Odstawienie dziecka od piersi - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 21:40   #211
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Dziewczyny, moja córka ma 19 miesięcy. W okolicach 2 lat chciałabym ją odstawić od piersi (na to, że sama zrezygnuje nie liczę). Zastanawiam się już teraz jak się za to ewentualnie zabrać. Młoda śpi z nami, pierś dostaje na noc i w nocy oraz do drzemki, więc ogólnie u nas spanie = pierś. No i jak tylko zobaczy cycusia to się cała śmieje. Zastanawiam się czy jej wcześniej nie kupić łóżka takiego dorosłego z barierką i kłaść się z nią u niej w pokoju. Bo na razie jako swoje miejsce spania traktuje nasze łóżko. A potem ewentualnie zabrać się za odstawienie? Tylko jak się zabrać za odstawienie 2 latka? Jak to dziecko uśpić, skoro samo nie umie zasnąć tylko musi mieć pierś albo kolysanie na rękach? Co zrobić gdy w nocy córka będzie się domagała tej piersi? Kołysać na rękach, proponować wodę, próbować odwrócic uwagę? Gdy do drzemki nie ma piersi tylko jest ululana na rączkach to krócej śpi. Bo jak ma pierś to się przyssie i śpi dalej. Smoczka i butli nie używamy. Boję się żebym nie wpadła z deszczu pod rynnę z tym lulaniem. Bo może byc tak, że piersi nie dostanie a budzić się będzie nadal i trzeba będzie usypiać w inny bardziej męczący sposób. Najgorsze jest to, że nie wystarczy przytulenie do zasniecia. Jak nie ma piersi to uspokaja się tylko na rękach. Nie wiem jak zareaguje jak powiem, że mleczko się skończyło itp. Ogólnie uwielbiam karmić, ale chciałabym juz móc wyjść gdzieś wieczorem z koleżankami.

Linka, Twoja cora już przesypia noce prawda? A śpi z Wami dalej czy sama?
__________________
Wymianka

Edytowane przez kala__20
Czas edycji: 2014-07-13 o 21:42
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 23:04   #212
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Najpierw wyeliminuj pierś do drzemki dziennej, najlepiej stopniowo.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 00:15   #213
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, moja córka ma 19 miesięcy. W okolicach 2 lat chciałabym ją odstawić od piersi (na to, że sama zrezygnuje nie liczę). Zastanawiam się już teraz jak się za to ewentualnie zabrać. Młoda śpi z nami, pierś dostaje na noc i w nocy oraz do drzemki, więc ogólnie u nas spanie = pierś. No i jak tylko zobaczy cycusia to się cała śmieje. Zastanawiam się czy jej wcześniej nie kupić łóżka takiego dorosłego z barierką i kłaść się z nią u niej w pokoju. Bo na razie jako swoje miejsce spania traktuje nasze łóżko. A potem ewentualnie zabrać się za odstawienie? Tylko jak się zabrać za odstawienie 2 latka? Jak to dziecko uśpić, skoro samo nie umie zasnąć tylko musi mieć pierś albo kolysanie na rękach? Co zrobić gdy w nocy córka będzie się domagała tej piersi? Kołysać na rękach, proponować wodę, próbować odwrócic uwagę? Gdy do drzemki nie ma piersi tylko jest ululana na rączkach to krócej śpi. Bo jak ma pierś to się przyssie i śpi dalej. Smoczka i butli nie używamy. Boję się żebym nie wpadła z deszczu pod rynnę z tym lulaniem. Bo może byc tak, że piersi nie dostanie a budzić się będzie nadal i trzeba będzie usypiać w inny bardziej męczący sposób. Najgorsze jest to, że nie wystarczy przytulenie do zasniecia. Jak nie ma piersi to uspokaja się tylko na rękach. Nie wiem jak zareaguje jak powiem, że mleczko się skończyło itp. Ogólnie uwielbiam karmić, ale chciałabym juz móc wyjść gdzieś wieczorem z koleżankami.

Linka, Twoja cora już przesypia noce prawda? A śpi z Wami dalej czy sama?
Moze wdrozyc tate w usypianie? Moj jak usypia z tata (glownie) to nie domaga sie piersi
Moj tez czesto na rekach uypial, ale jak skonczyl roczek to juz lezac obok. Troche ponosic, polozyc sie z nim. Protestuje, wziac na rece do uspokojenia i znow sie polozyc z nim. Tak do skutku. Pewnie bedzie protestowac, ale zrozumie, po 3 nockach, czterech, ze lezenie obok mamy/taty tez jest fajne A jak tak zasnie, to i w nocy po jakims czasie wystarczy, ze bedzie czula kogos obok.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2014-07-14 o 00:18
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 07:27   #214
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Moze wdrozyc tate w usypianie? Moj jak usypia z tata (glownie) to nie domaga sie piersi
Moj tez czesto na rekach uypial, ale jak skonczyl roczek to juz lezac obok. Troche ponosic, polozyc sie z nim. Protestuje, wziac na rece do uspokojenia i znow sie polozyc z nim. Tak do skutku. Pewnie bedzie protestowac, ale zrozumie, po 3 nockach, czterech, ze lezenie obok mamy/taty tez jest fajne A jak tak zasnie, to i w nocy po jakims czasie wystarczy, ze bedzie czula kogos obok.
No tata na pewno będzie musiał być wdrożony niestety do drzemki nie da rady, bo o tej porze jest w pracy. Chyba, ze babcie wołać na drzemki...
Szczerze to sobie młodej nie wyobrażam, żeby tak zasnela zaraz mi się wydaje, że przez całą noc nie zasnie w ogóle
__________________
Wymianka

Edytowane przez kala__20
Czas edycji: 2014-07-14 o 07:45
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 18:55   #215
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

A właśnie jeszcze chcialam pytac o spanie z rodzicami. Do jakiego wieku, Waszym zdaniem, spanie z rodzicami jest "normalne"? To prawda, że takie większe dziecko ciężko przekonać do spania w swoim łóżku? Kiedy najlepiej przenieść malucha do osobnego pokoju? Wiem, że Ola Stokrotki sama się przeniosła. Jakże bym chciała, żeby u nas też to przyszło tak spokojnie! I odstawienie u nich też tak przebiegło, że zazdraszczam
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:17   #216
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Jak masz dziecka dość w waszym łóżku, to czas na eksmisję. jak poczujesz, ze masz dośc karmienia piersią, to odstawiasz. U mnie było tak, że zaczęło mnie bardzo denerwować kiedy córka jadła z piersi, na noc, w okolicach drugich urodzin. Myślałam, że będzie dramat przy odstawianiu, ale poszło zaskakująco łatwo, nie że całkiem bez płaczu, ale bez jakichś większych rozdzierających serce scen. Tylko MUSISZ byc pewna swojej decyzji, inaczej szkoda męczyć dziecko i siebie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 21:58   #217
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jak masz dziecka dość w waszym łóżku, to czas na eksmisję. jak poczujesz, ze masz dośc karmienia piersią, to odstawiasz. U mnie było tak, że zaczęło mnie bardzo denerwować kiedy córka jadła z piersi, na noc, w okolicach drugich urodzin. Myślałam, że będzie dramat przy odstawianiu, ale poszło zaskakująco łatwo, nie że całkiem bez płaczu, ale bez jakichś większych rozdzierających serce scen.

Tylko MUSISZ byc pewna swojej decyzji, inaczej szkoda męczyć dziecko i siebie.
Ale u Was mała umiała sama zasypiac prawda? No i w nocy się nie budziła. Ciekawe od czego to zależy, że niektóre dzieci piersiowe się w nocy nie budzą. Jednak większość chyba się budzi na ciamkanie. Moja np. A na kolację zjada miche kaszki, więc glodna nie jest. Ogólnie samo karmienie czy spanie z córka mi nie przeszkadza. Tzn. wolalabym żeby spała sama, ale nie chciałam robić nic na siłę a spanie z nią jakoś BARDZO mi nie przeszkadza, więc śpimy razem. Za to chciałabym żeby już przestała się budzić w nocy, ale odstawienie mi tego nie gwarantuje, więc też na razie to odkladam w czasie.

Dlatego jeszcze się nie zdecydowalam
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 22:09   #218
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Mała zasypiała przy piersi albo po karmieniu na noc, od jakiegoś 1,5 roku nie budziła się na karmienie, ale też nie obeszło się bez mojej delikatnej sugestii, że w nocy już nie jemy.

Może eliminuj stopniowo, najpierw nocne jedzenie czy do drzemki, a na koniec to najbardziej newralgiczne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 22:47   #219
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mała zasypiała przy piersi albo po karmieniu na noc, od jakiegoś 1,5 roku nie budziła się na karmienie, ale też nie obeszło się bez mojej delikatnej sugestii, że w nocy już nie jemy.

Może eliminuj stopniowo, najpierw nocne jedzenie czy do drzemki, a na koniec to najbardziej newralgiczne.
Muszę też to może zasugerować a jak Twoja córka teraz zasypia? Sama z siebie zaczęła samodzielnie zasypiać?

Wg mnie wszystkie sa newralgiczne nocnego jedzenia jako tako chyba u nas nie ma, tylko to ciumkanie piersi. Do drzemki jak nie ma piersi to ją na rekach usypiam. Wtedy owszem zasnie, ale po jakimś czasie jednak się wybudza. I jak wtedy dostanie pierś to śpi dalej. Albo jak ją znowu wezmę na ręce. Jeżeli nie to jest po spaniu. I z dostępem do piersi śpi 2-3 godziny a bez niczego może z godzinę pospi...

Ogólnie nieraz mam też wrażenie, że młoda się przebudza jak ja albo tż się np przekrecamy na drugi bok
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 23:41   #220
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Ale u Was mała umiała sama zasypiac prawda? No i w nocy się nie budziła. Ciekawe od czego to zależy, że niektóre dzieci piersiowe się w nocy nie budzą. Jednak większość chyba się budzi na ciamkanie. Moja np. A na kolację zjada miche kaszki, więc glodna nie jest. Ogólnie samo karmienie czy spanie z córka mi nie przeszkadza. Tzn. wolalabym żeby spała sama, ale nie chciałam robić nic na siłę a spanie z nią jakoś BARDZO mi nie przeszkadza, więc śpimy razem. Za to chciałabym żeby już przestała się budzić w nocy, ale odstawienie mi tego nie gwarantuje, więc też na razie to odkladam w czasie.

Dlatego jeszcze się nie zdecydowalam
To chyba zależy od dziecka, moja pierwsza w sumie butelkowa od 4 miesiąca życia a budziła się w nocy na mleko do 3 roku życia. Jak powiedziałam koniec z mlekiem w nocy, to się budziła ot tak, po prostu chyba z przyzwyczajenia. Dopiero mając 3,5 roku zaczęła w miarę przesypiać noce. Zaś synek piersiowy i lepiej spał pijąc z piersi niż obecnie :/ ma teraz prawie 17-miesięcy i głównie noce spędzam na pocieszaniu go w żalu nie wiadomo za czym...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 12:08   #221
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Dziewczyny, prosze o radę.
Kinga ma 16 miesięcy. Myślę nad odstawieniem jej od piersi, ponieważ zamiast mniej to chce więcej i częściej...
W nocy budzi sie co chwilę i woła "ci- ci"...
Jak juz któras z Was pisała spanie=cycuś. Tyle że ona jak już nie chce jesć to chce mieć piers w rece i tarmosi mnie za tego sutka... Zrobiła sobie z piersi przytulankę. Tak jak niektóre dzieci muszą mieć pieluszkę, misia czy kocyk tak moja córcia musi mieć pierś... Próbuję jej tłumaczyć ale tak bardzo płacze. Co byście mi poradziły?
Villga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 13:03   #222
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez Villga Pokaż wiadomość
Dziewczyny, prosze o radę.
Kinga ma 16 miesięcy. Myślę nad odstawieniem jej od piersi, ponieważ zamiast mniej to chce więcej i częściej...
W nocy budzi sie co chwilę i woła "ci- ci"...
Jak juz któras z Was pisała spanie=cycuś. Tyle że ona jak już nie chce jesć to chce mieć piers w rece i tarmosi mnie za tego sutka... Zrobiła sobie z piersi przytulankę. Tak jak niektóre dzieci muszą mieć pieluszkę, misia czy kocyk tak moja córcia musi mieć pierś... Próbuję jej tłumaczyć ale tak bardzo płacze. Co byście mi poradziły?
Każde z dwójki moich dzieci miało taki okres. I za każdym razem rodziło mi się w głowie odstawienie (ale tego nie chciałam, tylko byłam zmęczona), bo jak to, teraz coraz więcej chce, to co to bedzie za chwile. Właśnie w tym wieku, córa trochę wcześniej. Wydaje mi się, że akurat ten moment nie jest zbyt dobrą porą na odstawienie, choć wiem, że dla mamy jest męczący. Ja odwracałam uwagę w nocy biorąc na ręce, kołysząc chwilkę (bo już tez nie mogłam tego nocnego tarmoszenia), albo szedł tata jak mnie bolało mówiłam wprost "au, to boli mamusię, rób tak /i głaskałam się rączką/). Ten okres minął, po nim wróciło jedno/dwa karmienia i odwracanie się tyłkiem do mamy po "posiłku" Czasem się wtuli w pierś, ale ani nie budzi tym mnie, ani siebie.

Odstawienie od piersi wcale nie musi oznaczac, że córka przestanie się budzić na tulenie jej. Ja spróbowałabym w delikatny sposób zastąpić jej ten rodzaj bliskości w nocy, w dzień, a odstawić jak będzie spokojniej "na froncie". Może akurat teraz ma duza potrzebę (ząbki, rozwój, upał itp).

Córkę odstawiłam zaraz jak minał jej ten okres i przestało jej tak zależeć na piersi (miała 16 mcy), jak w nocy budziła się co chwilę niby na pierś, ale wcale jej nie chciała (ani pić, ani tulić) tylko płakała, jakby z przyzwyczajenia. Ja byłam zombiakiem. W dzień juz nie karmiłam od dłuższego czasu.(pomijam już fakt, że odstawienie nic nie pomogło, nadal się budziła, tylko jedno narzędzie uspokojenia mniej miałam).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2014-07-23 o 13:22
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 15:30   #223
Villga
Zadomowienie
 
Avatar Villga
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 699
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że to rzeczywiście tylko taki okres i minie. Pozdrawiam)

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Każde z dwójki moich dzieci miało taki okres. I za każdym razem rodziło mi się w głowie odstawienie (ale tego nie chciałam, tylko byłam zmęczona), bo jak to, teraz coraz więcej chce, to co to bedzie za chwile. Właśnie w tym wieku, córa trochę wcześniej. Wydaje mi się, że akurat ten moment nie jest zbyt dobrą porą na odstawienie, choć wiem, że dla mamy jest męczący. Ja odwracałam uwagę w nocy biorąc na ręce, kołysząc chwilkę (bo już tez nie mogłam tego nocnego tarmoszenia), albo szedł tata jak mnie bolało mówiłam wprost "au, to boli mamusię, rób tak /i głaskałam się rączką/). Ten okres minął, po nim wróciło jedno/dwa karmienia i odwracanie się tyłkiem do mamy po "posiłku" Czasem się wtuli w pierś, ale ani nie budzi tym mnie, ani siebie.

Odstawienie od piersi wcale nie musi oznaczac, że córka przestanie się budzić na tulenie jej. Ja spróbowałabym w delikatny sposób zastąpić jej ten rodzaj bliskości w nocy, w dzień, a odstawić jak będzie spokojniej "na froncie". Może akurat teraz ma duza potrzebę (ząbki, rozwój, upał itp).

Córkę odstawiłam zaraz jak minał jej ten okres i przestało jej tak zależeć na piersi (miała 16 mcy), jak w nocy budziła się co chwilę niby na pierś, ale wcale jej nie chciała (ani pić, ani tulić) tylko płakała, jakby z przyzwyczajenia. Ja byłam zombiakiem. W dzień juz nie karmiłam od dłuższego czasu.(pomijam już fakt, że odstawienie nic nie pomogło, nadal się budziła, tylko jedno narzędzie uspokojenia mniej miałam).
Villga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 09:02   #224
Lisiaa
Raczkowanie
 
Avatar Lisiaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Łasin
Wiadomości: 40
GG do Lisiaa
Cyckowy potwór

Witam, moja córka skonczyła 7 miesięcy i cały czas ciagnie piers, chciałabym juz ja odstawic ale nie wiem kompletnie jak to zrobic. Na noc po kąpaniu dostaje butelke, ale nie zawsze przy niej zasnie i po tym jeszcze dostaje cyca przy ktorym zasypia. Sama zasnac nie potrafi,
kąpiemy sie o 18 i jak zasnie to bardzo czesto budzi sie o 22-23 i wtedy oczywiscie cyc zeby dalej spala, nie ma mowy o zadnej butli czy herbatce bo jest krzyk i lament... w nocy sie budzi przynajmniej jeden raz ale sa noce tak jak dzis ze pobudek bywa 5. W dzien dostaje juz inne jedzenie, ale o kaszkach czy kleikach nie chce nawet słyszec. jak ja nauczyc przesypiac noc i zasypiania bez cyca, dodam ze bardzo mało spi w dzien bo zaledwie poł godziny rano i pol w południe... pomocy
Lisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 10:11   #225
__Sylwia__88
Zadomowienie
 
Avatar __Sylwia__88
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 127
Dot.: Cyckowy potwór

Obawiam się że będzie ciężko ją oduczyć jedzenia w nocy, zwłaszcza jeśli jest na cycu. Mój syn ma 11 miesięcy i nadal mamy 2-3 pobudki w nocy na jedzenie a do tego kilka żeby podać smoczek. Mój organizm już się chyba przyzwyczaił do przerywanego snu. I żadne próby oduczenia go nie skutkowały. Dziecko potrzebuje też bliskości i stąd potrzeba bycia przy cycu.
__________________
Był 13.07.2013


26.10.2013


Jesteś z nami
http://www.suwaczki.com/tickers/16udyx8dc2t2u5uz.png

Wybieram NOWOŚCI z mikroperełkami!
__Sylwia__88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 13:28   #226
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Cyckowy potwór

Cytat:
Napisane przez Lisiaa Pokaż wiadomość
Witam, moja córka skonczyła 7 miesięcy i cały czas ciagnie piers, chciałabym juz ja odstawic ale nie wiem kompletnie jak to zrobic. Na noc po kąpaniu dostaje butelke, ale nie zawsze przy niej zasnie i po tym jeszcze dostaje cyca przy ktorym zasypia. Sama zasnac nie potrafi,
kąpiemy sie o 18 i jak zasnie to bardzo czesto budzi sie o 22-23 i wtedy oczywiscie cyc zeby dalej spala, nie ma mowy o zadnej butli czy herbatce bo jest krzyk i lament... w nocy sie budzi przynajmniej jeden raz ale sa noce tak jak dzis ze pobudek bywa 5. W dzien dostaje juz inne jedzenie, ale o kaszkach czy kleikach nie chce nawet słyszec. jak ja nauczyc przesypiac noc i zasypiania bez cyca, dodam ze bardzo mało spi w dzien bo zaledwie poł godziny rano i pol w południe... pomocy
Takich tematów było kilka
Z jednym łączę, a tu masz dwa kolejne
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=456411
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=567067
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-05-22 o 13:29
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 18:01   #227
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Lisiaa, taki maluch ma pełne prawo jeść w nocy i niewłaściwym jest odmawiać dziecku nocnego (tłustego, pełnowartościowego) mleka. Rozumiem, że jesteś zmęczona zwłaszcza brakiem drzemek w dzień. Może w tym kierunku próbuj zmian? Wiem, że maluchy są bardzo wymagające i taka drzemka w dzień pozwoliłaby ci złapać oddech.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 01:23   #228
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: jak odstawic dziecko od piersi

Moja ma prawie 2,5 roku i nadal się budzi w nocy na cycusia kiedyś też byłam tym przerażona, ale się przyzwyczailam i się wysypiam (oczywiście w nocy śpi z nami)
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 14:17   #229
Moniaa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 12
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

tak, znam twój ból, dziecko błaga, jak mu się nie oprzeć, staraj się odsuwać dziecko od piersi pomału, etapami, rób to coraz rzadziej, pierś zastąp butelką, jeśli nie masz "serca" aby to zrobić, nie możesz patrzeć na dziecko, które błaga byś przystawiła je do piersi, zdecyduj się na ten drastyczny krok podczas wyjazdu, na przykład musisz wyjechać na kilka dni, wówczas nie masz już wyboru i odstawisz dziecko od piersi...

tyle mogę doradzić od siebie)
Moniaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 19:40   #230
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

To zły pomysł z wyjazdem, jaki to stres dla dziecka, nie ma nagle piersi i mamy, po co to dziecko fundować, jeśli nie ma takiej konieczności?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 20:58   #231
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Odstawienie dziecka od piersi

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
No tata na pewno będzie musiał być wdrożony niestety do drzemki nie da rady, bo o tej porze jest w pracy. Chyba, ze babcie wołać na drzemki...
Szczerze to sobie młodej nie wyobrażam, żeby tak zasnela zaraz mi się wydaje, że przez całą noc nie zasnie w ogóle
Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A właśnie jeszcze chcialam pytac o spanie z rodzicami. Do jakiego wieku, Waszym zdaniem, spanie z rodzicami jest "normalne"? To prawda, że takie większe dziecko ciężko przekonać do spania w swoim łóżku? Kiedy najlepiej przenieść malucha do osobnego pokoju? Wiem, że Ola Stokrotki sama się przeniosła. Jakże bym chciała, żeby u nas też to przyszło tak spokojnie! I odstawienie u nich też tak przebiegło, że zazdraszczam
cześć
postanowiłam się włączyć. wprawdzie daleko mi do twojego rekordu kp bo karmiłam 9 miesięcy ale zrezygnowałam, z powodu bolesnego ząbkowania. Mały budził się 20 razy w nocy tylko po to by non stop ssać pierś i przynosić sobie ulgę. Pediatra sama zaproponowała mi zrezygnowanie z kp bo widziała że jestem cieniem człowieka. Dała nam taki pomysł (skończenie kp też wydawało mi sie niemożliwe) żeby mąż wziął tydzień wolnego. Wyśmiałam ją w myślach, bo kto bierze tydzień wolnego po to by odzwyczajać dziecko od karmienia piersią zamiast jechać wtedy na urlop ale życie nam się tak potoczyło że mąż się rozchorował i dostał tydzień L4. Przez ten tydzień spał w pokoju z naszym maluchem a ja osobno i mój wielki strach zniknął bo o dziwo jakoś to poszło. Nie mógł mnie po prostu czuć w pobliżu. Spałam w drugim pokoju i nagle mnie tak bardzo nie potrzebował- mąż podawał mu butelkę (gdybym była to ja wykorzystałby sytuację). U nas ten sposób bardzo się sprawdził.

W odp. na drugie pytanie: my mamy łózeczko ze ściąganym bokiem i właśnie ten bok zdjęliśmy a łóżeczko przysunęliśmy do swojego łózka. Piotruś zna granicę bo np butelkę podajemy mu tylko w łóżeczku więc od razu tam biegnie. Potem leżymy obok niego podczas zasypiania ale my na swoim łóżku on w swoim łóżeczku. Pierwsze trzy noce przechodził po nas żeby znowu znaleźć się na środku między nami, ale potem przestał. Teraz pięknie śpi sam w łózeczku a jak się budzi to wystarczy wystawić rękę do niego. Mamy znowu łóżko dla siebie i możemy się wyspać!
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 20:58:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.