Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-30, 14:38   #1
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96

Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo


Dwa lat temu zmieniłam leki na depresje, po nowych przytyłam bez zmiany odzywiania 15 kg w 3 miesiące. Przez rok próbowałam racjonalnie schudnąć, ale bez efektu. Ważyłam 62 kg/ 162 cm wzrostu.
W końcu powiedziałam dość. Zaczełam jeść ok. 700, 800 kcal dziennie, mniej więcej trwało do od maja do września zeszłego roku. Wszędzie słyszałam i czytałam, jaki będę mieć po tym efekt jojo, że w końcu zemdleje z głodu, że nie ma szans, żebym trwale schudła.



Może jestem jakimś ewenementem, ale udało mi się zrzucić w trakcie diety 10 kg, po jej zakończeniu samoistnie spadł jeszcze 1 kg. Dietę skończyłam we wrzesniu zeszłego roku, teraz mamy lipiec, a ja cały czas ważę 51 kg



Jak tego dokonałam? Po skończeniu diety nie rzuciłam się na jedzenie, tylko minimalnie , co kilka tygodni zwiekszałam kaloryczność.Bardzo powoli i ostrożnie jadłam ciut więcej. Dziś jem ok 2000 kcal dziennie, wyniki wszystkich badań mam w normie, nie mam anemii. Nie tyje, ważę 51 kg. Nie ma czegoś takiego jak efekt jojo, jest tylko brak silnej woli. Nie polecam nikomu mojej "diety", bo jak ktoś ma słabą psychikę to tylko sobie zaszkodzi. To była moja ostatnia deska ratunku, bo wczesniej przez rok nc nie dało żadnego efektu, nawet dietetyk nie pomógł.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-30, 18:45   #2
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo

Leczysz się na depresję i wytykasz innym słabą psychikę?!

I jaka "ostatnia deska ratunku" - przed czym - prawidłowym BMI? Zostawiłabym ten patos ludziom, którzy zeszli z otyłości zagrażającej życiu.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 09:59   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo

Moim zdaniem pisanie takich rzeczy jest skrajnie nieodpowiedzialne, bo ktoś tu może zajrzeć i spróbować tego, co Ty, a straci na tym jedynie zdrowie.
Piszesz, że badania wyszły Ci ok. Jakie dokładnie badania? Bo morfologia może i jest spoko, ale cała reszta będzie do bani.
Poza tym jednak dla większości kobiet zejście do np. 1200 kalorii będzie wiązało się z problemami z cerą, włosami, paznokciami, a przede wszystkim z zanikiem miesiączkowania i późniejszymi problemami z płodnością, poważnymi problemami hormonalnymi. I o ile schudniesz kupę kilogramów w 5 miesięcy, to szkód takiej głodówki w takim czasie nie naprawisz.
Znajoma była na takiej hardkorowej diecie. Owszem, schudła. Owszem, nie przytyła. Tylko teraz, jak stara się o dziecko, to miesięcznie wydaje grubo ponad 1000 zł na lekarzy i leki.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 10:51   #4
monis1900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 58
Dot.: Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo

62 kg przy 162 cm to żadna tragedia. Nic dziwnego, że kg na diecie wolno spadały, bo nie było ich wiele do stracenia. Jak ćwiczyłaś to rosły mięśnie, więc waga mogła stać w miejscu. Zrobiłaś z siebie szkieletora i twierdzisz, że to ok? Sorki, ale bzdury gadasz. Ja ważę dużo, po dużo ćwiczyłam przy odchudzaniu i nauczyłam się wagę trochę olewać. Mięśnie są ciężkie, a centymetrów ubyło. Sprawdzałaś, jaki masz skład ciała po takiej diecie? Nigdy nie powinno się schodzić poniżej podstawowej przemiany materii, moja wynosi np. 1400 kcal.
monis1900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-31, 13:09   #5
soniaronia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 96
Dot.: Schudłam 11 kg na diecie poniżej 1000 kcal bez jojo

Morfologii mam w normie, badania endokrynologiczne też, ginekologiczne ok, jajeczkuję, rtg zębów ok, mam tylko 8 do usunięcia, ale one źle wzrastać zaczęły mi już przed odchudzaniem.
soniaronia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-31 14:09:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.