Ile godzin powinno trwać przyjęcie weselne - nie typowe wesele - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-19, 13:07   #91
so_elcia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 59
Dot.: Ile godzin powinno trwać przyjęcie weselne - nie typowe wesele

popieram i jestem jak najbardziej za w przyszłosci też planujemy rodzinne spotkanie w zawężonym gronie- wg mnie bez sensu jest zapraszać przez grzeczność- bo wypada- część dalszej rodziny z którą się nie ma kontaktu. poza tym wydaje mi się że na takiej mniejszej, rodzinnej imprezce bardziej poczuje się klimat własnego ślubu- w końcu będziesz mieć czas żeby porozmawiać ze wszystkimi gośćmi, następnego dnia będziesz przytomna a nie padająca z nóg- po całonocnym balowaniu i nikt z gości nie zaśnie pod stołem
so_elcia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 22:42   #92
Torin0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: Ile godzin powinno trwać przyjęcie weselne - nie typowe wesele

Hej,
Odświeżam temat, minęło sporo czasu od ostatniego postu a ja teraz jestem w takiej sytuacji jak moje przedmówczynie - organizuję uroczysty obiad jako przyjęcie weselne po zawarciu ślubu cywilnego na około 25-30 osób i nie bardzo wiem jak to ma wyglądać.
Jak to było u was? Jeśli ślub jest na 15-tą to ile powinno trwać przyjęcie? Myślałam żeby tak do 24-tej. Jak poinformować gości, że czas przyjęcia jest ograniczony ( w sensie że nie trwa do rana i do ostatniego gościa a do północy)? Ile dań podać poza obiadem? Jedno to chyba trochę mało, trzebaby dwa.... Jak rozwiązujecie problem z muzyką? Myślałam o jakimś DJ-u grającym w tle a najwyżej jakichś tańcach gdy rozrusza się towarzystwo. Co wtedy z pierwszym tańcem??
POMOCY
Torin0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 18:38   #93
malutka01
Rozeznanie
 
Avatar malutka01
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Stąd
Wiadomości: 711
Dot.: Ile godzin powinno trwać przyjęcie weselne - nie typowe wesele

Przeczytałam cały wątek i cieszę się, że my sami wszystko organizujemy i nie słyszeliśmy od nikogo głosów, że tylko przyjęcie. Ba, nawet nie przyjęcie, bo uroczysty obiad.
Z tego co policzyliśmy, to wyszło nam ok.20 osób, ale niestety kilka się wykruszy. Nie będzie mojego ukochanego chrzestnego nad czym ubolewam najbardziej.
Obiad robimy w restauracji. Będziemy mieli osobną salę na piętrze, na dole będzie studniówka, więc pewnie i muzyka do nas dotrze.

Menu mamy takie:
Pierwsze ciepłe danie - rosół królewski (zrezygnowaliśmy z tradycyjnych flaków, bo my nie lubimy)
Danie główne: karczek wieprzowy z ziemniakami i surówkami

Ok.18.30 - mały torcik z owocami (nie lubię tortów, zwłaszcza tych z ogromem masy blee)
Ok.19.30 barszcz czerwony z uszkami

Przekąski:
śledzik w oleju (tak pod wódeczkę i dla babć i rodziców)
roladki drobiowe nadziewane warzywami i serem
półmisek mięs pieczonych i wędlin
sałatka wiejska (chociaż może jeszcze coś zmienimy)
pieczywo

Deser:
sernik i snikers (myślę, że to i tak za dużo)

Oczywiście kawa i herbata, zimne napoje i alkohol.

No i w kwestii alkoholu zaczęłam się wahać. Mieliśmy kupić wódeczkę (tak symbolicznie, nie do upicia się) i winko. Ale nad wódką zaczęłam się mocno dzisiaj zastanawiać. Panowie w większości będą kierowcami, a panie raczej postawią na winko. No, ale zobaczymy. Może tak w razie W coś kupimy.

Na początku mieliśmy opcję przywitania chlebkiem i szampanem, ale stwierdziliśmy, że szampana wypijemy symbolicznie w USC a z chlebka zrezygnowaliśmy.

Mamy tylko ślub cywilny, już 12 stycznia i chyba zaczyna mnie ogarniać panika.

Mój TŻ już wszystko ma, a mi brakuje butów. A muszę je mieć na środę, bo jadę na przymiarkę sukni. Nie wiem jak to będzie.


Aha, przyjęcie mamy od ok.17tej ale myślę że będziemy wcześniej bo ile może trwać ceremonia w USC? Wstępnie koniec ma być o 21ej. Zobaczymy, zobaczymy...
__________________
od 11.07.2014




malutka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 19:27   #94
molly88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 211
Dot.: Ile godzin powinno trwać przyjęcie weselne - nie typowe wesele

Cała ceremonia w urzędzie trwa około 20 minut.
molly88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:41.