Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 21:54   #1
Roksia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4

Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)


Witam!
Mam problem, zauważyłam u mojej maltańki ubytki owłosienia...mianowicie w niektórych miejscach jest rzadsze owłosienie... wydaje mi się że to przez pokarm...mieszam jej frolic z łyżką mokrej karmy, bo inaczej nie chce mi jeść suchego.. na początku była na Royal Canin..ale po jakimś czasie nie chciała już jeść..a by jej urozmaicić mieszałam z łyzką mokrego lub mieszałąm z wodą by było miękkie ale nie za bardzo to jadła...no i tak przeszło na miękką suchą karmę + łyżka mokrego. Ale przez to że tak wyglądają jej włosy chcę aby na stałe przerzucić ją na jakąś dobrą karmę suchą! i nie dam jej nic innego az w końcu zacznie z głodu jeść jeśli nie bd jej chciała od początku, i tak myślę że kupie dwa smaki lub dwie różne karmy by jej nie brzydło. Czasem dam jej też gotowane mięsko z marchewką. Myślę np. o karmie : Acana, Bosh, Best Choice, Eagle Pack...zależy mi na tym aby nie była bardzo twarda.

A jeżeli chodzi o pielęgnację to kąpię ją co ok. 1-1,5 tyg. szamponem do sierści białej z Hery oraz używam żelu na zażółcenia też z Hery.
Przeczytałam na jakimś forum że podobno fajne włosy mają po szamponach dla dzieci co o tym myślicie??
Może polecicie mi jakieś inne dobre produkty??

POMÓŻCIE!!!!
Roksia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:04   #2
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Eh...
Pierwsze co to wywalic frolic-po tej karmie nie bedziesz miala u psa mega pieknego wlosa chocbys stawala na glowie
Zmien na jakas dobra karme moze byc np taste of wild-ma male granulki
Te co wymienilas tez sa bardzo ok
Co do szamponow...Daruj sobie wybielajace.To sa szampony na show,one maja podkreslic wlos,wydobyc biel ale po myciu juz zasadniczym...
Pozatym mowia ze takie szampony niszcza jednak wlos i go wysuszaja-i wydaje mi sie ze cos w tym jest ...
Zmien szanpon np na taki
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=8850
Wiem ze cena robi wrazenie ale mialam ten szampon i nie znam poki co lepszego...
Powaznie...
Nie dosc ze pachnie tak ze sama bym sie w nim kapala to jeszcze jest tak wydajny ze taka butla starczy ci na conajmniej rok przy jednym psie...Jak nie lepiej
Ale efekt jest mega,testowalam na roznych rasach i naprawde jest to mega kosmetyk.
Jeszcze jak by dolaczyc do tego odzywke z tej samej firmy-cud malina
Z tanszych lepszych szamponow polecam Bio Groom,Megamazon.
Pamietaj zeby nie rozczesywac psa na sucho...Mozesz np delikatnie rozcienczyc odzywke z woda i przed czesaniem zwilzyc tym wlos spryskiwaczem i dopiero czesac.
Zaczynasz od grzebienia z szerokim rozstawem zebow a konczysz na gestym lub szczotce.
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2012-03-22 o 10:07
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:04   #3
Roksia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Dzięki skorzystam
Roksia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:51   #4
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

jak masz jeszcze pytania to pisz Ja badzo lubie maltanki,sympatyczne psiaki i bardzo wdzieczne jako klienci
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 15:10   #5
anusiq
Raczkowanie
 
Avatar anusiq
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

maltańczyki-małe pieski z dużym sercem do..... jedzenia hehe

swojemu poświęcałam bardzo dużo czasu-co sprawiało mi przyjemność oczywiście...
karma-royal-droga ale polecana przez weterynarza i hodowce...warto tez czasem zmieszać mu różne rodzaje-żeby nie znudził się karma.. mokrej nie podawałam bo miał niestrawność gotowane warzywa-np marchewki z rosołu..
jadł tez zupy jeśli były akurat na obiad.
jesli chodzi o szmpon-próbowałam bambino... miękki włos dlatego łatwiej o pielęgnacje,tylko po szamponie dla dzieci piesek szybciej się brudził.. najlepiej chyba używać szampony dla białych ras...kąpałam go zawsze w sobotę- to dlatego ze zawsze umorusał się na podwórku,gdybym mieszkała w bloku nie kąpałabym go tak często..

jeśli chodzi o zażółcenia- przeczytałam kiedyś o rumianku-i faktycznie działa.. robiłam codziennie i skutkowało..
no i odzywka-używalam olej norczy-kosztowal 26.70 i rzeczywiscie była roznica przy czesaniu-duzo,duzo łatwiej..
pewnie, na forum są osoby które wiedzą więcej. ja pisze o swoim doświadczeniu z tym pieskiem.. zawsze pochlebne recenzje od weterynarza i hodowców...
najlepiej samej dojść do swoich "złotych sposobów"metoda prób i błedów...
pieski są cudowne. łatwo się uczą. mój akurat był dość cwany- szedł tam gdzie widział korzyści-tzn gdzie była mozliwosc ze dostanie jakies lakocie-ale to pewnie kwestia wychowania.. domyslam sie,ze to blad wychowawczy... bede polecac ta rase zawsze i wszedzie-choc jest bardzo aprobujaca.
anusiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:30   #6
JoasiaCh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Cytat:
Napisane przez anusiq Pokaż wiadomość
bede polecac ta rase zawsze i wszedzie-choc jest bardzo aprobujaca.
aprobująca? może absorbująca? W każdym razie posiadasz maltańczyka a ja póki co mogę tylko pozazdrościć Ja sobie sprawię takie cudeńko, ale gdzieś dopiero za rok może dwa...zresztą rodowodowy to całkiem spory wydatek, szczególnie że myślę o suni...
Charakterek cudowny! A jeśli chodzi o pielęgnację to słyszałam, że dobrze spisują się kosmetyki z Plush Puppy
JoasiaCh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:42   #7
anusiq
Raczkowanie
 
Avatar anusiq
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

masz rację Joasiu- sorki za błąd
faktycznie, pieski sporo kosztują- wiadomo,że jak już kupić to tego z rodowodem... ale-mam znajomą która poszperała w internecie i znalazła fajną możliwość... kupiła pieska z rodowodem za cenę wychowania-tzn zapłaciła za niego tyle,ile właściciel "zainwestował" w niego do momentu wydania.
może takie rozwiązanie troszkę uprości Ci sprawę... takie okazje są sporadyczne ale jeśli poświecisz troszkę czasu na poszukiwania-kto wie?

tylko musisz pamiętać,że zakup pieska to dopiero początek wydatków... nie są kosmicznie drogie w utrzymaniu ale.... aby cieszyć się w pełni jego urodą trzeba liczyć się z kosztami

pozdrawiam Cie cieplutko i trzymam kciuki
anusiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 10:25   #8
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 470
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Na szczęście od początku tego roku sprzedawanie i kupowanie psów bez rodowodu jest niezgodne z prawem. I dobrze, bo co i rusz odkrywane są kolejne pseudohodowle, w których pieski trzymane są w koszmarnych warunkach.

Dobrym sposobem na uskładanie na psa i przy okazji sprawdzenie swojej wytrwałości jest odkładanie co miesiąc takiej sumy, jaką i tak wydawałoby się na pieska - jedzenie, smakołyki, szczepienia, odrobaczenia, preparaty antykleszczowe, kosmetyki, fryzjer itd. To wszystko kosztuje, więc zazwyczaj parę - paręnaście miesięcy cierpliwości i "mamy" pieska
Scottilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:07   #9
asiolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Tylko niestety pseudo zaczęły zakładać własne związki i wydają "rodowody", więc trzeba na to naprawdę uważać.
asiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:07   #10
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Nie ma czegos takiego jak pies rodowodowy za cene wychowania...Moze byc warunek hodowlany,wspolwlasnosc lub piesek nie hodowlany,na kolanka.A zawsze mozna dogadac sie i wziasc psa na raty
Radze teraz bardzo dokladnie lustrowac hodowle bo pseudo sie wycwanilo i zakladaja swoje stowarzyszenia co w praktyce wyglada tak ze kazdy kundel przypominajacy rase moze byc teraz psem rasowym wg nich
I oszukuja naiwnych ile wlezie
Rasowy-rodowodowy pies pochodzi tylko z HODOWLI zarejestrowanej w ZWIAZKU KYNOLOGICZNYM/FCI (uwaga na Hiszpanska F.C.I !!!)

Plush Puppy-bardzo dobre kosmetyki
Tak samo jak Show Dog
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:20   #11
anusiq
Raczkowanie
 
Avatar anusiq
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

pisałam o tzw okazjach... np-kupili pieska z hodowli a później okazało się że dziecko ma uczulenie na ślinę psa,
albo kogoś przerosło posiadanie pieska..
koleżanka o której wspomniałam trafiła właśnie na taką okazję... ktoś zwyczajnie chciał oddać psa-wtedy miał 4miesiące.. zapłaciła za niego 400zł. rzeczywiście pies z rodowodem..takie właśnie przypadki miałam na myśli..
szczerze mówiąc nie wgłębiałam się w ten temat-ale podpytam koleżankę np o to czy sprawdziła hodowle z której pochodził piesek..
gdy dowiedziałam się o takich możliwościach wydawało mi się to nawet rozsądne ale teraz zwątpiłam..



a ja teraz odkładam pieniądze na berneńskiego psa pasterskiego... i muszę się pochwalić,że chyba uda się w lipcu
anusiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 13:25   #12
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

No tak,ale czesto oddawane sa psy w typie...Rodowodowe maltanki zadko kiedy zmieniaja dom,ja jeszcze nie widzialam takiego ogloszenia...
Bernusie super psy,tylko dosc chorowite i trzeba patrzec czy rodzice badani na oczy,serce,stawy i czy w lini rodzicow nie bylo nowotworow bo to zmora tej rasy niestety.
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 13:44   #13
anusiq
Raczkowanie
 
Avatar anusiq
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

właśnie czytałam o wszystkich chorobach i troche strach-bo jednak człowiek strasznie przyzwyczaja się do psa... może to głupio zabrzmi ale swojego maltańczyka kochałam jak członka rodziny..
zawsze śmiałam się z takiego podejścia do zwierzaka aż sama tego nie doświadczyłam..
anusiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:03   #14
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

oczywiscie ze sie przywiazuje czlowiek,kocha a pozniej cierpi po stracie...Takie zycie niestetyMaltanki na szczescie dlugowieczne Tak jak wiekszosc malych ras i srednich.Najgorzej maja olbrzymy,taki dog np jak dozywa do 10 lat to jest bardzo dobrze
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 18:47   #15
PannaRabarbar
Przyczajenie
 
Avatar PannaRabarbar
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 27
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Ja jestem zadowolona z Karmy Pedigree, pomaga mojemu psiakowi Nie tylko karma jest dobra, ale przysmaki tj. Dentastix i Rodeo. Pomagają w utrzymaniu czystości jamy ustnej i są super nagrodą za nowe umiejętiści
PannaRabarbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 00:19   #16
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Odżywianie i pielęgnacja MALTAŃCZYKA!:)

Cytat:
Napisane przez PannaRabarbar Pokaż wiadomość
Ja jestem zadowolona z Karmy Pedigree, pomaga mojemu psiakowi Nie tylko karma jest dobra, ale przysmaki tj. Dentastix i Rodeo. Pomagają w utrzymaniu czystości jamy ustnej i są super nagrodą za nowe umiejętiści
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-11 01:19:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.