czy mogę te kosmetyki stosować wczesną wiosną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-10, 10:08   #1
atuchna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17

czy mogę te kosmetyki stosować wczesną wiosną


Pytanie dotyczy stosowania dwóch kosmetyków teraz w marcu, przez około najbliższy miesiąc:
1.Neostrata HQ lightening gel
Składniki aktywne:
  • Glikol propylenowy – Substancja nawilżająca, oczyszczająca i regenerująca skórę
  • Glukonolakton - 5,00% - substancja keratolityczna i silnie nawilżająca, pomagająca utrzymać prawidłowy, naturalny bilans nawodnienia skóry
  • Kwas laktobionowy – 5,00% - substancja o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, złuszczająca przebarwione korneocyty, ułatwiająca działanie innych czynników rozjaśniających, nawilżająca i regenerująca skórę.
  • Kwas kojowy – 3,00% - substancja o właściwościach depigmentacyjnych, wykazuje także działanie antybakteryjne oraz zapobiega powstawaniu wolnych rodników
  • Hydrochinon – 2,00% - składnik o właściwościach wybielających
  • Kwas cytrynowy – 1,00% - czynnik nawilżający, pielęgnujący i rozjaśniający skórę, regulator pH
  • Ekstrakt z lukrecji – wspomaga działanie odbarwiające, łagodzi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwutleniająco
  • Pozostałe: Woda, Alkohol, BHT; CI 19140 (Yellow 5)/CI 17200 (Red 33) – barwniki; Siarczan sodu/Dwusiarczan sodu – przeciwutleniacze, Arginina – regulator pH; Polyquatenium-10 – czynnik tworzący film; Kwas szczawiowy – przeciwutleniacz; Wodorotlenek potasu – regulator pH


2. Orientana, maska krem z papai:
Skład: Aqua, Seaweed Trehalose, Plant Glycerin, Lactobactillus / Papaya Fruit Ferment, Hydrogenated Castor Oil, Avena Sativa Bran, Hydrogenated Jojoba Wax, Xanthan Gum, Allantoin, EDTA, Sodium Hydroxide.
atuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 13:12   #2
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: czy mogę te kosmetyki stosować wczesną wiosną

moja droga, wszystkie kwasy/kosmetyki z kwasami nawet trzeba używać wczesną wiosną oraz jesienią bo innej pory na to nie ma teraz nie ma mocnego słońca oraz mrozów. ale pamietaj że przed wyjściem na dwór trzeba nałożyć krem z filtrem

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

i zapomniałam dodać że główną substancją jest glikol który nawilża a dopiero na 3 miejscu jest kwas którego jest mało, tylko 5 % to tym bardziej nie ma się czego obawiać
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 07:46   #3
atuchna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 17
Dot.: czy mogę te kosmetyki stosować wczesną wiosną

ok, dzięki
atuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 09:05   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: czy mogę te kosmetyki stosować wczesną wiosną

nie ma za co )
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-12 10:05:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.