ALKOHOL nawilża?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-06, 09:59   #1
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284

ALKOHOL nawilża??


Własnie szukam dobrego "nawilżacza" do twarzy i do ciała. Analizując skład takich preparatów z przerażeniem stwierdziłam że wiele z nich już na drugim miejscu (po wodzie) zawiera alkohol czyli "Alcohol Denat." Nawet takie balsamy po opalaniu, które moim zdaniem powinny być super łagodne, bo ich zadaniem jest uspokoić podrażnioną oplaniem skórę. Dzisiaj sie posmarowałam kremem Biotherm Aquasorce, który podobno ma mocno nawilżać i na drugim miejscu ma właśnie alkohol
Jak to jest z tym alkoholem? Nawilża czy wysusza??
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:14   #2
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Alkohol wysusza, zdecydowanie nie nawilża
Przeważnie go wpychają do kosmetyków do cery trądzikowej czy tłustej, co powoduje efekt przeciwny do zamierzonego - skora chroniąc się przed tak drastycznym wysuszeniem wydziela jeszcze więcej sebum, czyli: robi się bardziej tłusta.
Ja nie wiem, co to za pomyśl wpychania denata gdziekolwiek się tylko da
A do cery naczynkowej jest absolutnie zabroniony.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:21   #3
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ALKOHOL nawilża??

do balsamów po opalaniu pchają, bo daje efekt chłodzenia
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 11:23   #4
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Ja przez pewien czas stosowałam tonik z alkoholem i skończyo się to ostrym uczuleniem na twarzy
Co prawda alkohol wysuszał mi pryszcze, ale skóra robiła się coraz bardziej sucha i łuszczyła się aż w końcu uczulenie wyskoczyło
Na szczęście pomoc dermatologa pomogła
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:11   #5
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Co do balsamów po opalaniu - ja tu właśnie mam przed sobą balsam 3w1 Daxa - nie ma w składzie alkoholu, a fajnie chłodzi.
Nieporozumieniem są balsamy Avonu, w których często znajdziemy alkohol. Masakra. Zupełnie nie wiem, po co.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 12:15   #6
nieania1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: ALKOHOL nawilża??

dodatek alkoholu powoduje zwiększoną penetracje składników aktywnych wgłąb skóry(np.dodatek alkoholu do serum z wit.C+E)
nieania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 13:02   #7
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Ja słuszalam ze alkoholi działa przwciwzmarszczkowo. Nawe wynalazłam kiedys przepis na maseczke domową z alkoholem.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 13:33   #8
moniga
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 538
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Przeciwzmarszczkowo? To chyba niemożliwe, bo i z jakiej racji i czym miałby to robić? Jedyne co moze to zwiększyć penetrację takich składników, i przez to może tak być postrzegany.
__________________
Życie jest jak malowanie obrazu, a nie dodawanie słupków
moniga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 18:03   #9
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez Judytka2
Ja słuszalam ze alkoholi działa przwciwzmarszczkowo. Nawe wynalazłam kiedys przepis na maseczke domową z alkoholem.
nie wiem. poprostu tak słyszałam i czytałam i to nie raz juz ale sama nie wiem na pewno.
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:10   #10
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Dzięki że mnie utwierdziłyście w mojej wiedzy . Bo już myślałam, że ze mną coś nie tak i stąd to moje pytanie w tytule. Moim zdaniem alkohol jest dopuszczalny tylko w preparatach zalecanych specjalnie przez lekarza. W normalnych kosmetykach nie powinien byc stosowany.
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-06, 19:14   #11
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ALKOHOL nawilża??

czy nie powinien... niektóre substancje rozpuszczają się w alkoholu, dzięki niemu wiele filtrów jest lekkich, płynnych i szybko wchłaniających się... przykłady mozna mnożyć
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-06, 23:05   #12
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ALKOHOL nawilża??

No ja też się cieszę, że te filtry się szybko wchłaniają, są lekkie i tak dalej, ale co z tego, skoro taki superhiperlekki antek FE, na ten przykład, zupełnie się nie nadaje do użytku - wypala mi oczy i niszczy soczewki - zasługa alkoholu, rzecz jasna
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 13:20   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Alkohol alkoholowi nierówny - "denat" to wysuszacz i należy go unikać, natomiast jest też sporo innych składników, które mają w nazwie "alcohol", a nie mają wiele wspólnego ze spirolem Dla mnie szczytem jest żel przeciwnaczynkowy Miraculum, przeznaczony do stosowania miejscowego, na najbardziej "naczynkowe" miejsca, który ma denata na drugiej pozycji w składzie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 13:39   #14
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Erato, o Miraculum już kiedyś coś wspominałam - co powiesz na płyn do demakijażu oczu dla wrażliwców z Sodium LAYRYL Sulfate wysoko w składzie?
Co do tematu, mi szkodzi głównie denat no i phenoxyetanol, ale to wtedy, jeśli siedzi sobie wysoko w składzie - bo zdaje się, że jeśli jest gdzieś na ostatnich miejscach, to pełni rolę konserwantu (preservative - kurde, oto skutek czytania angielskiej literatury fachowej - brakuje mi polskich odpowiedników). Dla mnie małym szokiem okazał się tonik Olay; co prawda kupowałam go dość dawno, jak tylko ta firma weszła do nas na rynek - tonik ma jak byk napisane na naklejce "łagodna bezalkoholowa formuła", a phenoxyethanol króluje tam na zaszczytnym trzecim miejscu w składzie Fajne miałam czerwone plamy po jego użyciu, na dodatek śmierdzi tym alkoholem jak szatan... łagodna bezalkoholowa formuła, taaa
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-07, 14:38   #15
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Taaa... Może firma powinna poprawić i napisać, że tonik jest "bezdenatowy" Oczywiście, że dodatek alkoholu gdzieś na szarym końcu składu nikomu krzywdy nie zrobi. No ale kosmetyki dla wrażliwej lub naczynkowej cery na bazie alkoholu to kpina.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 16:13   #16
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: ALKOHOL nawilża??

stosuje tonik z alkoholem "afrodyta adonis" dla cery tłustej i bardzo mi pomaga a polecił mi go dermatolog profesor nawet
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 18:39   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez patrycja77
stosuje tonik z alkoholem "afrodyta adonis" dla cery tłustej i bardzo mi pomaga a polecił mi go dermatolog profesor nawet
Uważaj tylko żeby tak CI nie zesuszył skóry, że "odwdzieczy" się wzmożonym przetłuszczaniem. Miałam ten tonik wieki temu, uzywalam, zrobił mi masakrę na twarzy nigdy więcej. ZMagałam się z tradzikiem i przetluszczaniem skóry na poczatku liceum, pomoglo mi odstawienie wszystkiego co przeciwtradzikowe i przerzucenie sie na komsetyki łagodzące, nawilżające.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 20:14   #18
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez L_V
Uważaj tylko żeby tak CI nie zesuszył skóry, że "odwdzieczy" się wzmożonym przetłuszczaniem. Miałam ten tonik wieki temu, uzywalam, zrobił mi masakrę na twarzy nigdy więcej. ZMagałam się z tradzikiem i przetluszczaniem skóry na poczatku liceum, pomoglo mi odstawienie wszystkiego co przeciwtradzikowe i przerzucenie sie na komsetyki łagodzące, nawilżające.
Wiesz, że ja miałam dokładnie to samo?
Problemy z cerą zawsze zaczynały mi się wtedy, gdy próbowałam stosować coś matującego, antybakteryjnego, przeciwtrądzikowego - i właśnie kończyło się nadmiernym wydzielaniem sebum i pryszczami.
I tak samo - jak odstawiłam te kosmetyki i przerzuciłam się na łagodniejsze (kremy nawilżające, ale nie natłuszczające; żele do mycia twarzy dla cery suchej) - cera zrobiła się o niebo lepsza.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 20:21   #19
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Moja twarz reaguje dokładnie tak samo . Nawet przygoda z antybakteryjnymi kosmetykami AA musiała się szybko zakończyć, właśnie z tego powodu... Teraz tylko piankę do mycia twarzy mam do cery trądzikowej, ale bez alkoholu i wszelkich świństw, bardzo łagodną (Pharmaceris T Erisa), natomiast reszta kosmetyków - same nawilżające, łagodzące itd.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 21:06   #20
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: ALKOHOL nawilża??

A wiecie, ze to działa też w drugą stronę - mi właśnie po stosowaniu przez kilka miesięcy mazideł przeciwtrądzikowych, raczej drażniących- bo pobawiłam się Lysanelem Active i A-D - atopowa skóra mi się odwrażliwiła, przestała przesuszać???
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:20   #21
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez patrycja77
stosuje tonik z alkoholem "afrodyta adonis" dla cery tłustej i bardzo mi pomaga a polecił mi go dermatolog profesor nawet
Wszyscy dermatolodzy, których w zamierzchłych czasach odwiedzałam, byli "dermatologami profesorami nawet" - i zauważyłam u nich wielkie podobieństwo co do dobierania specyfików - większość równie trfanych i równie z kosmosu. I zeby było śmiesznie, alkoholowa Afrodyta zajmujowała w nich czołowe miejsce.
No i jest bez recepty

Nie życzę Ci tego, ale niestety, jeszcze Ci się buzia odwdzięczy za takie traktowanie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:29   #22
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Ja jeszcze zrobię taki malutki offtop, skoro już o "dermatologach-profesorach" mowa. Ostatnio stojąc w kolejce w aptece podsłuchiwałam bezwstydnie dziewczynę przede mną - skarżyła się na wysyp i pytała farmaceutkę o radę. Owa pani doradziła - uwaga - Lysanel Active (teraz, na lato!) - mimo że dziewczyna nigdy nie stosowała żadnych kwasów. Co więcej, na dzień poleciła jej Lysanel Mat, bo przecież jak się stosuje kwasy tylko na noc, to na dzień już nie trzeba filtrów, a zresztą Lysanel Mat ma filtry (ciągle słowa farmaceutki). Zszokowałam się trochę i spytałam, skąd czerpie tę imponującą wiedzę pielęgnacyjną, a ona mi na to "bo ja byłam na szkoleniu ze sławnym polskim dermatologiem i stąd to wiem".
Z kolejki uciekłam, coby biedną duszyczkę uświadomić nieco, a tam już w życiu nie zrobię zakupów. I taka to wiedza naszych sławnych polskich dermatologów...
A żeby nie było kompletnego offtopa - alkohol, owszem, nawilża - ja stosuję w małych dawkach - WEWNĘTRZNIE
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:34   #23
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Rayne, alkohol stosowany wewnętrznie nie nawilża,tylko konserwuje
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:41   #24
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ALKOHOL nawilża??

A ja tam nie narzekam na nawilżenie przy odpowiedniej dawce - tzn narzekam, ale dopiero następnego dnia rano.
A jeśli konserwuje, to też dobrze - może jak się dobrze zakonserwuję, to też jakoś później zmarszczki się zaczną robić?...
Edit: co do tej nieszczęsnej Afrodyty - ja tam nie wiem, od samych oparów pewnie bym płatkiem kosmetycznym w twarz nie trafiła
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:45   #25
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Rayne, w moim przypadku alkohol stosowany wewnętrznie niestety odwadnia..
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:46   #26
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez Rayne
Edit: co do tej nieszczęsnej Afrodyty - ja tam nie wiem, od samych oparów pewnie bym płatkiem kosmetycznym w twarz nie trafiła


Padłam1
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 21:59   #27
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Ja sobie chyba skoczę na balkon po konserwant choć wczoraj juz sie nieźle zakonserwowałam...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:07   #28
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Ja tam nie wiem, czy alkohol nawilża wewnętrznie, za to kac z pewnoscią - nigdy nie piję tyle wody, co na kacu
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:08   #29
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: ALKOHOL nawilża??

Cytat:
Napisane przez Erato
Ja tam nie wiem, czy alkohol nawilża wewnętrznie, za to kac z pewnoscią - nigdy nie piję tyle wody, co na kacu
Co prawda to prawda - ze 2 litry wody przynajmniej.....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.