krem na rozstępy w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-18, 10:47   #1
aga1598
Raczkowanie
 
Avatar aga1598
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72

krem na rozstępy w ciąży


Witam.

Mam pytanie do Dziewczyn, które są lub były w ciąży..
Kupiłam w Rossmanie krem Efektima pharmacare Mama- care i... mam po nim strasznie zaczerwienione piersi. Skóra w okolicy sutków się ewidentnie łuszczy i stały się bolesne. Tylko teraz się zastanawiam, czy to reakcja alergiczna (krem jest hypoalergiczny i stosuję go już jakiś czas), czy po prostu takie uroki ciąży?
Bardzo proszę o pomoc, może któraś z Was używa właśnie tego preparatu?
__________________
Owoce dojrzewają dzięki słońcu, ludzie dzięki miłości
aga1598 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:48   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: krem na rozstępy w ciąży

Ja uważam, że to skutek uboczny działania preparatu. Wprawdzie nie używałam go w ciąży a nawet gdyby, to zawsze na innej skórze inaczej zareaguje. Przerwij jego stosowanie i zobacz czy objawy ustąpią.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 12:50   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: krem na rozstępy w ciąży

wpisz sobie nazwę na stronie o składach srokao.pl - pisze co nie co nt. tego kremu (jeśli piszesz o 5w1) w komentarzach, jeśli się interesujesz składami. Wspomina o pochodnej formaldechydu której powinno się unikać w ciąży .Oczywiście to tylko strzał, kremu nie używałam, polecam oliwkę dla dzieci z dobrym składem
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:18   #4
mama_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: krem na rozstępy w ciąży

Z Twojego opisu wnioskuję, że prawdopodobnie to reakcja alergiczna na preparat. Często alergie na kosmetyk pojawiają się dopiero po jakimś czasie. W ciąży skóra jest bardziej wrażliwa i należy starannie wybierać kosmetyki. Chociaż pamiętam, że ja w pierwszej i drugiej ciąży również miałam taki okres,że skóra była bardziej zaczerwieniona i swędząca. To był czas kiedy moje piersi rosły Jednak odstawiłabym preparat. Można faktycznie stosować oliwkę, ale jej działanie opiera się głównie na masażu. Trzeba nieźle się napracować, żeby kosmetyk się wchłonął. Polecam serię pharmaceris dla kobiet w ciąży, dobre preparaty ze średniej półki cenowej, do kupienia w aptekach.
www.mama-24.pl
mama_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 07:32   #5
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: krem na rozstępy w ciąży

Ja polecam najzwyklejszą oliwkę dla dzieci. Stosowałam od trzeciego miesiąca i nie mam ani jednego rozstępu a skóra jest dobrze nawilżona. Z kremami trzeba uważać bo w ciąży nie wszystko można bezpiecznie stosować. Druga sprawa, że jeśli ma się skłonności to rozstępy pewnie i tak się pojawią niestety...
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-24 08:32:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.