieś dzwoni,ale nie wiem w którym kościele"Więc nadal nie wiem czy trening z obciążeniem na trampo to kardio czy interwały czy cholera wie co
Takie zastosowanie obciążników da Ci jedynie problem ze stawami kolanowymi.

Trening siłowy jest wtedy, kiedy napinasz mięśnie z przynajmniej 50% obciążenia z którym jesteś w stanie zrobić tylko jedno powtórzenie lub przekładając to na powtórzenia, jeśli jesteś w stanie zrobić wiecej niż 15-20 powtórzeń to nie jest trening siłowy
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:34   #67
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Spróbuj 200 węgli i zobacz jak się będziesz czuła, raczej nie powinno być problemów. Pobądź na takim rozkłądzie z miesiąc a potem zobaczysz czy dalej zwiększać czy nie
Ok, dzięki coś mi się zdaje że będę czuła się świetnie i będę mieć więcej energii
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 15:34   #68
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

czy ćwiczenia w domu 50min (dywanówki) 5 razy w tyg mogą źle wpływać na hormony?


takie z XHIT, czy Mel B
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 16:54   #69
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ



Z czym to połączyć? http://www.youtube.com/watch?v=x9avonsRVok

Musze do tego dołożyć ciężarki chyba, bo mi lekko

Jak dołożę pośladki Tamilee Webb, cardio Mel B, to kickbox workout i coś na ramiona (macie jakieś fajne, cięższe coś niż Mel b???? ) to wyjdzie z tego coś sensownego?????

super wątek, takiego mi tez brakowało
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 17:05   #70
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Rzabbo przypominam sie - myślałas może o jakims ew. ćwiczeniu na lydkę które by nie obciazalo tego stawu w dużym palcu (czyli coś innego niż wspięcia...)
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 11:00   #71
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość


coś na ramiona (macie jakieś fajne, cięższe coś niż Mel b???? )
Fitappy na smukłe ramiona: http://www.youtube.com/watch?v=BBCP7Zp96zQ (nie wiem czy można wstawiać linki) - Mel B jest dla mnie lajtowa poza ostatnimi sekundami dwóch pierwszych ćwiczeń, tu łapki na początku odmawiały mi posłuszeństwa nawet bez hantli.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-11, 08:46   #72
wrona9
Raczkowanie
 
Avatar wrona9
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 94
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej. Ja z pytaniem o jajka. Czy codziennie jedzenie jajek jest szkodliwe? Zauważyłam, że najlepiej "funkcjonuję" jak śniadanie mam jajkowe. Czy jedzenie ich w ilości 3/4 może źle wpłynąć na zdrowie? Dodam, że jadam dużą ilość warzyw każdego dnia, ok kg, głównie zielone warzywka
__________________
Living is easy with eyes closed
wrona9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 12:44   #73
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć, prosze doradzcie w kwestii sniadania. Po wstaniu ide pobiegac na czczo (nie jakies maratony,kondycja pozwala mi na ok 5 km) i dopiero jak wracam jem sniadanie: jesli zjem owsianke na mleku 3.5% z bananem i lyzka miodu, czy to dobre sniadanie? Chyba brakuje w nim bialka ale nie mam pomyslu jak je dodac,od rana konkrety nie przejda mi przez gardlo (typu jaja ryby mieso), tylko wlasnie wszelkie 'papki', zreszta nawet slodki omlet to nie jest dobry pomysl bo wole jajko wieczorem,no ile dziennie tych jajek mozna Czy jesli zrobie zmiane: owsianka na wodzie i dodam potem jogurt (6,5 g bialka na 100 g jogurtu) to bedzie dobrze? I czy nie bedzie brakowac tluszczy?
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:13   #74
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez rainy_flower Pokaż wiadomość
Cześć, prosze doradzcie w kwestii sniadania. Po wstaniu ide pobiegac na czczo (nie jakies maratony,kondycja pozwala mi na ok 5 km) i dopiero jak wracam jem sniadanie: jesli zjem owsianke na mleku 3.5% z bananem i lyzka miodu, czy to dobre sniadanie? Chyba brakuje w nim bialka ale nie mam pomyslu jak je dodac,od rana konkrety nie przejda mi przez gardlo (typu jaja ryby mieso), tylko wlasnie wszelkie 'papki', zreszta nawet slodki omlet to nie jest dobry pomysl bo wole jajko wieczorem,no ile dziennie tych jajek mozna Czy jesli zrobie zmiane: owsianka na wodzie i dodam potem jogurt (6,5 g bialka na 100 g jogurtu) to bedzie dobrze? I czy nie bedzie brakowac tluszczy?
Pierwszy blad. Niech mnie ktos bardziej doswiadczony poprawi, jesli sie myle, ale nie biega sie i w ogole nie cwiczy na czczo, bo glowny efekt to katabolizm jak ta lala! Ja rozumiem, ze ciezko sie biega z wypelnionym zoladkiem, ale koniecznie przed biegiem cos trzeba "przetracic", nawet jesli ma to byc jakis domowy koktail albo odzywka bialkowa.

To, co podalas, to moim zdaniem fajna "baza" do sniadania, ale trzeba jeszcze troche dodac, zeby bylo pelnowartosciowe. Wlasnie bialko (jogurt ujdzie, jajo to juz w ogole bylby super pomysl - nie musisz robic omletu, mozesz jajko dorzucic do owsianki i chwile razem pogotowac). Jak dorzucisz jakies orzechy albo pestki (objetosciowo nie zrobi Ci to roznicy), to i tluszcze beda
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:39   #75
rainy_flower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 55
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Pierwszy blad. Niech mnie ktos bardziej doswiadczony poprawi, jesli sie myle, ale nie biega sie i w ogole nie cwiczy na czczo, bo glowny efekt to katabolizm jak ta lala! Ja rozumiem, ze ciezko sie biega z wypelnionym zoladkiem, ale koniecznie przed biegiem cos trzeba "przetracic", nawet jesli ma to byc jakis domowy koktail albo odzywka bialkowa.

To, co podalas, to moim zdaniem fajna "baza" do sniadania, ale trzeba jeszcze troche dodac, zeby bylo pelnowartosciowe. Wlasnie bialko (jogurt ujdzie, jajo to juz w ogole bylby super pomysl - nie musisz robic omletu, mozesz jajko dorzucic do owsianki i chwile razem pogotowac). Jak dorzucisz jakies orzechy albo pestki (objetosciowo nie zrobi Ci to roznicy), to i tluszcze beda
Dzięki za odpowiedź!
Tylko,co tu zjesc przed wyjsciem z domu,nie chce wstawac godzine wczesniej by zdarzyc przetrawic przed biegiem nie mowie o weekendzie,kiedy moge biegac później, tylko o roboczym dniu. Czy jesli przerzuce banana z owsianki i zjem go 15 min przed wyjsciem,to wystarczy?
rainy_flower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 20:17   #76
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cześć

Mam pytanko, do kiedy się trzeba redukować? Chodzi mi oto czy trzeba tutaj patrzeć na swoją masę ciała czy tylko na cm? Wydaje mi się, że mam jeszcze trochę otłuszczony brzuch, ale z drugiej strony pojawiają się już na nim skośne mięśnie i nie wiem czy powinnam się dalej redukować czy rzeźbić?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:46   #77
goura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

hej czy ćwiczenia raz w tygodniu mają jakiś sens? Niestety, nie mam za dużo czasu, mogę chodzić tylko raz w tygodniu na siłownię, ale przez weekendy staram się chodzić na spacery, a codziennie dochodzę na uczelnię na piechotę. Czy da mi to jakieś efekty?
goura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 09:01   #78
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez goura Pokaż wiadomość
hej czy ćwiczenia raz w tygodniu mają jakiś sens? Niestety, nie mam za dużo czasu, mogę chodzić tylko raz w tygodniu na siłownię, ale przez weekendy staram się chodzić na spacery, a codziennie dochodzę na uczelnię na piechotę. Czy da mi to jakieś efekty?
Są też treningi bardzo krótki i skuteczne 15min z Zuzką Light tyle czasu masz na pewno a i efekty będą
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 18:38   #79
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

hej
mam pytanie odnośnie takiego treningu:

Wznosy nóg z leżenia
Wspięcia na palce obunóż
Przysiady klasyczne z hantlami
Wejście na ławkę z hantlami
Wznosy z opadu
Pompki klasyczne
Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz klasyczne
Pompki w podporze tyłem klasyczne

robię je z obciążeniem 2x3kg (tzn tylko tam, gdzie są hantle)
przewidywany czas na te ćwiczenia to ok 20 minut-40, a ja uwinę się z 2 rundami w jakies 15-18, a jestem początkująca tzn jestem owszem zmęczona po, ale niektóre ćwiczenia bym jeszcze była w stanie zrobić (może nie np. pompki, le wznosy nóg owszem)

i tutaj moje pytanie, czy robię coś nie tak? powtarzam je po 15 razy i zwracam dokładnie uwagę JAK wykonuje te ćwiczenia.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 20:33   #80
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
hej
mam pytanie odnośnie takiego treningu:

Wznosy nóg z leżenia
Wspięcia na palce obunóż
Przysiady klasyczne z hantlami
Wejście na ławkę z hantlami
Wznosy z opadu
Pompki klasyczne
Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz klasyczne
Pompki w podporze tyłem klasyczne

robię je z obciążeniem 2x3kg (tzn tylko tam, gdzie są hantle)
przewidywany czas na te ćwiczenia to ok 20 minut-40, a ja uwinę się z 2 rundami w jakies 15-18, a jestem początkująca tzn jestem owszem zmęczona po, ale niektóre ćwiczenia bym jeszcze była w stanie zrobić (może nie np. pompki, le wznosy nóg owszem)

i tutaj moje pytanie, czy robię coś nie tak? powtarzam je po 15 razy i zwracam dokładnie uwagę JAK wykonuje te ćwiczenia.
Nie liczyłam ile czasu mnie zajmował ten trening (zaczynałam od niego ), ale obstawiam, że ok. 40 minut. W takim razie parę pytań:

1. Czemu nie zmieniasz obciążenia? Na pewno inny ciężar będziesz w stanie podciągnąć wzdłuż tułowia, a innego będziesz potrzebować do przysiadów. Nie masz na razie innych hantli?

2. W jaki sposób wykonujesz trening - obwodowo czy najpierw 2 serie jednego ćwiczenia, potem 2 następnego itd.?

3. Jakie robisz przerwy między ćwiczeniami/seriami?
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:56   #81
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Nie liczyłam ile czasu mnie zajmował ten trening (zaczynałam od niego ), ale obstawiam, że ok. 40 minut. W takim razie parę pytań:

1. Czemu nie zmieniasz obciążenia? Na pewno inny ciężar będziesz w stanie podciągnąć wzdłuż tułowia, a innego będziesz potrzebować do przysiadów. Nie masz na razie innych hantli?

2. W jaki sposób wykonujesz trening - obwodowo czy najpierw 2 serie jednego ćwiczenia, potem 2 następnego itd.?

3. Jakie robisz przerwy między ćwiczeniami/seriami?
1. mam tylko 1,5 kg i 3 kg, ale z 3 kg mi ciężko także uznaję to za max na razie
2. najpierw jedna seria (każde ćwiczenie po 15 razy, przerwa i kolena)
3. jakieś 3 minuty, coś takiego

dziękuję za zainteresowanie

policzyłam, że na te wznosy trzeba byłoby mi jakieś 2,5 minuty? O.o
a ja 15 robię jakąś niecałą minutę, a i tak mi się wydaje, że wolno.

Edytowane przez Reavela
Czas edycji: 2014-03-12 o 21:00
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:18   #82
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Czyli, jeśli dobrze zrozumiałam - robisz cięgiem bez przerwy cały obwód, potem ok. 3 minuty przerwy i znowu cały obwód? Może spróbuj robić ćwiczenie po ćwiczeniu, z przerwą między seriami taką, jakiej potrzebowałabyś na zmianę obciążenia i złapanie oddechu (podpowiadam z własnego doświadczenia - ok.30- 60 sekund, bliżej tej górnej granicy). Czyli np. robisz 15 wznosów nóg z leżenia, potem przerwa i znowu 15 wznosów, i dopiero później przysiady tym samym systemem i tak do końca treningu.

No to kolejne pytanie - ile trwają poszczególne fazy danego ćwiczenia (w sensie - faza napięcia/skurczu mięśnia, faza zatrzymania i faza rozluźnienia)? Nie chcę wyjść na wredną i czepialską, ale, zwłaszcza jak się dopiero zaczyna, trudno jest w szybkim tempie świadomie (czyli faktycznie mięśniami a nie np. zamachem) wykonać pełny, poprawny ruch.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:17   #83
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Czyli, jeśli dobrze zrozumiałam - robisz cięgiem bez przerwy cały obwód, potem ok. 3 minuty przerwy i znowu cały obwód? Może spróbuj robić ćwiczenie po ćwiczeniu, z przerwą między seriami taką, jakiej potrzebowałabyś na zmianę obciążenia i złapanie oddechu (podpowiadam z własnego doświadczenia - ok.30- 60 sekund, bliżej tej górnej granicy). Czyli np. robisz 15 wznosów nóg z leżenia, potem przerwa i znowu 15 wznosów, i dopiero później przysiady tym samym systemem i tak do końca treningu.

No to kolejne pytanie - ile trwają poszczególne fazy danego ćwiczenia (w sensie - faza napięcia/skurczu mięśnia, faza zatrzymania i faza rozluźnienia)? Nie chcę wyjść na wredną i czepialską, ale, zwłaszcza jak się dopiero zaczyna, trudno jest w szybkim tempie świadomie (czyli faktycznie mięśniami a nie np. zamachem) wykonać pełny, poprawny ruch.
tak, właśnie tak.
Czyli myślisz, że lepiej byłoby zrobić każde ćwiczenie 2x po kolei?

tak, wiem o tym chodziło mi raczej o to, że np. staram się wykonywać pełny ruch stawem skokowym przy wspięciach itd.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:51   #84
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Rzabbo przypominam sie - myślałas może o jakims ew. ćwiczeniu na lydkę które by nie obciazalo tego stawu w dużym palcu (czyli coś innego niż wspięcia...)
Rzabbo sorki za cytowanie samej siebie, ale się nadal przypominam

Erena czemu nic nie piszesz na swoim wątku ? Jestem ciekawa jak Ci idzie trening Rzabby i czy zwiększyłaś ilość kcal?
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:50   #85
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Rzabbo sorki za cytowanie samej siebie, ale się nadal przypominam

Erena czemu nic nie piszesz na swoim wątku ? Jestem ciekawa jak Ci idzie trening Rzabby i czy zwiększyłaś ilość kcal?
Sorki ale ja ciągle z pracy do pracy i nie wyrabiam na zakrętach
Muszę poszukać w jakichś mądrych książkach, na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to uginanie nóg leżąc bądź siedząc na maszynie lub ławeczce, jest to co prawda ćwiczenie głownie na dwugłowe ale łydki też pracują.
Jeszcze tak myślę, że jak staniesz na podwyższeniu i będziesz opuszczać piety i podnosić jedynie do poziomu, to powinno być lepiej

Przy wszelkich ćwiczeniach typu wykroki, przysiady, stepy staraj się przenosić cieżar na pięty
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:01   #86
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Rzabbo sorki za cytowanie samej siebie, ale się nadal przypominam

Erena czemu nic nie piszesz na swoim wątku ? Jestem ciekawa jak Ci idzie trening Rzabby i czy zwiększyłaś ilość kcal?
Kurczę, ja tu chciałam pozostać w ukryciu i zrobić wejście smoka jak skończę, a tu się "niektórzy" dopominają A tak poważnie - mam ostatnio taki zapiernicz, że regularne prowadzenie dziennika to ostatnia rzecz, na jaką mam czas Ale ćwiczyć ćwiczę, michę trzymam. Weszłam na jakieś 2000-2100 kcal (trzymam na tym wagę), ale nie lubię zbyt pedantycznie liczyć, więc robię to chwilowo raczej intuicyjnie. Pewnie jak zwykle umieszczę dłuższy wpis na półmetku, czyli pod koniec miesiąca.

A trening lubię coraz bardziej z każdym dniem. Nawet powoli przestaję się nienawidziećz wykrokami (i przerzucam złość i agresję na box squaty ). Wielkich różnic wizualnych po 2 tygodniach nie oczekuję, ale czuję się silnie "spompowana"
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 17:21   #87
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez wrona9 Pokaż wiadomość
Hej. Ja z pytaniem o jajka. Czy codziennie jedzenie jajek jest szkodliwe? Zauważyłam, że najlepiej "funkcjonuję" jak śniadanie mam jajkowe. Czy jedzenie ich w ilości 3/4 może źle wpłynąć na zdrowie? Dodam, że jadam dużą ilość warzyw każdego dnia, ok kg, głównie zielone warzywka
NIe jest
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 07:25   #88
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
Kurczę, ja tu chciałam pozostać w ukryciu i zrobić wejście smoka jak skończę, a tu się "niektórzy" dopominają A tak poważnie - mam ostatnio taki zapiernicz, że regularne prowadzenie dziennika to ostatnia rzecz, na jaką mam czas Ale ćwiczyć ćwiczę, michę trzymam. Weszłam na jakieś 2000-2100 kcal (trzymam na tym wagę), ale nie lubię zbyt pedantycznie liczyć, więc robię to chwilowo raczej intuicyjnie. Pewnie jak zwykle umieszczę dłuższy wpis na półmetku, czyli pod koniec miesiąca.

A trening lubię coraz bardziej z każdym dniem. Nawet powoli przestaję się nienawidziećz wykrokami (i przerzucam złość i agresję na box squaty ). Wielkich różnic wizualnych po 2 tygodniach nie oczekuję, ale czuję się silnie "spompowana"
To czekam na efekty Lubiłam podglądać Twój dziennik a ile razy w tygodniu cwiczysz?
Kurde ja teraz trzymam 2000 kcal i zastanawiam się czy to nie za mało? Robię split serie łączone 3 razy w tygodniu.

---------- Dopisano o 07:25 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Sorki ale ja ciągle z pracy do pracy i nie wyrabiam na zakrętach
Muszę poszukać w jakichś mądrych książkach, na razie jedyne co mi przychodzi do głowy to uginanie nóg leżąc bądź siedząc na maszynie lub ławeczce, jest to co prawda ćwiczenie głownie na dwugłowe ale łydki też pracują.
Jeszcze tak myślę, że jak staniesz na podwyższeniu i będziesz opuszczać piety i podnosić jedynie do poziomu, to powinno być lepiej

Przy wszelkich ćwiczeniach typu wykroki, przysiady, stepy staraj się przenosić cieżar na pięty
Robię na maszynie w serii łączonej dwuglowy i czworoglowy Przy wejsciu na stepy staram sie stawiać całą stopę. Faktycznie trochę czuję tą łydkę ale to niestety nie to co wspięcia. W każdym razie gdyby coś Ci przyszło do głowy to daj znać
Z operacją na halluksy chcę jeszcze poczekać, tym bardziej że przy normalnym chodzeniu mnie nie bolą (oczywiście gdy noszę wygodne buty i wkładki).
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:29   #89
agatka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: poznan
Wiadomości: 3
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jak ćwiczycie z Chodakowską? w sensie z komputera patrzycie na filmiki z YT czy na telefonie?bo się zastanawiam jak wykonywać ćwiczenia patrząc na kompa gdy trzeba robić ćwiczenia wymagające pochylenia się do podłogi,więc jak patrzeć w czasie ćwiczeń na ekran kompa?
agatka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:36   #90
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez agatka90 Pokaż wiadomość
Jak ćwiczycie z Chodakowską? w sensie z komputera patrzycie na filmiki z YT czy na telefonie?bo się zastanawiam jak wykonywać ćwiczenia patrząc na kompa gdy trzeba robić ćwiczenia wymagające pochylenia się do podłogi,więc jak patrzeć w czasie ćwiczeń na ekran kompa?
Włączyć głośniki i słuchać Nie wiem jak ćwiczy pani Chodakowska, ale raczej wszyscy instruktorzy na YT mówią w trakcie wykonywania ćwiczeń Mnie wystarczy tylko czasami spojrzeć na ekran żeby się upewnić czy mam dobrą postawę i poprawnie wykonuję ćwiczenie
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.