Antykoncepcja iniekcyjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 10:39   #1
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Question

Antykoncepcja iniekcyjna


Obecnie biorę tabletki (harmonet). Rozmawiając z mamą o moim godzinnym spoznianiu w przyjmowaniu tabletki (co 3-5 dni wezme pozniej ) zaroponowała mi abym spróbowała z zastrzykami.
Jednak dowiedziałam się, że przyjmowanie zastrzyków może spowodować bezpłodność. Jak wiadomo w czasie tej moetody antykoncepcji zastrzyk dziala przez okolo 3 miesiace i zanika miesiączka. Zanik miesiączki = brak jajeczkowania a brak jajeczkowania to brak mozliwosci ciąży.
Jestem mlodą osóbką i nie chciałabym później mieć z tym problemów jednak do tabletek brakuje mi regularnosci (niby godzina to nie jest duzo ale ile razy tak mozna?).

Czekam na odpowiedzi, za które już teraz dziękuję

PS. Wiem, ze po zastrzykach sie bardzo tyje.
Jesli ktokolwiek jest mi w stanie udzielic kompletnych informacji - dziękuję raz jeszcze.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:52   #2
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

A czy w ogóle zastrzyki są juz dostępne w Polsce?
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 10:57   #3
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez stell1985
A czy w ogóle zastrzyki są juz dostępne w Polsce?
I to od ilu lat już... Pierwszy raz slyszałam o tym jakies 5? lat temu? W kazdym razie są dostępne ale moja lekarka nie chciala mi NIC o nich powiedziec argumentując to tym, ze nie są dla mnie. ALE DLACZEGO?! Wyniki badań są idealne więc nie ma przeciwwskazań pod tym kątem.
Interesuje mnie raczej to, co napisałam w pierwszym poście.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:36   #4
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez karolca
Zanik miesiączki = brak jajeczkowania a brak jajeczkowania to brak mozliwosci ciąży.
taka sama sytuacja jest przeciez przy pigulkach - brak jajeczkowania, krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych to krwawienie z odstawienia a nie miesiaczka... czyli powinno byc takie samo ryzyko bezplodnosci przy zastrzykach jak przy tabletkach.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:45   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

brak ci regularnosc a w myciu zebów tez? nastaw tel na sygnal przypominajacy i juz.mozna sie tego nauczyc .

z ta bezplodnscia to bym nie przesadzała ,moze wogole jestes bezpłodna?nie sprawadzisz tego dopoki nie zjadziesz w ciaże wiec nie zwalałabym winy na antykoncepcje hormonalną.

o zastrzykach nie ma wielu wypowiedzi na naszym forum bo nikt z nas ich nie stosował ze wzgledu na ew,skutki uboczne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 12:49   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

http://www.antykoncepcja.isf.pl/zastrzyki.html

może czegoś się dowiesz z tej strony.
ja tylko kiedyś czytałam o wielkim tyciu u 3/4 kobiet biorących te zastrzyki, ale nic więcej nie wiem.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:02   #7
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

ja o zastrzykach słyszałam tylko to, że tą formę antykoncepcji poleca się szczególnie (przepraszam, że to piszę, ale taka jest prawda) kobietom upośledzonym umysłowo i ciężko chorym psychicznie. bo takim osobom naprawdę trudno utrzymać jest wymóg regularności zażywania. wszystkim innym osobom zaleca się jednak hormony doustne- mniejsza dawka, lepsza możliwość kontroli poziomu homonów w organizmie i z tego, co słyszałam- mniejsze skutki uboczne.

nie wiem, skąd opinia, że jakieś tam wyniki badań są "idealne"- zewsząd słychać tylko i wyłącznie o tym, że zażywanie hormonów jakąkolwiek drogą łączy się z wieloma skutkami ubocznymi
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 13:38   #8
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
nie wiem, skąd opinia, że jakieś tam wyniki badań są "idealne"- zewsząd słychać tylko i wyłącznie o tym, że zażywanie hormonów jakąkolwiek drogą łączy się z wieloma skutkami ubocznymi
"Idealne" wyniki badań to takie mieszczące się między minimum a maximum (wyposrodkowane).
Skutki uboczne - masz na mysli te krótkotrwałe czy długotrwałe, w blizszej czy dalszej przyszłości? Zazywając tabletki nie zaobserwowałam u siebie zadnych ubocznych efektów ale same plusy. Dziwne, nie? Bo ponoć "łączą się z wieloma skutkami ubocznymi". Widac mam dziwny organizm.

Wracając do wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej bezpłodności przy doustnej antykoncepcji. Otóż jak zostałam poinformowana, gdy iniekcje stosuje przez dluzszy czas, po ich odstawieniu okres moze przez dlug czas sie nie pojawiac. Czy to prawda nie wiem, i wlasnie chcialam sie tutaj czegos dowiedziec zanim pojde do lekarza na wizytę (dopiero za 2 misiace mam najblizszą).

A co do mojej 'nieregularnosci'. Mycie żebów to zly przykład. A ustawienie alarmu w telefonie - niemozliwe. Moge miec ustawiony tylko jeden - budzik do pracy. Tabletkę biore pod wieczór, o 19. A o tej porze moge wyjsc z domu (nie muszę brac ze soba wszedzie tabletek) i na czas nie wrócic (bo np. zagadam sie z kolezanką). Często o tej godzinie jestem na kursie. Czasem śpię. A wcześniej nie chce brac. Zdarzają sie sytuacje losowe.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:40   #9
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

A może spróbuj zacząc stosowac plasterki evra(przykleja sie go raz w tyg)

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:49   #10
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez asia26
A może spróbuj zacząc stosowac plasterki evra(przykleja sie go raz w tyg)

asia26
lekarka zlozyla mi taka propozycje juz na samym początku. z racji ze badania robilam dzien po dlugim pobycie na sloncu mialma podwyzszony alat i aspat ale wszystko juz w normie. Bała sie, ze tabletki niekorzystanie wplyną na wątrobę. Jednak obecnie wszystko jest w normie. Oczywiscie po miesiacu badania powtórzyła. I tak co 3 miesiące musze je robic :|
Plastry są drogie, nie ukrywam tego. Jesli mam placic za 1 opakowanie 60-70 zl/m-c (tylko kosztują w aptekach u mnie) a tabletki srednie 25 zl/m-c no to roznica jest znaczna.
Przed chwilą czytałam wypowiedzi dziewczyn o tych plastrach. Często chodze w bluzkach bez rękawów i nie chcę się wszedzie i wszystkim afiszowac, ze jestem anty-. i brzydko wyglądają. widzialam u kolezanki. Blee.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:51   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez karolca
A co do mojej 'nieregularnosci'. Mycie żebów to zly przykład. A ustawienie alarmu w telefonie - niemozliwe. Moge miec ustawiony tylko jeden - budzik do pracy. Tabletkę biore pod wieczór, o 19. A o tej porze moge wyjsc z domu (nie muszę brac ze soba wszedzie tabletek) i na czas nie wrócic (bo np. zagadam sie z kolezanką). Często o tej godzinie jestem na kursie. Czasem śpię. A wcześniej nie chce brac. Zdarzają sie sytuacje losowe.
no to faktycznie bardzo nie chcesz brac pigulek.

ale czy aby nie zaspisz na kolejny zastrzyk?

argumentacja jak z przedszkola ,wybacz.

jak widze plastry tez sa blee wiec co ?celibat?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 14:00   #12
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez karolca
"Idealne" wyniki badań to takie mieszczące się między minimum a maximum (wyposrodkowane).
Skutki uboczne - masz na mysli te krótkotrwałe czy długotrwałe, w blizszej czy dalszej przyszłości? Zazywając tabletki nie zaobserwowałam u siebie zadnych ubocznych efektów ale same plusy. Dziwne, nie? Bo ponoć "łączą się z wieloma skutkami ubocznymi". Widac mam dziwny organizm.
a tak, jeśli idealne znaczy średnie, to naturalnie:P ale pierwszy raz spotykam się z takim znaczeniem tego słowa

mówię o skutkach ubocznych ogólnie. nie uważam, że to dziwne, że nie zaobserwowałaś u siebie żadnych skutków ubocznych, wcale Ci tego nie życzę i uważam, że skutki występują w ogóle raczej u mniejszości niż u większości. ja również jestem zwolenniczką hormonalnej antykoncepcji ale to, że np. Ty i ja nie mamy efektów ubocznych, nie znaczy jeszcze, że coś jest idealne i ma same plusy. sprostowałam Twoją wypowiedź nie dlatego, że polemizuję z Tobą, tylko dlatego, że merytorycznie jest nieścisła, i tyle.
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 14:47   #13
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

ALe jeżeli te opóxnienia nie pzrekraczają godziny to nie jets to problemem. Regularne branie nie oznacza przecież, że musisz wziąć codzienbnie co do minuty! Oczywiście, że im bardziej zbliżone godziny tym lepiej, ale róznice 2 godzinne są uznawane za regularne przyjmowanie pigułek. A poza tym może przesuniesz sobie godzinę na 20? to niewiele później, a może łatwiej będzie Ci tej godziny dotrzymać. A poza tym z tym noszeniem tabletek ze sobą to przeciz aden prblem! Blister jest maly i si wszędzie zmieści. Ja zawsze noszę w podręcznej kosmetyczce i w ten sposób zawsze mam tabletki przy sobie. Pomyśl o tym.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:33   #14
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez tutusia
ALe jeżeli te opóxnienia nie pzrekraczają godziny to nie jets to problemem. Regularne branie nie oznacza przecież, że musisz wziąć codzienbnie co do minuty! Oczywiście, że im bardziej zbliżone godziny tym lepiej, ale róznice 2 godzinne są uznawane za regularne przyjmowanie pigułek. A poza tym może przesuniesz sobie godzinę na 20? to niewiele później, a może łatwiej będzie Ci tej godziny dotrzymać. A poza tym z tym noszeniem tabletek ze sobą to przeciz aden prblem! Blister jest maly i si wszędzie zmieści. Ja zawsze noszę w podręcznej kosmetyczce i w ten sposób zawsze mam tabletki przy sobie. Pomyśl o tym.
to samo przyszło mi do głowy mozna przecież przesunąć godzine przyjmowania tabletek na taka która bedzie najbardziej odpowiedniamam wyrobiony nawyk zabierania wszędzie ze soba tabletek i to jest chyba najlepsze rozwiązanie
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:46   #15
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

niestety przesuniecie godziny in + czy in - nie wchodzi w gre. zazwyczaj o tej porze albo jade samochodem albo autobusem. Wiec fizycznie nie mam mozliwosci jej wziecia. Jezeli wiem, ze o mojej godzieni enie bede mogla wziac tableteczki to biore ja wczesniej. Jedyna zmiana godziny to ta, o ktorej wstaję do pracy...

ALE JA SIE CHCIALAM DOWIEDZIEC WIECEJ NA TEMAT ZASTRZYKÓW. TO, ZE MOZNA PO NICH DUZO PRZYTYC MI NIE PRZESZKADZA BO JESTEM... chuda? HEHE... JESLI KTOKOLWIEK WIE NA TEN TEMAT WIECEJ NIZ JA... CZEKAM NA ODPOWIEDZ
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:53   #16
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez tutusia
ALe jeżeli te opóxnienia nie pzrekraczają godziny to nie jets to problemem. Regularne branie nie oznacza przecież, że musisz wziąć codzienbnie co do minuty! Oczywiście, że im bardziej zbliżone godziny tym lepiej, ale róznice 2 godzinne są uznawane za regularne przyjmowanie pigułek. A poza tym może przesuniesz sobie godzinę na 20? to niewiele później, a może łatwiej będzie Ci tej godziny dotrzymać. A poza tym z tym noszeniem tabletek ze sobą to przeciz aden prblem! Blister jest maly i si wszędzie zmieści. Ja zawsze noszę w podręcznej kosmetyczce i w ten sposób zawsze mam tabletki przy sobie. Pomyśl o tym.
Uprzedziłaś mnie Miałam napisać dokładnie to samo.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:58   #17
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

Cytat:
Napisane przez karolca
niestety przesuniecie godziny in + czy in - nie wchodzi w gre. zazwyczaj o tej porze albo jade samochodem albo autobusem. Wiec fizycznie nie mam mozliwosci jej wziecia. Jezeli wiem, ze o mojej godzieni enie bede mogla wziac tableteczki to biore ja wczesniej. Jedyna zmiana godziny to ta, o ktorej wstaję do pracy...

ALE JA SIE CHCIALAM DOWIEDZIEC WIECEJ NA TEMAT ZASTRZYKÓW. TO, ZE MOZNA PO NICH DUZO PRZYTYC MI NIE PRZESZKADZA BO JESTEM... chuda? HEHE... JESLI KTOKOLWIEK WIE NA TEN TEMAT WIECEJ NIZ JA... CZEKAM NA ODPOWIEDZ
o rany to bierz te pigułki przed snem np. o 22 :00 ja właśnie tak robie czasem zdarza mi sie że jestem na imprezie czy w drodze do domu ale to nie jest przeszkoda żebym nie połknęła pigułki a tabletki noszę zawsze przy sobie w torebce.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:03   #18
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Thumbs down Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

O RETY! Ja o jednym a wszystkie o drugim. Pytanie dotyczy ANTYKONCEPCJI POPRZEZ ZASTRZYK! I nie ma to nic wspolnego z opoznieniem w braniu tabletki. Po prostu chce o tym wiedziec więcej.

PS. jesli chodzi o branie tabletki przed spaniem... przy nieregularnym trybie zycia to sie niestety nie sprawdza. bo spac chodze o 20, 23... o 6.

I PROSZĘ... NIE PISZCIE NIC O ZMIANIE GODZINY BO TEN TEMAT NIE O TYM.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:29   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

przeszukaj archiwum ,nic wiecej sie nie dowiesz bo nikt z nas tego nie stosowal ,pogadaj z lekarzem .

a to ze piszemy o pigulkach to tylko dlatego ze tysiace dziewczyn prowadzi nieregularny ,aktywny tryb zycia i jakos przyjmuje regularnie pigulki a ty z kazda propozycja masz problem i za jasna cholere nie przyznasz racji iz nie jest to AZ tak klopotliwe.


niestety oprocz antykoncepcji i wygody jako oferuje jest to tez odpowiedzialnosc za przyjmowanie ,nie ma nic za darmo albo sie pamieta albo nie .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 17:38   #20
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Antykoncepcja iniekcyjna

dzieki. chcialam wiedziec wiecej przed pojsciem do lekarza. szkoda. nie mecze was wiecej.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.