Pellevita Acne - nowość na rynku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 14:33   #1
pozioooomka
Przyczajenie
 
Avatar pozioooomka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Question

Pellevita Acne - nowość na rynku


Cześć dziewczyny! Niedawno byłam u dermatologa, ponieważ zmagam się z niewielkimi zaskórnikami na czole i brodzie. Przepisał mi krem do skóry z tendencją do zmian trądzikowych, Pellevita acne, podobno jakaś nowość na rynku. Kupiłam go parę dni temu w aptece i stosuję na noc. Mam wrażenie, że cera wygląda ładniej, choć używam go krótko. Czy któraś z Was też go stosuje? Jeśli tak, podzielcie się spostrzeżeniami, jestem ciekawa działania tego kremu
pozioooomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 23:16   #2
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Cytat:
Napisane przez pozioooomka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Niedawno byłam u dermatologa, ponieważ zmagam się z niewielkimi zaskórnikami na czole i brodzie. Przepisał mi krem do skóry z tendencją do zmian trądzikowych, Pellevita acne, podobno jakaś nowość na rynku. Kupiłam go parę dni temu w aptece i stosuję na noc. Mam wrażenie, że cera wygląda ładniej, choć używam go krótko. Czy któraś z Was też go stosuje? Jeśli tak, podzielcie się spostrzeżeniami, jestem ciekawa działania tego kremu
nie uzywąłam ale składowo bardzo fajny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 23:36   #3
Ewelano
Raczkowanie
 
Avatar Ewelano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 350
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Poleciła mi go pani dermatolog i to był strzał w dziesiątkę
Mam cerę z trądzikiem różowatym, rumieniem i baaaaaaardzo sucha, a raczej miałam, bo ten kremik zdziałał cuda!!!
Od 2 lat borykałam się z nadmierną suchością, przeszłam chyba przez całą gamę najróżniejszych dermokosmetyków i emolientow... i nie mogłam nawilżyć twarzy, do tego złuszczał mi się naskórek, twarz mnie piekła, wręcz bolała, miałam mnóstwo małych ropnych krostek typowych przy trądziku różowatym.
Krem stosuję od miesiąca więc mogę polecić.
Kwas azelainowy i pantenol to idealne połączenie... tu występuje w 10% stężeniu.
Moja cera w końcu jest gładka nawilżona i normalna Drobne krostki zniknęły, naprawdę czuje się świetnie. Nie stosuje już Metronidazolu, bo nie mam potrzeby.
Naprawdę polecam


Działanie kwasu azelainowego:
Wykazuje działanie przeciwbakteryjne zarówno dla bakterii tlenowych jak i beztlenowych, ponadto działa przeciwzapalne powstrzymując wolne rodniki. Sprawdza się w leczeniu trądziku zaskórnikowego i grudkowo-krostkowego. Przeciwdziała rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące i nasilające zmiany trądzikowe. Zapobiega powstawaniu zaskórników poprzez wpływ na proces końcowej keratynizacji mieszków włosowych. Hamując tyrozynazę uniemożliwia powstawanie przebarwień, ponadto blokuje aktywność nadaktywnych melanocytów. Redukuje przebarwienia po trądziku sterydowym, polekowym, młodzieńczym, kosmetycznym, a także opryszczce.
Kwas azelainowy znalazł zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego. Dużym atutem omawianej substancji jest jej potrójna aktywność, czyli działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dodatkowo dzięki właściwościom wybielającym i zdolności hamowania tyrozynazy doskonale sprawdza się w leczeniu przebarwień skóry, głównie ostudy i przebarwień pozapalnych. Kwas azelainowy stosowany jest w leczeniu zapalnego i niezapalnego trądziku różowatego oraz w kuracjach skóry atopowej, skłonnej do podrażnień. Ponadto w leczeniu skóry skłonnej do rumienia, wrażliwej i płytko unaczynionej, a także w kuracji skóry łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

Panthenol - prowitamina B5, należy do grupy humektantów. Jest to substancja silnie higroskopijna, działa nawilżająco. Dzięki swojej niskocząsteczkowej budowie posiada duże powinowactwo do keratyny - podstawowego białka budującego skórę, włosy i paznokcie. Łatwo wnika w głąb skóry, gdzie ulega przekształceniu w kwas pantotenowy, czyli właściwą witaminę B5. Jako związek aktywny i łagodzący, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, chroni i pielęgnuje skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień.
Ewelano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:56   #4
JuKa1121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Używałam codziennie rano z zalecenia pani dermatolog przeszło 3 miesiąc razem z inną maścią ale nie o niej tu mowa, i szału brak mój stan cery się nie poprawił, a wręcz chyba pogorszył, mój trądzik nie jest tak bardzo straszny ale jest, zaskórniki w strefie T oraz w dolnej cześć polików zmiany ropne, które zostawiają przeprawienia) dopiero teraz po zmianie maści przebarwienia bledną a Pellevita wymieniłam na Acne-derm oraz inną maść po której jest lepiej
JuKa1121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-16, 19:31   #5
paula1232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Hej. Czy którąś z was po użyciu tego kremu też szczypała twarz?
paula1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 07:57   #6
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Cytat:
Napisane przez paula1232 Pokaż wiadomość
Hej. Czy którąś z was po użyciu tego kremu też szczypała twarz?
normalne, to przez kwas azelainowy
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 10:15   #7
Ewelano
Raczkowanie
 
Avatar Ewelano
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 350
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Cytat:
Napisane przez paula1232 Pokaż wiadomość
Hej. Czy którąś z was po użyciu tego kremu też szczypała twarz?
Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
normalne, to przez kwas azelainowy
Dokładnie, ale twarz szybko się przyzwyczaja i nie czuć tego.
Pellaavita ma w składzie tylko 10% tego kwasu, a na rynką są też kremy z 15% i 20% stężeniem. Na wizażu jest nawet wątek o tym.
Ewelano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 09:32   #8
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Witam

Odświeżam wątek. Dostałam dzisiaj próbkę tego kremu razem z próbką Qcera kremu łagodzącego objawy trądziku. Leczę trądzik- na początku miałam acne-derm i differin razem z antybiotykami doustnymi. Zmiany ropne zniknęły, zostały przebarwienia, zaskórniki i zaczerwienienie cery. Miałam stosować Differin i Rozex, niestety na dłuższą metę Differin podrażnia. Stosuję sam Rozex a rano nawilżam Oillan Balance. No i teraz Pani poleciła mi te dwa kremy z naciskiem na ten Pellevia Acne i w kwietniu mam zgłosić się na kwasy...
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 16:41   #9
Muryoku
Raczkowanie
 
Avatar Muryoku
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 37
Dot.: Pellevita Acne - nowość na rynku

Cześć! Czy któraś z Was wie może dlaczego nigdzie nie można już dostać Pellevity?
__________________
"It seemed like if I didn't leave I couldn't move on..."
Muryoku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-11 17:41:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.