Wesele w październiku - jaki strój? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-17, 23:28   #1
paulinek91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5

Wesele w październiku - jaki strój?


Witam, niedawno dostałam zaproszenie na wesele () które odbędzie się w połowie października..
Przypuszczam, że będzie już wtedy chłodno i zupełnie nie wiem jak mam się na tą uroczystość ubrać..
w kościele może być zimno, szczególnie że czeka mnie dość długi dojazd na miejsce,
a znów na sali podczas tańców pewnie się porządnie rozgrzeję.. no i mam dylemat.
Zastanawiam się czy nie założę jakiegoś płaszczyka albo czegoś w tym stylu, tylko nie wiem jaki?

Czekam na jakieś porady, pomysły, sugestie..
w co powinnam się zaopatrzyć a czego unikać.

Liczę że mi coś doradzicie, z góry dzięki za wszelkie sugestie : )

Może martwię się na zapas (mam do tego tendencję )
ale wolę się wcześniej przygotować, niż panikować w ostatniej chwili.
paulinek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 07:30   #2
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

tez mam wesele w pazdzierniku a ubieram sie tak:
-krotka sukienka (kocham krotkie sukienki)
-na sukienke elegancka, lekko polyskujaca, ale ehmmm "mlodziezowa" marynarka
-plaszczyk czarny "bombka"
-buty zakryte palce, odkryta pieta
i to wlasciwie tyle
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:12   #3
nina219
Wtajemniczenie
 
Avatar nina219
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 492
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

Sukienka - jednak nie letnia, z super lekkiego materiału przypominającego mgiełkę, bo będzie to głupio wyglądało z rajstopami, które w październiku są już koniecznością Myślę, że dobrym wyjściem będzie, jeżeli sukienka będzie na krótki rękawek i dobierzesz do niej jakąś marynarkę.
Przyznam, że marynarkę polecam z własnego doświadczenia. Kiedyś byłam na weselu odbywającym się w specjalnej sali do tego typu imprez. Goście i młodzi weszli do pomieszczenia i zamarli. Było nieziemsko zimno! Sala w ogóle nie była ogrzewana, a był to środek zimy - koszmar! Ludzie siedzieli nad talerzami z gorącymi potrawami i się grzali:P Poza tym może być tak, że będziesz chciała wyjść się przewietrzyć i nie będzie Ci się chciało iść po płaszczyk do szatni
Do kościoła faktycznie konieczny będzie płaszczyk.
Butki zakryte i to chyba tyle
__________________
Człowiek na tyle istnieje,
na ile pamiętają o nim inni.


Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.


nina219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:19   #4
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

Ja rowniez wybieram sie na wesele pod koniec pazdziernika i napewno na sukienke zaloze plaszczyk- mam nadzieje,ze nie bedzie jeszcze piekielnie zimno i taki typowy jesienny trencz w zuplenosci mi wystarczy...

Mam nadzieje,ze na sali weselnej bedzie juz na tyle cieplo,ze nic na sukienke nie bede musiala zakladac...bo nawet nie mam pomyslu co, szczegolnie,ze ani marynarka ani bolerko zbytnio do mnie nie przemawiaja...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 12:13   #5
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

Hej,

Ja też mam dylemat co na siebie włożyć, zwłaszcza że będę świadkiem więc będę na świeczniku Ślub w połowie października. Z zakupem sukienki wstrzymam się do września aż pojaw się jesienna kolekcja, choć na allegro upatrzyłam sobie kilka rzeczy. Myślę nad długą suknią w stylu empire- nie satyna albo jakąś princeskę za kolano np Vila. Tylko nie wiem czy kupować drugą krótką sukienkę na poprawiny? Buty pełne czy peep toe. Bolerko czy marynarka. No i jeszcze trench. Mój ma kolor zgniło -zielony. Wryyy

__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:02   #6
andziuchna
Zakorzenienie
 
Avatar andziuchna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 273
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

Cytat:
Napisane przez thecla Pokaż wiadomość
Hej,

Ja też mam dylemat co na siebie włożyć, zwłaszcza że będę świadkiem więc będę na świeczniku Ślub w połowie października. Z zakupem sukienki wstrzymam się do września aż pojaw się jesienna kolekcja, choć na allegro upatrzyłam sobie kilka rzeczy. Myślę nad długą suknią w stylu empire- nie satyna albo jakąś princeskę za kolano np Vila. Tylko nie wiem czy kupować drugą krótką sukienkę na poprawiny? Buty pełne czy peep toe. Bolerko czy marynarka. No i jeszcze trench. Mój ma kolor zgniło -zielony. Wryyy

mi mama powiedziala, ze na wesela nosi sie zakryte palce, odkryta pieta- chociaz sama nigdy sie tej "zasady" nie trzymalam;P
a na poprawiny kupilam sukienke w Zarze, taka do kolan byla przecieniona na 45 zl
__________________
nowa świeżutka wymianka:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post61735726
andziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 12:15   #7
thecla
Raczkowanie
 
Avatar thecla
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 320
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

Faktycznie, raz że może być niewygodnie, a dwa że dziwnie wygląda- chociaż widziałam kilka razy buty z otwartymi noskami a na nogach ciemne rajstopy.

Kupiłam sukienkę, nie mogłam się oprzeć. Sukienka marki Vila za 39 zł. Taka prosta i klasyczna princeska z ciemnoszarej mieniącej się tafty, za kolanko, podszewka obszyta czarną koronką, ma usztywniany gorsecik i odczepiane ramki. Nadaję się na poprawiny i do opery albo na elegancką randkę. Teraz muszę poszukać jakąś drugą kieckę.
__________________
Kochaj i rób co chcesz. (św. Augustyn)


thecla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 14:43   #8
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Wesele w październiku - jaki strój?

moje rady:
1. parasol!!!
2. buty z zakrytymi palcami bo jak bedzie np.10stopni to troche dziwnie wyglada sie w letnich peeptoe'ach (nie radze z satyny czy innych materialow,bo duzo latwiej i szybciej sie brudza,a co jesli bedzie padac)
3. koniecznie rajstopy/ponczochy
4. do kosciola plaszczyk, bo juz moze byc zimno,a w kosciolach to w ogole zawsze jest zimno.
5. marynarka ew.bolerko ale nie z mikrorękawkiem zeby jednak bylo w kosciele cieplej, w trakcie wesela mozna wyjsc sie przewietrzyc i po trzecie jesli jednak bedzie cieplo i bedzie mozna sciagnac plaszcz, to bedzie w sam raz
6. sukienka dowolna jaka kto lubi i jaka nadaje sie na wesela. Mozna spokojnie ubrac na ramiaczkach lub bez (pamietajac o punkcie5) bo przeciez na parkiecie jak sie szaleje,to zaraz robi sie gorąco. Polecam na wesela sukienki z jedwabiu.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.