znów to samo :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-04, 10:07   #1
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140

znów to samo :-)



Edytowane przez kedesza
Czas edycji: 2005-10-11 o 14:22
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 10:24   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: znów to samo :-(

przecież było- kwas azaleinowy (acne-derm, skinoren, hascoderm), złuszczanie kwasami, filtry przeciw UV
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 10:38   #3
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Re: znów to samo :-)


Edytowane przez kedesza
Czas edycji: 2005-10-11 o 14:22
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 10:52   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: znów to samo :-(

NIe mam problemu blizn na twarzy, raczej na innych częściach ciała - i bardzo skrupulatnie stosowałam cepan i contractubex (taki miły żelik). Trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo efekty nie przychodzą od razu... miałam bardzo mocno pociętą nogę po wypadku i bardzo dużo blizn - te maści mi naprawdę pomogły. Wklepywałam je przez ok 3 miesiace, ze 2 a nawet 3 razy dziennie. Na noc robiłam sobie opatrunki z grubą warstwą masci. Efekt - Trzeba się nieźle przyjrzeć żeby te moje blizny teraz zobaczyć Naprawdę działają - jestem dowodem jesli masz te blizny na twarzy, to może lepszy byłby nawet contactubex - oba mają w zasadzie podobny skład, ale contractubex jest żelem, jest leciutki i nie śmierdzi cebulą. Jest oczywiscie sporo droższy (kosztuje chyba sporo ponad 30 zł).
Warto wypróbować kremy z kwasami, chocby Acne derm (16 zł). Jak już coś cię podkusi i wydusisz coś, spróbuj posmarować to tormentiolem - niexle łagodzi, działa przecwibakteryjnie, troche pomaga na znikanie śladów takiej operacji.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 11:07   #5
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Re: znów to samo :-)


Edytowane przez kedesza
Czas edycji: 2005-10-11 o 14:22
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 11:28   #6
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: znów to samo :-(

To prawda - miałam blizny takie bardziej wypukłe, i zaczęłam stosować bardzo szybko, w zasadzie tuż zaraz po wygojeniu rany. Wydaje mi się że im szybciej się zacznie tym lepiej, w przypadku starszych blizn rezultaty mogą być trochę gorsze - ale ponoć i tak warto spróbować, pewnie trwałoby to sporo dłużej. No i musiałabyś tak jak ja, robić sobie opatrunki na noc na te blziny pooperacyjne. Myślę że zadziała - ale musisz uzbroić się w cierpliwość...
Co do buzi - hmmm... no nie wiem jak to jest z twarzą, ale Justy kiedyś pisała że Cepan tez poleca się na blizny takie potrądzikowe. Więc chyba można, Justy zna się na rzeczy Jednak ja na twoim miejscu bym sięgnęła właśnie po kwas azaleinowy, sama używałam Acne Dermu i zdziwiłam się bardzo, jak szybko i pięknie wygładza skórę. Do tego nie jest bardzo agresywny, nie szczypał mnie prawie wcale. Używam go nadal pod krem na noc, bo kwas złuszcza skórę i wtedy krem lepiej się wchłania i działa tez lepiej
Za to nie polecam kremu z macicą perłową - preła inków. Bardzo dużo negatywnych głosów. Moja znajoma miała po tym kremie duże problemy z cerą, generalnei neispecjalny skład, moze przyczyniac się do zatykania porów!!!

Buziaczki nie daj się bliznom... w końcu znikną... ja sama jestem w gorącej wodzie kąpana i jak nie widze efektu po tygodniu to już się sciekam ale tu trzeba czasu
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 12:03   #7
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Re: znów to samo :-)


Edytowane przez kedesza
Czas edycji: 2005-10-11 o 14:23
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-08, 10:14   #8
Karolina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 16
GG do Karolina79
Re: znów to samo :-(

już dziś komuś na temat blizn radziłam hmmm, ja tez miałam niemiłosierne na plecach, właściwie od tego babrania znowu wróciły od zeszłego roku, cóż.... polecam maść CEPAN z apteki, cena ok 8 zł. spłyca blizny, rozjaśnia skórę; ale bez przesady. Ważne by systematycznie smarować się, najlepiej na noc, rano koniecznie kapiel- bo niestety zawiera ekstrakt z cebuli i troszkę hmm cuchnie. Ale warto już kilka razy sobie wyleczyłam plecki. Ale niestety zimową porą problem powraca i tak trwa do kolejnej kuracji. Wytrwałości i powodzenia.
Karolina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 10:30   #9
kedesza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 140
Re: znów to samo :-(

Witaj,
widziałam Twoją poradę i sama się tam dołączyłam ze swoją wiedzą, którą zdobyłam w praktyce oraz oczywiście od osób radzących mi na forum. Powiem Ci, że Cepan DZIAŁA. Przez miesiąc zupełnie nic, a teraz.... szok.
Pozdrawiam serdecznie
kedesza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.