Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-08, 11:28   #481
xMayx
Raczkowanie
 
Avatar xMayx
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 337
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Byłam w biedrze i nie znalazłam tych olejków, a przetrzepałam wszystkie półki i regały gdzie mogły stać Szkoda, bo mogły wychodzić taniej niż w innych sklepach. Kupiłam tam pewien specyfik na włosy za 7,99 a w zielarskim kobieta mi zaśpiewała 13..
xMayx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 11:33   #482
Sybil Vane
Raczkowanie
 
Avatar Sybil Vane
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 50
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Tak jak mówiłam dziś pozbyłam się hybrydy. Paznokcie w miarę ok, ale z przyrostu nici.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1441708390129.jpg (40,8 KB, 107 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1441708399466.jpg (35,6 KB, 72 załadowań)
Sybil Vane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 14:08   #483
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Pokruszyły mi się paznokcie z wierzchu na obu wskazujących... od czego to może być - uraz mechaniczny czy złe olejki? [używam pisaka z 4pr i mieszkanki, m.in. alterry i babydream]
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2015-09-08 o 14:10
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 15:34   #484
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Sybil Vane Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam dziś pozbyłam się hybrydy. Paznokcie w miarę ok, ale z przyrostu nici.
Ooo, w ładny kształt rosną

Za chwilę wybywam w miasto, to zerknę do Biedronki za olejkami, zaintrygował mnie ten marula.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 16:17   #485
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Sybil Vane Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam dziś pozbyłam się hybrydy. Paznokcie w miarę ok, ale z przyrostu nici.
Śliczny kształt moje to każdy inny jest, muszę im pomagać żeby jako tako wyglądały.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 20:00   #486
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Sybil Vane Pokaż wiadomość
Tak jak mówiłam dziś pozbyłam się hybrydy. Paznokcie w miarę ok, ale z przyrostu nici.
Bardzo ładna linia uśmiechu, równiutka

Rigore - planujesz napełnić nową odzywkę z 4PR olejami swoimi?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 21:13   #487
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Wszyscy mają olejki z Biedry, mam i ja! Oba dwa
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 08:19   #488
Miawka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: miasto portowe
Wiadomości: 7
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Wczoraj przy sprzątaniu zachaczyłam paznokciem na prawym kciuku o lańcuszek, którego odstająca część wbiła mi się pod płytke. Umyłam, zakleiłam plastrem i nie grzebie. A kusi, kusi.

Ja mój olejek teraz na chama wykonczyć chcę. Napakowałam tam wszystkiego i witaminy sie nie rozpuściły. A trzeba było zostać przy zwykłej wersji> olejek, rycyna, rybki i zapach.

O kapsułkach nie myslałam. Jakie głównie używacie? Na zdjeciu widze z wit A.

Mam też inne pytanie. Dbacie tak samo o stopy jak o dłonie? olejek przed spaniem, krem, skarpetki co parę dni? Widzę często na mieście kobiety o ładnych dłoniach z koszmarkiem w sandałach.
Miawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 08:22   #489
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Hejka.
Przyszłam się wyżalić i zapytać czy macie jakieś pomysły
Na paznokcie w miarę nie narzekam ale mam straszny problem ze skórkami - są strasznie suche.
Przez ostatni miesiąc zabrałam się za nie konkretnie. Przez zwolnienie chorobowe ze 2 tygodnie nawet całkowicie nie malowałam tylko wcierałam na zmianę kilka razy dziennie kremiki, maść z wit A, balsam do skórek sally hansen (zielony) i własną mieszankę naturalnych olejków (trochę rycynowego i arganowego chyba). Ogólnie mam suchą skórę dłoni i po każdym myciu zawsze sobie kremuję chociaż oliwkowym Ziaji więc teraz dodatkowo za każdym razem pilnuję żeby przy paznokciach tez wetrzeć.
Jedyne co udało mi się uzyskać to lekkie "obniżenie" skórek przy paznokciu. Wyglądają lepiej ale pomimo tego wszystkiego np w ten weekend przy kilku paznokciach zrobiły mi się suche zadziory! A naprawdę ani nie mam zwyczaju przy nich skubać, oczywiście niczego nie wycinam, nawet ostatnio nie robię żadnych rzeczy "domowych" które by mogły je niszczyć (sprzątanie, detergenty itp).

Nie mam już pomysłów. Bo żebym dbała o nie tydzień bez efektu to rozumiem. Ale myślę że ponad miesiąc sumiennego smarowania na skórki powinien pomóc? A wkurza mnie to bo lubię mieć zadbane, pomalowane paznokcie ale takie suche skóry zawsze psuja efekt...
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 08:28   #490
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miawka Pokaż wiadomość
Wczoraj przy sprzątaniu zachaczyłam paznokciem na prawym kciuku o lańcuszek, którego odstająca część wbiła mi się pod płytke. Umyłam, zakleiłam plastrem i nie grzebie. A kusi, kusi.

Ja mój olejek teraz na chama wykonczyć chcę. Napakowałam tam wszystkiego i witaminy sie nie rozpuściły. A trzeba było zostać przy zwykłej wersji> olejek, rycyna, rybki i zapach.

O kapsułkach nie myslałam. Jakie głównie używacie? Na zdjeciu widze z wit A.

Mam też inne pytanie. Dbacie tak samo o stopy jak o dłonie? olejek przed spaniem, krem, skarpetki co parę dni? Widzę często na mieście kobiety o ładnych dłoniach z koszmarkiem w sandałach.
Na zdjęciu są kapsułki z wit. A i E, obcięłam przypadkiem część zdjęcia jak pisałam, wolę je od rybek.

Ja mam teraz za dużo otwartych na raz olejków i wszystko mi się miesza Muszę je wykończyć i wrócić do stosowania tylko dwóch na raz.

Nie dbam o stopy tak, jak o dłonie. Próbowałam, ale frustrowało mnie to, bo z powodów niezależnych ode mnie jest to walka z wiatrakami :/ Nie noszę w ogóle sandałów, a ani ja ani Tż nie zwracamy za bardzo uwagi na stopy, więc odpuściłam.
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 09:45   #491
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Na zdjęciu są kapsułki z wit. A i E, obcięłam przypadkiem część zdjęcia jak pisałam, wolę je od rybek.

Ja mam teraz za dużo otwartych na raz olejków i wszystko mi się miesza Muszę je wykończyć i wrócić do stosowania tylko dwóch na raz.

Nie dbam o stopy tak, jak o dłonie. Próbowałam, ale frustrowało mnie to, bo z powodów niezależnych ode mnie jest to walka z wiatrakami :/ Nie noszę w ogóle sandałów, a ani ja ani Tż nie zwracamy za bardzo uwagi na stopy, więc odpuściłam.
Mój tż ma fetysz na moje stopy
Nie pytajcie o szczegóły lubi ładne kobiece buty,pomalowane paznokcie i gładkie tylko szkoda, że ja o stopy to za bardzo dbać nie lubię xd oj nie.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 09:51   #492
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Mój tż ma fetysz na moje stopy
Nie pytajcie o szczegóły lubi ładne kobiece buty,pomalowane paznokcie i gładkie tylko szkoda, że ja o stopy to za bardzo dbać nie lubię xd oj nie.
Dobrze, że mój tak nie ma
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 09:54   #493
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miawka Pokaż wiadomość
Mam też inne pytanie. Dbacie tak samo o stopy jak o dłonie? olejek przed spaniem, krem, skarpetki co parę dni? Widzę często na mieście kobiety o ładnych dłoniach z koszmarkiem w sandałach.
od dobrych kilku miesięcy odkąd robię hybrydy na stopach to zawsze olejek - jak na dłonie, kremowanie, i raz w tygodniu złuszczający preparat z kwasami AHA, no i czasem pełen serwis u kosmetyczki
Od zawsze zwracam uwagę na stopy i stwierdziłam, że koniec ukrywania I teraz bym najchętniej na boso chodziła wszędzie

Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
Hejka.
Przyszłam się wyżalić i zapytać czy macie jakieś pomysły
Na paznokcie w miarę nie narzekam ale mam straszny problem ze skórkami - są strasznie suche.
Przez ostatni miesiąc zabrałam się za nie konkretnie. Przez zwolnienie chorobowe ze 2 tygodnie nawet całkowicie nie malowałam tylko wcierałam na zmianę kilka razy dziennie kremiki, maść z wit A, balsam do skórek sally hansen (zielony) i własną mieszankę naturalnych olejków (trochę rycynowego i arganowego chyba). Ogólnie mam suchą skórę dłoni i po każdym myciu zawsze sobie kremuję chociaż oliwkowym Ziaji więc teraz dodatkowo za każdym razem pilnuję żeby przy paznokciach tez wetrzeć.
Jedyne co udało mi się uzyskać to lekkie "obniżenie" skórek przy paznokciu. Wyglądają lepiej ale pomimo tego wszystkiego np w ten weekend przy kilku paznokciach zrobiły mi się suche zadziory! A naprawdę ani nie mam zwyczaju przy nich skubać, oczywiście niczego nie wycinam, nawet ostatnio nie robię żadnych rzeczy "domowych" które by mogły je niszczyć (sprzątanie, detergenty itp).

Nie mam już pomysłów. Bo żebym dbała o nie tydzień bez efektu to rozumiem. Ale myślę że ponad miesiąc sumiennego smarowania na skórki powinien pomóc? A wkurza mnie to bo lubię mieć zadbane, pomalowane paznokcie ale takie suche skóry zawsze psuja efekt...
A może spróbuj coś mocno tłustego - krem bambino czy tego typu? Ale jak maść z witaminą A nie dała efektu to hmmm.
A może rycynowy Cię wysusza? Może oliwa z oliwek pomoże?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 09:57   #494
Flower23
Zakorzenienie
 
Avatar Flower23
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Góry
Wiadomości: 8 059
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Miawka Pokaż wiadomość
Wczoraj przy sprzątaniu zachaczyłam paznokciem na prawym kciuku o lańcuszek, którego odstająca część wbiła mi się pod płytke. Umyłam, zakleiłam plastrem i nie grzebie. A kusi, kusi.

Ja mój olejek teraz na chama wykonczyć chcę. Napakowałam tam wszystkiego i witaminy sie nie rozpuściły. A trzeba było zostać przy zwykłej wersji> olejek, rycyna, rybki i zapach.

O kapsułkach nie myslałam. Jakie głównie używacie? Na zdjeciu widze z wit A.

Mam też inne pytanie. Dbacie tak samo o stopy jak o dłonie? olejek przed spaniem, krem, skarpetki co parę dni? Widzę często na mieście kobiety o ładnych dłoniach z koszmarkiem w sandałach.
Staram się regularnie dbać o stopy. Co wieczór krem, raz na tydzień porządnie zdzieram zrogowaciały naskórek, bo mam z nim problem. Generalnie dla mnie stopy to taka najbardziej "fuj" część ciała nikomu ich nie daję dotykać.
__________________
G.
11.10.2014

______________________

Bloguję
Czasami coś wrzucam
Flower23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 10:13   #495
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Dobrze, że mój tak nie ma
Ciesz się :P mój podczas seksu nawet mi ciuma palce itp XD





Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
od dobrych kilku miesięcy odkąd robię hybrydy na stopach to zawsze olejek - jak na dłonie, kremowanie, i raz w tygodniu złuszczający preparat z kwasami AHA, no i czasem pełen serwis u kosmetyczki
Od zawsze zwracam uwagę na stopy i stwierdziłam, że koniec ukrywania I teraz bym najchętniej na boso chodziła wszędzie


A może spróbuj coś mocno tłustego - krem bambino czy tego typu? Ale jak maść z witaminą A nie dała efektu to hmmm.
A może rycynowy Cię wysusza? Może oliwa z oliwek pomoże?
Jaki to preparat z tymi kwasami? :P
Polecasz jakiś krem oprócz tego z kwasami? Bo ja do stóp NIC NIE MAM!
No jakiś tam marny pumeks i olejek z avon do kąpieli i tyle.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 10:16   #496
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
A może spróbuj coś mocno tłustego - krem bambino czy tego typu? Ale jak maść z witaminą A nie dała efektu to hmmm.
A może rycynowy Cię wysusza? Może oliwa z oliwek pomoże?
No właśnie też już tak się zastanawiałam dlatego ostatnio nie używam "mojej" mieszanki z rycyną i zero poprawy. Poza tym na samym początku to właśnie przez to się napaliłam o dbanie o skórki bo kilka razy samym rycynowym posmarowałam i były znacznie lepsze ale po kilku kolejnych dniach znowu wyschły dlatego poszłam w kremiki, maści i inne olejki...
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 10:31   #497
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
No właśnie też już tak się zastanawiałam dlatego ostatnio nie używam "mojej" mieszanki z rycyną i zero poprawy. Poza tym na samym początku to właśnie przez to się napaliłam o dbanie o skórki bo kilka razy samym rycynowym posmarowałam i były znacznie lepsze ale po kilku kolejnych dniach znowu wyschły dlatego poszłam w kremiki, maści i inne olejki...
A może brak witamin? Choroba? Antybiotyki? Osłabienie? To nie koniecznie jest przez pielęgnację... może to być spowodowane od "wewnątrz".
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 11:26   #498
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
A może brak witamin? - nie wiem, czasami uzupełniam
Choroba? - tak, przewlekła, nieuleczalna
Antybiotyki? - nie, ale za to sterydoterapia i co jakiś czas cytostatyki
Osłabienie? - bardzo prawdopodobne
Mój Ty Jasnowidzu
Tylko że to wszystko co wyżej napisałam to musowe - nie mam jak tego zmienić. A z kolei tez nie wiem czego może to być brak...
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:01   #499
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
Mój Ty Jasnowidzu
Tylko że to wszystko co wyżej napisałam to musowe - nie mam jak tego zmienić. A z kolei tez nie wiem czego może to być brak...
Ja bym najpierw sprawdziła witaminy i minerały u lekarz poza tym skoro jesteś pod stałą opieką lekarza (przewlekła choroba) to na najbliższej wizycie możesz powiedzieć o tym problemie, może jakiś lek to powoduje i może da się zmienić
Powodzenia
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-09, 12:14   #500
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Mogę próbować ale leczę się już naście lat i z doświadczenia wiem, że badać zaczynają mi tylko "poważniejsze" rzeczy... Jestem prawie pewna, że kwestię "co powoduje suche skórki" oleją totalnie Nasza kochana służba zdrowia... Niestety na badania dodatkowych rzeczy strasznie ciężko ich namówić. Ale przy kolejnej wizycie spróbuję podpytać..
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:26   #501
Rigore
Raczkowanie
 
Avatar Rigore
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 130
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość

Rigore - planujesz napełnić nową odzywkę z 4PR olejami swoimi?

Tak, planuję.
Rigore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:46   #502
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
Mogę próbować ale leczę się już naście lat i z doświadczenia wiem, że badać zaczynają mi tylko "poważniejsze" rzeczy... Jestem prawie pewna, że kwestię "co powoduje suche skórki" oleją totalnie Nasza kochana służba zdrowia... Niestety na badania dodatkowych rzeczy strasznie ciężko ich namówić. Ale przy kolejnej wizycie spróbuję podpytać..
Na badanie podstawowych niedoborów to możesz nawet internistę poprosić nie powinien odmówić, ani zbytnio się dopytywać "po co to", bo generalnie takie badania kontrolne powinien każdy człowiek wykonywać średnio raz na rok/dwa
Więc ze sprawdzeniem witamin i minerałów nie powinno być problemów.
Co do reszty to niestety nie znam się
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:16   #503
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Na badanie podstawowych niedoborów to możesz nawet internistę poprosić nie powinien odmówić, ani zbytnio się dopytywać "po co to", bo generalnie takie badania kontrolne powinien każdy człowiek wykonywać średnio raz na rok/dwa
Więc ze sprawdzeniem witamin i minerałów nie powinno być problemów.
Co do reszty to niestety nie znam się
Teoria sobie, praktyka sobie niestety. Kiedyś poprosiłam internistkę o skierowanie na badania, bo chciałabym sobie kontrolnie zrobić, to na mnie naskoczyła, że NFZ nie jest od fundowania badań bez powodu, że jak będę pracowała, to mi za takie rzeczy będzie pracodawca płacił, a w ogóle to to bez sensu, bo jak na nic się nie skarżę, to co, ona ma mi wypisać skierowania na wszystkie badania, jakie ma i szukać nie wiadomo czego

Na szczęście od jakiegoś czasu mam prywatne ubezpieczenie i nikt mi łaski nie robi, jak chcę zrobić badania krwi. O publicznej służbie zdrowia mam niestety, zdanie jak najgorsze.
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:22   #504
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

No mi niestety też - to co istotnego dla zdrowia to mi sprawdzają regularnie ale już witaminy czy mikroelementy to już nie...
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:44   #505
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość

Jaki to preparat z tymi kwasami? :P
Polecasz jakiś krem oprócz tego z kwasami? Bo ja do stóp NIC NIE MAM!
No jakiś tam marny pumeks i olejek z avon do kąpieli i tyle.
O taki raz na tydzień i stópki są Na to treściwy krem i vuola.
Kremu z kwasami nie mam, ale do stóp dobrze mi się sprawdza ten
lub taki zwykły Ultra Soft Naturals z Carrefoura

Cytat:
Napisane przez Rigore Pokaż wiadomość
Tak, planuję.
Daj znać czy nie przecieka
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:47   #506
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Teoria sobie, praktyka sobie niestety. Kiedyś poprosiłam internistkę o skierowanie na badania, bo chciałabym sobie kontrolnie zrobić, to na mnie naskoczyła, że NFZ nie jest od fundowania badań bez powodu, że jak będę pracowała, to mi za takie rzeczy będzie pracodawca płacił, a w ogóle to to bez sensu, bo jak na nic się nie skarżę, to co, ona ma mi wypisać skierowania na wszystkie badania, jakie ma i szukać nie wiadomo czego

Na szczęście od jakiegoś czasu mam prywatne ubezpieczenie i nikt mi łaski nie robi, jak chcę zrobić badania krwi. O publicznej służbie zdrowia mam niestety, zdanie jak najgorsze.
Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
No mi niestety też - to co istotnego dla zdrowia to mi sprawdzają regularnie ale już witaminy czy mikroelementy to już nie...
Ja niestety mam niewiele negatywnych doznań z NFZ, pewnie dlatego że od urodzenia chodziłam do przychodni kolejowej (też NFZ) i tam nigdy z niczym nie było problemów. Później jak przeprowadziłam się pod Warszawę to tu miałam dokładnie 3 niemiłe akcje w przychodni NFZ, ale później szefowa wykupiła nam ubezpieczenie prywatne (w sumie już będzie z 2lata). Generalnie do lekarzy chodzę bardzo rzadko i poza tymi 3ema incydentami to trafiałam na bardzo rzetelnych, rzeczowych i miłych lekarzy (nawet tych z NFZ).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 13:55   #507
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Ja niestety mam niewiele negatywnych doznań z NFZ, pewnie dlatego że od urodzenia chodziłam do przychodni kolejowej (też NFZ) i tam nigdy z niczym nie było problemów. Później jak przeprowadziłam się pod Warszawę to tu miałam dokładnie 3 niemiłe akcje w przychodni NFZ, ale później szefowa wykupiła nam ubezpieczenie prywatne (w sumie już będzie z 2lata). Generalnie do lekarzy chodzę bardzo rzadko i poza tymi 3ema incydentami to trafiałam na bardzo rzetelnych, rzeczowych i miłych lekarzy (nawet tych z NFZ).
Jakie niestety, szczęście masz właśnie
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 14:30   #508
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez takababa Pokaż wiadomość
Hejka.
Przyszłam się wyżalić i zapytać czy macie jakieś pomysły
Na paznokcie w miarę nie narzekam ale mam straszny problem ze skórkami - są strasznie suche.
Przez ostatni miesiąc zabrałam się za nie konkretnie. Przez zwolnienie chorobowe ze 2 tygodnie nawet całkowicie nie malowałam tylko wcierałam na zmianę kilka razy dziennie kremiki, maść z wit A, balsam do skórek sally hansen (zielony) i własną mieszankę naturalnych olejków (trochę rycynowego i arganowego chyba). Ogólnie mam suchą skórę dłoni i po każdym myciu zawsze sobie kremuję chociaż oliwkowym Ziaji więc teraz dodatkowo za każdym razem pilnuję żeby przy paznokciach tez wetrzeć.
Jedyne co udało mi się uzyskać to lekkie "obniżenie" skórek przy paznokciu. Wyglądają lepiej ale pomimo tego wszystkiego np w ten weekend przy kilku paznokciach zrobiły mi się suche zadziory! A naprawdę ani nie mam zwyczaju przy nich skubać, oczywiście niczego nie wycinam, nawet ostatnio nie robię żadnych rzeczy "domowych" które by mogły je niszczyć (sprzątanie, detergenty itp).

Nie mam już pomysłów. Bo żebym dbała o nie tydzień bez efektu to rozumiem. Ale myślę że ponad miesiąc sumiennego smarowania na skórki powinien pomóc? A wkurza mnie to bo lubię mieć zadbane, pomalowane paznokcie ale takie suche skóry zawsze psuja efekt...
A nie próbowałaś używać jakiegoś żelu do usuwania skórek? One mają za zadanie rozmiękczać i rozpuszczać suchy, martwy naskórek. Albo kup sobie jakąś miękką szczoteczkę i delikatnie masuj skórki w czasie kąpieli. Możesz też po prostu co jakiś czas zrobić im zwykły peeling, taki jak robisz twarzy czy dłoniom. Wg mnie skórki potrzebują takiego samego złuszczania jak reszta ciała.

Cytat:
Napisane przez Miawka Pokaż wiadomość
Mam też inne pytanie. Dbacie tak samo o stopy jak o dłonie? olejek przed spaniem, krem, skarpetki co parę dni? Widzę często na mieście kobiety o ładnych dłoniach z koszmarkiem w sandałach.
Moje stopy na szczęście są zazwyczaj bezproblemowe, więc raz na dwa tygodnie skracam paznokcie i usuwam skórki, raz w tygodniu używam pumeksu, a kremuję stopy po każdym myciu. Olejku używam zazwyczaj po skracaniu paznokci i skórkach i jak czasem coś mnie natchnie, ale to się rzadko zdarza Maluję paznokcie głównie w lecie, a tak to poleruję je tylko lekko.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 14:51   #509
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Cytat:
Napisane przez Regista Pokaż wiadomość
A nie próbowałaś używać jakiegoś żelu do usuwania skórek? One mają za zadanie rozmiękczać i rozpuszczać suchy, martwy naskórek. Albo kup sobie jakąś miękką szczoteczkę i delikatnie masuj skórki w czasie kąpieli. Możesz też po prostu co jakiś czas zrobić im zwykły peeling, taki jak robisz twarzy czy dłoniom. Wg mnie skórki potrzebują takiego samego złuszczania jak reszta ciała.

Moje stopy na szczęście są zazwyczaj bezproblemowe, więc raz na dwa tygodnie skracam paznokcie i usuwam skórki, raz w tygodniu używam pumeksu, a kremuję stopy po każdym myciu. Olejku używam zazwyczaj po skracaniu paznokci i skórkach i jak czasem coś mnie natchnie, ale to się rzadko zdarza Maluję paznokcie głównie w lecie, a tak to poleruję je tylko lekko.
Możesz napisać coś więcej? Chodzi Ci o np. miekką szczoteczkę do zębów? I jak to pomaga na suche skórki?
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 15:54   #510
takababa
Raczkowanie
 
Avatar takababa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 80
Dot.: Olejowanie paznokci i nie tylko cz. III

Regista - w razie potrzeby używałam, teraz ten balsam zielony SH też między innymi ma usuwać. Ale ich w miarę jest jakby mniej, jakby niższe ale np nagle pojawiają się miejscami suche zadziory...
takababa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-18 21:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.