Farba Evolution of the color Alfaparf - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-28, 12:45   #91
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do paulicha3333: Ja coś podobnego uzyskałam odcieniem 8,45 z wodą 6%, mam naturalnie ciemne włosy. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

przepraszam za omyłkowo napisany login

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Ania843 Pokaż wiadomość
witam
właśnie zakupiłam tą farbę kolor brąz i mam pytanie. Chciałam sobie pofarbować całą głowę ale na ulotce jest wyraźnie napisane ze nie farbować całych włosów mam prawie czarne i chciałam spróbować tą farbą dojść do brązu. I nie wiem co teraz robić. Czy któraś z was pofarbowała sobie cała głowę? I zastanawiam się jakiego oksydanta użyć czy 9%? Proszę o radę

Jaką farbę kupiłaś, Contrasti? Ja jestem tego samego zdania, co darko1, nie da się zejść z czerni bez ściągania koloru czy dekoloryzacji (pisałam o tym w poprzednim moim poście do Ciebie), ewentualnie zrobienia jaśniejszych pasemek. Wiem, bo sama próbowałam, odczekiwałam też np. 3-4 m-ce i jak zrobiłem wówczas jaśniejszym kolorem to odrost był brązowy, a reszta czarna...i dlatego nie eksperymentowałabym, lepiej zrobić coś raz i dobrze niż potem męczyć włosy jeszcze raz i jeszcze...Jak zrobisz, napisz, co wyszło.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Do kathy579: Cześć, jak tam, udała się wizyta u Mistrza nożyczek? Ja rozmyślam nad delikatną trwałą, ale doświadczona w tej materii mama skutecznie odradza...
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 18:37   #92
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
Hey, dziękuję za odpowiedź, wydaje mi się że woda też ma duży wpływ na całokształt farbowania, kupiłam cały litr wody Subriny (ok 19 zł) i musze przyznac ze jest cos nie tak. Ciekawa jestem czy ktoś jest też tego zdania że ta woda jest nie za dobra? Z tego co piszesz to chyba spróbuję właśnie ten kolorek 8.4 - i chyba z wodą 6% bo nie chcę nadmiernie niszczyc włosów, są suche , kręcone i dość cienkie, ale nie chciała bym żeby wyszły za ciemne, więc może 9% (ach sama nie wiem). Czy amoniak jest mało wyczuwalny w alfapar? Słyszałam też od bardzo dobrego fryzjera że jeśli używa się całej gamy kosmetyków:farmy , szampony, odżywki to kolor się mniej spłukuje. Farba Alfaparfu, jest dostępna w wiekszosci sklepów fryzjerskich na terenie Warszawy, nie trzeba zamawiac przez internet. Czy tobie też tak szybko kolor się spłukuje szczególnie na końcach? Do tej pory używałam:Loreal Majirel, Londa prof, Wella profesjonal,Artego (najlepsza),Pozdrawiam
hej, no ja też uważam, że ta woda SUBRINA JEST FATALNA - NAJGORSZA, JAKĄ MIAŁAM.
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 09:00   #93
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

do Vea: wywaliłam cały litr do kibelka...ha ha

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Czesc piaseczek: wizytę mam na koniec czerwca, ale raczej nie zdecyduje się na drastyczną zmianę fryzury..bo nie chce płakać..a ja lubię długie włosy..dzis wydaj mi się ze zrezygnuje, nie wiem i nie jestem pewna?...?
Co do koloru to we wtorek położyłam na odrost Artego 7.40 a potem na resztę zapieniłam na 10 minut, włoski przed farbowaniem były już nie rude ale blond - więc samo zapienienie nie pomogło i teraz mam różnicę w kolorze ,,od skóry żarówka miedziana a reszta złoty blondzik....dodam że w poniedziałek mam bardzo ważne spotkanie i muszę coś zrobić;-) jeszcze nie wiem co bo nie mam za dużo czasu. Jakieś pomysły, matko już nigdzie nic nie kupię. (efekcik lekko nie estetyczny). Co do twojej trwałej - spróbuj włoski po myciu zgnieść w loczki (fajny jest alfaparf do loków - w kremie seduction. Pozdrawiam
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 13:30   #94
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej kathy579 Ja chyba też wolę długie, też na razie nie planuję cięcia. Nieciekawa sytuacja z tym kolorkiem...kiedyś coś czytałam o saszetkach, takich szamponach koloryzujących, podobno można nimi ożywić kolor, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Sama nie próbowałam...a co do kremu nutri seduction - odziedziczyłam po mamie, która zrezygnowała z wygniatania i ścięła włoski na krótko. Krem jest ok, ale po nim moje włosy się tak plączą, że nie sposób ich rozczesać, mnóstwo włosów przez to wyrywam

Pozdrawiam i życzę powodzenia na spotkaniu
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 09:14   #95
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hey piaseczek, jeśli chodzi o krem do loków nutri seduction to mam 2 rady.
1. na lekko podsuszone włosy ręcznikiem bardzo małą ilość produktu, po podsuszeniu włosów suszarką z dyfuzorem odrobina jedwabiu (może byc też przed suszeniem) to samo przy odświeżaniu. (odświeżanie:spryskuję włosy wodą, następnie wgniatam krem potem jedwab i susze dyfuzorem - wychodzą fajne spirale, jeśli suszą się same to trochę efekt zmokłej kury). Do loków jeszcze też fajna jest zielona tuba do loków z matrixa -przecudnie pachnie ogórkiem zielonym (nie kwaszonym ha ha) i jest dużo tańsze, nie wysusza tak jak alfa. Pozdrawiam
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 17:53   #96
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

a robiła któraś z Was kolorkiem 9.13? wychodzi ciepły beż czy taki chłodny?
aha, namiary na paletkę kolorków Alfaparfu podałam na poprzedniej stronce ;-)

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2011-07-15 o 17:38
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 15:33   #97
ap1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

cześć , mam pytanie czy ktoś farbował włosy nr 8.1 ?
ap1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 16:03   #98
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

no ja, niestety nie, a mnie również interesują blondy. Kathy579 Ty chyba miałaś jakieś doświadzcenia z blondami?

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2011-07-15 o 17:37
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 10:42   #99
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Czesc Vea, jeśli chodzi o blondy to nie mam doświadczenia, działam w rudościach i raczej miedzianych blondach - ale trochę ostatnio dowiedziałam się na temat ,,amoniaku,, - ponoc amoniak występuje również w wodzie utleniającej, więc nawet jeśli farba jest bez amoniaku, to oxydant zawiera amoniak i to nawet sporo (niedawno się o tym dowiedziałam)....na ogół ludzie sobie z tego nie zdają sprawy, kupują farbę bez amoniaku, nie patrząc na skład oxydant a tu buch...amoniak!!..z tego co dziewczyny piszą na wizażu, woda czy tam oxydant (to jedno i to samo) Alfaparfu nie jest za bardzo dobra, no ale skoro używasz farby tej firmy to wydaje mi się że to najlepsze wyjście ponieważ farba i oxydant uzupełniają się, ale wiem że dziewczyny używają innej wody do alfaparfu i też są zadowolone (np. scandic, przeczytaj wątek koleżanki ,,piaseczek).
Ja obecnie używam Artego, i chciałam przejsc na bezamoniakowe rene blanche - ale po co skoro woda i tak zawiera amoniak, jeśli chodzi ogólnie o farby to skład jest bardzo podobny za to są serie w których raczej podąża się za idealnym kolorem,:wella - piękne brązy, alfaparf - piękne blondy, artego natomiast rudości.
Powodzenia i pozdrawiam, dbaj o pielęgnację
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 19:20   #100
blizniaczki09
Raczkowanie
 
Avatar blizniaczki09
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 193
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam

Mam bardzo wielka prośbe wcześniej farbowałam włosy loreal FERIA preference P67 B. INTENSYWNA CZERWIEN nie farbuje juz włosów pół roku i nadeszło lato i wrescie chciałm bym cos zrobic z moimi włosami bardzo mi sie podoba kolor jaki jest w załaczniku jak widac tez są zdjęcia moich włosów taki mam teraz kolor jaka farba mogą uzyskac taki kolor czytałam strasznie dużo tematów ale zaden mi nie pomógł a farba z alfaparf wydała mi sie najlepsz po przeczytaniu komentarzy ( myślałam nad farba z matrixu SOCOLOR ale czytałam złych opini )prosze pomóżcie mi bo mam tylko zament w głowie a mam nir długo wesele i chce jakos na nim wygladać jaka farbe powinnam wybrac i jaki oxydant ?? dzienkuje z góry

Edytowane przez blizniaczki09
Czas edycji: 2010-06-10 o 19:24
blizniaczki09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 07:45   #101
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Smile Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

do bliźniaczki09, cześć myślę że odpowiedni był by dla ciebie: 7.64 lub 7.66 plus oczywiście woda 6%, podaje link na paletę kolorów na Allegro, tam masz wszystkie kolory, masz włosy blond więc kolor wyjdzie żywy i intensywny na pewno lepszy niż Feria ponieważ jest to kosmetyk profesjonalny. Pamiętaj aby włosy po farbowaniu zakwasi specjalnym szamponem, jeśli nie masz za inwestuj w szampon do koloru - wtedy kolor będzie utrzymywał się dłużej ponieważ łuski włosa będą domknięte. Pozdrawiam
http://www.allegro.pl/item1072067497...krem_60ml.html

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
do bliźniaczki09, cześć myślę że odpowiedni był by dla ciebie: 7.64 lub 7.66 plus oczywiście woda 6%, podaje link na paletę kolorów na Allegro, tam masz wszystkie kolory, masz włosy blond więc kolor wyjdzie żywy i intensywny na pewno lepszy niż Feria ponieważ jest to kosmetyk profesjonalny. Pamiętaj aby włosy po farbowaniu zakwasi specjalnym szamponem, jeśli nie masz za inwestuj w szampon do koloru - wtedy kolor będzie utrzymywał się dłużej ponieważ łuski włosa będą domknięte. Pozdrawiam
http://www.allegro.pl/item1072067497...krem_60ml.html
Ja osobiście zakwaszam włosy po frabowaniu (tylko i wyłącznie po farbowaniu- ten jeden raz) szmponem Profi Care Profesjonalny kwaśny szmpon (ok.16 - 20 zł w sklepach z art.fryz), potem uzywam szmponu do koloru też profesjonalnego + odżywka,maska,jedwab
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 09:21   #102
blizniaczki09
Raczkowanie
 
Avatar blizniaczki09
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 193
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Bardzo ci Dzienkuje dzis kupie sobie farbę tylko mam pytanie jeszcze jedno oxydant powinnam kupić z tej samej firmy czy lepiej kupic inny ?? bo czytalam że ten jest bardzo mocny ?? a ten kolor 7.64 lub 7.66 nie wyjdzie bardziej czerwień bo mi zalezy na takiej miedzi jak na zdjęciu ?? jeszcze raz dzienkuje
blizniaczki09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 10:12   #103
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do Blizniaczki09: Cześć, ja mam w tej chwili na głowie 8,64 to odcień czerwono miedziany, intensywny, ale jeśli chcesz taki, jak na załączonym przez siebie zdjęciu, to polecam 8.45. U mnie właśnie tak wyszedł, mam ciemne włosy, robiłam ten kolor z wodą 6% i nie wychodził zbyt jasny, coś na poziomie średniego może ciemnego blondu, trudno mi to określić. W każdym razie wyglądało to podobnie, jak na tej fotce. Ja używam wody Scandic, wg mnie jest bardzo dobra, znacznie lepsza od wody L`Oreala, a woda z Alfy - nic specjalnego, rzeczywiście silniejsza, ale żeby lepiej wychodziła farba - absolutnie nie. Kolory z Alfy na poziomie 7 są moim zdaniem dość ciemne, z resztą sama zobaczysz na próbniku, jak pójdziesz go zobaczyć "na żywo". Napisz, na co się zdecydowałaś i jaki uzyskałaś efekt.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Dziewczyny, mam gorącą prośbę, jeśli któraś z Was farbowała włosy odcieniami Alfaparf Contrasti, niech opisze wrażenia. Mam zamiar przy następnym farbowaniu użyć miedzi właśnie z Contrasti, ale trochę się obawiam efektu (czy nie będę zbyt "żarówiasta"). Kathy579, może Ty coś poradzisz?

Pozdrawiam
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:32   #104
blizniaczki09
Raczkowanie
 
Avatar blizniaczki09
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 193
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

do piaseczek bardzo ci dziękuje włoaśnie kupiłam farbe 8 45 razem z oxydantem 6 % bo juz nie chicałam kombionowac mam nadzieje że wyjdzie fajny kolorek jak sobie pofarbuje włosy to sie pochwale pozdrawiawiam
blizniaczki09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 20:15   #105
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

do blizniaczki09: Podziękujesz, jak się uda Ja byłam bardzo zadowolona z tego odcienia i tak jak mówiłam wychodził taki, jak na załączonym przez Ciebie zdjęciu, mam ogromną nadzieję, że u Ciebie też tak wyjdzie. Czekam na efekt.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 10:00   #106
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Czesc Piaseczek, nie stosowałam osobiście contrasti ale jestem bardzo ciekawa efektu, więc jak by co to pisz ale wyczytałam: ,,Alfaparf Evolution of the Color Contrasti jest silnie rozjaśniającym kremem koloryzującym, który rozjaśnia ciemne i średnio ciemne włosy w zaledwie 15-20 minut bez wcześniejszej dekoloryzacji,, więc jeśli silny to na pewno też niszczy strukturę włosa, myślę że warto by się upewnic w jakim stopniu - to trochę jak by dekoloryzator, znam kogoś kto używał więc w najbliższym czasie dowiem się i napiszę więcej. Ja na razie zapuszczam, pielęgnuję i wciąż używam Artego ze względu na fajne rudości, zamówiłam też odświeżacz koloru z pigmentem z Vitalitys, podobno piękna miedź - zobaczę za tydzień
pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

do blizniaczki09:ja też czekam...jaki uzyskasz efektkoniecznie napisz i wklej fotkę jak byś mogła

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-06-13 o 13:07
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 13:31   #107
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do piaseczek: jutro opowiem ci na temat contrasti....
Rozmawiałam dzisiaj z moim kolegą na Skype jest Włochem i fryzjerem - dowiedziałam się że pracuje na Alfaparf, oczywiście jak to ja poprosiłam go żeby mi polecił jakieś fajne miedzie więc: 7.64 określił jako ,,magic,, no i jeszcze 7.4 (znam) i 7.45 - pytam go dlaczego nie 8.? a on na to że 8.? są dla bardzo jasnych blondynek a 7.? jest dla średniego blondu, zaczęłam przeglądac te kolory i muszę przyznać że ten 7.64 jest fajniutki, za to 7.45 dość ciemny i nie dla mnie, natomiast 8.33 (nic o nim nie mówił) jest bardzo fajniutki
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:12   #108
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Dziękuję Kathy579, jesteś kochana Ja znów kupiłam 8,64, ale jeszcze nie farbowałam, zrobię to za kilka dni, żeby mieć świeże na obronę Następnym razem planuję miedzią Contrasti, na palecie jest zbliżony do 8,64, tylko ciut ostrzejszy. Dla mnie odcienie na bazie 7 są zbyt ciemne, robiąc ósemkami mam kolor na poziomie tego, jaki ma aktorka Kasia Zielińska, może nieco ciemniejszy. 8,45 jest z kolei taki, jakby na poziomie 7, w każdym razie jest troszkę ciemniejszy niż 8,4 czy 8,64. Potwierdzam słowa Twojego znajomego, odcienie z końcówką ,64 są piękne
Jak tylko dowiesz się coś więcej o Contrasti, napisz proszę. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i zaangażowanie

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Mam mniej więcej coś takiego: http://kobieta.interia.pl/raport/100...ecie,1068446,2
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 21:35   #109
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

heja
ja mam troche doswiadczen z alfaparf color wear evolution
czyli farbka poltrwala bez amoniaku, odzcienie golden bardzo ladnie wychodza nie powiem czy zgodnie z paleta bo mieszam dwa rozne kolory
Tu sie dolaczam ze niestety woda orginalna (1.7 badz 1.9%)do niej jest duzo gorsza od innej najzwylkejszej 3% za grosze rozcienczonej zwykla woda, po prostu po orginalnym utleniaczu nie mialam takiego polysku jak po wodzie joanny albo innych

obecnie planuje sciagnac pigment z farbowanych(braz sredni) za pomoca dekoloryzatora i polozyc blond 10.3 z alfaparfu trwalego z tego co piszecie min z woda 6% i na pewno nie orginalna
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 10:27   #110
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Smile Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

cześć piaseczek, ten kolor Zielińskiej to mój ulubiony!!! ja też taki chcę...naprawdę super, tylko aby taki wyszedł...za tydzień może 2 będę farbować i chyba się skuszę i kupię 8.64 - od odrostu położę 9% a reszta 6%, w Artego nie ma 8.64 jest tylko 7.64 też bardzo kuszący (załączyłam paletę) ja używam 7.40 - po 3 myciach wygląda u mnie jak średni miedziany blond (NIE RUDY).

a teraz about Contrasti: dużo się niestety nie dowiedziałam, contrasti używa się do pasemek na bardzo ciemne włosy. Może fajnie było by go dodac do farby (nie wiem?)

napisz koniecznie jak wyszło

czy po farbowaniu Alfaparf jak zmywasz farbę masz wrażenie że włosy są bardzo tępe? ja mam tak po Artego?
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 13:31   #111
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć Kathy579, mimo wszystko dziękuję, każda informacja się przyda. Moje włosy po farbowaniu są ok, po L`Orealu miałam też właśnie takie szorstkie/tępe, po Alfie - nie. Poza tym nakładam zaraz po maskę zakwaszającą. U mnie patent z wodą 9% na odrostach i 6 na reszcie sprawdził się doskonale i nie zamierzam go zmieniać, mam nadzieję, że u Ciebie też tak będzie. Babka w sklepie fryz. powiedziała mi dziś, że do Contrasti mam użyć wodę 6%. Za jakiś miesiąc wypróbuję Cotrasti i na pewno dam znać. Ty też napisz, jak po Alfie.

Pozdrawiam serdecznie

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

P.S 7,64 z Artego też wygląda fantastycznie
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 07:33   #112
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć Piaseczek, też wczoraj byłam w hurtowni fryzjerskiej kolorek 8.64 naprawdę super!!! ale nie kupiłam ponieważ nie mieli małej wody alfy i aż ok. 37 zł za tubę, w sklepie on line mam taniej więc zamówię. I zrobię tak jak ty 9% na odrost na resztę 6%. ....a...do hurtowni wybrałam się po pewien ponoc cudowny jedwab do włosów,,OROFLUIDO,, wszyscy w hurtowni zachwycali się tym produktem, jeszcze nie próbowałam - ale już sam zapach powala: pomarańcza z wanilią - zaraz myje włosy i użyję, kupiłam też szampon alfy splendor do koloru.
Mam no ciebie jeszcze jedno pytanie, jak u ciebie wygląda nakładanie farby po raz pierwszy i jak wygląda kolejne razy, czy przeciągasz farbę, spieniasz (na całej długości włosa).
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 15:03   #113
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hej Kathy579 Jak mi się skończą kryształki z Alfy, wypróbuję ten jedwab, o którym mówisz Ja po raz pierwszy farbowałam Alfa pościągnięciu koloru i wtedy położyłam farbę na całość. Teraz ze wzgl. na to ściąganie szybciej mi płowieją te dekoloryzowane włoski, ale do rzeczy: nakładam farbę z wodą 9% na odrost, trzymam około 40 - 45 minut, później resztę farby rozrabiam z wodą 6% i nakładam na pozostałe włoski, ciut letniej wody w dłonie i masuję całe włosy, od nasady po końce - i jak już "rozmasuję" to trzymam tak przez 10 minut. Następnie tuż przed spłukaniem farby polewam włosy wodą, pienię przez chwilkę i zmywam, no a potem wiesz myciu i odżywka zakwaszająca
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:59 ----------

Muszę jeszcze dodać, że wreszcie moje włosy odżyły po dekolorze, tzn. robią się delikatnie poddatne, jak kiedyś. Po ściągnięciu w sumie były OK i o dziwo nie zniszczyły się tak, jak niektórzy straszą (ale się nie poddawały). Teraz znów są jak dawniej, co mnie bardzo cieszy, wydaje mi się, że to zasługa dobrej farby, jaką jest Alfa
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 16:13   #114
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Przyłączam się do fanek farb alfaparf, raz użyłam farby sklepowej, niby L'oreal, ale podziękuję Używam odcieni blondów, do tej pory był to zawsze 10.NB, wychodzi pięknie, ale znudził mi się i zaczęłam kombinować z innymi. Ostatnio nawet zrobiłam ciemny blond, co prawda zielony nie wyszedł, ale brzydki szarawy, który na szczęście się spłukuje. Włosy mam rozjaśniane, naturalne ciemny blond.

Mam pytanie techniczne: ponieważ zawsze robiłam wodą 9%, co okazało się zabójcze dla moich włosów. Jak mam rozdzielić farbę żeby na resztę włosów rozrobić ją z wodą 6%? Mam dość gęste włosy i cała tubka schodzi mi jak nic. Ja na 60 ml farby daję 90 ml wody, trzymam 30 minut na odrostach i na 15 minut zczesuję na resztę włosów. Pozdrawiam maniaczki alfaparf!
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 21:43   #115
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Do Olivia: z tego co zrozumiałam z wody 9% chcesz zrobić 6%, więc..do wody 9% na 100 ml dodajesz 33 ml wody przegotowanej zimnej (ostudzonej).

Ja nie wiem jak wam dziewczyny schodzi 1 tubka na długie włosy, ja mam za ramiona i zużywam 2 tuby lub 1 i pół.
Do piaseczek: też kiedyś miałam dekoloryzacja i włosy były ok, ale wydaje mi się że to zasługa kosmetyków prof.

Jeśli chodzi o jedwabie to też trzeba uważać ze względu na dużą zawartość sylikonów, które przyczepiają się do włosów i nie pozwalają im oddychać, w rezultacie przesuszone włosy, chyba zacznę używac z umiarem tzn nie po każdym myciu.

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

do bliżniaczki09: jak kolorek?

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2010-06-16 o 21:41
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 18:49   #116
Oliva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 324
GG do Oliva
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Kathy, nie nie chodziło mi o rozrobienie wody 9 do 6% tylko o techniczne wykonanie-skąd mam wiedzieć ile zużyję farby na odrosty, żeby ją rozrobić z 9tką, a ile na resztę włosów żeby rozrobić z 6tką. Bo mam obie wody-6 i 9 %.

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

Jeszcze jedna sprawa dziewczyny. Polecam świetną maseczkę na włosy przesuszone, a mianowicie łyżkę lub dwie siemienia lnianego zalać szklanką wody i zagotować wg przepisu na opakowaniu. Lekko ciepły kleik nałożyć na włosy (niby powinno się odcedzać z tych ziarenek, ale mój kleik zawsze jest tak gęsty że nie dam rady go przecedzić, więc nakładam z ziarenkami-ładnie się spłukują).

Nałożyć na głowę foliową torbę, ręcznik i trzymać pół godziny do godziny. Spłukać i cieszyć się pięknymi włosami

Po moim ostatnim farbowaniu dzień po dniu, kiedy prawie spaliłam sobie włosy maseczka okazała się wybawieniem. Zawsze póxniej nakładam jeszcze odżywkę L'oreal intense repair - rewelacyjna. I włosy były jak nowe
Oliva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:31   #117
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Olivia: to zależy, mi jakoś zawsze dużo schodzi na odrosty prawie cała tuba ok 50ml - no czasami trochę zostaje, jeśli próbujesz pierwszy raz spróbuj z 1/2 tuby - jak by co to możesz zawsze dorobić.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 11:24   #118
piaseczek
Raczkowanie
 
Avatar piaseczek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 62
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cześć Olivia Przyłączam się do słów Kathy579, ja na włosy sporo za ramiona, prawie do połowy pleców zużywam całą tubę. Z tego 1/2 na odrosty z wodą 9%, a druga połowa z wodą 6% na całość. Opisywałam dokładnie, w jaki sposób to nakładam kilka postów temu (do Kathy579).

Pozdrawiam, powodzenia
piaseczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:16   #119
blizniaczki09
Raczkowanie
 
Avatar blizniaczki09
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 193
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam was Dziewczyny nie miałam zbytnio wcześniej czasu żeby wam pokażac jaki wyszedł kolor z farby 8 45 wieć tak załonczam zdjęncia i teraz moja opinia
Jak widać efekty nie wyszedł mi taki jaki chciałam w promieniach słonca ma odblask miedzi ale tak to bardziej wyglada na jakiś odciem brązu.Miałam wiekszą nadzije pod względem tej farby ale włosy nie były lśniące a po farbach z drogeri miałam, włosy są suche może to wina tego oxydanta, ufarbowałam włosy całą farbą i myślałam że wystarczy ale widac że z przodu nie mam ufarbowanej grzywki nie jestem zbytnio zadowolona może wybralam zły odcien ale dzienkuje wam Dziewczyny za radę

Edytowane przez blizniaczki09
Czas edycji: 2010-06-23 o 19:25
blizniaczki09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:04   #120
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

DO BLIŹNIACZKI09, tak dość nierówno ci się ufarbowało...mam włosy takiej samej długości jak ty i tu w grę wchodzą 2 tubki - szczególnie przy pierwszym farbowaniu, myślę że jak następnym razem położysz będzie lepiej jeśli chodzi o blask to konieczna jest dobra maska.
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 18:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.