kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Pokaż wyniki sondy: Które miasto wybrać?
Kraków 1 33,33%
Wrocław 2 66,67%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 17:23   #1
agataa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 97
Question

kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach


Zakładałam jakiś czas temu wątek o wakacjach Praga/Wrocław/Kraków.
Zdecydowałam się na Wrocław i Kraków. Jutro kupuje bilety. I mój plan jest taki aby pojechać do Krakowa tam 3 noclegi później z Krakowa do Wrocławia też 3 noclegi na weekend. Ale zastanawiam się czy to nie zbyt ,,droga'' impreza. Pociąg do Krakowa ok 40 zł później przejazd do Wrocławia polskim busem ok 20 zł no i powrót do domu też około pewnie 40 zł.
Udało mi się znaleźć tańsze noclegi(50 zł od osoby za dobe) - Ale może macie jakieś hostele do polecenia w niższych cenach ale w centrum by nie marnować kasy na dojazdy,
I co najwazniejsze! Bo zaczęłam się zastanawiać czy to jesdt sens tak 3 dni tu i tu. Czy to nie wyjdzie za dużo kasy bo same przejazdy do tego noclegi i jeszcze coś jeść trzeba przez te dni.. Bo jak liczyłam to już same noclegi w obu miastach to koszt 500 zł (a 50 zł za osobe więc tanio, 3 noclegi tu i tu).

Jak myślicie czy lepiej wybrać jedno miasto na 4,5 dni? Bo myślę o kilku dniach nie tylko dwóch. Chciałabym pozwiedzać oczywiście, zobaczyć coś fajnego, ale też może gdzieś usiąść, pójść na impreze, spędzić jakoś fajnie wieczór. Lubię że tak powiem jak miasto ,,żyje'' Które miasto wybrać? Wiem, że każde ma swój klimat.. Np.Wybrać Kraków a na weekend koniec sierpnia albo wrzesień do Wrocławia. Jaką opcje byście wybrali? Coś doradzili?
agataa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 20:38   #2
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Ja jestem fanką Wrocławia. To miasto zdecydowanie żyje, Kraków jest piękny ale od strony imprezowej go niestety nie znam.
We Wroclawiu jest kilka fajnych miejsc ale nie wiem co Cię konkretnie interesuje...? Jaki rodzaj lokali , ile czasu chcesz przeznaczyc na zwiedzanie.

Poza oczywistymi muzeami warto wpasc na Ostrów Tumski i Stare Jatki. W tej samej uliczce jest kilka fajnych knajp.
Na impreze zawsze szlismy do Il Gusto, kończylismy ją w Manianie na piwo do spiza, wodke do setki, kolacje chodzilismy do Cesarsko Królewskiej albo do piwnicy świdnickiej
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 12:23   #3
mikaforever
Raczkowanie
 
Avatar mikaforever
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 57
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Jednak każdy ma inny styl zwiedzania
Jeśli idzie o miasta, lubię sobie w Polsce wyjechać na takie 3 dniowe wypady. Ale dwa miasta to już byłby dla mnie maraton, rozbiłabym to 2 osobne wyjazdy. Ja też jestem fanką Wrocławia, mam wrażenie że to miasto cały czas Zyje, coś się w nim dzieje, jest bardziej "młodzieżowe". A Kraków kojarzy mi się z wycieczkami szkolnymi
mikaforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 12:40   #4
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Krakow jest miastem studentow, wiec gwarantuje wiecej rozrywek dla mlodych. Jest co zwiedzac i co robic wieczorami.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 12:44   #5
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Ale Wroclaw tez jest miastem studentow ostatecznie ma 5 państwowych uczelni i mase prywatnych... I zdecydowanie też jest co robić wieczorem
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 13:20   #6
judyta111
Raczkowanie
 
Avatar judyta111
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 72
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Co prawda, to prawda, we Wrocławiu nie można się nudzić. Miasto ma bardzo bogatą ofertę dla przyjezdnych. Oczywiście sercem miasta jest rynek, gdzie ciągle coś się dzieje. Będąc na wycieczce mieliśmy to szczęście, że zakwaterowano nas w apartamencie przy ulicy krawieckiej 57 a więc o rzut beretem od rynku. Akurat odbywał się Jarmark Świętojański, więc na brak atrakcji nie mogliśmy narzekać.
judyta111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 15:52   #7
tungus
Raczkowanie
 
Avatar tungus
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 56
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Na ryanair wczoraj były bilety na samolot (z Warszawy) do Wrocka za 9 zł, dziś za 19 ja właśnie się wybieram we wrześniu i stawiałabym też na Wrocław. Kraków ładny, ale ja jakoś nie czuję tej słynnej "magii Krakowa"...
__________________
Kilka lat później...
tungus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-12, 13:32   #8
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: kilkudniowy wyjazd - Kraków czy Wrocław? o miastach

Co Wy opowiadacie! Kraków jest właśnie wspaniały! Ostatnio inspiruję się nim tu Nie mówię, że Wrocław nie ma swego klimatu, jednakże na pewno nie można ujmować Krakowowi jego magii, a turyści mają w nim prawdziwe eldorado!
__________________
reklama

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-08-14 o 17:09 Powód: Link.
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-12 14:32:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.