Rozmowa/test o pracę w państwówce (Urząd Skarbowy, ZUS, NFZ, PIP itp.) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-09, 19:15   #1
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47

Rozmowa/test o pracę w państwówce (Urząd Skarbowy, ZUS, NFZ, PIP itp.)


Witam,

Mam małe pytanie Czy ktoś może wie jak wygląda test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta?

Szukam pracy i wysłałam dokumenty do UM, okazałao się, że moja aplikacja została przyjęta i zaproszono mnie na test kwalifikacyjny.

Nigdy nie byłam na takim teście i nie orientuje się czego mogę się spodziewać (pytania otwarte czy zamnkinięte, jaki rodzaj pytań?)

Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie?

Dziękuję za każdą odpowiedź
__________________
... stop crying now here comes the sun ...
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:30   #2
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

to chyba zależy do jakiego wydziału UM startujesz, a test to chyba test - pytania zamknięte pisałam kiedyś i były tylko zamknięte.
Przeczytaj sobie wymagania na to stanowisko, tam są podane zazwyczaj jakieś ustawy, rozporządzenia - to z tego są te testy.
powodzenia
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:52   #3
Slavenka
Raczkowanie
 
Avatar Slavenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 47
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Dzięki

Ja złożyłam aplikację do Wydziału Działalności Godpodarczej, w ogłoszeniu pisano o znajomości kpa, ustaw o pracownikach samorządowych i o samorządzie gminnym oraz ustawa o działalności gospodarczej.

Wiem też, że ma być 15 pytań na teście. Daletego zastanawiam się jaka będzie forma tego testu. Bo to trochę za mało pytań jak na test z pytaniami zamkniętymy Oczywiście wolałabym test wyboru, zawsze jest szansa jeśli nie znasz odpowiedzi, że trafisz
__________________
... stop crying now here comes the sun ...
Slavenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 12:55   #4
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

no więc poczytaj sobie te ustawy
na moim teście było chyba tyle samo pytań, a też kilka ustaw.
Nie wszystkie były bardzo szczegółowe, ale kilka się trafiło.
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 11:46   #5
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Slavenka Pokaż wiadomość
Dzięki

Ja złożyłam aplikację do Wydziału Działalności Godpodarczej, w ogłoszeniu pisano o znajomości kpa, ustaw o pracownikach samorządowych i o samorządzie gminnym oraz ustawa o działalności gospodarczej.

Wiem też, że ma być 15 pytań na teście. Daletego zastanawiam się jaka będzie forma tego testu. Bo to trochę za mało pytań jak na test z pytaniami zamkniętymy Oczywiście wolałabym test wyboru, zawsze jest szansa jeśli nie znasz odpowiedzi, że trafisz
to i tak mało ustaw wołaja od Was, ja jak startowałam w konkursie do USC to mialam do wykucia 12 ustaw, na tescie bylo 40 pytan, od 35 pkt/40pkt przepuszczali dalej.
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 14:33   #6
malenstwo777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

a na stanowisko ds obsługi sekretariatu o co mogą pytać na teście? nie ma wymagań co do ustaw żadnych wiec nie wiem, co mogą dać?
malenstwo777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 13:31   #7
kejti85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 273
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

odświeżam
Myślicie,że do referatu kadrowo - organizacyjnego oprócz wymienionych ustaw trzeba mieć opanowaną instrukcję kancelaryjną?
__________________
Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
kejti85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 16:04   #8
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez malenstwo777 Pokaż wiadomość
a na stanowisko ds obsługi sekretariatu o co mogą pytać na teście? nie ma wymagań co do ustaw żadnych wiec nie wiem, co mogą dać?
może pytania bedą bardziej dotyczyły praktyki i prowadzenia sekretariatu. zapoznaj się też z działalnością tej jednostki, jej strukturą, i czym się da znaleść na necie.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:48   #9
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

znając życie i tak stanowisko jest z góry obstawione, więc szkoda czasu na kucie ustaw
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 09:28   #10
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
znając życie i tak stanowisko jest z góry obstawione, więc szkoda czasu na kucie ustaw
Jak mnie to boli, te wszystkie kumoterstwa i kolesiostwa... Znam z autopsji, że do szeroko rozumianej administracji publicznej, bez PLECÓW trudno wskoczyć. Choć podobno są nieliczni szczęściarze "wzięci z ulicy"
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 16:09   #11
malenstwo777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 24
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

no właśnie, jak waszym zdaniem przyjmuje sie pracowników do urzędów? Czy wszystkie konkursy są waszym zdaniem ( a może wiecie z doswiadczenia) obstawione? Czy taki człowiek zwykły bez znajomości w urzędzie ma szansę teraz sie dostać na chociaz byle jakie stanowisko?
malenstwo777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 16:43   #12
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez malenstwo777 Pokaż wiadomość
no właśnie, jak waszym zdaniem przyjmuje sie pracowników do urzędów? Czy wszystkie konkursy są waszym zdaniem ( a może wiecie z doswiadczenia) obstawione? Czy taki człowiek zwykły bez znajomości w urzędzie ma szansę teraz sie dostać na chociaz byle jakie stanowisko?
u mnie nie ma konkursów Pracują same stare wygi, albo mlodzi znajomi znajomych
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:21   #13
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Byłam na stażu w ARiMR, no i co z tego ze zapraszali mnie na rozmowy kwalifikacyjne. Spelnialam wszystkie wymaganie, mialam kontakt z praca w tej instytucji, a juz na samym poczatku gdy oferta sie ukazywala znalam nazwisko osoby, ktora dostanie sie na to stanowisko :/
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:28   #14
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Byłam na stażu w ARiMR, no i co z tego ze zapraszali mnie na rozmowy kwalifikacyjne. Spelnialam wszystkie wymaganie, mialam kontakt z praca w tej instytucji, a juz na samym poczatku gdy oferta sie ukazywala znalam nazwisko osoby, ktora dostanie sie na to stanowisko :/
juz nawet nie chce mi sie pisac - a nie pisałam? napiszę jedynie AMEN a sprawiedliwosci to szukajmy tylko w słowniku języka polskiego pod literką S
Dyziaczku ja mam także ukończony roczny staż w UM w moim miescie i tymi papierkami z rekomendacjami moge sobie jedynie 4 litery podetrzec. Juz nawet nie patrze na strone BIP-u z ofertami prac w UM, żeby sie nie wkurzac
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:43   #15
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
znając życie i tak stanowisko jest z góry obstawione, więc szkoda czasu na kucie ustaw
Nie zawsze tak jest ale fakt, że dosyć często się tak dzieje...
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 15:36   #16
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Fara25 Pokaż wiadomość
Nie zawsze tak jest ale fakt, że dosyć często się tak dzieje...
ja wiem , że nie zawsze tak jest, mam nawet 2 kolezanki , które bez żadnej protekcji dostały pracę w UM. Jednak ile jest takich przypadków?
1-2 na 100
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 15:55   #17
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Radze się nie nastawiać, bo po za Tobą zaprosili zapewne jeszcze 100 innych osób. W moim przypadku tak było, wszyscy piszą test z podziałem na grupy, a wygrywa i tak ktoś znajomy oczywiście
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:08   #18
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Radze się nie nastawiać, bo po za Tobą zaprosili zapewne jeszcze 100 innych osób. W moim przypadku tak było, wszyscy piszą test z podziałem na grupy, a wygrywa i tak ktoś znajomy oczywiście
a czas stracony na kucie ustaw idzie się....
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 19:55   #19
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
a czas stracony na kucie ustaw idzie się....
..pppip
E tam od przybytku głowa nie boli hehe
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-14, 08:28   #20
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Moja polka ugina się od ilosci tych ustaw, ktore juz przeczytalam. Fakt, ze wiedzy nigdy zbyt wiele Wczoraj zaliczylam kolejny test w UM, no i chyba nie musze pisac o rezultatach. O tyle jestem do przodu, ze juz niektore pytania dotyczace samorzadu sie powtarzaja i znam na nie odpowiedzi automatycznie A do tego dodam, ze wczorajszy test to przede wszystkim przyklady z zycia, a nie ustawy (wiec tutaj stwierdzenie, ze czas zmarnowany na jakiekolwiek przygotowania jest bardzo trafne).

Edytowane przez Dyziaczek
Czas edycji: 2011-07-14 o 08:30
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:50   #21
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Moja polka ugina się od ilosci tych ustaw, ktore juz przeczytalam. Fakt, ze wiedzy nigdy zbyt wiele Wczoraj zaliczylam kolejny test w UM, no i chyba nie musze pisac o rezultatach. O tyle jestem do przodu, ze juz niektore pytania dotyczace samorzadu sie powtarzaja i znam na nie odpowiedzi automatycznie A do tego dodam, ze wczorajszy test to przede wszystkim przyklady z zycia, a nie ustawy (wiec tutaj stwierdzenie, ze czas zmarnowany na jakiekolwiek przygotowania jest bardzo trafne).
A na jakie stanowisko aplikowałaś?
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 11:04   #22
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Moja polka ugina się od ilosci tych ustaw, ktore juz przeczytalam. Fakt, ze wiedzy nigdy zbyt wiele Wczoraj zaliczylam kolejny test w UM, no i chyba nie musze pisac o rezultatach. O tyle jestem do przodu, ze juz niektore pytania dotyczace samorzadu sie powtarzaja i znam na nie odpowiedzi automatycznie A do tego dodam, ze wczorajszy test to przede wszystkim przyklady z zycia, a nie ustawy (wiec tutaj stwierdzenie, ze czas zmarnowany na jakiekolwiek przygotowania jest bardzo trafne).
Dyziaczek też tak miałam , ze jak szłam na 5-6 test z kolei to niektore pytania sie powtarzały i automatycznie zakreślało sie odpowiedz. Jednak patrząc z pryzmatu czasu to dużo rzeczy z ustaw pozapominałam i dla mnie było to marnotrastwo czasu i bezpodstawny umysłowy wysiłek , który nie został doceniony
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 10:40   #23
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Dyziaczek też tak miałam , ze jak szłam na 5-6 test z kolei to niektore pytania sie powtarzały i automatycznie zakreślało sie odpowiedz. Jednak patrząc z pryzmatu czasu to dużo rzeczy z ustaw pozapominałam i dla mnie było to marnotrastwo czasu i bezpodstawny umysłowy wysiłek , który nie został doceniony
Masz rację, wile rzeczy się zapomina. Ale co możemy na to poradzić. Niestety nie mam żadnych znajomości, więc muszę liczyć jedynie na siebie. Obecnie szukam czegokolwiek, wysyłam cv gdzie popadnie. Aplikacja na jakieś stanowisko w urzędzie to tylko od czasu, do czasu mi się trafia.
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 10:49   #24
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Masz rację, wile rzeczy się zapomina. Ale co możemy na to poradzić. Niestety nie mam żadnych znajomości, więc muszę liczyć jedynie na siebie. Obecnie szukam czegokolwiek, wysyłam cv gdzie popadnie. Aplikacja na jakieś stanowisko w urzędzie to tylko od czasu, do czasu mi się trafia.
Dyziaczku a jakis staż w biurze i może potem trafi sie akurat okazja, żeby zaczepic sie na dłużej?
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 20:27   #25
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Dyziaczku a jakis staż w biurze i może potem trafi sie akurat okazja, żeby zaczepic sie na dłużej?
Zaczepić się na dłużej po stażu Ja skończyłam roczny staż i nie byłam w tym urzędzie jedyną osobą, której na tym podziękowano. Od kilku lat przyjmowali po 10 stażystów, a i tak do pracy przychodził znajomy dyrektora. Biedni stażyści tym czasem, mimo zdobytej wiedzy i umiejętności byli niczym.
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 08:19   #26
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Zaczepić się na dłużej po stażu Ja skończyłam roczny staż i nie byłam w tym urzędzie jedyną osobą, której na tym podziękowano. Od kilku lat przyjmowali po 10 stażystów, a i tak do pracy przychodził znajomy dyrektora. Biedni stażyści tym czasem, mimo zdobytej wiedzy i umiejętności byli niczym.
oo no zobacz to tak samo sie dzieje w moim UM
gregia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 17:21   #27
bercik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Witam.
A moze ktos pisal test w UM na stanowisko kasjera??Jakie pytania moze zawierac taki test??Pierwszy raz startowalam do UM i zostalam wlasnie zaproszona na taki test.Bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam
bercik1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 22:03   #28
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Odświeżam wątek. Znam kilka osób (dokładnie 3), które dostały pracę w UM; bez tzw. "pleców", ale ze stażu... Ja na staż się nie kwalifikuję, więc to pewnie automatycznie mnie skreśla jako potencjalną kandydatkę... ale i tak spróbuję przy najbliższej okazji.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 13:44   #29
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Mam pytanie odnośnie składania dokumentów do UM. Obecnie jeszcze studiuję i mam pracę, którą chce zmienić. Jeśli są wymagane kserokopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe i wykształcenie wyższe to jak to ma się do mojego przypadku. Mam dyplom z licencjatu i to mogę skserować, ale z magisterskich? Nic nie daję tylko w CV piszę, że jeszcze studiuję? To wystarczy? Praca, którą mam to moja pierwsza w życiu na umowę, mam niezakończony stosunek pracy to świadectwa też nie mam.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 13:57   #30
erzey
Przyczajenie
 
Avatar erzey
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 13
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

tak, piszesz rok w którym rozpocząłaś studia i nie piszesz kiedy skończyłaś np
2011-
Studia blablabbla
lub też piszesz date z przyszłości (w Twoim przepadku to wyjście raczej nie, sprawdza się jeśli chodzi o krótki okres czasowy), ja tak miałam gdy starałam się o prace w lipcu tego roku, to w CV napisałam że od października 2011 podejmuje studia na takim kierunku i na takiej uczelni. Obie opcje są poprawne
erzey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-24 19:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.