Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-06-01, 17:53   #151
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Po odstawieniu harmonetu wszystko bylo w zasadzie ok - zadnych humorkow, skokow wagi itp. Okres pojawil sie po 2 miesiacach. Przez ten czas mialam _nieco_ wieksze problemy z cera i to jedyny mankament.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-01, 19:00   #152
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Okres wrocil po 37 dniach ,kazdy kolejny regularny jak w zegarku,cellulit zniknął,libido wrocilo,pojawiaja sie po 1 pryszczu przed okresem i to wszytsko,same plusy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 16:55   #153
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: co po odstwieniu pigul?

hmm moze ktos jeszcze?
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 17:32   #154
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Brałam pigułki od 18 roku zycia(rocznik 81) poczatkowo mikrogyon 21,potem cilest w lutym odstawiłam bo chcemy z mężem mieć dzidziusia, po odstawieniu minęła mi migrena którą miałam bardzo nasilona zwłaszcza przy miesiączce gdy brałam cilest, poza ty schudłam, problemów z cerą nie mam, wróciło mi normale libido misiaczki co koło 40 dni ale ja zawsze tak miałam (bez tabletek). Co do cery to zapobiegawczo pije herbatki vitax na cerę, kupuje w rosmanie.
Tak naprawde reakcje po odstawieniu tabletek to sprawa indywidualna, więc nie ma ustalonego schematu ,ze wszyscy tak samo będą wracać do normy
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 18:45   #155
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Oj no to dobrze. Ja biorę Microgynon 21 i też się zastanawiałam, co się dzieje po odstawieniu tabletek z organizmem
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 19:33   #156
Beata87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 63
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Mi się spóźniała misiączka, przed miesiączką strasznie mnie bolały piersi, cera się strasznie pogorszyło, powstało niewielkie i jasne owłosienie na twarzy, i szybko powróciłam do tabletek bo źle się czułam i teraz wszystko wraca do normy
Beata87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-02, 19:35   #157
Beata87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 63
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez aleksandra07
Brałam pigułki od 18 roku zycia(rocznik 81) poczatkowo mikrogyon 21,potem cilest w lutym odstawiłam bo chcemy z mężem mieć dzidziusia, po odstawieniu minęła mi migrena którą miałam bardzo nasilona zwłaszcza przy miesiączce gdy brałam cilest, poza ty schudłam, problemów z cerą nie mam, wróciło mi normale libido misiaczki co koło 40 dni ale ja zawsze tak miałam (bez tabletek). Co do cery to zapobiegawczo pije herbatki vitax na cerę, kupuje w rosmanie.
Tak naprawde reakcje po odstawieniu tabletek to sprawa indywidualna, więc nie ma ustalonego schematu ,ze wszyscy tak samo będą wracać do normy
A jaka to herbatka i ile kosztuje ???
Beata87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-03, 11:15   #158
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: co po odstwieniu pigul?

herbatka firmy vitax ,w opakowaniu jest 10 szt, kosztuje około 3,50zł jest to herbatka sekret piekna , info na ten temat na stronie http://www.vitax.com.pl/linia_wellness.php
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-03, 14:51   #159
Beata87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 63
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez aleksandra07
herbatka firmy vitax ,w opakowaniu jest 10 szt, kosztuje około 3,50zł jest to herbatka sekret piekna , info na ten temat na stronie http://www.vitax.com.pl/linia_wellness.php
A pomaga ci ona? widać po niej rezultaty?
Beata87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 19:09   #160
devon4
Przyczajenie
 
Avatar devon4
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 12
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Wlaśnie chcialam zalożyc watek na ten temat dobrze ze zauważylam ze ktos zrobil to przedemna. Chce odstawić pigułki ale boje sie ze organizm juz sie do nich przyzwyczail i moze mi wyskoczyc jakas niespodzianka np w postaci wasika lub czegos podobnego
devon4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-04, 19:41   #161
myShaczeQ
Zadomowienie
 
Avatar myShaczeQ
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 767
GG do myShaczeQ
Dot.: co po odstwieniu pigul?

a myslicie ze po odstawieniu tabletek moga byc jakies problemy z zajsciem w ciaze ?
__________________





myShaczeQ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 19:54   #162
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ
a myslicie ze po odstawieniu tabletek moga byc jakies problemy z zajsciem w ciaze ?
Czasem tak, ale to nie jest reguła
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 09:29   #163
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez myShaczeQ
a myslicie ze po odstawieniu tabletek moga byc jakies problemy z zajsciem w ciaze ?
ja właśnie w luty odstawiłam i do tej pory nic, ale ja mam niski poziom hormonów i to dlatego,to sprawa indywidualna,choć lekarz mi mówił ,ze tak po około 3 miesiacach po odstawieniu mozna zajść w ciążę(co nie wyklucza ,że np po 2) bo organizm wtedy zaczyna pracować w pełni swoim rytmem i wtedy jest wieksza szansa.
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-05, 09:33   #164
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez Beata87
A pomaga ci ona? widać po niej rezultaty?
ja tak naprawed nie mam problemów z cerą czasem coś mi tam wyskoczy, po tej herbatce na razie nic mi nie wyskakuje niespodziewanie,pije ją tak raczej profilaktycznie nie traktuje tego jak lekarstwo.Mozna dorażnie stosować dobry krem np iwostin,vichy,dermedic, la roche odpowiedni do cery lub na trądzik.
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 09:22   #165
Chantalle
Raczkowanie
 
Avatar Chantalle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 478
Dot.: co po odstwieniu pigul?

ja mam zamiar odstawic niebawem tabletki, ale w ciaze jeszcze zachodzic nie chce. na jaką metodę antykoncepcji przechodzicie po tabletkach??
Pozdrawiam
Chantalle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 09:52   #166
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez Chantalle
ja mam zamiar odstawic niebawem tabletki, ale w ciaze jeszcze zachodzic nie chce. na jaką metodę antykoncepcji przechodzicie po tabletkach??
Pozdrawiam
No właśnie, też mnie to interesuje.
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 10:05   #167
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez Chantalle
ja mam zamiar odstawic niebawem tabletki, ale w ciaze jeszcze zachodzic nie chce. na jaką metodę antykoncepcji przechodzicie po tabletkach??
Pozdrawiam
4 lata pigulki ,po odstawieniu 1,5 roku gumki(bez niespodzianek )od lutego spirala.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 10:10   #168
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez paula78
4 lata pigulki ,po odstawieniu 1,5 roku gumki(bez niespodzianek )od lutego spirala.
a jak to jest właściwie z tą spiralą? Kupuje sie ją w aptece a potem idzie do ginekologa na założenie? coś wystaje z pochwy jak ta spirala jest w macicy? Sorki za takie pytania, ale po prostu mam znikome wiadomości o tym środku antykoncepcyjnym
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 10:51   #169
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez mysza_87
a jak to jest właściwie z tą spiralą? Kupuje sie ją w aptece a potem idzie do ginekologa na założenie? coś wystaje z pochwy jak ta spirala jest w macicy? Sorki za takie pytania, ale po prostu mam znikome wiadomości o tym środku antykoncepcyjnym
Moja kuzynka sobie założyła spirale, po pierwszym dziecku, bo nie chcieli mieć drugiego i po założeniu sprali zaszła w ciąże, lekarka jej źle w kraku założyła.. no i mają córeczke
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 10:59   #170
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez aanukaa
Moja kuzynka sobie założyła spirale, po pierwszym dziecku, bo nie chcieli mieć drugiego i po założeniu sprali zaszła w ciąże, lekarka jej źle w kraku założyła.. no i mają córeczke
Uuu, nie zbyt fajna sytuacja
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 11:14   #171
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez mysza_87
a jak to jest właściwie z tą spiralą? Kupuje sie ją w aptece a potem idzie do ginekologa na założenie? coś wystaje z pochwy jak ta spirala jest w macicy? Sorki za takie pytania, ale po prostu mam znikome wiadomości o tym środku antykoncepcyjnym
lekarz proponuj spirale ,
kupujesz i zakladasz -zalozenie jest refundowane przez nfz ! wiec spirala z miedzia kosztuje ok 100 zł na 5 lat wiec jest to jedna z najtanszych form antykoncepcji,z hormonem kosztuje ok 600 zł.

nic nie wystaje ,po okresie mozna sprawdzic czy czujesz wystajace z macicy nitki ,czasami sa krotko podciete i ich nie czuc,sprawdzasz 2-3 razy w roku na usg czy jest ok i tyle.

lekarze wola zakladac kobietom ktore juz. rodzily ,chociaz to sie zmienia a na zachodzie sa spirala dla kobiet nierodzacych jeszcze.

co do skutecznosci to przypominam ze nic nie daje 100% zabezpieczenia


tutaj watek o spirali :https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=spirala
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 11:22   #172
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Taka spirala to troche dla mnie dziwna rzecz Ale chyba da się do tego przyzwyczaić
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 11:56   #173
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co po odstwieniu pigul?

uwierz mi ze najbardziej balam sie akceptowania psychicznego spirali i przyznaje sie bez bicia ze od kiedy ja zalozylam nie mam zadnych dolegliwosci i zapominam ze ona jest
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 12:21   #174
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: co po odstwieniu pigul?

tez mnie to interesuje bo wlansie odstawilam yasmin ,niestety podejrzewam ze od tych wlasnie tabletek przytylam 4 kg!!! moja ochota na seks byla prawie rowna zeru, zasypialma o wczesnych porach i mialam wiecznie jakies humorki mam nadzieje ze z koncem brania tabletek bedzie koniec tych skutkow .
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-06, 12:30   #175
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez karinaaa
tez mnie to interesuje bo wlansie odstawilam yasmin ,niestety podejrzewam ze od tych wlasnie tabletek przytylam 4 kg!!! moja ochota na seks byla prawie rowna zeru, zasypialma o wczesnych porach i mialam wiecznie jakies humorki mam nadzieje ze z koncem brania tabletek bedzie koniec tych skutkow .
Karina, współczuję. Ja biorę Microgynon 21 i jedyny efekt uboczny, który mi bardzo pasuje, to zaokrąglenie piersi z mizernego B do pełnego, okrąglutkiego B Z ochotą na seks u mnie nei ma problemów (jest nawet większa niż u mojego TŻ. Nie przytyłam ani grama Ale mam momentami ciągotki do słodyczy, ale nie musi być to wcale spowodowane tabletkami A co najważniejsze, podczas okresu normalnie żyję Ból jest praktycznie nieodczuwalny
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 09:05   #176
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez mysza_87
Karina, współczuję. Ja biorę Microgynon 21 i jedyny efekt uboczny, który mi bardzo pasuje, to zaokrąglenie piersi z mizernego B do pełnego, okrąglutkiego B Z ochotą na seks u mnie nei ma problemów (jest nawet większa niż u mojego TŻ. Nie przytyłam ani grama Ale mam momentami ciągotki do słodyczy, ale nie musi być to wcale spowodowane tabletkami A co najważniejsze, podczas okresu normalnie żyję Ból jest praktycznie nieodczuwalny
kiedy mi ginekolog przepisala microgynon 21 kupilam na raz 4 opakowania z recepty a po wzieciu moze z 7 tabletek musialam przestac je zazywac ,czulam sie okropnie pod kazdym wzgledem!! fajnie ze Tobie tak one sprzyjaja ,mi po yasmin biust z malego b powiekszyl sie do c!! ale co z tego skoro przy tym o 4 kilo wiecej przybylo mi na wadze
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 09:08   #177
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

No to rzeczywiście Te 4 kilo to jednak dużo. Ale ja bym się nie martwiła, tylko brała za ćwiczenia na te partie, gdzie tłuszczyku przybyło, a piersi zawsze zostaną trochę większe
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 10:36   #178
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: co po odstwieniu pigul?

ja wam powiem ze ja tez bralam, yasmin jak karina tzn biore nadal i czulam sie fatalnie a biore je 6 mc juz... ale jakis cud bastapil bo od tego opakowania czuje sie swietnie moje libido jest bardzo wysokie nie wiem czym to spowodowane ale moze odstawienie pigul nie bedzie konieczne
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 10:36   #179
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: co po odstwieniu pigul?

a co do tycvia tez przytylam przy yasmin 5 kg ale to dlatego ze jdlam tone slodyczy bo mialam taki paeteyt odkad sie odchudzam cwicze jest lepiej i sadelko spadlo
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-06-08, 10:39   #180
mysza_87
Zakorzenienie
 
Avatar mysza_87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: UĆ ;)
Wiadomości: 3 612
GG do mysza_87
Dot.: co po odstwieniu pigul?

Cytat:
Napisane przez Ray
a co do tycvia tez przytylam przy yasmin 5 kg ale to dlatego ze jdlam tone slodyczy bo mialam taki paeteyt odkad sie odchudzam cwicze jest lepiej i sadelko spadlo
To bardzo dobrze, ze ćwiczysz. Ja jak zaczynałam brać tabletki, to też nie było od razu tak różowo - ciągle miałam jakieś humory, o minimalnej ochocie nie wspominając. A teraz po roku ejst super
__________________
Niech włos będzie z Wami
mysza_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.