Pytanie odnośnie kcal! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-12, 16:01   #1
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286

Pytanie odnośnie kcal!


Czesc Dopiero zaczynam moją przygodę z odchudzaniem tzn. trwa to narazie ponad tydzien ,ale nurtuje mnie pytanie ,jak to jest z tymi kaloriami??obliczyłam sobie ,ze dziennie powinnam spozywc okolo 1300-1350kcal i staram się mniej więcej tyle jesc,tylko ze jesli cwicze powiedzmy na steperze i ogolnie robie sobie cwiczonka to niby wtedy spalam ok 300 kcal to juz wtedy jem okolo 1000kcal dziennie to chyba za mało prawda?i przez to mogę nie tracic na wadze
Więc powinnam spozywac ok .1600kcal dziennie??Dobrze to rozumiem???
bardzo proszę o odpowiedz
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 15:18   #2
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
Czesc Dopiero zaczynam moją przygodę z odchudzaniem tzn. trwa to narazie ponad tydzien ,ale nurtuje mnie pytanie ,jak to jest z tymi kaloriami??obliczyłam sobie ,ze dziennie powinnam spozywc okolo 1300-1350kcal i staram się mniej więcej tyle jesc,tylko ze jesli cwicze powiedzmy na steperze i ogolnie robie sobie cwiczonka to niby wtedy spalam ok 300 kcal to juz wtedy jem okolo 1000kcal dziennie to chyba za mało prawda?i przez to mogę nie tracic na wadze
Więc powinnam spozywac ok .1600kcal dziennie??Dobrze to rozumiem???
bardzo proszę o odpowiedz
"i przez to mogę nie tracic na wadze " nie rozumiem tego fragmentu
zalezy jaką masz aktywnośc fizyczną przed dietą, jaką masz wagę, wzrost itd
Aktywności fizycznej nie odlicza się od diety czyli jesz 1600kcal spalisz dodatkowo 300 kcal(bo nie wiesz czy zawsze tyle spalisz- czasem nie będziesz ćwiczyć) Na moje oko (dietetyczki ) dalej spożyłaś 1600 kcal logicznie rozumując. Trzeba policzyć ile wcześniej spalałaś i ile będzie spalania przy zaplanowanym wysiłku fizycznym.
To jest podstawa zaplanowania prawidłowej ilości kcal w diecie i "jak dużo" będziesz chudła w każdym tygodniu. Nie można przesadzic w żadną stronę.
Musiałabyś podac więcej informacji.
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 11:04   #3
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
Czesc Dopiero zaczynam moją przygodę z odchudzaniem tzn. trwa to narazie ponad tydzien ,ale nurtuje mnie pytanie ,jak to jest z tymi kaloriami??obliczyłam sobie ,ze dziennie powinnam spozywc okolo 1300-1350kcal i staram się mniej więcej tyle jesc,tylko ze jesli cwicze powiedzmy na steperze i ogolnie robie sobie cwiczonka to niby wtedy spalam ok 300 kcal to juz wtedy jem okolo 1000kcal dziennie to chyba za mało prawda?i przez to mogę nie tracic na wadze
Więc powinnam spozywac ok .1600kcal dziennie??Dobrze to rozumiem???
bardzo proszę o odpowiedz
Przede wszystkim nie chodzi o kalorie, ale o to co się je. Większość sądzi, że nieważne skąd one są, i błędnie kombinują z dokładnym liczeniem. Napisz dokładnie co jesz, a wtedy postaramy się coś doradzić.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 14:47   #4
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
Czesc Dopiero zaczynam moją przygodę z odchudzaniem tzn. trwa to narazie ponad tydzien ,ale nurtuje mnie pytanie ,jak to jest z tymi kaloriami??obliczyłam sobie ,ze dziennie powinnam spozywc okolo 1300-1350kcal i staram się mniej więcej tyle jesc,tylko ze jesli cwicze powiedzmy na steperze i ogolnie robie sobie cwiczonka to niby wtedy spalam ok 300 kcal to juz wtedy jem okolo 1000kcal dziennie to chyba za mało prawda?i przez to mogę nie tracic na wadze
Więc powinnam spozywac ok .1600kcal dziennie??Dobrze to rozumiem???
bardzo proszę o odpowiedz
Jeśli masz spożywać 1300kcal, to w dni kiedy ćwiczysz zwiększ do 1600 kcal, żeby bilans był taki sam. Jak będziesz jeść mniej to wtedy też będziesz chudnąć, ale spowolnisz znacznie metabolizm. A tego raczej nie chcesz
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:16   #5
millenka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 660
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
Czesc Dopiero zaczynam moją przygodę z odchudzaniem tzn. trwa to narazie ponad tydzien ,ale nurtuje mnie pytanie ,jak to jest z tymi kaloriami??obliczyłam sobie ,ze dziennie powinnam spozywc okolo 1300-1350kcal i staram się mniej więcej tyle jesc,tylko ze jesli cwicze powiedzmy na steperze i ogolnie robie sobie cwiczonka to niby wtedy spalam ok 300 kcal to juz wtedy jem okolo 1000kcal dziennie to chyba za mało prawda?i przez to mogę nie tracic na wadze
Więc powinnam spozywac ok .1600kcal dziennie??Dobrze to rozumiem???
bardzo proszę o odpowiedz
Ja proponuje,obliczyć swoje zapotrzebowanie uwzględniając wiek,wagę, wzrost oraz stopień i częstotliwość ćwiczeń polecam ten kalkulator:
http://www.programy.u.waw.pl/zapotrz...ie-kalorie.php
Mnie pomógł,jesli się zastosujesz do niego uczciwie też powinien Ci pomóc.Powodzenia
millenka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:24   #6
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie chodzi o kalorie, ale o to co się je. Większość sądzi, że nieważne skąd one są, i błędnie kombinują z dokładnym liczeniem. Napisz dokładnie co jesz, a wtedy postaramy się coś doradzić.
Przwaznie na:
sniadanie: mały jogurt naturalny z garscia musli(czasmi dodam kilka sliwek suszonych lub rodzynek) i do tego 2 kromki chleba razowego z ziarnami posmarowane lekko delmą i na to jakas chuda wędlina(albo ugotowane jajko) i zawsze jakies warzywo do tego np. sałata lub pomidor,ogórek..
2 sniadanie:przewaznie jabłko albo jesli jestem bardziej głodna to do jabłka jakas kanapka
obiad: np pól woreczka kaszy gryczanej,2 jajka sadzone i duzoo surówki (jesli nie mam -to wtedy np. pokrojone ogórki kiszone bądz konserwowe)
podwieczorek; serek wiejski z wkrojonym szczypiorkiem i czasmi papryką(lub innym warzywem)
kolacja; np tunczyk z warzywam lub ugotowane na twardo 2 jajka albo serek wiejski.

I do sniadania,kolacji zielona herbata ,w miedzyczasie woda.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez oineso Pokaż wiadomość
"i przez to mogę nie tracic na wadze " nie rozumiem tego fragmentu
zalezy jaką masz aktywnośc fizyczną przed dietą, jaką masz wagę, wzrost itd
Aktywności fizycznej nie odlicza się od diety czyli jesz 1600kcal spalisz dodatkowo 300 kcal(bo nie wiesz czy zawsze tyle spalisz- czasem nie będziesz ćwiczyć) Na moje oko (dietetyczki ) dalej spożyłaś 1600 kcal logicznie rozumując. Trzeba policzyć ile wcześniej spalałaś i ile będzie spalania przy zaplanowanym wysiłku fizycznym.
To jest podstawa zaplanowania prawidłowej ilości kcal w diecie i "jak dużo" będziesz chudła w każdym tygodniu. Nie można przesadzic w żadną stronę.
Musiałabyś podac więcej informacji.
wazę 60 kg mam wzrostu 164cm .Moja aktywności to przewaznie ok.35-40 minut steper+ 15 minut trening cardio z mel b +10 minut arms ..Z tym ,ze nie cwicze codziennie:P W weekendy sobie odpuszczam bo wtedy nie mam na to z duzo czasu.Ale tak z 4 , 5razy w tygodniu cwicze
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 14:32   #7
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Pytanie odnośnie kcal!

Cytat:
Napisane przez Anita 105 Pokaż wiadomość
Przwaznie na:
sniadanie: mały jogurt naturalny z garscia musli(czasmi dodam kilka sliwek suszonych lub rodzynek) i do tego 2 kromki chleba razowego z ziarnami posmarowane lekko delmą i na to jakas chuda wędlina(albo ugotowane jajko) i zawsze jakies warzywo do tego np. sałata lub pomidor,ogórek..
2 sniadanie:przewaznie jabłko albo jesli jestem bardziej głodna to do jabłka jakas kanapka
obiad: np pól woreczka kaszy gryczanej,2 jajka sadzone i duzoo surówki (jesli nie mam -to wtedy np. pokrojone ogórki kiszone bądz konserwowe)
podwieczorek; serek wiejski z wkrojonym szczypiorkiem i czasmi papryką(lub innym warzywem)
kolacja; np tunczyk z warzywam lub ugotowane na twardo 2 jajka albo serek wiejski.

I do sniadania,kolacji zielona herbata ,w miedzyczasie woda.

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------



wazę 60 kg mam wzrostu 164cm .Moja aktywności to przewaznie ok.35-40 minut steper+ 15 minut trening cardio z mel b +10 minut arms ..Z tym ,ze nie cwicze codziennie:P W weekendy sobie odpuszczam bo wtedy nie mam na to z duzo czasu.Ale tak z 4 , 5razy w tygodniu cwicze
?;>
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.