Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-14, 22:04   #91
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Moim zdaniem to zależy od charakteru człowieka i tego jak preferuje spędzać czas. Nie każdy lubi planować i łamać sobie głowę nad kwestiami organizacyjnymi.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 10:08   #92
JaPodrozniczka
Przyczajenie
 
Avatar JaPodrozniczka
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Tajlandia jest coraz bardziej popularna i chyba spokojnie można jechać bez biura.

Cytat:
Napisane przez evi_evil Pokaż wiadomość
Na pewno się opłaca, bez względu na to, dokąd lecisz. Moja koleżanka wraz z mężem od dawna podróżują wyłącznie na własną rękę - tak zwiedzili całą Amerykę Południową, ostatnio byli w USA od San Francisco do Los Angeles na dodatek z dziewięciomiesięcznym szkrabem i wyszło ich taniej niż z biurem podróży. Ja byłam na czterech wyjazdach samodzielnych: w Brukseli okołowalentynkowo, w Wiedniu na jarmarki bożonarodzeniowe, na wakacje w Tajlandii i z przyjaciółkami w Bergamo. Dużo zaoszczędziłam, bilety lotnicze kupiłam w promocji, a na bookingu udało mi się i w Brukseli, i w Wiedniu upolować wyśmienite okazje (hotel w centrum (!) miasta ze śniadaniem za 3 noce kosztował mnie ok. 200 zł). A w Tajlandii ceny są tak różne od naszych... że naprawdę totalnie nie opłaca się jechać z biurem. Nawet jeśli chodzi nam tylko o odpoczynek - my zostawaliśmy w hotelu na wyspie tuż przy plaży oraz z własnym basenem, restauracją z obiadami za 20 zł max, a jedna noc w bungalowie kosztowała nas po 40 zł od osoby. Dlatego ja polecam wypróbować - i może zacząć od małych podróży, gdzieś po Europie
__________________
Najlepszy Blog Podróżniczy https://4kilo.pl
JaPodrozniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-30, 16:29   #93
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez JaPodrozniczka Pokaż wiadomość
Tajlandia jest coraz bardziej popularna i chyba spokojnie można jechać bez biura.
Ale to chyba odwrotnie działa? Im miejsce jest bardziej popularne, tym więcej ofert z biur podróży. Jak mniej popularne, to nie ma innego wyjścia, niż samemu. Bo jakie biuro oferuje wyjazdy np. do Libanu?
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 07:19   #94
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Oferty z biura istnieją dla mnie tylko jako lasty. Teraz w maju były super ceny, poleciałyśmy z mamą na alla w 5* hotelu za 1100 zl do Grecji.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 10:31   #95
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Nawet jako lasty istnieją nie dla wszystkich i nie chodzi o pieniądze. Mam za mało urlopu żeby gdzieś jechać na tydzień siedzenia w jednym miejscu w hotelu ;-)
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 12:07   #96
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez GrubaDanka Pokaż wiadomość
Nawet jako lasty istnieją nie dla wszystkich i nie chodzi o pieniądze. Mam za mało urlopu żeby gdzieś jechać na tydzień siedzenia w jednym miejscu w hotelu ;-)
W życiu bym nie wysiedziala tygodnia w hotelu, duzo sobie połaziłyśmy i pojeździłyśmy za grosze, bo lokalnym transportem. Bierze się prowiant z hotelu i w długą.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 20:09   #97
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Bierze się prowiant z hotelu i w długą.
Ale i tak jesteś uwiązana do jednego miejsca noclegu. Mnie dłużej niż 2-3 dni chciałoby się siedzieć tylko w jakimś mieście, gdzie na prawdę jest co robić, np. Berlin, Amsterdam czy Londyn z ogromną iloscią muzeów czy zabytków
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-03, 11:10   #98
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Ja przede wszystkim uważam, że wycieczki objazdowe zupełnie nie opłacają się na własną rękę. Jesli zaś chodzi o typowe wczasy (bez all inclusive) + ewentualnie 1 - 2 dni zwiedzania to już może być różnie.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 11:27   #99
natsko1993
Raczkowanie
 
Avatar natsko1993
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Straszęcin
Wiadomości: 31
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Ostatnio sama myślałam, co wyjdzie taniej. Z jednej strony mam wszystko na tacy, z drugiej, jeżeli ma być taniej, to czemu by nie spróbować?
__________________
https://bitasmietanka.blogspot.com - ciasta i ciasteczka, śniadania i obiadki - dla każdego coś miłego <3

https://natkaopowiada.blogspot.com lifestyle <3
natsko1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 11:53   #100
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja przede wszystkim uważam, że wycieczki objazdowe zupełnie nie opłacają się na własną rękę. Jesli zaś chodzi o typowe wczasy (bez all inclusive) + ewentualnie 1 - 2 dni zwiedzania to już może być różnie.

Być może finansowo wychodzą taniej, ale nie wyobrażam sobie spędzania tygodnia z jakąś grupą, z harmonogramem narzuconym przez przewodnika. Dobra opcja np. dla moich rodziców, którzy nie znają języków obcych i nie będą potrafili np. samodzielnie poruszać się komunikacją publiczną gdzieś za granicą. Dla mnie masakra, jak na wycieczce szkolnej.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-03, 20:12   #101
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez GrubaDanka Pokaż wiadomość
Być może finansowo wychodzą taniej, ale nie wyobrażam sobie spędzania tygodnia z jakąś grupą, z harmonogramem narzuconym przez przewodnika. Dobra opcja np. dla moich rodziców, którzy nie znają języków obcych i nie będą potrafili np. samodzielnie poruszać się komunikacją publiczną gdzieś za granicą. Dla mnie masakra, jak na wycieczce szkolnej.

Ale przynajmniej nie musisz chodzić z przewodnikiem papierowym i mapą w ręce. O ile to drugie potrafi być całkiem fajne, o tyle zwiedzanie jakiś obiektów i jednoczesne czytanie o nich w przewodniku moim zdaniem bez sensu.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-04, 10:51   #102
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale przynajmniej nie musisz chodzić z przewodnikiem papierowym i mapą w ręce. O ile to drugie potrafi być całkiem fajne, o tyle zwiedzanie jakiś obiektów i jednoczesne czytanie o nich w przewodniku moim zdaniem bez sensu.

Nigdy nie muszę. Zwykle czytam sobie jakiś przewodnik przed wyjazdem. To plus ogólna wiedza z historii, architektury i historii sztuki pozwalają mi wiedzieć co oglądam i co chcę zobaczyć.
Przecież jakichś szczegółów opowiadanych przez przewodnika (np. dokładny rok budowy czegoś czy nazwisko fundatora) i tak nie zapamiętasz, a czy to jest secesja czy barok to przecież widać.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 12:59   #103
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ale przynajmniej nie musisz chodzić z przewodnikiem papierowym i mapą w ręce. O ile to drugie potrafi być całkiem fajne, o tyle zwiedzanie jakiś obiektów i jednoczesne czytanie o nich w przewodniku moim zdaniem bez sensu.
Zamiast mapy polecam apke z GPS offline. Nie ma opcji zgubienia się nawet w starych miastach typu toledo gdzie jest masa mini uliczek
Zwiedzanie z grupą z biura jest jednak bardzo słabe. Ok przewodbik może poopowiadać sporo ciekawych rzeczy ale równie dobrze możesz kupić bilet wstępu z przewodnikiem audio i wtedy nic nie musisz czytać. Zresztą ja jednak lubię sama przeczytać opis pod rzeźba albo w przewodniku. Wybieram niegrube książki z krótkim opisem a nie mini encyklopedie.
Zwiedzając z grupą podchodzi się jednak tylko do najbardziej znanych obiektów a czasu wolnego często jest max pół godziny (bo pędzimy do autokaru i kolejnego miejsca) więc nawet jeśli się chce to ciężko samemu zapuścić się w mniej oblegane regiony muzeum bo nie ma kiedy. Koleżanka żałowała chociażby ze nie wyszła na kopułę bazyliki w Watykanie bo mieli tylko 20min na porobienie sobie zdjęć koło grobu papieża itp. niestety w 20min ma szans zdążyć na górę nawet z opcją wyjazdu winda do połowy drogi. A i u góry fajnie nacieszyć się widokiem zamiast ledwo cyknac fote i wracać biegiem na dół.

Wolę być panią swojego czasu na wakacjach i nie żałować że coś przegapiłam przez sztywny plan wycieczki.

Tak jak było pisane zwiedzanie z biurem poleciałabym tylko osobom starszym, nie znającym angielskiego lub innego popularnego języka, ewentualnie osobom młodym które jadą pierwszy raz i się trochę cykają czy są w stanie sami wszystko pozałatwiać.
Natomiast te wszystkie all-inclusive są typowo dla rodziców z maluchami. Nawet mają te polskie strefy czy jak to się nazywa gdzie im schabowego usmaza żeby dzieciak nie marudził. Wprawdzie przy odrobinie wysiłku można takie wczasy samemu tak zmodyfikować żeby bylo to coś więcej niż leżenie przy basenie ale raczej mało osób się na to decyduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 14:22   #104
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Ze zwiedzaniem z przewodnikiem jest jeszcze taki problem, że bardzo często masę czasu traci się na badziewia. Tzn. albo grupa wymusza czas wolny w miejscu, w którym nic ciekawego do zobaczenia, ale za to można zrobić jakieś odpustowe zakupy albo przewodnik wręcz sam to wymyśla bo ma z tego jakieś profity.

Np. słyszałam o sytuacji, gdy zwiedza się jedno miasto, zwiedza się drugie, nie ma obiadu w cenie, ale nie ma też czasu w żadnym mieście by sobie coś zjesć. Jest za to długi postój na trasie miedzy tymi miejscowościami - w miejscu gdzie jest jedyna, droga i kiepska knajpa. Uczestnicy zmuszeni są stołować się tam, a przewodnik wesoło i przyjacielsko rozmawia z właścicielem tej kiepskiej knajpy. Zastanówmy się czemu...
Na zorganizowanej wycieczce turysta jest często towarem sprzedawanym pamiątkarzom, kramarzom czy restauratorom-naciągaczom
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 20:29   #105
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Ja zdecydowanie wolę przewodnika i wycieczkę objazdową bo jest taniej i więcej można zobaczyć. Inna sprawa że nie interesuje mnie bardzo architektura i zwiedzanie miast, więc rzadko która objazdówka ma tyle ciekawych zielonych miejsc, żeby chciałoby mi się pojechać z biurem podróży.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 07:02   #106
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez GrubaDanka Pokaż wiadomość
Ze zwiedzaniem z przewodnikiem jest jeszcze taki problem, że bardzo często masę czasu traci się na badziewia. Tzn. albo grupa wymusza czas wolny w miejscu, w którym nic ciekawego do zobaczenia, ale za to można zrobić jakieś odpustowe zakupy albo przewodnik wręcz sam to wymyśla bo ma z tego jakieś profity.

Np. słyszałam o sytuacji, gdy zwiedza się jedno miasto, zwiedza się drugie, nie ma obiadu w cenie, ale nie ma też czasu w żadnym mieście by sobie coś zjesć. Jest za to długi postój na trasie miedzy tymi miejscowościami - w miejscu gdzie jest jedyna, droga i kiepska knajpa. Uczestnicy zmuszeni są stołować się tam, a przewodnik wesoło i przyjacielsko rozmawia z właścicielem tej kiepskiej knajpy. Zastanówmy się czemu...
Na zorganizowanej wycieczce turysta jest często towarem sprzedawanym pamiątkarzom, kramarzom czy restauratorom-naciągaczom
Oczywiście że tak się robi. Przy okazji te knajpy na odludziu mają spore ceny w porównaniu z tym co możnaby zapłacić normalnie na mieście.a i jedzenie "stołowkowe".
Byłam na takiej wycieczce w Grecji. Za obiad wokali 10e od osoby ( tak wszędzie tyle samo haha) Czyli wychodziło nas z mężem 20e za obiad. Cholernie drogo bo na mieście można było zjeść o połowę taniej i to w wersji wypasionej. Na mniejszy głód spokojnie można było znaleźć opcje poniżej 5e za osobe.

I stąd się potem bierze opinia że zagranica jest droga i taniej jechać z biurem.

Z biurem nigdy nie będzie taniej bo do wszystkiego doliczana jest prowizja. Do przewidnika, do przewodnika lokalnego, do tego jedzenia w knajpach, do kierowcy, do wycieczek fakultatywnych, do paliwa do wszystkiego co możliwe. Z biurem może co najwyżej być bezpieczniej w pewnych rejonach świata.
Zdecydowanie taniej samemu wynająć auto i zrobić sobie objazdowke, ale wielu ludziom się nie chce myśleć - gdzie pojechać ,co zobaczyc,gdzie spać. A za lenistwo się płaci Jeszcze taniej jest kiedy korzysta się z transportu publicznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 08:40   #107
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Oczywiście że tak się robi. Przy okazji te knajpy na odludziu mają spore ceny w porównaniu z tym co możnaby zapłacić normalnie na mieście.a i jedzenie "stołowkowe".
Byłam na takiej wycieczce w Grecji. Za obiad wokali 10e od osoby ( tak wszędzie tyle samo haha) Czyli wychodziło nas z mężem 20e za obiad. Cholernie drogo bo na mieście można było zjeść o połowę taniej i to w wersji wypasionej. Na mniejszy głód spokojnie można było znaleźć opcje poniżej 5e za osobe.

I stąd się potem bierze opinia że zagranica jest droga i taniej jechać z biurem.

Z biurem nigdy nie będzie taniej bo do wszystkiego doliczana jest prowizja. Do przewidnika, do przewodnika lokalnego, do tego jedzenia w knajpach, do kierowcy, do wycieczek fakultatywnych, do paliwa do wszystkiego co możliwe. Z biurem może co najwyżej być bezpieczniej w pewnych rejonach świata.
Zdecydowanie taniej samemu wynająć auto i zrobić sobie objazdowke, ale wielu ludziom się nie chce myśleć - gdzie pojechać ,co zobaczyc,gdzie spać. A za lenistwo się płaci Jeszcze taniej jest kiedy korzysta się z transportu publicznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Grneralnie masz rację, ale wyjątkiem są lasty. Moja mama z siostrą były na wiosne na objazdówce po Kostaryce z biurem. Zamknęły się ze wszystkim (loty, noclegi, jedzenie, wstępy, drobne zakupy) w 3,5k na osobe. Samemu praktycznie niemożliwe.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 10:10   #108
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Tak, ale to jest rzadka okazja, z której żal nie skorzystać.
Tak samo jak wyjazd na własną rękę do Gujany Francuskiej jak się trafiło bilety za 1200 złotych w 2 strony. Czyli w sumie też się da, ale trzeba skorzystać z równie rzadkiej okazji. ;-)
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 17:45   #109
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Grneralnie masz rację, ale wyjątkiem są lasty. Moja mama z siostrą były na wiosne na objazdówce po Kostaryce z biurem. Zamknęły się ze wszystkim (loty, noclegi, jedzenie, wstępy, drobne zakupy) w 3,5k na osobe. Samemu praktycznie niemożliwe.
Jak długo były na tej Kostaryce?
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-05, 22:12   #110
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Wakacje na własną rękę - czy na pewno się opłaca?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Jak długo były na tej Kostaryce?
Cały wyjazd to było bodaj 10 dni.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-05 23:12:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.