Uczulenie na hybrydę - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-25, 17:13   #271
KiziaGryzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość
No to dostałaś uczulenie na cz czy semi?

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Pierwsze uczulenie pokazało się po CZ. Po roku przerwy os hybryd pomalowałam Semilaciem i jeszcze gorzej
KiziaGryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 10:32   #272
Italia88
Raczkowanie
 
Avatar Italia88
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 43
Dot.: Uczulenie na hybryde

cały czas leczę moje dłonie po tym uczuleniu spowodowanym przez lakiery SPN, ale nadal kiepsko wyglądają. Skoro praktycznie już wszystkie marki lakierów hybrydowych uczulają, to nie wiem,czy będę ryzykować z inną firmą. w pn podczas ściągania rozmawiałam z moją kosmetyczką i mówiła mi, że uczulenia na hybrydy się zdarzają, dla niej nie ma w tym nic dziwnego.
Italia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 22:10   #273
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Uczulenie na hybryde

Moze komus sie moj wpis przyda.
W ciagu ostatnich kilku dni zrobilam rozeznanie jesli chodzi o uczulenie i oto, czego sie dowiedzialam, cytuje inny moj post:

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Po dodatkowej lekturze dowiedzialam sie, ze uczulenia wynikaja z przedluzonej ekspozycji skory na nieutwardzone monomery, ktore zarwarte sa w nieutwardzonym zelu/aktylu.
Czyli np. zalanie skorek moze skutkowac nie tylko szybszym odpryskiwaniem lakieru, ale rowniez wlasnie moze generowac powoli reakcje immunologiczna organizmu, ktora moze sie pojawic po kilku tygodniach, miesiacach albo latach od rozpoczecia uzywania produktu - albo w ogole. To samo tyczy sie dotykania nieutwardzonego lakieru lub nieprawidlowego scierania warstwy dyspersyjnej (kiedy dostaje sie na skorki dookola lub na dlon ktora to robimy).
Problemem moze byc tez zbyt krotkie utwardzanie w lampie, poniewaz juz przy 50-55% polimeryzacji lakier wydaje sie utwardzony i nie sposob samodzielnie to zweryfikowac - a przy tak niskim poziomie polimeryzacji monomery wciaz moga wywolywac reakcje.
Niektore dziewczyny sa w stanie uzywac Shellaca zamiast lakierozeli dlatego, ze ma on nieco inny sklad z ktorego zostaly wykluczone najsilniejsze alergeny, co nie oznacza bynajmniej, ze nie moze on nikogo uczulic.
Generalnie to taki rodzaj alergii ktory zwiazany jest z nadmierna ekspozycja na dany srodek, co w przypadku hybryd/zeli oznacza przede wszystkim kontakt nieutwardzonego produktu ze skora. Rowniez np. rekawiczki lateksowe noszone czesto w pewnym momencie moga zaczac uczulac, podobnie jak nikiel itd. Monomery/akrylany zawarte w nieutwardzonych zelach sa dosc silnymi alergenami. Oczywiscie nie zdarzy sie to u kazdego, niemniej jednak nie jest to tez az tak rzadkie. W momencie kiedy reakcja alergiczna sie pojawi, najczesciej zostaje juz na zawsze i nalezy unikac kontaktu z alergenem.

Dodatkowym problemem jest niewlasciwe utwardzanie zelu/lakieru - tak, jak pisalam wyzej, nie da sie organoleptycznie stwierdzic, czy polimeryzacja nastapila w 80-90% (wtedy jest juz bezpiecznie), bo lakier jest twardy juz przy ok 50%. Dlatego ponoc lepiej uzywac sprawdzonych, markowych lamp, najlepiej w ogole takich przystosowanych do uzycia z danym produktem i stosowac sie do zaleconego przez producenta czasu utwardzania, oraz nie mieszac z soba zbytnio marek, chociaz wiadomo, ze malo kto kupi oddzielne lampy do kazdej marki lakieru.

W kazdym razie wazne jest, by unikac zalewania skorek i ogolnie kontaktu z lakierem i osobiscie nie redukowalabym czasu trzymania lakieru w lampie, bo np. wydaje nam sie ze w naszej nowej LED utwardzil sie juz po 10 sekundach. Nadmierne naswietlenie tez moze byc szkodliwe, ale z tego, co rozumiem nie chodzi tu o kwestie kilku sekund i lepiej potrzymac lakier 10 czy 15 sekund za dlugo niz za krotko.

Jesli chodzi o lampy to wciaz nie mam konkretnego zdania, jednak sklaniam sie ku temu, zeby sadzic, ze jednak lampy markowe (Gelish, OPI itp.) sa bezpieczniejsze (= lepiej utwardzaja), bo bez watpienia ich jakosc jest lepiej kontrolowana niz byle lampy z Aliexpress.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyprys...owy_alergiczny

Nie jestem specjalistka, wiec jesli ktos ma inne informacje i w mojej wypowiedzi gdzies jest blad, to prosze o poprawienie.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 13:52   #274
magdas58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez agaa78 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem na tym forum nowa ale z zaciekawieniem czytam poruszony wątek ponieważ borykam się z tym samym problemem, uczuleniem na hybrydę u mnie konkretnie na semilaca. Do zamieszczenia postu skłoniła mnie arogancka odpowiedź firmy semilac i brak zainteresowania problemem z ich strony.
Od około pół roku robiłam paznokietki sobie i kilku znajomym. Zdążyłam zaopatrzyć się już w niezłą kolekcję lakierów (35szt=1000zł!) i niestety co się stało ostatnio po zrobieniu hybrydy, zaczęły mnie swędzieć (ale jak!) i puchnąć palce następnego dnia spuchły mi również powieki. Na dłoniach dostałam surowiczych wyprysków a na opuszkach zrobiły się strupy, które mi pękały. Smarowałam czym mogłam i po 4 tyg. wygoiłam to. Później dwa razy robiłam mani znajomym ale już w rękawiczkach lateksowych i niestety semilaczek uczula również przez rękawiczki. Niestety nie zrobiłam fotki moim ,,pięknym" dłoniom po alergii na semilaca, za to pokazuję na foto jak reaguje moja skóra na test zrobiony 4 dni temu. Uczula mnie baza i lakier (bardzo) , top trochę mniej, cleaner wcale.
Wczoraj córka namówiła mnie żeby przed wyjazdem zrobić jej hybrydy więc zaryzykowałam, zabezpieczyłam dłonie zwykłymi grubymi rękawicami gumowymi i dziś dłonie są ok, za to swędzą mnie ręce powyżej rękawic, szyja, twarz i powieka. Teraz już wiem że nawet opary uczulają. Straszne...
Fajnie zapowiadała się przygoda z semilackiem ale cóż.. szukam teraz innych lakierów.
Po jakim czasie od nałożenia wyszło ci uczulenie na skórze?
magdas58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:51   #275
magma673
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Sukces !

Witam wszystkie śledzące czytelniczki tego forum.
Jestem kolejnym nieszczęśliwym przypadkiem Semilac'ów, uczulenie pojawiło się po ok.4 m.stosowania ( dodam na marginesie że moją mamę nie uczulają do dnia dzisiejszego).
Po kilku tygodniach walki i leczenia tego za przeproszeniem "świństwa" na moich dłoniach i zachodzenie w głowę co takiego zrobiłam źle... podjęłam decyzję desperata===>wykonałam test na skórze przedramienia: bazy, koloru 032 oraz topu owej marki Semilac. Po ok.2h zrobił mi się taki odczyn że HO HO ( ślady testu mam do dnia dzisiejszego a upłynęło już prawie 2 tyg.) !! i co ciekawe największy był w miejscu bazy- o ZGROZO.Tu i teraz rozwiewam Wasze rozterki. TAK ! Owszem uczula wszystko-baza,kolory,top. Pamiętajcie im mocniej kryjący kolor tym większe stężenie monomeru ,a za tym idzie większe podrażnienie.

Druga sprawa to nie znalazłam skutecznego leku na pojawiające się zmiany na rękach a później na brodzie i powiekach, jedynie co mi przynosiło względną ulgę to picie wapna, sudocrem,opcjonalnie cutivate maść.

Jaki wniosek?! Ostatecznie i nieodwracalnie odstawiłam piękne acz uczulające mnie Semilac .

Nie poddałam się i postanowiłam wypróbować inną firmę. W pierwszej kolejności wybrałam osławione tutaj Schellac ale okazało się że są to hybrydy które nie utwardzają się w lampach LED, a jedynie w UV, dlatego zdecydowałam się w drugiej kolejności na markę INDIGO NAILS. Ryzyk -fizyk.

Dziś mija tydzień jak założyłam hybrydę na paznokciach tej marki i ku mojemu wielkiemu ale to wielkiemu zadowoleniu uczulenieNIE wystąpiło. Posiadam bazę, kolor i top z tej firmy.

Życzę abyście i Wy znalazły swoją bezpieczną alternatywę hybryd.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0539.jpg (57,5 KB, 149 załadowań)
magma673 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 15:13   #276
Italia88
Raczkowanie
 
Avatar Italia88
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 43
Dot.: Uczulenie na hybryde

mnie także uczuliły lakiery SPN, ale w życiu nie odważyłabym się robić na nie testów na mojej skórze. Przecież ktos tutaj wyżej pisał, że lakiery nie powinny mieć kontaktu ze skóra
Italia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 08:42   #277
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Italia88 Pokaż wiadomość
mnie także uczuliły lakiery SPN, ale w życiu nie odważyłabym się robić na nie testów na mojej skórze. Przecież ktos tutaj wyżej pisał, że lakiery nie powinny mieć kontaktu ze skóra
Ale przecież chodzi o to,żeby sprawdzić co konkretnie Cię uczula.To jak test uczuleniowy u lekarza.Sprawdzasz,zmywas z,wiesz.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-29, 12:40   #278
KiziaGryzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja ostatnio robiłam hybrydy 2 koleżankom. Nałożyłam bluzkę z długim rękawem, rękawiczki naciągnęłam na bluzkę żeby nie doszło do kontaktu ze skórą. Po zrobieniu, od razu umyłam dokładnie dłonie, wysmarowałam balsamem, bluzkę zdjęłam i od razu do prania ( kiedyś zdarzało mi się dostać uczulenia od pyłu przy obrabianiu tipsów - przezorny zawsze ubezpieczony). W nocy zbudziłam się bo tak swędziały mnie dłonie, że myślałam ze zwariuję. Włożyłam ręce pod zimną wodę i w momencie tak spuchł mi kciuk i palec wskazujący, że nie mogłam nimi ruszyć Zaczęłam panikować , wpadłam w histerię i chciałam jechać na pogotowie, ale chłopak zaczął mnie uspokajać że przyłożę lód i przejdzie. No i zrobiłam okłady z lodu, posmarowałam maścią sterydową i wzięłam tabletki na pokrzywki. Co mnie dziwi najbardziej, to to że mani robiłam komuś (zaznaczam że jestem praworęczna), a uczulenia dostałam na 2 palcach u lewej ręki. W trakcie robienia mani rozerwałam rękawiczkę na końcu palca u prawej ręki i to o niego najbardziej się bałam, a tam nic :P
Przez tydzień nie miałam czucia w tych 2 palcach. Teraz już zaczyna się goić. Przez te kilka dni myślałam że palce wyglądają jak serdelki bo po prostu tak popuchły. Przy kciuku pękła mi skóra i zaczęło się lać tyle wody że dosłownie kapało. Dopiero jak cała ta "woda" zeszła, zaczęłam mieć czucie w palcu. W drugim było to samo. Wiem... Obleśne, ale do tej pory pisałyście o bąblach. U mnie bąble zlały się w jedną całość.

Wymiękam. Sprzedaję swój do hybryd bo mam dość

Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2015-09-07 o 19:46
KiziaGryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 12:50   #279
Maryannka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Uczulenie na hybryde

Hybrydę robię od kilku lat. Zawsze u kosmetyczki, więc nigdy specjalnie nie wnikałam w to, jakiej bazy, czy lakieru używa (kwestią do dyskusji zawsze był tylko kolor), ale opakowania Semilacu są mi skądinąd dobrze znane. Zawsze wszystko było w porządku, a ja pokochałam manicure, który pozwolił mi cieszyć się posiadaniem pięknych dłoni bez konieczności nieustannego poprawiania odpryskującego lakieru.
Do czasu.... Jakieś dwa miesiące temu po raz pierwszy zauważyłam na palcach maleńkie pęcherzyki, potem palce zaczęły mnie swędzieć - ale póki co jeszcze niezbyt dokuczliwie. Początkowo nie skojarzyłam tego wszystkiego z hybrydą, bo to był czas, gdy sprzątałam mieszkanie po remoncie i używałam różnego rodzaju chemikaliów - doszłam więc do wniosku, że to pewnie od tego. Po jakimś czasie problem przycichł, sprzątanie się skończyło, a ja poszłam znowu na manicure. No i wtedy zaczęło się na dobre - palce swędziały mnie tak, że miałam ochotę chodzić po ścianach. Ulgę przynosiło mi tylko trzymanie ich w lodowatej wodzie. Mniej więcej po dwóch dniach przeszło, ale pęcherzyki pozostały. A gdy zaczęły przysychać zrobił się dramat - skóra na opuszkach zrobiła się sucha, gruba i popękana, boli i wygląda okropnie. Najgorzej, że nie reaguje na żaden krem, czy maść.
A przedwczoraj znowu zauważyłam na palcach te *** pęcherzyki, choć na paznokciach od dawna nie mam już śladu hybrydy, ani żadnego innego lakieru. Nie wiem, co mam robić. Niech mnie ktoś dobije.....

Edytowane przez Maryannka
Czas edycji: 2015-08-29 o 13:29
Maryannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 03:24   #280
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez zeglarka25 Pokaż wiadomość
Kurcze ja kiedyś też stosowałam te lakiery ale mi się nigdy nic takiego nie przytrafiło, w sensie nie uczulały mnie. Zrezygnowałam z nich ze względu na stan moich paznokci, które aceton zniszczył niemiłosiernie. Teraz stosuje lakiery o wykończeniu hybrydowym i nie mam problemu ani ze zniszczonymi paznokciami, ani z uczuleniami.
Tak na prawdę to co piszesz że aceton zniszczył ci paznokcie to też mogły być pierwsze objawy uczulenia. U mnie pierwsze objawy to były dziwnie wysuszone skórki co skojarzyłam sobie właśnie z acetonem. Przy kolejnych aplikacjach hybryd okazało się jednak że jest to reakcja alergiczna a nie po prostu zniszczenie przez aceton.

Nie mówię że tak musiało być ale tak mogło być a skoro odstawiłaś hybrydy to na szczęście się o tym nie przekonałaś

Cytat:
Napisane przez KiziaGryzia Pokaż wiadomość
Ja ostatnio robiłam hybrydy 2 koleżankom. Nałożyłam bluzkę z długim rękawem, rękawiczki naciągnęłam na bluzkę żeby nie doszło do kontaktu ze skórą. Po zrobieniu, od razu umyłam dokładnie dłonie, wysmarowałam balsamem, bluzkę zdjęłam i od razu do prania ( kiedyś zdarzało mi się dostać uczulenia od pyłu przy obrabianiu tipsów - przezorny zawsze ubezpieczony). W nocy zbudziłam się bo tak swędziały mnie dłonie, że myślałam ze zwariuję. Włożyłam ręce pod zimną wodę i w momencie tak spuchł mi kciuk i palec wskazujący, że nie mogłam nimi ruszyć Zaczęłam panikować , wpadłam w histerię i chciałam jechać na pogotowie, ale chłopak zaczął mnie uspokajać że przyłożę lód i przejdzie. No i zrobiłam okłady z lodu, posmarowałam maścią sterydową i wzięłam tabletki na pokrzywki. Co mnie dziwi najbardziej, to to że mani robiłam komuś (zaznaczam że jestem praworęczna), a uczulenia dostałam na 2 palcach u lewej ręki. W trakcie robienia mani rozerwałam rękawiczkę na końcu palca u prawej ręki i to o niego najbardziej się bałam, a tam nic :P

Wymiękam. Sprzedaję swój zestaw do hybryd bo mam dość
A czy 2 palce lewej ręki to nie są przypadkiem te którymi trzymałaś palce koleżanek ? czyli wskazujący i kciuk ? Lub ewentualnie środkowy bo on też znajduje się podczas wykonywania panokci dość blisko produktów.

Hybrydy są na tyle silne że uczulają nawet przez rękawiczki - przekonałam się na własnej skórze niestety. Mogą też uczulić same opary :<


Cytat:
Napisane przez Maryannka Pokaż wiadomość
No i wtedy zaczęło się na dobre - palce swędziały mnie tak, że miałam ochotę chodzić po ścianach. Ulgę przynosiło mi tylko trzymanie ich w lodowatej wodzie. Mniej więcej po dwóch dniach przeszło, ale pęcherzyki pozostały. A gdy zaczęły przysychać zrobił się dramat - skóra na opuszkach zrobiła się sucha, gruba i popękana, boli i wygląda okropnie. Najgorzej, że nie reaguje na żaden krem, czy maść.
A przedwczoraj znowu zauważyłam na palcach te *** pęcherzyki, choć na paznokciach od dawna nie mam już śladu hybrydy, ani żadnego innego lakieru. Nie wiem, co mam robić. Niech mnie ktoś dobije.....
Jeśli skórę masz popękaną, widać mięsko lub na przykład zebrała Ci się ropa wtedy najlepiej używaj Tribiotic aby zapobiec stanowi zapalnemu. Maść elocom może pomóc w przypadku bólu i swędzenia. Jeśli nie masz już ran na palcach to używaj maści z Wit A. Nie smaruj tylko ran żadnymi kremami bo mogą pogorszyć Twój stan. Kremy dopiero po wygojeniu palców jak już zostaną tylko maleńkie suche skórki. Pij wapno lub bierz tabletki na alergię.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2015-09-07 o 19:47
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 11:29   #281
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Uczulenie na hybryde

Uzywacie rekawiczek nitrylowych? One powinny najlepiej chronic. Lateksowe sporo przepuszczaja.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-30, 11:48   #282
Helenstory
Przyczajenie
 
Avatar Helenstory
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Uczulenie na hybryde

tak, rekawiczki nitrylowe są znacznie lepsze, mnie lateksowe kiedyś bardzo uczuliły
Helenstory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 23:48   #283
Edyta1704
Przyczajenie
 
Avatar Edyta1704
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

Tez mam ten problem ze uczula mnie przez rekawiczke.uzywalam lateksowych teraz przerzucilam sie na nitrylowe i dalej to samo.swedzi niemilosiernie a wyglada jeszcze girzej Wg mnie firma olala temat mimo iz u tylu osob wywoluje reakcje alergiczne.moze trzeba zaczac szturmowac ich profil na fb.tyle kasy wywalonej w bloto....
Edyta1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 10:20   #284
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej. Ja mam gorszą wiadomość. Wczoraj trzeci raz położyłam shellac i dzisiaj swędzi!!!!! Wszystko oryginalne. Dobijcie mnie, jestem załamana
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 10:35   #285
Marindoll
Raczkowanie
 
Avatar Marindoll
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na hybryde

Już od dłuższego czasu marzę o hybrydach, większość moich koleżanek ich używa i mają piękny manicure nawet przez 3 tyg. A ja używam zwykłych lakierów, które odpryskują już po 2 dniach. Używałam już lakierów z różnych firm, ale i tak muszę co chwile robić nowy manicure;/ Nie zdecydowałam się do tej pory na hybrydy, bo mam bardzo wrazliwą skórę i nawet specjalnie poszłam do pani kosmetolog i zapytałam ją, czy mogę zacząć używać hybrydy. Odradziła, powiedziała, że istnieje duże ryzyko, że mnie uczulą. Jednak mimo wszystko chciałabym zaryzykować i zrobić sobie manicure hybrydowy. Nie mam już sił na zwykłe lakiery, zrobiłam manicire w pt, wyjechałam na weekend i już w sobotę pojawił się odprysk. A prawie w ogóle nie moczyłam rąk w wodzie.


Czy możecie mi proszę doradzić taką hybrydę, która na 1000% mnie nie uczuli?
Marindoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 10:59   #286
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Uczulenie na hybryde

nie ma takiej hybrydy na świecie, która na pewno Cie nie uczuli. Chemia to chemia i nie ma co się oszukiwać. Mnie hybryda nie uczula, ale np hipoalergiczne kosmetyki z apteki wywołały reakcje. Zostaje Ci albo zaryzykować z jakąś firmą, albo nie stosować hybryd jeśli boisz się uczulenia. Gdzieś było pisane, że dłuższe utwardzanie lakierów jest bezpieczniejsze więc możesz się do tego zastosować przy wykonywaniu mani
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 15:36   #287
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez ziabkaa Pokaż wiadomość
Hej. Ja mam gorszą wiadomość. Wczoraj trzeci raz położyłam shellac i dzisiaj swędzi!!!!! Wszystko oryginalne. Dobijcie mnie, jestem załamana
O kurcze,
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 20:21   #288
helienka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 40
Dot.: Uczulenie na hybryde

moje klientki czesto narzekaly po zdjeciu hybrydy, po splowaniu, ale zmienilam na baze 2w1 mistero milano, nakladam bardzo cienkie warstwy, jestem zadowolona z efektu i z pracy z ta baza..
helienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 08:01   #289
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez helienka Pokaż wiadomość
moje klientki czesto narzekaly po zdjeciu hybrydy, po splowaniu, ale zmienilam na baze 2w1 mistero milano, nakladam bardzo cienkie warstwy, jestem zadowolona z efektu i z pracy z ta baza..
ktoś Ci płaci za reklame? Ledwo na forum weszłam i już trzeci post zachwalający tą baze widze.
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-01, 14:40   #290
Marindoll
Raczkowanie
 
Avatar Marindoll
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
nie ma takiej hybrydy na świecie, która na pewno Cie nie uczuli. Chemia to chemia i nie ma co się oszukiwać. Mnie hybryda nie uczula, ale np hipoalergiczne kosmetyki z apteki wywołały reakcje. Zostaje Ci albo zaryzykować z jakąś firmą, albo nie stosować hybryd jeśli boisz się uczulenia. Gdzieś było pisane, że dłuższe utwardzanie lakierów jest bezpieczniejsze więc możesz się do tego zastosować przy wykonywaniu mani
dziękuję za odpowiedź w sumie spodziewałam się takiej odpowiedzi, chociaż do ostatniej chwili się łudziłam, że jednak istnieje produkt, który mnie nie uczuli- kobieca logika Niestety te hipoalergiczne kosmetyki czasami wyrządzają więcej szkody niż pożytku, też kiedyś miałam problem z jedną apteczną firmą.

muszę to jeszcze raz przemyśleć, bo o tych hybrydach już myślę od tylu miesięcy, chyba jednak zaryzykuje i pójdę do jakiegoś profesjonalnego salonu na hybrydy. Skorzystam z Twojej rady i powiem Pani, żeby dłużej utwardzała mi paznokcie
Marindoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 09:50   #291
hybnails
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam Was wszystkie.
Niestety ja też zostałam przygnieciona produktami z Diamond Cosmetics - posiadam stąd wszystko: cleaner, aceton, bazę, top, lakiery...
Po 3 miesiącach stosowania Semilac tak jak innym dziewczynom wyskoczyły wokół paznokci bąbelki z osoczem i straaaasznie swędzi... ;/ Momentami pojawiają się też wybroczyny.
I nie wiem od czego...często mówi się o bazie, topie, lakierach, ale ktoś gdzieś w internecie napisał, że może być to również cleaner (ludzie zastępują go czystą wódką...)
Na razie hybrydy założone, smaruję Sudocremem, Demsą i piję calcium. Na ten czas swędzi już drugi dzień.

Jestem ciekawa, czy istnieje jakieś wyjście z tej sytuacji, bo szkoda bądź co bądź amatorskiej kolekcji i pieniędzy wyrzuconych w błoto...
A najlepsze, że na studiach mam dużo laboratoriów i pracuję z wieloma toksycznymi substancjami i nic...
Pozdrawiam, lecę szperać dalej.
hybnails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 23:00   #292
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Proszę niech ktoś mi wyjaśni dla czego dostałam jakiś punkt karny że niby zaatakowałam inną użytkowniczkę w poście nr #286 w tym wątku ?
To jakieś żarty czy o co tu chodzi ?
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 07:03   #293
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

napisz do frauhelga-nie wiem o co chodzi i nie widzę powodu do ostrzeżenia
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 09:37   #294
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: Uczulenie na hybryde

Waaampirmona, juz wszystko wyjasnione.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 15:06   #295
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

No oki, rozumiem że to było jakieś nieporozumienie.
Nigdy nikogo tu nie obrażałam ani nie spamowałam (na pewno nie celowo bo nie mam po co).
Pozdrawiam moderatorki
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-09-09 o 15:12
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:02   #296
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej
w czerwcu kupiłam zestaw Semilac, wszystko miałam z Semilac łącznie z acetonem i cleanerem. Na początku pięknie, zakochałam się. Pod koniec sierpnia zrobiłam paznokcie U STÓP i naprawiłam jednego paznokcia na ręce (złamał się). Następnego dnia palce u stóp zaczęły swędzieć tuż nad miejscem z którego wyrasta paznokieć. Na tym jednym kciuku identycznie. Pojawiło się też zaczerwienienie. Trafiłam na ten wątek bo po kilku dniach swędziało nadal. Na przedramieniu zrobiłam próbę uczuleniową (kropki), po 10 minutach zmyłam. Następnego dnia miałam czerwone, swędzące ślady, identycznie jak nad paznokciami. Ślady po tym mam do dziś. Hybrydy zmyłam, swędzenie przeszło natychmiast. Jednak nie poddałam się, ponieważ zakochałam się w hybrydach, w tej wygodzie i tym, ze pierwszy raz w życiu mogę mieć długie paznokcie. Kupiłam Extra base Neonail, dwa kolory Neonail i top Eco. Wczoraj robiłam paznokcie, póki co ani śladu uczulenia Mam nadzieję, ze nic się nie zmieni bo hybryd neonail używało mi sie tak samo dobrze jak semilaków.
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 10:19   #297
Marindoll
Raczkowanie
 
Avatar Marindoll
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na hybryde

Pytałam Was kiedyś o radę, jakie lakiery hybrydowe polecacie dla osób z wrażliwą skórą. Często coś mnie uczula, dlatego bardzo sceptycznie podchodziłam do tematu robienia hybryd, bardzo długo o nich marzyłam W końcu zaryzykowałam i poszłam zrobić hybrydy u pani kosmetyczki. W salonie kosmetycznym, który wybrałam pracuje się tylko na Semilacach.

Zgodnie z Waszymi radami, uprzedziłam panią kosmetyczkę, żeby dłużej utwardzała mi lakier i żeby nie miał on styczności ze skórą (że nie może mi zalać skórek!) i naczytałam się też gdzieś, że lampy led mogą powodować uczulenie, więc poprosiłam o utwardzanie lampą UV. Od tygodnia mam semilaca na paznokciach i nic się nie pojawia, bardzo się ciesze. Bo jestem taką pechową osobą, którą może uczulić dosłownie wszystko. Nie wiedziałam, że lakiery hybrydowe mają takie piękne kolory, wybrałam Lovely Mickey, nie moge się napatrzeć na mój manicure


Będę robić tygodniowe lub nawet 2-tygodiowe przerwy w nakładaniu hybryd, bo słyszałam, że to też może mieć wpływ. Teraz rozumiem już Was, dlaczego tak uwielbiacie lakiery hybrydowe
Marindoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 11:00   #298
DOJRZALAJAKWINO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 48
Dot.: Uczulenie na hybryde

A ja mega alergiczka i atopowiec nigdy nie mogłam nosić akrylu, ani żelu. Nie było w ogóle opcji, żeby na moje dłonie nałożyć primer czy jakiekolwiek chemikalia, bo skóra pękała. Zawsze z zazdrością patrzyłam na pazury dziewczyn w autobusie, a swoje dłonie chowałam ze wstydu w rękawach kurtki.
Z hybrydami mam raczej luz. Póki co nosiłam te z SPN (przetestowałam z 30 kolorów) i Mistero Milano ( 5-6 buteleczek) i było naprawdę OK. Kładę pod nie primer bezkwasowy i póki co nic się nie dzieje.
__________________
Śmiej się - niech reszta świata zastanawia się dlaczego <3
DOJRZALAJAKWINO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 11:36   #299
ahali123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie na hybryde

Mnie niestety też dopadło uczulenie chyba po użyciu semilaca. Bazę mam od początku Gelish, top Eco i dodatkowo używałam harda.
Zmieniłam lakiery (na Modenę, CZ, Unique, CND Shelac) i kupiłam żel silikonowy easy off do utwardzenia płytki zamiast harda, jak wyczytałam z porad dziewczyn na forum.
Niestety uczulenie jak było tak jest. Jedyne pocieszenie w tym, że objawy są łagodniejsze.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, a nie chce rezygnować z hybryd=ładnego maniciure.
ahali123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 15:23   #300
koralowanka
Raczkowanie
 
Avatar koralowanka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 121
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez cinderella_ Pokaż wiadomość
Kupiłam Extra base Neonail, dwa kolory Neonail i top Eco. Wczoraj robiłam paznokcie, póki co ani śladu uczulenia Mam nadzieję, ze nic się nie zmieni bo hybryd neonail używało mi sie tak samo dobrze jak semilaków.
Dobry wybór! Też używam hybryd z NeoNail, mam hard base, hard top, kolorowe lakiery i nigdy nie uczuliły ani mnie, ani żadnej z osób którym robię paznokcie.
Jak czytam co piszecie o tych uczuleniach to aż mnie to przeraża..
koralowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.