kremy po 31 roku życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-16, 19:46   #1
holi
Przyczajenie
 
Avatar holi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7

kremy po 31 roku życia


dzien dobry,
Mam skonczone 31 lat, szukam informacji, jaki krem do twarzy powinnam stosować. Do tej pory uzywałam albo Dermiki, albo vichy myokine itp nawilżające. ale czuje, że mam sucha twarz. mam mieszaną cerę, niby sucha, ale trafiają sie niezłe wypryski. Stosuje rozne maseczki a czuj ejakbym miala nadal sucha skórę.
generalnie chodzi mi o to, ) ze przeczytałam w cosmopolitanie info o tym, że miedzy 31 a 35 roku zycia powinno sie stosowac kremy z kwasem hialuronowym i retinolem. Jakie firmy posiadaja w swej ofercie takie kremy?
wszelkie informacje w necie to albo kremy przed 30-tka albo po 35 roku zycia, a co pomiędzy 30 a 35??
pozdr
holi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 09:40   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kremy po 31 roku życia

E tam To, że się powinno stosować akurat z retinolem i kwasem hialuronowym i akurat w przedziale 30-35, to uogólnienie. To zależy, czego Twoja skóra potrzebuje i jaki jest jej stan. Jeśli dokuczają Ci zmarszczki, to rzeczywiście długotrwałe używanie kremów z retinolem pomoże, ale jeżeli nie masz za bardzo widocznych zmarszczek, to niekoniecznie musisz mieć akurat taki krem. Jest dużo kremów z pochodnymi retinolu, wpisz to słowo w wyszukiwarkę i zobaczysz. Jako skuteczny krem przeciwzmarszczkowy najczęściej dziewczyny polecają tu Ystheal+, a także polską Dermikę Extremale.
Kwas hialuronowy to składnik nawilżający i jest w wielu kremach, ale jeżeli piszesz, że mimo stosowania kremów nawilżających czujesz przesuszenie cery (to pewnie związane z porą roku), to znajdź coś o trochę bogatszej konsystencji, co by też delikatnie natłuszczało. A na przetłuszczające się miejsca możesz stosować krem nawilżający w dzień, a krem z kwasami w nocy.
Możliwości jest b. dużo i musisz sobie sama wybrać to, co Twojej skórze będzie pasowało. Ja mam 32 lata i od kilku lat moja ogólna pielęgnacja (a i cera) prawie się nie zmienia, poza okresem zwalczania konkretnych problemów, kiedy się tam coś przydarzy. Zmarszczek nie mam, na nadmierne przeuszenie też nie cierpię i nie przejmowałabym się raczej kategorią wiekową na kremie, jeśli sam krem mi odpowiada.
Podział na kosmetyk "po 35 roku życia" i "przed 30" to uproszczenie - jeśli w wieku 31 lat masz zmarszczki, to możesz spokojnie stosować specyfiki dla skóry dojrzałej (np. serie typu "40+" i różne sera liftingujące), a jeśli ich nie masz, to wystarczą preparaty nawilżające.
Najważniejsze jest to, żeby nie zapominać o filtrach i właściwej diecie, a cała reszta to już trochę "kosmetyczna kwestia" moim zdaniem.
Zajrzyj na forum 30+, tam jest jeszcze dużo przepisów domowych - serum z wit. C, tonik aspirynowy i inne fajne pomysły
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 09:43   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kremy po 31 roku życia

może tu coś znajdziesz:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=24
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 14:27   #4
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: kremy po 31 roku życia

co prawda nie mam 30 lat ale moja ciotka chwali sobie VITAROMA DECLEOR strasznie drogi 260zł ale ponoc rewelacja
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 16:32   #5
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: kremy po 31 roku życia

jeszcze raz:
na dzień:
- serum z wit C w proszku na to wysoki filtr
na noc:
-retinoidy w częstotliwości i mocy jaka toleruje Twoja skóra
To jest program podstawowy; po szczegóły zapraszam na forum 30+
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 11:16   #6
brighid
Przyczajenie
 
Avatar brighid
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: gorny slask
Wiadomości: 27
kremy po 30-stce

nie wiem czy to pyta. juz bylo gdyz jestem tu pierwszy raz wiec nie krzyczcie na mnie mam pyt. jakie kremy powinno sie stosowac po 30-stym roku zycia? slyszalam ze z retinolem i kwasami itd. dodam iz mam pierwsze zmarszczki mimiczne i problemy z naczynkami, za wszelkie rady ipodpow. dziekuje
brighid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:55   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kremy po 30-stce

No nie będziemy krzyczeć, gdzie tam
Generalnie masz rację, kwasy (ale w Towim przypadku BHA, skoro masz problemy z naczynkami) i retinoidy (retinol jest słabiutką wersją wit. A, efekty nie będą spektakularne) się zgadzają, do tego koniecznie filtry. Takie właśnie 3 hasła możesz wrzucić w wyszukiwarkę na tym forum i na 30+, i wszystko będziesz wiedzieć, bo wątków na te 3 tematy jest dużo.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 16:51   #8
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: kremy po 30-stce

Cytat:
Napisane przez brighid
nie wiem czy to pyta. juz bylo gdyz jestem tu pierwszy raz wiec nie krzyczcie na mnie mam pyt. jakie kremy powinno sie stosowac po 30-stym roku zycia? slyszalam ze z retinolem i kwasami itd. dodam iz mam pierwsze zmarszczki mimiczne i problemy z naczynkami, za wszelkie rady ipodpow. dziekuje
Jeśli zamierzasz stosować retioidy lub/i kwasy to KONIECZNE SĄ FILTRY, w przeciwnym wypadku mozesz nabawić się przebarwień i innych nieprzyjemności.

Tutaj jest watek, w którym znajdują się linki do wątków o kwasach i o filtrach
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

tutaj jest link do artykółów o kwasach
http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

Zachęcam do lektury
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 07:07   #9
larka76
Raczkowanie
 
Avatar larka76
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 93
Kremy po 30

Witam!

Mam 31 lat i szukam dobrego kremu na dzien z firmy Vichy, Clinique(chyba tak sie to pisze) L'Oreal. Dodatkowo tez krem pod oczy z tym samych firm. Mam widoczne zmarszczki pod oczami i poprostu z nimi czuje sie o wiele starzej. Juz nie wspomne o pierwszych siwych wlosach. Zalamnka totalna. Nie potrzebne pasemka, ja mam naturalne. Okropnosc
larka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 08:08   #10
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Smile Dot.: Kremy po 30

Mogę polecić Myokine Vichy oraz Serię Przeciw zmarszczkom mimicznym Loreal.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 05:32   #11
larka76
Raczkowanie
 
Avatar larka76
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 93
Dot.: Kremy po 30

Dzieki za odpowiedz. Czekam az skoncza mi sie kremy te ktore obecnie uzywam. Poprostu resztki i bede musiala kupic nowe. Mam nadzieje, ze beda dobre dla mnie.
larka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.