Cellulit - problem szczupłej osoby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 16:00   #1
Martaman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 5

Cellulit - problem szczupłej osoby


Cześć! Mam spory kłopot z cellulitem. Zupełnie nie wiem w jaki sposób go zlikwidować ... Wie ktoś jak się pozbyć cellulitu? Pozatym jestem dość szczupła, tylko ten cellulit...
Martaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:15   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

jak juz sie pojawil, to niestety albo zabiegi inwazyjne albo cud.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-02-06 o 16:16
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:35   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Pij dużo mineralnej niegazowanej wody ok. 2 litry dziennie, zielona herbata, peeling kawowy z przyłożeniem do części objętej cellulitem, możesz dołożyć szczotkowanie ciała. Warto wypróbować też olej makadamia, albo wmasować albo połączyć z peelingiem solnym lub innym. No i staraj się trochę ruszać- przynajmniej spacer ok. 30 minut dziennie.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:28   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez Aaniol_apokalipsy Pokaż wiadomość
Pij dużo mineralnej niegazowanej wody ok. 2 litry dziennie, zielona herbata, peeling kawowy z przyłożeniem do części objętej cellulitem, możesz dołożyć szczotkowanie ciała. Warto wypróbować też olej makadamia, albo wmasować albo połączyć z peelingiem solnym lub innym. No i staraj się trochę ruszać- przynajmniej spacer ok. 30 minut dziennie.
i dzieku temu moze bedzie mniejsza szansa na wiekszy cellulit, ale na pewno nie zniknie.
Ale rady bardzo dobre, zwlaszcza z piciem wody i zielonej herbaty, zdrowe nie tylko dla skory
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 07:14   #5
Katja1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 13
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Ćwiczenia, dieta , picie dużej ilości wody i endermologia. Do tego możesz dołączyć lodowate prysznice . Można się do nich przyzwyczaić.
Katja1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:10   #6
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

ogólnie zmniejszenie procentowego udziału tkanki tłuszczowej i zwiększenie tkanki mięśniowej w kompozycji ciała daje skuteczne efekty czyli siłownia i odpowiednio skomponowane posiłki
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 11:11   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Ja wodnego cellulitu pozbyłam się masażami bańką chińską, ale powychodziły mi od tego pajączki, więc przestałam i cellulit wrócił. Także pozbyć to się go da bez zabiegów inwazyjnych, tylko niefajnym kosztem no i trzeba te masaże robić co dwa dni przez dwa miesiące. Ale jak ktoś ma silne naczynka to raczej nie powinny wychodzić. Do tego robić peeling kawowy, pić zieloną i czerwoną herbatę, ćwiczyć, jeść zdrowo, mało cukrów i tłuszczy zwierzęcych (za to roślinne, ale NIERAFINOWANE jak najbardziej wręcz wskazane przy walce z cellulitem np. olej z wiesiołka, czy lniany), a dużo owoców, warzyw, pełnoziarnistych produktów, wody, robić naprzemienne prysznice raz ciepła woda, raz zimna na miejsce dotknięte cellulitem i pamiętać by kończyć zawsze na zimnej. Do tego można posmarować się jakimś serum na cellulit, najlepiej rozgrzewającym, owinąć się folią spożywczą i przykryć kocem i tak leżeć z godzine i raz na 3-4 dni takie coś robić. Po dwóch miesiącach takiej mordęgi usunięcie w 99-100% cellulitu gwarantowane, ale jeśli bierzesz tabletki hormonalne to on i tak wróci jak przestaniesz to wszystko robić.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-02, 20:34   #8
la_tawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 23
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

ja polecam zimny, "ostry" prysznic, a zaraz po nim wytarcie grubym ręcznikiem i dobry balsam albo nawet masaż zwykłą oliwką.. jeśli celullit masz niewielki, to na pewno się sprawdzi
__________________
<ciach_reklama>
la_tawiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:37   #9
arjuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

dziewczyny!

sama jestem szczupłą osobą, całą mlodość ćwiczyłam(aikido, boks, siłownia), a jednak cellulit dotyka takze mnie.
Mam do powiedzenia 2 rzeczy:

po 1: to TV nam wkręciła, że cellulit jest obrzydliwy i należy się go pozbyc. 99% znajomych mi kobiet ma cellulit, moje małe dziecko na tyłku też ma cellulit, bo jest zwyczajnie tluściutkie innymi słowy caly swiat w/g TV ma zaburzenia, bo ma cellulit. to nie żadne zaburzenie, coś obrzydliwego itede, tylko coś, co przytrafia się paniom w każdym wieku, a które mają trochę tluszczyku tu i tam- co jest przeciez naturalne dla naszej plci i jest tak hołubione przez płec przeciwną;]

po 2. mimo tego, że zdaję sobie sprawę z tego, że mass media robią nam wodę z mózgu nie twierdzę, że nie walczę z cellulitem po prostu bez cellulitu psychicznie mi lepiej, a moje samopoczucie w moim domu, jest na wagę złota

podaję sposób jak pozbyć się cellulitu bez specjalnych kosztów i wysiłku, przetestowałam sposób na sobie i nei tylko- DZIAŁA :

noszę rozmiar 36-38(158 cm wzrostu i 53 kilo niestety), cellulit mam na udach i tyłku, własnie sie z nim rozprawiam , bo za 4 miesiace jade na wakacje, a chcę sie rozebrać do stroju. Przed ciaza ważyłam 49 kilo i też miałam cellulit-zlikwidowałam go w 100% i przez kilka lat cieszylam sie psychicznym eldorado. Potem byla ciąża, ciąża znaczy +15 kilo, w związku z czym cellulit wrócił jak bumerang, a oprócz niego wiotki brzuch, a o mięśniach wypracowanych przez lata ćwiczeń mogłam zapomnieć...no coż, ciaża zmienia.

na dzien dzisiejszy(3 lata po porodzie) , gdy już mam czas dla siebie likwiduję cellulit o tak:

3 razy w tygodniu( jewsli masz czas to częściej) masakruję moje uda zwykłym drewnianym masażerem za-nie wiem-15 zlotych. patrzcie, by miał metalową ośkę i kształt normalnego wałka, jaki się stosuje w kuchni(wygodniej w użyciu) trzeba poczekac jakieś 3-4 miesiąca, ale efekty są, pieniędzy sie nei wydaje na jakieś super drogie specyfiki, ktore nei dzialają, cellulit znika.

Przed wyjazdem na wakacje robie jeszcze tak: z balsamem rozgrzewającym z frimy bodajże eveline mieszam kawę rozpuszczalną i imbir mielony, rozprowadzam na udach i tyłku, po czym zawijam się folią stretch na jakieś 2-3 godziny i wchodzę pod koc. Efekty sa natychmiast(nie twierdzę, że zniknie cały cellulit, ale będzie dużo lepiej), ale cellulit szybko wraca, więc polecam tylko jako dodatek do masowania ciała drewnianym ustrojstewem.

to, co opisałam-naprawde działa.

stosowałam derma-roller(to z igłami) i kolagen 350 zl za tubkę: nie działa(ale derma roller działa na blizny-sprawdziłam, wiem)
stosowałam elancyl celluslim i koncentrat na talię: nie działa
teraz mam oligo DX(podobno trazeba uzywać 60 dni, by byl efekt), na razie używam p[rzez 31 dni-nie działa.

to tyle.
pozdrawiam
jak coś, pytać.
arjuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:24   #10
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
jak juz sie pojawil, to niestety albo zabiegi inwazyjne albo cud.
chyba pozostaje cud
Ja tez jestem szczupła (obecnie 34-36 rozmiar)i walcze z nim od nie pamietam dobrych kilku lat-dosłownie wszystko testowalam:
dieta
endermology
masaze
kremy
maski
banki chinskie
fitnes
nawet tabletki po ktorych mialam halucynacje!!

I dalej sie trzyma mojego dupska i ud-brakuje mi juz słów.
A jak zajde w ciaze to dopiero bedzie tragedia.

Marzy mi sie od kilku lat włozyć krótkie spodenki i wyjsc jak czlowiek na miasto!!!
Listosci
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 16:38   #11
stylovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Ruch! Ze swojego doświadczenia wiem, że to działa najlepiej. Możesz też spróbować zrezygnować z nabiału - on podobno miesza w hormonach i sprzyja budowaniu pomarańczowej skórki. Masaże i kosmetyki do tego przeznaczone też są OK.
stylovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 11:15   #12
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez stylovva Pokaż wiadomość
Ruch! Ze swojego doświadczenia wiem, że to działa najlepiej. Możesz też spróbować zrezygnować z nabiału - on podobno miesza w hormonach i sprzyja budowaniu pomarańczowej skórki. Masaże i kosmetyki do tego przeznaczone też są OK.
Oooo odnosnie nabiału to nowosc,nie slyszlalam ,to co w takim razie jesc?
Jak mam zrezygnowac z serów,jajek...??

A z ruchem to raczej u mnie odpada bo ruszam sie bardzo duzo i dalej mam cellulit...
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:31   #13
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Oooo odnosnie nabiału to nowosc,nie slyszlalam ,to co w takim razie jesc?
Jak mam zrezygnowac z serów,jajek...??

A z ruchem to raczej u mnie odpada bo ruszam sie bardzo duzo i dalej mam cellulit...

jajka to nie nabiał

ale z nabiału ja też nie mogę zrezygnować, za nic
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 20:42   #14
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Nie bez powodu pojawiły sie tabletki na cellulit wodny. A poza nimi to masaż bańką działa cuda (zaobserwowane u koleżanki). Do tego była na zdrowej diecie i nie rezygnowała z fitnessu i innych sportów. I paradoksalnie trzeba bardzo dużo pić.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 22:34   #15
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

a dlaczego nie... nawesz szczupla osoba może mieć cellulit, warto zaopatrzec się w dobry suplement i sporo cwiczyc. A może problem lezy tez w zle dobranej diecie?
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:34   #16
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez Liliannna100 Pokaż wiadomość
a dlaczego nie... nawesz szczupla osoba może mieć cellulit, warto zaopatrzec się w dobry suplement i sporo cwiczyc. A może problem lezy tez w zle dobranej diecie?
Myśle ze raczej jest to sprawa indywidulna.

Jestem na diecie,ćwicze itp i nadal mam cellulit.
słyszałam ze genetyka ma duży wpływ a moja mama ma starszny cellulit i jestem przerażona-jedyne co mnie pociesza to moze za 10 lat wymyśla coś konkretnego na pozbycie sie tego dziadostwa.

Nie polecam suplementów!!

Brałam detocell i miałam halucynacje po 3 dniach zażywania!!!!!!!
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 10:26   #17
sol11
Raczkowanie
 
Avatar sol11
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 449
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Dziewczyny jak walczycie z tym dziadostwem????

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez papryczzka Pokaż wiadomość
jajka to nie nabiał

ale z nabiału ja też nie mogę zrezygnować, za nic
Cięzko zrezygnować z nabiału jak jest wskazany przy treningach i szczególnie przy kolacji.

Pozostałaby mi w takim razie sama sałata na kolacje?
sol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 11:52   #18
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez sol11 Pokaż wiadomość
Cięzko zrezygnować z nabiału jak jest wskazany przy treningach i szczególnie przy kolacji.

Pozostałaby mi w takim razie sama sałata na kolacje?
wskazane jest białko a nie nabiał, istnieją znacznie lepsze jego źródła
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 13:02   #19
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
ogólnie zmniejszenie procentowego udziału tkanki tłuszczowej i zwiększenie tkanki mięśniowej w kompozycji ciała daje skuteczne efekty czyli siłownia i odpowiednio skomponowane posiłki
Zresztą, nawet dziewczyny, ćwiczące aeroby, mają cellulit, więc nie każdy ruch się sprawdza. Na pewno największy wpływ ma genetyka, ale też dieta
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 13:56   #20
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

mi baaardzo pomogła klasyczna bańka chińska Endermologia, Lipobzdury itp mogą się przy tym schować Ale sama nigdy bym nie wpadła że prócz diety i ruchu to najskuteczniejsze są najprostsze rozwiązania...
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 18:34   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Ale i powodujące pękanie naczyń włosowatych .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:38   #22
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ale i powodujące pękanie naczyń włosowatych .
Prawda - nie jest to masaż dla wszystkich niestety Mi na szczęście nic się nie dzieje. Ale ważna sprawa- musi być też dobrze zrobiony! Bo łatwo pseudomasażyście jeździć mocno w te i we wte a potem zonk
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:46   #23
peqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Cellulit - problem szczupłej osoby

Czołem, widzę, że wątek trochę starszy, ale ostatnio miałam pod tym względem pewien przełom, więc się wypowiem - może ktoś skorzysta?

Skomasowany atak na cellulit wygląda w moim przypadku tak:

1) stanie w psie (pozycja jogi). W psie stoję minimum pięć minut dziennie, czasem z naprzemiennie podnoszoną nogą. Najlepiej zacząć od dwóch-trzech minut i wydłużać. Ogólnie dużo się ruszam poza jogą, ale zauważyłam zdecydowany nawrót cellulitu po tym, jak np. przez parę miesięcy tylko biegałam, a stanie w psie zarzuciłam. Polecam to wypróbować. Dodatkowy bonus to oczywiście modelowanie pośladków i nóg

2) dry brushing ud i pośladków. Rękawicą z naturalnego włosia, przed wejściem pod prysznic, na sucho, wykonuję masaż całego ciała (w moim przypadku). Kto chce, może się skupić tylko na miejscach problematycznych. Nie ciśniemy, głaszczemy tylko ciało długimi ruchami, zawsze w stronę serca.

3) po prysznicu osuszam ciało ręcznikiem i nacieram uda i pośladki (a w moim przypadku też całe ciało) olejem sezamowym lub migdałowym (UWAGA: olej sezamowy rozgrzewa, a więc kto ma problem z pękającymi naczynkami, ten raczej niech wybierze olej migdałowy).

4) masaż ud i pośladków kilka razy w tygodniu (ale o tym była już mowa).

Efekty są naprawdę widoczne. Oczywiście, przychylam się do tego, co napisała chyba wyżej takasobie... Każdy ma inne ciało, nie dla każdego masaż czy dry brushing będzie zbawienny. Należy więc poczynać sobie ostrożnie i dobrze się obserwować. Ciałem mamy się opiekować, a nie z nim walczyć! W moim przypadku (skóra bardzo sucha) te cztery rzeczy się sprawdziły. (Choć zalety psa, dry brushingu i wcierania olejku widzę najbardziej; masaż stosuję dopiero od niedawna).

Kto ma pytania, zapraszam Grunt to nie dać zwariować "psychozie cellulitu", ale jak skóra wygląda fajnie to wiadomo, że świat jaśnieje! Pozdrawiam wszystkich ciepło
__________________
"pelargonie i sól" - blog literacki o moim teksaskim zesłaniu i innych nierozwikłościach życia

Edytowane przez peqa
Czas edycji: 2014-09-29 o 19:48
peqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 19:46:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.