Kompakt - "czym to się je"? ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-23, 12:12   #1
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409

Kompakt - "czym to się je"? ;-)


Chodzi mi o pudry w kompakcie. Jak się tego cuda używa - na mokro, na sucho, gąbką, pędzelkiem...
Które mogłybyście polecić z ewentualnym opisem efektu jaki dają. Mile widziane równiez zdjęcia

Dotąd używałam fluidów, ale widzę, że na wielu wątkach zachwalacie pudry w kompakcie, więc chciałabym sobie coś takiego sprawdzić...może Chanel, może Givenchy...piszcie proszę...
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 13:22   #2
pau141
Raczkowanie
 
Avatar pau141
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 354
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

To zalezy o vzym mowisz - o pudrze czy podkladzie?Pudrow prasowanych uzywa sie do poprawiania makijazu w ciagu dnia, naklada sie je pedzlem lub puszkiem. A jesli chodzi o podklady w kompakcie, to sa rozne. Np. Nouba ma taki, ktory wyglada jak puder prasowany, nalozony na sucho matuje i daje lekkie krycie, natomiast nalozony gabka na mokro mocniej kryje, i rowniez matuje skore, nie nadaje sie jednak do suchych cer. Sa rowniez podklady w kompakcie, o konsystencji gestego kremu, naklada sie je wtedy jak zwykly podklad (palcami, pedzlem, choc jednak najlepiej gabka) i najczesciej wymagaja dodatkowego uzycia pudru, sa zazwyczaj bardziej kryjace od zwyklych podkladow.
pau141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 13:31   #3
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

to raczej chodzi mi o podkład w kompakcie, np . Givenchy Prisime Again! Compact Powder Quartet lub Chanel Mat Lumiere Luminous Matte Powder Makeup SPF10 .
Te kompakty chyba (?) nakłada się na mokro? ale to znaczy, że moczy się gąbeczkę i taką wilgotną nanosi puder na twarz? głupia jestem w tym temacie :-(
albo taki - Guerlain Parure Compact Foundation with Crystal Pearls SPF20 (?)
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 15:14   #4
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

Cytat:
Napisane przez EDAK Pokaż wiadomość
to raczej chodzi mi o podkład w kompakcie, np . Givenchy Prisime Again! Compact Powder Quartet lub Chanel Mat Lumiere Luminous Matte Powder Makeup SPF10 .
Te kompakty chyba (?) nakłada się na mokro? ale to znaczy, że moczy się gąbeczkę i taką wilgotną nanosi puder na twarz? głupia jestem w tym temacie :-(
albo taki - Guerlain Parure Compact Foundation with Crystal Pearls SPF20 (?)
To są tzw. suche pudrowe kompakty - wyglądem przypominają zwykłe pudry prasowane, jednak dają większe krycie.

Można je używac jak kto woli - ja dla mocniejszego krycia przyklepuję kompakt gąbeczką miejsce w miejsce; dla bardziej delikatnego efektu ale również kryjącego - nabieram puder pędzlem do podkładu i nakładam, można również po prostu użyć normalnego pędzla do pudru sypkiego, wtedy efekt jest delikatny. Takie pudrowe kompakty mogą podkreślać suche skórki a więc cerę należy dobrze nawilżać.
Mój sposób na użytkowanie kompaktu bez smug - nakładam krem, potem lekko pudruję się pudrem Hauschki, bardzo delikatnym, i na koniec albo gąbeczką albo pędzlem do podkładu nakładam puder kompaktowy.. i można wyjść do ludzi.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 19:39   #5
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

dziś testowałam ten : Guerlain Parure Compact Foundation with Crystal Pearls SPF20 kolor 03 jest boski, piekny woal i te rozświetlające iskierki. Nabędę i zobaczę jak się będzie sprawował
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:22   #6
magd00sinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 501
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

EDAK czy moglabys opisac kolor ktory testowalas - 03? Zastanawiam sie, czy kliknac w ciemno na Allegro. Mam bardzo jasna cere, bedzie za ciemny?
__________________
mój wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1167361
magd00sinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 17:44   #7
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Kompakt - "czym to się je"? ;-)

Cytat:
Napisane przez magd00sinek Pokaż wiadomość
EDAK czy moglabys opisac kolor ktory testowalas - 03? Zastanawiam sie, czy kliknac w ciemno na Allegro. Mam bardzo jasna cere, bedzie za ciemny?

Nie wiem czy guerlain ma jednolitą numeracje ale mam przy sobie próbke Parure Extreme właśnie 03 i wg mnie jest to ciemny kolor. "Ciemnością" przypomina numery 3 z Lancoma, tak dla porównania.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.