Dziwny okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 12:26   #1
Karolajn93
Raczkowanie
 
Avatar Karolajn93
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 103

Dziwny okres


cześć
normalnie okres mam 9-10, kazdego miesiaca. w tym miesiacu mi sie spoznil. zaczelam plamic okolo 14 i tak przez kilka dni, mialam takie dziwne uplawy. potem dostalam okres, i sama nie wiem czy to jest okres bo są to takie brązowe uplawy pomieszane z taką zwykłą miesiączką jaką miewam zawsze. czy to przez te upały coś nie tak? czy może za dużo pracuje? dodam, że dostałam ten okres 19 i do dzis mi sie nie skonczyl (ale to normalne, bo ja zawsze mam okres 7-8 dni)
Karolajn93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:46   #2
xaikox
Przyczajenie
 
Avatar xaikox
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny okres

Hej Ja spodziewałam się okresu za 13 dni a zamiast tego 4 dni temu zauważyłam dziwne jasno brązowe plamienie, dzień później było ono wręcz brunatne a od dwóch dni jest to raczej brązowe plamienie z odrobiną krwi, a okres ma mieć dopiero za 9 dni i też nie wiem co się dzieje Ale stres wpływa na okres więc może dlatego, czytałam też że taka może być "uroda". Nie wiem sama i też się martwię
xaikox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:59   #3
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Dziwny okres

ginekolog, a nie wizaz - obie !!!
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:02   #4
xaikox
Przyczajenie
 
Avatar xaikox
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
ginekolog, a nie wizaz - obie !!!
jeśli okres nie pojawi się za tydzień to owszem wybiorę się, a wiesz może jakie mogą być tego przyczyny?
xaikox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 15:33   #5
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Dziwny okres

Okresy są różne. Od pół roku przed okresem dostaję plamień - rozkręca mi się okres - a potem mam zwyczajny okres. Hormony, estrogeny, progesteron - wszystko działa.
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 20:28   #6
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dziwny okres

Rozumiem, że ciążę wykluczacie?
Przyczyny braku okresu to ciąża, stres, torbiel, zmiana klimatu, zaburzenia hormonalne, antybiotyki itp.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 01:55   #7
xaikox
Przyczajenie
 
Avatar xaikox
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Rozumiem, że ciążę wykluczacie?
Przyczyny braku okresu to ciąża, stres, torbiel, zmiana klimatu, zaburzenia hormonalne, antybiotyki itp.
nie wiem jak kolezanka ale ja raczej tak bo seksu nie uprawiam z obecnym chlopakiem i jestem jeszcze dziewica a wadpie, ze moj partner zaplodnil mnie swym palcem chociaz z natury jestem panikara i takie mysli gdzies mi tam siedza w glowie, wiec jesli macie jakies mocne argumenty, zebym tak nie myslalam to prosze uspokojcie mnie dziewczyny!
xaikox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-28, 03:13   #8
MilenaAmourVincitOmnia
Raczkowanie
 
Avatar MilenaAmourVincitOmnia
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 52
Dot.: Dziwny okres

Nie znam się szczerze mówiąc na tym , ale może to być jakiś problem (choroba czy coś) lub ciąża , wiele osób ma plamienia i mylnie braną za miesiączkę krwawienie ... które może być bodajże do 3 - 4 miesiąca ciąży , jeżeli rozważasz i wiesz że mogłabyś być w ciąży to ....
__________________
AMOUR VINCIT OMNIA!
MilenaAmourVincitOmnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 11:10   #9
Justi xP
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 70
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez xaikox Pokaż wiadomość
nie wiem jak kolezanka ale ja raczej tak bo seksu nie uprawiam z obecnym chlopakiem i jestem jeszcze dziewica a wadpie, ze moj partner zaplodnil mnie swym palcem chociaz z natury jestem panikara i takie mysli gdzies mi tam siedza w glowie, wiec jesli macie jakies mocne argumenty, zebym tak nie myslalam to prosze uspokojcie mnie dziewczyny!
Cytat:
Napisane przez MilenaAmourVincitOmnia Pokaż wiadomość
Nie znam się szczerze mówiąc na tym , ale może to być jakiś problem (choroba czy coś) lub ciąża , wiele osób ma plamienia i mylnie braną za miesiączkę krwawienie ... które może być bodajże do 3 - 4 miesiąca ciąży , jeżeli rozważasz i wiesz że mogłabyś być w ciąży to ....
Ale koleżanka powyżej napisała, że wyklucza ciąże, bo seksu nie uprawiała
Ja jestem w podobnej sytuacji, nigdy między mną a moim partnerem do stosunku nie doszło, jedynie ocieranie się+ewentualnie preejakulat na placu a mimo to strasznie schizuję! Okres mi się spóźniał, a jak już go dostałam(po naparze z czarnej malwy) to był skąpy i mało bolesny I do tej pory nie wiem czy to był normalny okres czy nie..
Justi xP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 13:55   #10
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez Justi xP Pokaż wiadomość
Ale koleżanka powyżej napisała, że wyklucza ciąże, bo seksu nie uprawiała
Ja jestem w podobnej sytuacji, nigdy między mną a moim partnerem do stosunku nie doszło, jedynie ocieranie się+ewentualnie preejakulat na placu a mimo to strasznie schizuję! Okres mi się spóźniał, a jak już go dostałam(po naparze z czarnej malwy) to był skąpy i mało bolesny I do tej pory nie wiem czy to był normalny okres czy nie..
Czasem się tak zdarza. Jeśli to była jednorazowa sytuacja, to nie ma powodu do niepokoju. Inaczej warto wybrać się do ginekologa. Co do ciąży- jak nie współżyłaś, to w ciąży nie jesteś
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 16:43   #11
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Dziwny okres

Mnie to wygląda na drobne zaburzenia hormonalne Obydwie powinnyście iść na spokojnie sprawdzić sobie ich poziom. Jeżeli nie doszło do pełnego stosunku, to można być spokojnym. Plemniki to nie terminatory, nie teleportują się do macicy samoistnie :P Po wyglądzie miesiączek możecie być pewne, że wasze hormony są zachwiane. Stres i gigantyczne temperatury także opóźnia okres, podobnie jak niedobór niektórych minerałów. Mówię to jako osoba, mająca te same problemy co Wy i zrobiła sobie dzisiaj badania hormonalne. Po pierwsze- wyluzujcie, po drugie - podziałajcie i dowiedzcie się w czym leży problem
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 22:48   #12
xaikox
Przyczajenie
 
Avatar xaikox
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
Mnie to wygląda na drobne zaburzenia hormonalne Obydwie powinnyście iść na spokojnie sprawdzić sobie ich poziom. Jeżeli nie doszło do pełnego stosunku, to można być spokojnym. Plemniki to nie terminatory, nie teleportują się do macicy samoistnie :P Po wyglądzie miesiączek możecie być pewne, że wasze hormony są zachwiane. Stres i gigantyczne temperatury także opóźnia okres, podobnie jak niedobór niektórych minerałów. Mówię to jako osoba, mająca te same problemy co Wy i zrobiła sobie dzisiaj badania hormonalne. Po pierwsze- wyluzujcie, po drugie - podziałajcie i dowiedzcie się w czym leży problem
No upały teraz są okropne, no i stres też bo z natury jestem panikarą :/ "Normalnego" okresu spodziewam się w poniedziałek czyli już w sumie jutro, miałam objawy okresu (ból piersi i mi się powiększyły, ból brzucha i pleców) już przez kilka dni i były takie sporadyczne ale na razie nic Na badania hormonalne mam się udać dopiero w 5-9 DC , więc muszę czekać a za kilka dni jadę do Hiszpani9 ,więc do gink mogę iść dopiero po powrocie czyli najwcześniej 25 sierpnia, a z tego co się orientuje moja Pani wraca dopiero 3 września zaraz umrę z nerwów, ta ciąża chodzi mi cały czas po głowie, chociaż wmawiam sobie, że tyle osób stara się o dziecko latami a mnie miałby zapłodnić palec chłopaka na którym na 99% nic nie było, no jezus maria OSZALEJE
xaikox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 12:25   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dziwny okres

Cytat:
Napisane przez xaikox Pokaż wiadomość
No upały teraz są okropne, no i stres też bo z natury jestem panikarą :/ "Normalnego" okresu spodziewam się w poniedziałek czyli już w sumie jutro, miałam objawy okresu (ból piersi i mi się powiększyły, ból brzucha i pleców) już przez kilka dni i były takie sporadyczne ale na razie nic Na badania hormonalne mam się udać dopiero w 5-9 DC , więc muszę czekać a za kilka dni jadę do Hiszpani9 ,więc do gink mogę iść dopiero po powrocie czyli najwcześniej 25 sierpnia, a z tego co się orientuje moja Pani wraca dopiero 3 września zaraz umrę z nerwów, ta ciąża chodzi mi cały czas po głowie, chociaż wmawiam sobie, że tyle osób stara się o dziecko latami a mnie miałby zapłodnić palec chłopaka na którym na 99% nic nie było, no jezus maria OSZALEJE
To nie ciąża na 100% !!!!!! Zrób sobie betę- test z krwi, jak panikujesz. I ciesz się wynikiem negatywnym.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-03 13:25:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.