Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-04-01, 12:22   #361
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie zimny br±z to taki, w którym podstawowym odcieniem jest br±z w czystej postaci (nie wiem jak to uj±æ), ¿e w ka¿dym ¶wietle widaæ TYLKO br±z a nie refleksy czerwone, z³ote czy miedziane. Jest taki "zgaszony". Natomiast popiel to ju¿ w³a¶nie szaro¶æ i taka w³a¶nie "brudna" po¶wiata.
Np. Majirel ma ewidentne podzia³y na br±zy ciep³e, zimne i popielate osobno, i ja tê ró¿nicê widzê be¿ ¿adnego problemu. Doskonale rozró¿niam co jest ciep³e a co zimne.
No w³a¶nie, a to do konca nie jest tak.
NATURALNY br±z zazwyczaj jest oznaczony 0 np 4.0 ¶redni br±z lub literk± n np 4N, i jest to kolor naturalny a jednak ma odcienie ciep³e. W naturze br±z jest ciep³ym kolorem, nie zimnym i tu jest w³a¶nie problem.

Ja te¿ rozró¿niam odcienie, ale zastanawiam siê jaki to jest zimny (bo zimny nie jest naturalnym) i jaki ma odcien.
Rozumiem popiel - ale to ewidentnie wiadomo, ze br±z zimny z odcieniem popielu, ale zimny br±z?
To tak samo jakby powiedzieæ: ona ma ciep³y br±z, ale jaki odcien? moze byæ z³oty, miedziany itd.
Nie wiem jak to wyjasnic:P

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
dla mnie natomiast w momencie, gdy widaæ tylko br±z, to bêdzie to kolor neutralny, czyli czysty
Nie jest to do konca tak, niestety naturalny br±z jest ciep³y

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
hmm, jaka jest ró¿nica miêdzy zimnym, a popielatym? chyba takowej nie ma, moim zdaniem w kwestii br±zu, popielaty i zimny, to synonimy.

a dziewczynom, którym pasuj± ciep³e kolory bardzo zazdroszczê (takie naj³atwiej uzyskaæ) i nie mogê powiedzieæ, ¿e ten, czy tamten kolor jest brzydki, bo nie patrzê tylko na kolor w wersji solo, ale jako komplementarny do danego typu urody.
Dla mnie jest ta ró¿nica zawarta w pytaniu.
Br±z zimny czy popielaty.
To w takim razie popielaty jest jaki?
Jest zimny, nie ma samego zimnego bez odcienia.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 12:23   #362
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ale siê zakrêci³y¶my z tymi br±zami
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 12:26   #363
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Poka¿ wiadomo¶æ
Ale siê zakrêci³y¶my z tymi br±zami
Br±z – barwa tworzona przez zmieszanie ma³o intensywnych barwników: czerwonego z zielonym, pomarañczowego z niebieskim lub ¿ó³tego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, mo¿e byæ postrzegany jako pomarañczowy lub ¿ó³ty. Barwa br±zowa jest to w rzeczywisto¶ci bowiem bardzo ciemna barwa pomarañczowa lub ¿ó³ta. Ciemny i jasny to pojêcia wynikaj±ce z porównania danej barwy z otoczeniem, w którym dan± barwê ogl±damy. Ta sama barwa br±zowa ogl±dana na bia³ym tle bêdzie sprawiaæ wra¿enie ciemniejszej ni¿ ogl±dana na czarnym tle, gdzie mo¿e sprawiaæ wra¿enie pomarañczowej.

Naturalny kolor br±zowy jest kolorem ciep³ym, nie zimnym.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 13:03   #364
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
To tak nie da siê okre¶liæ jak d³ugo i czy akurat 20 minut, na oko trzeba zobaczyæ jak nabieraj± koloru.
No to w przsz³ym tygodniu pewnie farbowanie w ruch
aklina - pisa³±m Ci ju¿ o oznaczeniach Mb (Jade brown-jade to kolor zielony) Sb(silver brown) tylko uwaga, bo poziom 6 to brown, a 7Sb z to be¿, wiêc mo¿e wyj¶æ ciep³awo.
Buffi - 5.12 widzê na palecie, ale 6.12 nie
A 2 to zazwyczaj opal/fiolet(albo metalik/zielony) juz mi siê miesza, a niebieski mix to popiel
Dziêkuje zyta82, teraz ju¿ zrozumia³am, czyli wezmê to MB, z jakim¶ mixem, mo¿e niebieskim, najwy¿ej bêdê narzekaæ, ale kolor caate( je¶li nie pomysli³am nicków) po prostu mnie zachwyci³, tylko pewnie zrobiê go na 6%.

Ps: Wstrêtny Farouk wyp³ukuje siê w tempie ekspresowym.

Ha, nawet dodam beznadziejne jako¶ciowo fotki
Zdjêcie0003.jpg
Zdjêcie0004.jpg
Zdjêcie0007.jpg

a tak siê wymywa
Zdjêcie0006.jpg
__________________

Edytowane przez aklina
Czas edycji: 2011-04-01 o 13:17
aklina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 13:34   #365
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wydaje mi siê, ¿e firmy kosmetyczne popielem nazywaj± po prostu fioletowy, natomiast zimnym - zielony chocia¿by, ale pewno¶ci nie mam, mo¿e po to ten podzia³?
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 13:40   #366
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
wydaje mi siê, ¿e firmy kosmetyczne popielem nazywaj± po prostu fioletowy, natomiast zimnym - zielony chocia¿by, ale pewno¶ci nie mam, mo¿e po to ten podzia³?
Nie, popiel i fiolet to dwa ró¿ne odcienie, jest br±z fioletowy i popielaty, zimny tez musi miec jakis odcien dlatego uwazam, ze to bzdura :P ze jest sam zimny
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 13:57   #367
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Br±z – barwa tworzona przez zmieszanie ma³o intensywnych barwników: czerwonego z zielonym, pomarañczowego z niebieskim lub ¿ó³tego z fioletem. Kiedy brakuje kontrastu z innymi barwami, mo¿e byæ postrzegany jako pomarañczowy lub ¿ó³ty. Barwa br±zowa jest to w rzeczywisto¶ci bowiem bardzo ciemna barwa pomarañczowa lub ¿ó³ta. Ciemny i jasny to pojêcia wynikaj±ce z porównania danej barwy z otoczeniem, w którym dan± barwê ogl±damy. Ta sama barwa br±zowa ogl±dana na bia³ym tle bêdzie sprawiaæ wra¿enie ciemniejszej ni¿ ogl±dana na czarnym tle, gdzie mo¿e sprawiaæ wra¿enie pomarañczowej.

Naturalny kolor br±zowy jest kolorem ciep³ym, nie zimnym.
Sorki ¿e sie wtr±ce ale co za bzdury

Pierwsze zdanie-zmieszanie malo intensywnych barw przeciez zolty czy pomarancz to barwy intensywne!
piszesz o zjawisku zmatowienia-tonowania koloru- czyli zmieszaniu barw przeciwnych, a to daje odcienie matowe i brudne a wcale nie brazowe!
BRAZY pochodza od zmieszania barw widma teczowego z barwami achromatycznymi a wiec czernia, biela i szaroscia...
czyli wszelkie kolorowe plus czernie.
wcale nie musi to byc zolty czy pomaranczowy
i oczywiscie ze braz w naturze wystepuje takze jako zimny- przyjrzyj sie korze drzew np. tu chemii nie ma.
braz w zaleznosci od odcienia moze byc cieply lub zimny.
nie wprowadzaj w blad innych.

i jeszcze jedno:
zimne czyli:
popielate- barwnik zielony/niebieski
perlowe, opalizujace- barwnik fioletowy
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:00
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 14:06   #368
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nie wiem, specjalistka od kolorów nie jestem, ale moim zdaniem w naturze mimo wszystko s± br±zy o nasyceniu barwy ciep³ym, jak i zimnym. je¶li znajdê odpowiednie obrazeczki, to wklejê co mam na my¶li mówi±c br±z zimny, a co ciep³y...
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:12   #369
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
Sorki ¿e sie wtr±ce ale co za bzdury

Pierwsze zdanie-zmieszanie malo intensywnych barw przeciez zolty czy pomarancz to barwy intensywne!
piszesz o zjawisku zmatowienia-tonowania koloru- czyli zmieszaniu barw przeciwnych, a to daje odcienie matowe i brudne a wcale nie brazowe!
BRAZY pochodza od zmieszania barw widma teczowego z barwami achromatycznymi a wiec czernia, biela i szaroscia...
czyli wszelkie kolorowe plus czernie.
wcale nie musi to byc zolty czy pomaranczowy
i oczywiscie ze braz w naturze wystepuje takze jako zimny- przyjrzyj sie korze drzew np. tu chemii nie ma.
braz w zaleznosci od odcienia moze byc cieply lub zimny.
nie wprowadzaj w blad innych.

i jeszcze jedno:
zimne czyli:
popielate- barwnik zielony/niebieski
perlowe, opalizujace- barwnik fioletowy
Nie wiem o czym to by³o ale znalaz³am to na wikipedii
br±z jest kolorem ciep³ym, kropka. w farbachh oznaczonych natur± - tym bardziej.
Moim zdaniem albo co¶ jest zimne albo ciep³e.
Niebieski jest zimny - nie mo¿e byæ niebieski ciep³y przecie¿?
Tak samo ¿ó³ty - nie ma zimnego ¿ó³tego
fiolet te¿ jest zawsze zimny nigdy ciep³y.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:16   #370
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem o czym to by³o ale znalaz³am to na wikipedii
br±z jest kolorem ciep³ym, kropka. w farbachh oznaczonych natur± - tym bardziej.
Moim zdaniem albo co¶ jest zimne albo ciep³e.
Niebieski jest zimny - nie mo¿e byæ niebieski ciep³y przecie¿?
Tak samo ¿ó³ty - nie ma zimnego ¿ó³tego
fiolet te¿ jest zawsze zimny nigdy ciep³y.
fryzjerstwo jesli taka jest naprawde twoja pasja to wez uzupelnij wiedze blagam...
bo to wszystko jest na przedmiocie zwanym stylizacja...
sa barwy cieple i zimne.
natura jest barwa neutralna- nie ciepla ani nie zimna- a jak wyjdzie zalezy od indywiduum wlosa.

http://swiat-swiadomej-blondynki.blo...,ID421522635,n

polecam ci lekture!
poparta fachowa literatura a nie netem...
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:19   #371
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wiedzê mam bardzo dobr± ;-)
ostatnio mia³am testy próbne (technikum) uzupe³niaj±ce
46/50 (fryzjerstwo) i 15/20 (przedsiebiorczosc) wynik chyba najwyzszy w szkole, z pierwszej czesci na pewno.

http://web.pertus.com.pl/~piacho/ciep_zim.htm
Cytat:
Gdy mówimy o ciep³ych czy zimnych kolorach mamy na my¶li barwê, a nie odcieñ czy intensywno¶æ.Ciep³y czy zimny rodzaj koloru nie zawsze te¿ jest jednoznaczny. Tak wiêc, mamy “ciep³±” zieleñ, szczególnie z tendencj± do ¿ó³ci, lub “zimn±” czerwieñ, gdy zawiera du¿± czê¶æ niebieskiego. Generalnie mo¿na powiedzieæ, ¿e kolor mieszany z ¿ó³ci± ociepla siê, mieszany z niebieskim oziêbia siê.
Dla mnie br±zowy jest ciep³y, szczególnie w farbach - naturalne wszystkie s± ciep³e.
Pracujê na Artego, Alcinie, Goldwell, Matrix, Framesi a tak¿e Joanna i Londa.

A poza tym co to za link o poziomach kolorów? Poziomy i oznaczenia mam w ma³ym palcu, wiem jaki to kolor 5.66 czy 10.0 itd.

Poza tym zauwa¿y³am jeden b³±d, bo g³êbi± koloru okre¶lamy jego poziom czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9 itd, a nie odcien, czyli zdanie, ze 8.11 jest podwójnie nasycony i g³êboki jest bzdur±.
G³êbia koloru jest tak jak z wod± - na ¶rodku oceanu (tam gdzie g³êboko) kolor jest ciemny, przy brzegu jest jasny. Czyli 'tu jest g³êboko i kolor wody jest ciemny' a nie 'tu jest pewnie g³êboko bo woda jest bardzo zielona'. Odcien nie ma nic wspolnego z g³êbi±.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:25
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 14:26   #372
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
wiedzê mam bardzo dobr± ;-)
ostatnio mia³am testy próbne (technikum) uzupe³niaj±ce
46/50 (fryzjerstwo) i 15/20 (przedsiebiorczosc) wynik chyba najwyzszy w szkole, z pierwszej czesci na pewno.

http://web.pertus.com.pl/~piacho/ciep_zim.htm


Dla mnie br±zowy jest ciep³y, szczególnie w farbach - naturalne wszystkie s± ciep³e.
Pracujê na Artego, Alcinie, Goldwell, Matrix, Framesi a tak¿e Joanna i Londa.

A poza tym co to za link o poziomach kolorów? Poziomy i oznaczenia mam w ma³ym palcu, wiem jaki to kolor 5.66 czy 10.0 itd.
Nie skonczylas szkoly wiec nie mow na czym ty pracujesz, bo moglabym cie firmami nakryc
uczysz sie, nie pracujesz ok?

jedyne sensowne zdanie z twojego linka to to Generalnie mo¿na powiedzieæ, ¿e kolor mieszany z ¿ó³ci± ociepla siê, mieszany z niebieskim oziêbia siê.

widac ze podrecznikow do fryzjerstwa nawet nie liznelas.
zobaczymy jak ci naprojekcie pojdzie- test naprawde banalnie jest rozwiazac

masz tam o kolorach- zimnych cieplych neutralnych.

tam podane sa odcienie i ich refleksy moja droga.
przypomnij sobie co to odcien, ton, refleks, kolor podstawowy i barwnik, a takze pigment, ok?
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:28
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:29   #373
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
Nie skonczylas szkoly wiec nie mow na czym ty pracujesz, bo moglabym cie firmami nakryc
uczysz sie, nie pracujesz ok?

jedyne sensowne zdanie z twojego linka to to Generalnie mo¿na powiedzieæ, ¿e kolor mieszany z ¿ó³ci± ociepla siê, mieszany z niebieskim oziêbia siê.

widac ze podrecznikow do fryzjerstwa nawet nie liznelas.
zobaczymy jak ci naprojekcie pojdzie- test naprawde banalnie jest rozwiazac

masz tam o kolorach- zimnych cieplych neutralnych.
Oh skoro jestes tak± wró¿k± to wiedz, ¿e jestem po SZKOLE ZAWODOWEJ FRYZJERSKIEJ i pracujê od dawna, teraz robiê technikum równie¿ na fryzjerstwie, bo chcê i¶æ na studia.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Poza tym zauwa¿y³am jeden b³±d, bo g³êbi± koloru okre¶lamy jego poziom czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9 itd, a nie odcien, czyli zdanie, ze 8.11 jest podwójnie nasycony i g³êboki jest bzdur±.
G³êbia koloru jest tak jak z wod± - na ¶rodku oceanu (tam gdzie g³êboko) kolor jest ciemny, przy brzegu jest jasny. Czyli 'tu jest g³êboko i kolor wody jest ciemny' a nie 'tu jest pewnie g³êboko bo woda jest bardzo zielona'. Odcien nie ma nic wspolnego z g³êbi±.

jak siê do tego odniesiesz? bo odpisujesz na moje posty wybiórczo.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:33   #374
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Oh skoro jestes tak± wró¿k± to wiedz, ¿e jestem po SZKOLE ZAWODOWEJ FRYZJERSKIEJ i pracujê od dawna, teraz robiê technikum równie¿ na fryzjerstwie, bo chcê i¶æ na studia.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Poza tym zauwa¿y³am jeden b³±d, bo g³êbi± koloru okre¶lamy jego poziom czyli 1,2,3,4,5,6,7,8,9 itd, a nie odcien, czyli zdanie, ze 8.11 jest podwójnie nasycony i g³êboki jest bzdur±.
G³êbia koloru jest tak jak z wod± - na ¶rodku oceanu (tam gdzie g³êboko) kolor jest ciemny, przy brzegu jest jasny. Czyli 'tu jest g³êboko i kolor wody jest ciemny' a nie 'tu jest pewnie g³êboko bo woda jest bardzo zielona'. Odcien nie ma nic wspolnego z g³êbi±.

jak siê do tego odniesiesz? bo odpisujesz na moje posty wybiórczo.
Odniose sie normalnie
w lorealu podwojne odznaczenie po kropce mowi o podwojnej dawce w tym wypadku popielu a wiec intensywnosci odcienia, nie samej barwy.
no tak ale ty na lorealu nie pracujesz...
na blogu jest wpis o glebi koloru, bo inaczej laikowi nie wytlumaczysz ze taki kolor w porownaniu do 8.1 jest bardziej popielaty- to dla laika nic nie znaczy a jak powiesz ze ma glebie to zrozumie
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:33   #375
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

tak wiêc siê przeliczy³a¶.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-06-20 o 22:51
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:35   #376
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
tak wiêc siê przeliczy³a¶, Ty jeste¶ 'niebawem' fryzjerk±, ja ju¿ jestem w zawodzie od dawna, szko³ê zawodow± skonczy³am ju¿ ;-) a teraz siê dokszta³cam
to dobrze ze sie doksztalcasz bo widac ze ci to potrzebne.
niestety ale po czeladniku nawet o koloryzacji nic nie wiesz... do tego trzeba technika lub mistrza
koncze ta dyskusje poniewaz dziewczynom zasmiecac watku dluzej nie chce.
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:37   #377
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
Odniose sie normalnie
w lorealu podwojne odznaczenie po kropce mowi o podwojnej dawce w tym wypadku popielu a wiec intensywnosci odcienia, nie samej barwy.
no tak ale ty na lorealu nie pracujesz...
na blogu jest wpis o glebi koloru, bo inaczej laikowi nie wytlumaczysz ze taki kolor w porownaniu do 8.1 jest bardziej popielaty- to dla laika nic nie znaczy a jak powiesz ze ma glebie to zrozumie
nie bêdê dyskutowaæ, co ja tam wiem, za³o¿y³a¶ wszystko z góry (np ze dopiero sie ucze bo robie technikum, ale nie przewidzialas, ze wczesniej skonczy³am zawodówkê), no i ksi±¿ki z zawodu na oczy nie widzia³am Twoim zdaniem (mimo, ze co roku mam najwyzsza srednia w klasie i swiadectwo z wyroznieniem, a u mnie w salonie i miescie mam opinie bardzo dobrej fryzjerki). dziêkuje Ci za rozmowe.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
to dobrze ze sie doksztalcasz bo widac ze ci to potrzebne.
niestety ale po czeladniku nawet o koloryzacji nic nie wiesz... do tego trzeba technika lub mistrza
koncze ta dyskusje poniewaz dziewczynom zasmiecac watku dluzej nie chce.
och tak, technik z teori± wbit± do g³owy a nawet no¿yczek trzymaæ nie umie bo w ci±gu roku ma miesi±c praktyk ;-)
tak dokszta³cam siê, nie dlatego, ¿e mi to potrzebne bo mam ma³± wiedzê, wiedzê mam bardzo du¿± ale nie chcê mieæ wykszta³cenia tylko zawodowego jak 80% fryzjerów, oczekujê od ¿ycia czego¶ wiêcej, chcê byæ fryzjerem z wykszta³ceniem wy¿szym.
co do mistrza - jeszcze go zrobic nie mogê, bo trzeba miec 3 lata przepracowane w zawodzie, a jeszcze tyle nie mine³o odk±d skonczy³am szko³ê zawodow± ;-)
nie wiem nic o koloryzacji? rozmawiamy o barwach, chyba nie odrozniasz tych dwóch!
poza tym napisa³am jak jest naprawdê, ja sama farbujê siê 5.0 i mój br±z jest ciep³y mimo, ze mój kolor jest zimny, bo 'mysi' blond, skoro br±zy s± zimne to dlaczego jest tu tyle pytan jak uzyskaæ zimny br±z?

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:40
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:43   #378
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem o czym to by³o ale znalaz³am to na wikipedii
br±z jest kolorem ciep³ym, kropka. w farbachh oznaczonych natur± - tym bardziej.
Moim zdaniem albo co¶ jest zimne albo ciep³e.
Niebieski jest zimny - nie mo¿e byæ niebieski ciep³y przecie¿?
Tak samo ¿ó³ty - nie ma zimnego ¿ó³tego
fiolet te¿ jest zawsze zimny nigdy ciep³y.

zolty moze byc zimny kolorem, co innego zloty. to wszystko jest w podrecznik o kolorach, wiec nie mozna generalizowac, ze w farbach jest tak czy siak, kolory sa kolorami i zasady maja jedne
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:46   #379
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
zolty moze byc zimny kolorem, co innego zloty. to wszystko jest w podrecznik o kolorach, wiec nie mozna generalizowac, ze w farbach jest tak czy siak, kolory sa kolorami i zasady maja jedne
ja uwa¿am inaczej, dla mnie br±z jest kolorem ciep³ym i widzê co wychodzi po 'naturach'.
mam prawo? mam, wiêc nie widzê sensu tej dyskusji i obrazania kogos za czyje¶ zdanie...
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 14:50   #380
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
nie bêdê dyskutowaæ, co ja tam wiem, za³o¿y³a¶ wszystko z góry (np ze dopiero sie ucze bo robie technikum, ale nie przewidzialas, ze wczesniej skonczy³am zawodówkê), no i ksi±¿ki z zawodu na oczy nie widzia³am Twoim zdaniem (mimo, ze co roku mam najwyzsza srednia w klasie i swiadectwo z wyroznieniem, a u mnie w salonie i miescie mam opinie bardzo dobrej fryzjerki). dziêkuje Ci za rozmowe.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------



och tak, technik z teori± wbit± do g³owy a nawet no¿yczek trzymaæ nie umie bo w ci±gu roku ma miesi±c praktyk ;-)
tak dokszta³cam siê, nie dlatego, ¿e mi to potrzebne bo mam ma³± wiedzê, wiedzê mam bardzo du¿± ale nie chcê mieæ wykszta³cenia tylko zawodowego jak 80% fryzjerów, oczekujê od ¿ycia czego¶ wiêcej, chcê byæ fryzjerem z wykszta³ceniem wy¿szym.
co do mistrza - jeszcze go zrobic nie mogê, bo trzeba miec 3 lata przepracowane w zawodzie, a jeszcze tyle nie mine³o odk±d skonczy³am szko³ê zawodow± ;-)
nie wiem nic o koloryzacji? rozmawiamy o barwach, chyba nie odrozniasz tych dwóch!
poza tym napisa³am jak jest naprawdê, ja sama farbujê siê 5.0 i mój br±z jest ciep³y mimo, ze mój kolor jest zimny, bo 'mysi' blond, skoro br±zy s± zimne to dlaczego jest tu tyle pytan jak uzyskaæ zimny br±z?
odpisze jeszcze raz bo biedna sie nie dowiesz i cie ciekawosc zezre
dlatego brazy wychodza Polkom cieplo bo maja wlasnie mysia nature- trudno rozjasnialna- niebieskie pigmenty nadluzej sie rozpadaja i pozostaja na etapie czerwono-rudym stad wychodzenie farb cieplo
za duzo feomelanin we wlosach
jak nalozysz braz 5.0 jasnej naturalnej blondynce to wyjdzie ci zimny jak lod
a wystarczy zrobic 5.0 i 5.1 pol na pol i juz bedzie chlodno
a samo 5.1 bedzie zimne ze po oczach trzaska, ale to trzeba wiedziec wlasnie z praktyki ktorej ja podobno nie mam
staz tez trzeba miec w dobrym salonie a nie osiedlowym i pod dobra reka mistrza oczywiscie


caate wcale cie nie obrazila, o co ci chodzi? chyba regulaminu wizazu sie nie czytalo...
__________________
blog blond bunny

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:51
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:55   #381
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
odpisze jeszcze raz bo biedna sie nie dowiesz i cie ciekawosc zezre
dlatego brazy wychodza Polkom cieplo bo maja wlasnie mysia nature- trudno rozjasnialna- niebieskie pigmenty nadluzej sie rozpadaja i pozostaja na etapie czerwono-rudym stad wychodzenie farb cieplo
za duzo feomelanin we wlosach
jak nalozysz braz 5.0 jasnej naturalnej blondynce to wyjdzie ci zimny jak lod
a wystarczy zrobic 5.0 i 5.1 pol na pol i juz bedzie chlodno
a samo 5.1 bedzie zimne ze po oczach trzaska, ale to trzeba wiedziec wlasnie z praktyki ktorej ja podobno nie mam
staz tez trzeba miec w dobrym salonie a nie osiedlowym i pod dobra reka mistrza oczywiscie


caate wcale cie nie obrazila, o co ci chodzi? chyba regulaminu wizazu sie nie czytalo...

rozrózniam pigmenty eumelanine i feomelanine, które odpowiadaj± za ró¿ne kolory w³osów, znam ich budowê ziarnist± i mazist±, nie musia³a¶ siê wysilaæ ;-)
z do¶wiadczenia wiem, ¿e natury s± ciep³e, kropka. a pracowa³am na wielu firmach, od Framesi, Loreal poprzez inne drogie, tanie i tansze firmy.

piszê o Tobie, Ty mnie obrazasz, jakim prawem piszesz, ze mia³am praktyke w salonie osiedlowym? to by³a oczywista aluzja, albo ¿e nie liznê³am podrêcznika? to czysta obraza! co o mnie wiesz? nie mam zamiaru Ci sie t³umaczyc! napisa³am swoje zdanie i proszê o uszanowanie go.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 14:56
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:57   #382
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
ja uwa¿am inaczej, dla mnie br±z jest kolorem ciep³ym i widzê co wychodzi po 'naturach'.
mam prawo? mam, wiêc nie widzê sensu tej dyskusji i obrazania kogos za czyje¶ zdanie...
ale caate ciê nie obrazi³a przecie¿ no i zgadzam siê z ni±, ¿ó³ty mo¿e byæ ciep³y i zimny...
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 14:59   #383
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
ale caate ciê nie obrazi³a przecie¿ no i zgadzam siê z ni±, ¿ó³ty mo¿e byæ ciep³y i zimny...
ohh, mo¿e byæ ale ¿ó³ty zawsze kojarzy siê z ciep³ym kolorem i zawsze bêdzie sie tak kojarzy³
nie, ale niedosz³a blond fryzjerka - owszem, oczerni³a mnie tutaj i napisa³a rzeczy wyssane z palca!
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:01   #384
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
rozrózniam pigmenty eumelanine i feomelanine, które odpowiadaj± za ró¿ne kolory w³osów, znam ich budowê ziarnist± i mazist±, nie musia³a¶ siê wysilaæ ;-)
z do¶wiadczenia wiem, ¿e natury s± ciep³e, kropka. a pracowa³am na wielu firmach, od Framesi, Loreal poprzez inne drogie, tanie i tansze firmy.

piszê o Tobie, Ty mnie obrazasz, jakim prawem piszesz, ze mia³am praktyke w salonie osiedlowym? to by³a oczywista aluzja, albo ¿e nie liznê³am podrêcznika? to czysta obraza! co o mnie wiesz? nie mam zamiaru Ci sie t³umaczyc! napisa³am swoje zdanie i proszê o uszanowanie go.
wyluzuj troche bo przeginasz- ty obrazilas mnie slowem wrozka pominelam to.
i tym ze technicy nie umieja nozyczek trzymac, ze nie maja praktyki itp.
i rowniez nie pisalam ze pracujesz w salonie osiedlowym ale napisalam swoje zdanie nt przeszkolenia fryzjerow jak sie uwazasz za taka doskonala.
jakbys miala podrecznik to bys z niego cytowala a nie z wiki tyle ode mnie
zadanie wszystkich wizazanek szanuje- jak dotad zadna scysja mi sie nie zdarzyla.
ty jak widac masz ostrzezenia
ty zaczelas namnie naskakiwac a rowniez nie wiesz nic o mnie
wiec luz blus i wet za wet
koncze.
milego dnia brazowowlose!
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:05   #385
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
To tak nie da siê okre¶liæ jak d³ugo i czy akurat 20 minut, na oko trzeba zobaczyæ jak nabieraj± koloru.
No to w przsz³ym tygodniu pewnie farbowanie w ruch
aklina - pisa³±m Ci ju¿ o oznaczeniach Mb (Jade brown-jade to kolor zielony) Sb(silver brown) tylko uwaga, bo poziom 6 to brown, a 7Sb z to be¿, wiêc mo¿e wyj¶æ ciep³awo.
Buffi - 5.12 widzê na palecie, ale 6.12 nie
A 2 to zazwyczaj opal/fiolet(albo metalik/zielony) juz mi siê miesza, a niebieski mix to popiel


Ja nie mieszkam w Polsce. 6.12 widzia³am kolor jest na nowej palecie majirel , 5.12 tez jest ale ten ju¿ za ciemny tylko ze ju¿ na pewno nie dojdzie dlatego 6.1 pozostaje a za 8 tygodni 6.12 . Ale ten 6.12 jest naprawdê ¶liczny bynajmniej na palecie .
Buffi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:06   #386
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
wyluzuj troche bo przeginasz- ty obrazilas mnie slowem wrozka pominelam to.
i tym ze technicy nie umieja nozyczek trzymac, ze nie maja praktyki itp.
i rowniez nie pisalam ze pracujesz w salonie osiedlowym ale napisalam swoje zdanie nt przeszkolenia fryzjerow jak sie uwazasz za taka doskonala.
jakbys miala podrecznik to bys z niego cytowala a nie z wiki tyle ode mnie
zadanie wszystkich wizazanek szanuje- jak dotad zadna scysja mi sie nie zdarzyla.
ty jak widac masz ostrzezenia
ty zaczelas namnie naskakiwac a rowniez nie wiesz nic o mnie
wiec luz blus i wet za wet
koncze.
milego dnia brazowowlose!
Bo tak sie zachowa³a¶, napisa³a¶, ¿e dopiero siê uczê a pracujê w zawodzie ju¿ trochê!!!
Owszem, mam bo zwróci³am uwagê fryzjerce, ¿e amoniak w farbie to nie tylko zapach (jak ona mówi³a) tylko agresywna substancja przyspieszaj±ca proces, tak samo twierdzi³a, ¿e po technikum dwuletnim bêdzie mia³a tytu³ mistrza - obie wiemy, ¿e to nieprawda, aby miec mistrza trzeba pracowac min 3 lata w zawodzie, zadnej szko³y nie konczy sie z takim tytu³em, potem prostowa³a, ¿e bêdzie mieæ technika który cytujê 'jest równy tytu³owi mistrza', co jest kolejn± bzdur±. ;-) napisa³am co¶ od siebie i dosta³am ostrze¿enia, ca³a filozofia ;-) takie w³a¶nie dzisiaj s± fryzjerki, które nawet nie wiedz± jaki tytu³ bêd± mieæ po szkole,
ja mam jakby dwa tytu³y a nie tylko czeladnik, bo jeden egzamin zdawa³am w OKE a drugi w Cechu, wiêc jestem fryzjerem i fryzjerem czeladnikiem - oba s± równorzêdne ale jednak egzaminy kompletnie ró¿ne, w krótce dojdzie technik i projekt pisany, a potem mistrz, ale najpierw musi up³yn±æ odpowiedni czas..

nie szanujesz mojego zdania, na pewno nie okaza³a¶ szacunku pisz±c, ¿e nie przeczyta³am ¿adnego podrêcznika, poza tym nie jestem obecnie w domu i nie nosze podrecznika przy sobie, ale jak wroce sprawdze co jest napisane i wkleje tutaj jak bedzie cos ciekawego ;-)

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:08
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:06   #387
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blond bunny Poka¿ wiadomo¶æ
odpisze jeszcze raz bo biedna sie nie dowiesz i cie ciekawosc zezre
dlatego brazy wychodza Polkom cieplo bo maja wlasnie mysia nature- trudno rozjasnialna- niebieskie pigmenty nadluzej sie rozpadaja i pozostaja na etapie czerwono-rudym stad wychodzenie farb cieplo
za duzo feomelanin we wlosach
jak nalozysz braz 5.0 jasnej naturalnej blondynce to wyjdzie ci zimny jak lod
a wystarczy zrobic 5.0 i 5.1 pol na pol i juz bedzie chlodno
a samo 5.1 bedzie zimne ze po oczach trzaska, ale to trzeba wiedziec wlasnie z praktyki ktorej ja podobno nie mam
staz tez trzeba miec w dobrym salonie a nie osiedlowym i pod dobra reka mistrza oczywiscie


caate wcale cie nie obrazila, o co ci chodzi? chyba regulaminu wizazu sie nie czytalo...
kurczê, nie mia³am pojêcia o tym, co tu piszesz, to bardzo ciekawe dlaczego w³osy Polkom wychodz± tak, a nie inaczej. czyli nasza walka o ch³odne br±zy jest z góry skazana na niepowodzenie?
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:10   #388
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
kurczê, nie mia³am pojêcia o tym, co tu piszesz, to bardzo ciekawe dlaczego w³osy Polkom wychodz± tak, a nie inaczej. czyli nasza walka o ch³odne br±zy jest z góry skazana na niepowodzenie?
nie, wystarczy, ¿e na³o¿ysz popiel wtedy bêdzie bardzo zimny, bo kolor Polek z natury ma ch³odniejsze odcienie ;-) chociaz nie do konca i nie tyczy to ogó³u.
dzieje sie tak z racji ró¿nicy w naturalnym pigmencie i kolorze pigmentów, jeden jest ziarnisty (odpowiada za kolory ciemne) - ³atwo siê np rozja¶nia a drugi mazisty (odpowiada za kolory jasniejsze) - ten rozpada siê wolniej.
co ciekawe kolor jasniejszy powinien rozjasniac sie lepiej, a jest odwrotnie.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:13
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:14   #389
blond bunny
Zakorzenienie
 
Avatar blond bunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 9 069
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
ohh, mo¿e byæ ale ¿ó³ty zawsze kojarzy siê z ciep³ym kolorem i zawsze bêdzie sie tak kojarzy³
nie, ale niedosz³a blond fryzjerka - owszem, oczerni³a mnie tutaj i napisa³a rzeczy wyssane z palca!
za taki tekst leci zgloszenie- przegielas!

Cytat:
Napisane przez FryzjerstwoMojaPasja Poka¿ wiadomo¶æ
Bo tak sie zachowa³a¶, napisa³a¶, ¿e dopiero siê uczê a pracujê w zawodzie ju¿ trochê!!!
Owszem, mam bo zwróci³am uwagê fryzjerce, ¿e amoniak w farbie to nie tylko zapach (jak ona mówi³a) tylko agresywna substancja przyspieszaj±ca proces, tak samo twierdzi³a, ¿e po technikum dwuletnim bêdzie mia³a tytu³ mistrza - obie wiemy, ¿e to nieprawda, aby miec mistrza trzeba pracowac min 3 lata w zawodzie, zadnej szko³y nie konczy sie z takim tytu³em, potem prostowa³a, ¿e bêdzie mieæ technika który cytujê 'jest równy tytu³owi mistrza', co jest kolejn± bzdur±. ;-) napisa³am co¶ od siebie i dosta³am ostrze¿enia, ca³a filozofia ;-) takie w³a¶nie dzisiaj s± fryzjerki, które nawet nie wiedz± jaki tytu³ bêd± mieæ po szkole,
ja mam jakby dwa tytu³y a nie tylko czeladnik, bo jeden egzamin zdawa³am w OKE a drugi w Cechu, wiêc jestem fryzjerem i fryzjerem czeladnikiem - oba s± równorzêdne ale jednak egzaminy kompletnie ró¿ne, w krótce dojdzie technik i projekt pisany, a potem mistrz, ale najpierw musi up³yn±æ odpowiedni czas..

nie szanujesz mojego zdania, na pewno nie okaza³a¶ szacunku pisz±c, ¿e nie przeczyta³am ¿adnego podrêcznika, poza tym nie jestem obecnie w domu i nie nosze podrecznika przy sobie, ale jak wroce sprawdze co jest napisane i wkleje tutaj jak bedzie cos ciekawego ;-)
tamta wizazanka miala racje
technik w Polsce ma status mistrza- jak nie wierzysz to pojedz do cechu i sie dowiedz!
technikum jest 4 letnie a nie dwu...
dwuletnie jest studium.
technik moze uczyc uczniow, jesli ma mature.
jedynie za granica pracujac trzeba miec mistrza bo technika nie uznaja, ze wzgledu na inne szkolnictwo.
dlatego dostalas ostrzezenie- nie masz racji a sie klocisz!

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
kurczê, nie mia³am pojêcia o tym, co tu piszesz, to bardzo ciekawe dlaczego w³osy Polkom wychodz± tak, a nie inaczej. czyli nasza walka o ch³odne br±zy jest z góry skazana na niepowodzenie?
nie jest skazana.
jesli natury wychodza wam cieplo, to probujcie popieli, odcieni mroznych a wiec z 21 i 12 po kropce oraz fioletowych z 22 po kropce.
musi w koncu wyjsc zimno.
zawsze mozna jeszcze dowalic mix tonem zimnym i bedzie lodowato! glowa do gory!
__________________
blog blond bunny
blond bunny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-04-01, 15:17   #390
FryzjerstwoMojaPasja
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomo¶ci: 1 067
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

pisze o technikum dla doros³ych, takie nie ma statusu mistrza. ;-) nie doczyta³a¶ do konca, mozliwe, ze technik moze uczyc uczniow - ale nie bedzie mistrzem, maj±c technikum nie mozna napisac o sobie 'mistrz fryzjerstwa', na mistrza jest specjalny egzamin.
Ty przegiê³a¶, nie pozwolê siê obra¿aæ, a w ogóle sama o sobie napisa³a¶ 'niebawem' wiêc to jest jednoznaczne z 'niedosz³a' ;-) a blondynk± jeste¶, nie ma co ukrywaæ.

równie¿ zg³osi³am Twoje wypowiedzi, takie jak 'nie liznê³a¶ podrêcznika' i inne.

Edytowane przez FryzjerstwoMojaPasja
Czas edycji: 2011-04-01 o 15:21
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.