Kolczyk- problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-22, 23:26   #1
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107

Kolczyk- problem


Wczoraj wpadłam na pomysł zrobienia sobie kolczyka w chrząstce i udałam się do jubilera w celu zakupienia go (sztanga 6 mm). Jednak zapomniałam zapytać się czy kolczyk był sterylizowany i pomimo tego, że gotowałam go, opalałam i moczyłam w spirytusie nadal mam pewne obiekcje co do użycia go. Pomimo tego, że kolczyk jest nowy to mam głupią myśl, że może znajduje się na nim wirus HCV czy HBV, które w przeciwieństwie do wirusa HIV nie giną w temperaturze do 100 st. C.
Wiecie może, czy "domowe metody sterylizacji" są skuteczne? I czy powinnam się obawiać takich wirusów skoro kolczyk był nieużywany? Wiem, że to drugie to dość głupie pytanie, bo w końcu wszystkie musiałybyśmy sterylizować zakupione kolczyki przed założeniem, jednak chciałabym poznać Waszą opinię.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 00:22   #2
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Kolczyk- problem

przeciez ten kolczyk jest NOWY....

HBV podobne ginie po sterylizacji suchym powietrzem w wysokiej temperaturze, jednak raczej to nie jest domowy sposob na pozbycie sie domniemanego wirusa.

jesli sie obawiasz wirusa to sie zaszczep przeciw WZW B. predzej czy pozniej i tak Ci sie to przyda.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 01:22   #3
ayumi88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zabrze/Poznań
Wiadomości: 710
Dot.: Kolczyk- problem

Proponowałabym się również zaopatrywać u piercerów.Wybacz,ale kupowanie kolczyków do piercingu u jubilerów(a wiem,że mają,wiem,wiem) raczej mnie przeraża.
ayumi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 04:46   #4
Heliotis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 97
Dot.: Kolczyk- problem

Bez obaw, spirytus poradzi sobie z tymi wirusami, a jeśli dalej Cię to niepokoi, radzę udać się do apteki i kupić płyn do sterylizacji, taki, jakiego używają w szpitalach.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Heliotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 08:38   #5
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Kolczyk- problem

Cytat:
Napisane przez ayumi88 Pokaż wiadomość
Proponowałabym się również zaopatrywać u piercerów.Wybacz,ale kupowanie kolczyków do piercingu u jubilerów(a wiem,że mają,wiem,wiem) raczej mnie przeraża.
Znajoma mojej koleżanki kupowała u piercera kolczyk, podobno wysterylizowany i po pół roku dowiedziała się, że ma HCV. Wiem, że to może jeden przypadek na kilkaset tysięcy. Mogłam kupić kolczyk na wildcat.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 18:36   #6
Snowy White
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk- problem

Jeśli kolczyk to przetrzyma to zastosuj metodę sterylizacji zwykle stosowaną w mikrobiologii: ujmij kolczyk pęsetą, zanurz w denaturacie lub spirytusie i zapal. Następnie pozwól swobodnie wypalić się płomieniowi. Tego większość mikrobów nie przetrzyma, ale BSE się na kolczykach raczej trudno spodziewać. Nie muszę chyba pisać o środkach ostrożności podczas wypalania?
Snowy White jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 19:26   #7
ayumi88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zabrze/Poznań
Wiadomości: 710
Dot.: Kolczyk- problem

Cytat:
Napisane przez kasha64 Pokaż wiadomość
Znajoma mojej koleżanki kupowała u piercera kolczyk, podobno wysterylizowany i po pół roku dowiedziała się, że ma HCV. Wiem, że to może jeden przypadek na kilkaset tysięcy. Mogłam kupić kolczyk na wildcat.
Tak,tak,ja rozumiem,mimo wszystko piercerzy bardziej pewni mi się wydają niż jubilerzy-bo to zupełnie inna branża mimo wszystko.
ayumi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-27, 20:15   #8
edd_edytkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 254
Dot.: Kolczyk- problem

nie powinnas sie obawiac takich wirusow :P
a jak kupujesz sobie kolczyki na np. impreze jak masz juz dziurki to tez sie tak boisz ?
edd_edytkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:39   #9
xymox
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kolczyk- problem

no tak najlepiej wogóle nie kupowac kolczyków po co ryxykować.
.......................TO ABSURD nikt jeszcze sie wten sposób nie zarazil .Wyroby z metali szlachetnych sa wytrawiane w kwasie i jaki wirus przetrzyma kwas siarkowyWyroby z ze stali chirulgicznej są styrylizowane w autoklawach.Uczulenia dostajemy zazwyczaj od niklu(co prawda zabronione jest uzywanie go do wyrobów jubilerskich ale firmy nadal go stodują0)
xymox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 22:11   #10
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Kolczyk- problem

Jest różnica miedzy zakładaniem kupionych kolczyków, a robieniem kolczyka. Przy tym drugim biżuteria ma kontakt z krwią, raną.

I nie każdy kolczyk sterylizowany jest w autoklawie. Zobowiązany do tego jest piercer w salonie, a indywidualna sterylizacja wykonywana jest na żądanie za opłatą.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.