Badanie USG po seksie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-22, 17:31   #1
komiwojazer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1

Badanie USG po seksie


Witam,

Czy po seksie, lekarz robiący usg będzie w stanie stwierdzić, że miało się stosunek? wydaje mi się, że nie, ale szukam kogoś kto "wie". Czy na badanie usg wchodzi się samemu czy wpuszczają np. z osobą towarzyszącą. No i czy lekarz robiący usg pyta o aktywność seksualną?

pozdrawiam
komiwojazer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 17:43   #2
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Badanie USG po seksie

Zależy jakie usg bo nie rozumiem czego usg z takim pytaniem na forum ginekologia chyba uzyskasz lepszą odpowiedź
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:08   #3
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: Badanie USG po seksie

nawet jesli to co kogo to, że uprawiałaś seks?
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 18:25   #4
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Badanie USG po seksie

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
Witam,

Czy po seksie, lekarz robiący usg będzie w stanie stwierdzić, że miało się stosunek? wydaje mi się, że nie, ale szukam kogoś kto "wie". Czy na badanie usg wchodzi się samemu czy wpuszczają np. z osobą towarzyszącą. No i czy lekarz robiący usg pyta o aktywność seksualną?

pozdrawiam
Nich zgadnę jesteś małoletnia, boisz się, że mama się dowie, że uprawiałaś seks.

Odpowiadając na pytanie. Jeśli idziesz do ginekologa to robi wywiad, kiedy pierwszy okres czy regularne, czy ogólnie dobrze się czujesz czy masz jakieś dolegliwości, czy okresy nie są bardzo obfite, i pyta czy się współżyło (moja ginka zadawąła takie pytania ale o współżycie pytają wszyscy bo to istotne przy badaniu-bardziej delikatnie trzeba, mniejszy wziernik np). Jesli mówisz o usg dopochwowym, to napewno będzie wiedział, że nie jesteś dziewicą. Nie wiem ile masz lat. Jeśli mniej niż 15 to wydaje mi się, że chyba (?) musi ktoś z tobą być bo wg. prawa jesteś dzieckiem. Jesli więcej to chyba osoba towarzyszaca może zostać za drzwiami.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 19:38   #5
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: Badanie USG po seksie

Jeśli mowa o USG dopochwowym to napewno będzie wiedział.A przed badaniem najlepiej sama mu o tym powiedz w wywiadzie bo będzie ci wstyd jak zauważy kłamstwo.
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 20:06   #6
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Badanie USG po seksie

sądzac po pytaniu - jestes dzieckiem , a wiec tak - osoba towarzyszaca wejdzie razem z toba jako twoj opiekun...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:00   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Badanie USG po seksie

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
Witam,

Czy po seksie, lekarz robiący usg będzie w stanie stwierdzić, że miało się stosunek? wydaje mi się, że nie, ale szukam kogoś kto "wie". Czy na badanie usg wchodzi się samemu czy wpuszczają np. z osobą towarzyszącą. No i czy lekarz robiący usg pyta o aktywność seksualną?
no jasne ze pyta, w koncu jestemy ludzmi, a ten lekarz jest m.in. od 'tych' właśnie spraw. toc na usg zobaczy ze nie ma błony (jesli to dostrzegalne w ogole ) a jesli ma zrobic dopochwowe no to juz w ogole musi wiedziec czy w ogole moze... bo dziewicy to nie wiem...
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 21:25   #8
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Badanie USG po seksie

Dziewicy nie robią USG dopochwowego raczej (no chyba ze ma nikłą błonę lub jej nie posiada) zamiast tego-przez odbyt.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:43   #9
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Badanie USG po seksie

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
Dziewicy nie robią USG dopochwowego raczej (no chyba ze ma nikłą błonę lub jej nie posiada) zamiast tego-przez odbyt.
Ja miałam robione usg, nie wiem czy dopochwowe... u samego wejścia po prostu. Potem zdjęcie wytłumaczyła mi ginka gdzie macica, gdzie błonka (cienka w moim wypadku) itd. Badanie wziernikiem też mam normalnie robione. Więc to zależy od budowy błony chyba.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:44   #10
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Badanie USG po seksie

po pierwsze lekarz ginekolog podczas rozmowy sam spyta o stosunek i klamac go raczej nie mozesz

dopochwowe nie jest zaazwyczaj robione dziewicom

jesli jestes maloletnia to jest mozliwosc wejscia samodzielnego ) np idac prywatnie ;D
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:02   #11
hryzotemis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 709
Dot.: Badanie USG po seksie

Wszystkie odpowiedziałyście tak, jakby tylko ginekolog robił badanie usg. Uważam, że dziewczyna będzie miała robione takie badanie przez zwykłego lekarza pierwszego kontaktu. Jest jeszcze dzieckiem, dlatego idzie z mamą, czy kimś tam jeszcze i nie chce, aby dowiedziała się ona o braku błony dziewiczej.
hryzotemis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 23:18   #12
Kleo24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 275
Dot.: Badanie USG po seksie

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
Czy po seksie, lekarz robiący usg będzie w stanie stwierdzić, że miało się stosunek?
Na pewno będzie wiedział czy jesteś dziewica czy nie.

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
Czy na badanie usg wchodzi się samemu czy wpuszczają np. z osobą towarzyszącą.
Jeśli zechcesz, żeby był ktoś z Tobą podczas badania to może Ci ktoś towarzyszyć.
Nie wiem jak to jest w przypadku osób niepełnoletnich, czy konieczne jest by był z Tobą Twój opiekun.

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
No i czy lekarz robiący usg pyta o aktywność seksualną?
Oczywiście, że pyta. Jeśli jesteś dziewicą to najprawdopodobniej nie zrobi Ci usg dopochwowo.
Kleo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 23:37   #13
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Badanie USG po seksie

przy badaniu nie musisz być z osobą towarzyszącą...
przynajmniej mi się nikt nie pytał, gdzie jest moja mama kiedy byłam w szpitalu na badaniu (w wieku lat 16)
a w razie gdybyś musiała iść z mamą, to chyba nie będzie problemu żeby poprosić mamę aby na czas badania wyszła z gabinetu?
po badaniu może wejść i sobie rozmawiać z ginekologiem... ale na czas badania to każdy rozsądny by wyszedł... bo chyba nie jest miłe jak ktoś komuś zagląda w intymne miejsca.. lekarz i owszem, bo musi... ale mama to chyba już nie musi prawda?
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:23   #14
Mynietka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 2 629
Dot.: Badanie USG po seksie

ja mam 18 lat, ale tylko rocznikowo, w zwiazku z czym jak poszlam do gina to na samo badanie musiala wejsc do gabinetu polozna, bo nie jestem pelnoletnia. takze ktos na pewno musi byc przy badaniu, jesli mowimy o ginekologicznym.
__________________
weź wyciągnij wnioski,
życie to nie konkurs piękności.


WYMIANKA KOSMETYCZNA!


WYMIANKA CIUCHOWA!
Mynietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 16:37   #15
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Badanie USG po seksie

co przychodnia to inaczej
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 20:26   #16
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Badanie USG po seksie

Skoro dziewczyna pyta o badanie po seksie, to dziewictwo raczej przeszło do historii.

Cytat:
Napisane przez komiwojazer Pokaż wiadomość
Witam,

Czy po seksie, lekarz robiący usg będzie w stanie stwierdzić, że miało się stosunek? wydaje mi się, że nie, ale szukam kogoś kto "wie". Czy na badanie usg wchodzi się samemu czy wpuszczają np. z osobą towarzyszącą. No i czy lekarz robiący usg pyta o aktywność seksualną?

pozdrawiam
1. Lekarz nie będzie w stanie stwierdzić, że dopiero co miałaś stosunek. Nie przez USG. Plemników na USG nie widać.

2. Nasienie (jeśli będzie dość szybko po) i otarcia śluzówki zobaczyć może jednak zaglądając tam przez wziernik.

3. Na USG może wejść matka (jeśli nie jesteś pełnoletnia) lub inny pracownik medyczny (jeśli przyjdziesz sama), albo też partner, jeśli zechcesz. Wpuszczać wpuszczają, nie mogą zakazać obecności osoby trzeciej.

4. O aktywność seksualną nie pyta. Jeśli ma skierowanie od ginekologa, to zakłada, że możesz być badana (nie jesteś dziewicą, błona nie przeszkodzi mu w badaniu) i na tym się opiera. Po to wydaje się skierowania. O badaniu decyduje lekarz kierujący. Reszta spraw erotycznych wykonującego USG nie obchodzi już wcale.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.