Pomocy!wypadajace wlosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-17, 20:54   #1
natekwiatek
Przyczajenie
 
Avatar natekwiatek
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6

Pomocy!wypadajace wlosy


Witam

Mam na imię Natalia i mam 16 lat, od 12 roku zycia choruje na anoreksje bulimiczną która w dużym stopniu wyniszczyła mój organizm. Od roku udaje mi się powstrzymywać wymioty. Jednak ubytki witamin w moim organizmie są ogromne. Z gęstych,grubych i kręconych włosów pozostała mi garstka suchych lekko falujących się strąków. Moje paznokcie są łamliwe a zęby lekko mi się kruszą(na szczęście nie widać ubytków.. Jeszcze)
Dodam,że od 5 lat jestem wegetarianką, i nie wyobrażam sobie z tego zrezygnować.Oczywiście moja dieta wegetariańska jest odpowiednio zbilansowana,dbam o jedzenie wartościowych rzeczy.

Jednak nie chce by dalej wypadały mi włosy - to był mój największy atut, co najlepsze morfologie podstawowa mialam robiona 2 msc temu i wszystko było idealnie.
natekwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 09:09   #2
_vera44
Raczkowanie
 
Avatar _vera44
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 75
Dot.: Pomocy!wypadajace wlosy

Też miałam kiedyś problem z wypadającymi włosami, całe szczęście już minął. Z takich najprostszych sposobów, które podziałały na mnie polecam łykanie witaminy A+E (w aptece za ok. 4zł), picie pokrzywy, szampon radical. Jeśli chodzi o dietę - orzechy, suszone owoce, ryby np łosoś i wszystko co zdrowe i na co masz ochotę
_vera44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 09:30   #3
tamaracos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy!wypadajace wlosy

Wydaje mi się, że w Twojej diecie jednak brakuje niektórych witamin (patrz post powyżej), skoro borykasz się z tego typu problemami (wypadanie włosów).
tamaracos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 10:38   #4
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Pomocy!wypadajace wlosy

Same witaminy czy mikroelementy nie pomogą. Problem może być w przyswajaniu przez osłabiony organizm składników odżywczych. Poczytaj o probiotykach i znaczeniu flory jelitowej dla zdrowia.

Drożdże piwne też mogą pomóc, mają wit z gr B, chrom, magnez, aminokwasy. Ale najważniejsza jest przyswajalność.
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.